Bai frate,gluma-i gluma! Dar nu l-am vazut niciodata pe Cioban asa de disperat.
Mi-m adus aminte de disperarea lui Ceausescu la procesul ala! Nici pana in ultima clipa nu credea ca e groasa. Sunt foarte multe asemanari cu imaginile alea.
Imi vine in minte un cantecel :
"Un-te duci tu Mielule?
La Jilava,domnule!
Ce sa faci tu Mielule?
Sa fac Paste(le),domnule!"
Nu am vrut sa fiu rautacios...trebuia sa stea pe pasunea lui.
Sper sa vad poze din acestea si cu marlanii care conduc Romania.Care imi afecteaza in mod direct existenta! Dar nu o sa vad NICIODATA!
In sfarsit, Justitia a triumfat!
