Stii vorba aia:ce nu te omoara te intareste:)In cele 24 de ore Becali va primi inapoi capital de imagine favorabila cat a pierdut intr-un an in fata presei si a opiniei publice!Toate protestele noastre, ale stelistilor, vor trece pe planul 3. Nici macar 2.
Ai perfecta dreptate, pentru ca opinia publica judeca si nu se lasa condusa de impulsuri. Gigi, nu doar ca va deveni o victima, ci va capata valente pozitive, iar suporterii care protesteaza, injura etc.... vor fi pereceputi ca aia negativi, care "mai dau in saracul Gigi"! ( asta e o ironie, nu sariti, mai judecati si la figurat). Gigi isi reface capitalul de imagine, deci isi intareste pozitia la Steaua, chiar si de dupa gratii, omul asta nu o sa renunte, acum cand e perceput ca o victima. Campania de victimizare a si inceput azi. In timp ce voi sarbatoreati, ghiciti ce au dat la stiri? drama prin care trece familia lui Becali: mama, sotia, fiicele. ( mama lui, o femeie in varsta care a lesinat, sotia speriata, fiicele si ele ) Au repetat iarasi faptele lui caritabile etc. Asta s-a aratat azi pe Pro TV, acasatv, tvr1 ... si nu Gigi-infractorul!
Datorita dramei prin care trece familia, Gigi chiar si din postura de infractor, devine "erou". Daca protestele ar trece in ochii presei pe plan secund ar fi ok, insa tare ma tem ca vor fi in prim plan, adica, vor accentua "drama" lui Becali, deci, isi pierd scopul.
