FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CSA Steaua Handbal

«18910111239»
Padrese05.11.2009 09:39
Circotecă in jurul lui Alin Șania

 

Războiul Steaua - FRH iși consumă un alt episod. Președintele echipei, Constantin Cazacu, a răbufnit după ce Alin Șania a fost suspendat pentru că a refuzat convocarea la națională.

"Este un abuz cras. La propunerea directorului tehnic Gheorghe Goran, Alin Șania a fost suspendat marți pentru șase etape de la Steaua, deși el nu mai are contract din 23 octombrie. Am reziliat contractul, iar in 30 octombrie l-am depus la FRH", a declarat Constantin Cazacu.

 

Oficialul grupării militare a mai susținut că handbalistul anunțase pe 21 octombrie FRH că nu va putea răspunde convocării la lot, pe 23 octombrie. "A cerut să fie ințeles, intrucât dorește să meargă in Emirate pentru a perfecta un transfer", a comentat Cazacu. El a mai spus că FRH nu dorește să-i acorde certificatul de transfer internațional până la 6 decembrie, când teoretic i-ar fi expirat suspendarea la Steaua.

Prosport.ro

red&blue_boy05.11.2009 09:55

FRH sucks !!!

fredysteaua05.11.2009 14:26

la hochei nu stiu cine a spus ca suntem faliti dar avem 12 victorii din 12 posibile

la volei tocmai am batut rematul care se bate la titlu

la baschet nu excelam dar am batut Timisoara si cred ca in 2 ani asa punem probleme si acolo

 

la hochei sunt 99% ca lom campionatul

 

baietii de la rugby au luat cupa. se vde ca avem multi suporteri ca VALY care vb in necunostinta de cauza. spun asta pt ca la FINALA CUPEI Romaniei LA RUGBY am fost 40 insi...cum se poate asa ceva? la volei numai spun ca am fost 3 insi....

Padrese12.11.2009 07:24

Blestemul Baia Mare continua, Steaua a pierdut ieri contra Minaurului scor 24:23 (8-8) si ramane fara victorie pe terenul baimarenilor din anul 2000.

 

Mai multe rezultate ale echipelor Stelei in art TOTUL DESPRE Steaua

handball_steaua17.11.2009 17:01

Partida retur Steaua MFA Bucuresti - HC Conversano contand pentru turul al treilea al Cupei Cupelor 2009/10 va avea loc sambata 21.11.2009 de la ora 16:15 in Sala Sporturilor "Concordia" Chiajna.

 

Partida va fi transmisa in direct de catre sport.ro.

 

Invitam toti suporterii stelisti sa fie alaturi de echipa si sa vina in numar cat mai mare la sala!

 

Accesul la sala se poate face cu Maxi-Taxi "Lujerului - Rosu - Dudu - Chiajna" de la statia de metrou "Armata Poporului" din cartierul Militari.

 

 

Padrese17.11.2009 21:32

Biletul e 10 lei ca in campionat?

gio_stgloria29.01.2010 16:45

Dinamo Bucuresti -Steaua MFA Bucuresti 12-15 minutu 30.

 

HAI BAietii !!

Daniel-Ionut29.01.2010 16:53
Dinamo Bucuresti -Steaua MFA Bucuresti 12-15 minutu 30.

 

HAI BAietii !!

 

Pe ce program e????? :worthy:

sa vad si eu macar a 2-a repriza...

gio_stgloria29.01.2010 16:54

Nu stiu Daniele daca e la TV, e live pe bet365, dar nu e si video.

Daniel-Ionut29.01.2010 16:56
Nu stiu Daniele daca e la TV, e live pe bet365, dar nu e si video.

 

Este pe Digi Sport.

dayra29.01.2010 16:58

Sportul asta chiar nu mai este promovat deloc? :| Acum am aflat ca se joaca meciul asta....Trist.

gio_stgloria29.01.2010 17:00

Pai si eu am aflat din intampalare, uitandu-ma pe un site de pariuri.

f234567k29.01.2010 17:08

17:21, minutul 42

Ar fi culmea sa nu batem cea mai slaba echipa din campionat.

andrey_ptm_steaua29.01.2010 17:15

Dinamo 19 - Steaua 25 min 47 :steag_cruce_invers:

dayra29.01.2010 17:31

d.inamo 29 -37 Steaua MFA. Final.

lbj29.01.2010 17:37

daca ati fi urmarit www.Steaua.ro, ati fi vazut cand se joaca si unde se joaca ;)

Daniel-Ionut13.02.2010 17:41

Steaua - Portovik 19-12 la pauza

 

Ma nene, da de ce nu se joaca macar meciurile astea importante in Bucuresti? :wall: ca pana la urma este Steaua Bucuresti, nu este Steaua Chiajna! :angry:

Daca ajunge in finala sa se joace cu, cupa pe masa cred ca Polivalenta ar deveni neincapatoare...

Lari13.02.2010 18:30

33-23 scor final.

Adrian13.02.2010 18:48

Super bun rezultat. Nu cred ca au aia puterea sa il intoarca.Au jucat bine baietii si si Falemi a fost tare :).

Imi pare rau ca nu am putut sa prind meciul de la inceput. As fi facut si un articol. Oricum, cine vrea sa vada Steaua, sa se uite acolo.

Padrese13.02.2010 19:51
Steaua - Portovik 19-12 la pauza

 

Ma nene, da de ce nu se joaca macar meciurile astea importante in Bucuresti? :wall: ca pana la urma este Steaua Bucuresti, nu este Steaua Chiajna! :angry:

Daca ajunge in finala sa se joace cu, cupa pe masa cred ca Polivalenta ar deveni neincapatoare...

 

Se joaca acolo pentru ca nu exista o sala in Bucuresti care sa gazduiasca meciurile astea Floreasca nu e omologata international si nu se poate juca pe ea, Polivalenta ori e inchiriata de manelisti, ori de housari si chiar daca ar fi libera cat ai da pe chirie nu ai scoate sigur de pe bilete, asa ca ramane Chiajna acolo unde baietii sunt obisnuiti sa joace.

Pentru faza urmatoare, adica sferturi, in cazul n care nu se intampla vreun accident in retur, exista promisiunea ca se va juca la polivalenta, sa vedem cati stelisti or sa vina.

Lari13.02.2010 20:00
Pentru faza urmatoare, adica sferturi, in cazul n care nu se intampla vreun accident in retur, exista promisiunea ca se va juca la polivalenta, sa vedem cati stelisti or sa vina.

 

De parca nu se stie deja...

 

Padrese13.02.2010 21:43

Mai stii, poate nu o sa fie destule bilete pentru cati vor dori sa vina.

 

f234567k13.02.2010 21:52

Astazi s-a disputat si ultimul meci din cupa cupelor: metalurg skopje-tremblay 26-24.

Dupa rezultatele din tur aproape sigur sunt calificate: Steaua, Holstebro(Dan)si Navarra San Antonio(spa).

Daniel-Ionut17.02.2010 15:56

Federatia Europeană de Handbal (EHF) a anuntat, miercuri, că meciul tur dintre Steaua Bucuresti si HC Portovik Iujnii, din optimile Cupei Cupelor la handbal masculin, a fost cîștigat de formatia romana la masa verde, scor 10-0, deoarece ucrainenii au folosit un jucator care nu avea drept de joc.

EHF a explicat decizia prin faptul că jucatorul Andrii Abramov a parasit formatia HC Portovik in decembrie 2009, plecind la un club iranian, după care s-a retransferat in Ucraina in 27 ianuarie 2010. Adversara Stelei a fost penalizată de EHF pentru că l-a trecut din nou pe Abramov pe foaia oficiala inaintea partidei cu Steaua.

În comunicatul Federatiei Europene de Handbal se mentioneaza, de asemenea, că gruparea din Ucraina are posibilitatea să facă apel la aceasta decizie la tribunalul de arbitraj al forului european.

În meciul tur dintre cele două echipe, Steaua a cîștigat, pe teren propriu, cu scorul de 33-23, partida retur fiind programata simbata in Ucraina Sursa:Mediafax

 

 

f234567k21.02.2010 13:29

S-au calificat pana acum in sferturile Cupei Cupelor: VfL Gummersbach(Germania), Steaua,Team Tvis Holstebro(Danemarca), Tremblay(Franta) si HC Kolubara(Serbia).

LE: Astazi s-au calificat si Granollers(Spania), Bern Muri(Elvetia) si probabil Navarra San Antonia(Spania), care a castigat in tur 40:22 cu Guif(Suedia)

 

 

«18910111239»