FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Becali si Zmarandescu - 29 zile de arest

«1212223»
kramer127003.04.2009 21:30

Il urasc pe Becali pentru ca nu a lasat Steaua sa profite de niste oportunitati pe care, culmea, partial el le facuse posibile. Dar mai mult urasc Militzia si pe militzieni.

 

Tot ce vreau eu este ca Steaua sa nu sufere din chestia asta, mai mult decat a suferit pana acum. Daca Becali se scufunda, duca-se, dar vreau ca Steaua sa nu se scufunde o data cu el. Daca el se va duce, sper ca Steaua sa-si gaseasca un nou proprietar, mai capabil.

 

E clar ca din punctul de vedere al simpatiei populare Becali va iesi intarit dupa evenimentele astea. Va avea o aura de martir, persecutat de Militzie. Sper ca stelistii sa nu inceteze a cere alungarea lui Becali, dintr-un spirit de solidaritate prost aplicat.

fansteaua4603.04.2009 22:00

Afara din Ghencea, Creditor dobitoc! fular-campionii

mirel66radoi03.04.2009 23:57
prea se vorbeste ca ceea ce s-a facut in dimineata asta a fost unabuz, dar sa luam in considerare si varianta Politiei cu sechestrarea. Bineinteles normal ar fi ca si hotii sa ajunga in aceeasi celula cu ciobanul. SA SE FACA DREPTATE, CREDITORUL LA PUSCARIE !

 

 

Doresc cu drag tuturor celor care "cred" ca ceea ce s-a intamplat nu constituie un abuz extrem de GRAV si Grosolan al autoritatilor, sa li se aplice si lor si familiilor lor "legea" asta de acum inainte.

Pentru ca nu pot sa cred ca ura orbeste in asa hal pe unii incat sa nu observe ca ceea ce s-a intamplat ne pune in pericol pe noi toti. A revenit Militia si Aparatul de fabricat dosare politice al procuraturii si judecatorilor securisti.

Ati orbit in asa hal de ura incat din cauza "paiului" Becali , nu mai observati BARNA din ochiul vostru.

Realizez inca o data cat de dobitoc idealist am putut sa fiu cand am participat la "revolutie" in 21 si 22 decembrie si a trecut moartea pe langa mine de cateva ori.Pentru ce si pentru cine ?

E clar pentru mine ca daca calc pe bataturi pe cine nu trebuie, poate sa mi se fabrice orice dosar si sa fiu trimis la "mititica", sau sa intre tramvaiu'n casa peste mine.

Si nu ma intereseaza personajul Becali, ci doar cetateanul Becali,... asa cum e el.

 

Nu intelegeti ca ideologii si formatorii de opinie formati la secu' si Stefan gheorghiu inainte de revolutie, ne "bantuie" acum prin tota media si sunt o prezenta certa si pe forumuri, asa dupa cum a dezvaluit Mitrea. Nu intelegeti ca asta este un imens rau.

 

Somnul ratiunii naste monstrii....................

Alexandru H.04.04.2009 00:21

Pai se pare ca ai participat la Revolutie pentru a-l apara pe Becali 20 de ani mai tarziu, ca doar cineva trebuia sa-l infirme pe Brucan si sa-i dovedeasca faptul ca "stupid people" nu vor disparea asa usor din Romania.

 

M-ati innebunit, oameni buni. Pe toate forumurile au intrat tot felul de indivizi care cer dreptate pentru Becali. Ati innebunit? Il faceti simbol? Si pentru ce? Ca a stat la parnaie o zi? Vai, saracul! Hai sa-l plangem, ca doar e om obisnuit, de-al nostru, nu are treaba cu interlopii, nu a pus mana pe terenuri, nu s-a laudat ca tampitul in fiecare zi ca rezolva problema campioanei dand stimulente si valize de bani...

 

Aveati atatea exemple de abuzuri in fata ochilor. Puteati sa va luati drept simbol pe oricine din oamenii aia sarantoci care au intrat pe nedrept la parnaie. Dar nu, voi il lingeti in cur pe un oier dobitoc. Sper macar ca va plateste, ca daca o faceti pe gratis v-ati manjit la bot degeaba...

handrei04.04.2009 02:00
Doresc cu drag tuturor celor care "cred" ca ceea ce s-a intamplat nu constituie un abuz extrem de GRAV si Grosolan al autoritatilor, sa li se aplice si lor si familiilor lor "legea" asta de acum inainte.

 

Ne explici te rog ce e fabricat in toata povestea asta?

Mie cel mai mult imi place cum toti mafiotii din Liga 1 se solidarizeaza cu Becali .. a dat frica in ei, alta explicatie nu am .. bwahahahahahahaha ..

DanStan04.04.2009 03:13
Doresc cu drag tuturor celor care "cred" ca ceea ce s-a intamplat nu constituie un abuz extrem de GRAV si Grosolan al autoritatilor, sa li se aplice si lor si familiilor lor "legea" asta de acum inainte.

Pentru ca nu pot sa cred ca ura orbeste in asa hal pe unii incat sa nu observe ca ceea ce s-a intamplat ne pune in pericol pe noi toti. A revenit Militia si Aparatul de fabricat dosare politice al procuraturii si judecatorilor securisti.

Ati orbit in asa hal de ura incat din cauza "paiului" Becali , nu mai observati BARNA din ochiul vostru.

Realizez inca o data cat de dobitoc idealist am putut sa fiu cand am participat la "revolutie" in 21 si 22 decembrie si a trecut moartea pe langa mine de cateva ori.Pentru ce si pentru cine ?

E clar pentru mine ca daca calc pe bataturi pe cine nu trebuie, poate sa mi se fabrice orice dosar si sa fiu trimis la "mititica", sau sa intre tramvaiu'n casa peste mine.

Si nu ma intereseaza personajul Becali, ci doar cetateanul Becali,... asa cum e el.

 

Nu intelegeti ca ideologii si formatorii de opinie formati la secu' si Stefan gheorghiu inainte de revolutie, ne "bantuie" acum prin tota media si sunt o prezenta certa si pe forumuri, asa dupa cum a dezvaluit Mitrea. Nu intelegeti ca asta este un imens rau.

 

Somnul ratiunii naste monstrii....................

 

Pai exact asta s-a intamplat si pana acum. Multi s-au ales cu dosare penale pentru ca au deranjat pe cine nu trebuie. Inclusiv pe Jiji. Unii s-au ales cu dosare pentru c s-au aparat. Inclusiv de oamenii lu' Jiji. DE CE NU ATI PROTESTAT ATUNCI IMPOTRIVA ABUZURILOR ? De ce pentru Oaie da si pentru altii nu ? Pentru ca Oaie 'are bani' iar aia nu ? Pentru ca Oaie are slugi iar aia nu ? De ce urlati ca 'trebuie eliberat Jiji' iar altii care au facut poate mai putin decat el sunt intr-un ra*at mult mai mare dar ... lasati sa se descurce singuri ? Familiile alora nu sufera ? Sau numai familia unui maniac psihopat dar bogat poate suferi in tara asta ? Mitlitzie si judecatori securisti ? Adevarat, numai niste militzieni si niste securisti ar fi putut sa-l protejeze pe Oaie atat timp stiind ca si-a cladit averea pe manarii. In orice alta tara unul ca Oaie ar fi infundat puscaria de mult. Doar in Romania militzienilor care cica 'il persecuta' asta poate fi nu numai liber ci si bogat si plin de figuri.

Care barna din ochiul nostru ? Poate barna din ochiul lui Oaie care a uitat cum se lauda ca-i are pe miliztieni, pe judecatori si in general pe toti la degetul mic. Nu spunea el ca nimeni nu-i poate face nimic ? Sa cautam titlurile din ziare ? Cum de era atat de sigur ? Era mana in mana cu ei ? Ii avea cu ceva la mana ? Atunci cu ce drept face pe victima acum ?

Am o stire noua : un dosar ti se putea fabrica si atunci cand Oaie se lauda ca e cel mai tare si face ce vrea. Si pe Oaie il durea in cur, se gandea ca oricum el e prea tare iar de prostime i se rupea. Un dosar ti se va putea fabrica si dupa ce Oaie va fi eliberat. Voi nu vreti sa se modifice legea, voi vreti dor sa fie eliberat Oaie. Vi se rupe de aia care ar putea avea exact aceleasi probleme ca si el. Nici unul din voi nu va protesta daca maine un neica nimeni va ajunge la arest fara sa existe probe solide impotriva lui. C-asa e viata, nu ? Egalitate, ce mama dreaq. Un cetatean cu bani nu se poate descurca singur, trebuie sa iasa prostimea la interval si sa urle pentru el. Unul fara bani in schimb sa faca bine sa se descurce singur, n-are nevoie sa fie sustinut.

Care ideologi de la Stefan Gheorghiu ? Aia care ne sugereaza sa-i plangem de mila unuia care ni s-a ca*ct in cap ? Care ne povestesc cat 'bine' a facut Oaie la viata lui cu banii luati de la fraieri ca noi ? Aia care transforma in victima un individ pazit de o Armata de bodiguarzi si avocati ? Pai daca asta e victima atunci un X oarecare ajuns la arest pentru c-asa a visat nu stiu ce tablagiu ce e ? Atunci cand copii si femei erau calcati in picioare in Groapa si presa ii prezenta ca fiind niste huligani care au agresat pasnicele forte de ordine unde erau marii protestatari de kkt ? Cine NU si-a facut scoala la Stefan Gheorghiu, poate un ziarist care vomita injuraturi la adresa Stelei si cand dorme iar apoi isi trimite zilnic lingaii sa-l pozeze pe maimutori cum se scarpina la putza in pragul 'palatului' si sa-i difuzeze pe sticla si in ziare ineptiile si cretinismele ?

 

Stanici04.04.2009 05:25

Ma, parerea mea... daca tot suntem asa corecti si tot urla simtul civic in noi, suntem milosi si dragastosi, de ce plm nu am iesit noi in strada cand l-au bagat la parnaie pe batranelul ala care abia putea sa mearga?! Asa ca svf de nesimtiti ipocriti care luati apararea unui infractor (poate nu in cazul asta, nu ma intereseaza) si dormiti pe voi ca terminatii cand abuzuri au loc din partea militiei impotriva suporterilor(suporter=ala ca se duce de nebun in celalalt capat al tarii dupa echipa, nu cioflingarii care o sug nefiresc pe net) aproape la fiecare etapa?!! Il plangeti ca falsii pe ala, care furat de la stat cu schimbul ala de terenuri si se plange ca nu are teveu in celula, urland ca disperatii ca e abuzul plii; cand ne-a impuscat jandarmeria in groapa, va gandeati in mintile voastre inguste ca, probabil, aveau gaborii motivele lor. Eh, na, poate si acum au gaborii motivele lor. Va comportati ca zdrentele alea care se imbraca in blanuri dar, cand le moare animalul de companie, se lamenteaza ca personajele din filme indiene.

axl04.04.2009 05:40
, de ce plm nu am iesit noi in strada cand l-au bagat la parnaie pe batranelul ala care abia putea sa mearga?!

Iata ca sunt si eu de acord cu ce zice Stanel aici.

 

Faceti echilibristica morala. Din multitudinea de cazuri, probleme, greseli, abuzuri, alegeti sa solidarizati cu cel mai odios. Ca si cum in loc sa cautati Graalul va irositi viata in cautarea unei bucati din mandibula Cuviosului Gheorghe de la Maleon. Succes, pidosnicilor!

Stanici04.04.2009 05:43
MoWeed04.04.2009 06:17
Ma, parerea mea... daca tot suntem asa corecti si tot urla simtul civic in noi, suntem milosi si dragastosi, de ce plm nu am iesit noi in strada cand l-au bagat la parnaie pe batranelul ala care abia putea sa mearga?!

Suta la suta de acord cu Stanici. Mai era si femeia aia de 60 si ceva de ani care a ajuns la parnaie pentru ca a mutat cativa tarusi. Si probabil sunt alte zeci, sute, poate chiar mii de cazuri la fel ca acestea doua. Dar na, persoanele alea nu dadeau bacnote de 100 de euro lingailor care le aclamau numele pe stadion...

mountytoma05.04.2009 20:01

daca faptul ca ziaristii si lumea fotbalului au sarit in apararea lui Gigi nu ma mira, pentru ca atat presa cat si fotbalul sunt corupte pana in ...unde il scarpina acum pe Gigi pe interior :-), ma uimeste cata lume se lasa prostita si sare in apararea oierului ajuns acolo unde-i este locul.

 

o Armata de jurnalisti rupti in fund dar mai ales speriati ca lipsa lui Gigi Becali le-ar aduce la faliment hartoagele de cct pe care le scot pe post de presa au sarit in apararea becalopitecului. cu altii zmei, s-au transformat in lingai de cea mai joasa speta. mi-e sila de cati pupincuristi sunt in tara asta. si ca 99% sunt "formatori de opinie", adica mai prostesc si pe altii. in plus solidaritatea infractorilor din fotbal a adus alti partizani ai "martiriului" lui Gigi. care Gigi cu catusele la maini era imaginea fidela a oii care vede magarul cu scula mare apropiindu-se!

 

sa fie clar, nimeni nu cred ca ia apararea infractorilor. sunt convins ca toti cei ce spun ca Gigi a ajuns pe merit la puscarie si-ar dori ca becalopitecul sa imparta celula cu cei ce i-au furat masina. voi cei "multi" aparatori ai "justitiei" din tara asta, nu va intrebati de ce Gigi nu i-a predat pe infractori politiei, ci a stat cu ei la masa, s-a lasat filmat cu ei, etc? el atunci s-a considerat a fi mai presus de lege. daca suna la politie si ii preda, atunci putea sa creada ca "face dreptate". Gigi langa infractori arata ca o poza de familie, le sta asa de bine impreuna!

 

asa ca, daca acel negru carl lee care l-a impuscat pe cel care ii violase fetita a fost achitat pe merit pentru ca el intr-adevar a facut dreptate, cu Gigi e cu totul altceva.

 

asa ca, NU FREE Gigi, ci FRY Gigi!

fansteaua4605.04.2009 22:02

Dedicație muzicalã pentru Becali! "Roata morii se învârtește, PAC, PAC, PAC!" :hypocrite:

 

 

Marius06.04.2009 16:37

"Doamna presedinte, jur in fata lui Dumnezeu si in fata dumneavoastras pe aceasta Biblie ca voi spune numai adevarul, adevarul pe care il stiu in acest caz. Sunt aici pentru ca sunt prea milos, iar un om ca mine nu se poate schimba. O sa va povestesc tot ce stiu si tot ce am facut. Am mers la bar, am lasat masina pornita afara, pentru ca era frig si am vrut sa fie caldura cand ma intorc. Am iesit dupa 10 minute afara si nu mi-am mai gasit masina. Am inceput sa rad. Am vorbit cu baietii si le-am spus ca mi-a disparut masina. Daca stiam ca se va ajunge aici, mai bine o lasam furata, decat sa stau 4 zile in puscarie ca vrea doamna procuror.

 

Baietii mi-au zis atunci sa gasim masina, sa-l sunam pe unul din tunari. A venit ala acolo si mi-a zis ca e nevinovat. Am zis "las-o naibii de masina" ca eram si obosit si am vrut sa dorm. Cum sa fac privare de libertate pt 60.000 de euro? Am vorbit cu Jean Piticu' si-mi zice: oamenii noi ii stim cand fura masini. Am de primit un Mercedes cu numere de Germania, dar nu pot sa-i dau in gat, pt ca-mi pierd marfa. Am vorbit cu infractorii si mi-au zis sa dau 20.000 de euro sa iau masina. Mai bine lasam masina furata decat sa dau 20.000 de euro, era o chestiune de onoare. L-am sunat pe Fane, Marcel si Catalin si le-am spus sa le dea banii oamenilor, sa ia masina si sa-i duca la politie. Eu nu stiu ce s-a intamplat cand ei au plecat sa recupereze masina.

 

Am facut juramantul pe ce am facut eu. Fane si Marcel sa vada calibrul glontului, daca s-a tras, al cui e, ca poate a tras hotul care nu e aici. Au fost 4 care mi-au furat masina si pe 3 dintre ei ii stiu. M-a sunat Fane sa-mi zica la un moment dat ca vor sa vorbeasca cu mine. Au inceput sa se jure. Infractorii stiau si Tatal Nostru. Unul dintre ei mi-a zis ca il suna nevasta, i-am raspuns si se auzea un copil care plangea. Mi s-a facut mila de el. M-am gandit ca nu pot sa-i dau pe mana politiei.

 

D-aia i-am si pus sa dea declaratii si sa-i filmez. Cand am aflat ca unul din ei are mandat, m-am gandit sa nu-i mai iert, pentru ca era infractor. Intre timp, a venit si masina, era cu numerele schimbate, cu numere de Germania. La un moment dat m-au intrebat cu ce pleaca de acolo, ca nu au nici un ban, le-am dat 500-500-500 de mii. Eu voiam sa le dau 3-4 milioane, dar astia din bar mi-au zis ca sunt nebun.

 

Dupa 2 saptamani de la eveniment, cand am fost la B1tv, mi-a zis unul sa-i dau 50.000 de euro, altfel va face plangere de privare de libertate. Nici prin gand nu mi-a trecut ca se va intampla asa ceva. Eu nici nu am vrut sa stau la discutie cu infractorul asta.

 

M-au intrigat si m-au durut multe afirmatii cu inculpatul Becali care, dupa cum zice doamna procuror este ca am privat de libertate pe cineva. Mai bine recunosteam o fapta pe care nu am facut-o si luam 5 ani de puscarie, decat sa stau nevinovat 29 de zile in inchisoare. Dumneavoastra (completul de judecata) sunteti 3 destepti care scoateti piatra din apa, iar eu sunt pericol public. Au fost sunati cei din familie, verii mei si li s-a spus ca vor veni multi simpatizanti la Bucuresti, dar eu am spus NU. Daca ziceti ca sunt un pericol public, de ce toata lumea striga Gigi LIBER? Fac orice, dar stiu ca nu mint. Pentru asta am jurat sa spun numai adevarul.

 

Trebuie sa tineti cont ca eu nu am fost o persoana politica publica niciodata si in 2007 si in 2008 am fost ales al doilea om politic din Romania in cea mai mare ancheta sociologica din Romania. De ce sa-i fi sechestrat eu pe astia pentru a da declaratii? Care e logica? Cei 3 infractori trebuie sa aiba 30 de ani de puscarie si nu sa fie persoane vatamate, cum sustine doamna procuror. Pentru mine e clar ce e in Romania. Politica face aranjamente, procurorii nu stiu legea, dragostea mea e in judecatori", a mai spus Becali.

«1212223»