FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Becali si Zmarandescu - 29 zile de arest

«167891023»
vlad02.04.2009 19:25

Bai frate,gluma-i gluma! Dar nu l-am vazut niciodata pe Cioban asa de disperat.

Mi-m adus aminte de disperarea lui Ceausescu la procesul ala! Nici pana in ultima clipa nu credea ca e groasa. Sunt foarte multe asemanari cu imaginile alea.

Imi vine in minte un cantecel :

 

"Un-te duci tu Mielule?

La Jilava,domnule!

Ce sa faci tu Mielule?

Sa fac Paste(le),domnule!"

 

Nu am vrut sa fiu rautacios...trebuia sa stea pe pasunea lui.

 

Sper sa vad poze din acestea si cu marlanii care conduc Romania.Care imi afecteaza in mod direct existenta! Dar nu o sa vad NICIODATA!

 

In sfarsit, Justitia a triumfat!

Stanici02.04.2009 19:36

Va dati seama cum se simt filantropii, pizdili, sensibilii, binevoitorii, preotii, oamenii sarmani si cu Dumnezeu, madonna, green peace, marmotele, placile tectonice si masele de aer cald?!! Cu Otelul ala pe maini, duamnee.. "Prefer imaginea asta, ma pis pe ssteaua":

 

 

 

becali_fular_rapid.jpg

mountytoma02.04.2009 19:39

bai, daca macar i-au tras-o o data, tot e bine. pot sa-l si spanzure pe nedrept, sa-l execute public. nu-i nimic, vor spune apoi familiei ca au glumit si ei.

 

nu de alta, dar toate se platesc pe lumea asta!

barbubobby02.04.2009 19:41

gigiiii... Asa te vrem mereu!

vlad02.04.2009 19:42

Le-a facut Gigi o aroganta mascatilor! Umbla cu Otelul pe maini! PLM !

Nu puteau sa-i puna doar pe-o mana bratarile? Sa mearga cu mana in sold ,tantos!

Mi-ar fi placut sa-l vad cu mana-n sold!

spiridusu02.04.2009 19:44

doamne ajuta !!!

 

poate scapam si noi de el

joitaru02.04.2009 19:48

Ma uit la TV, si ma minunez cati becalioti sunt.

Muriti de ciuda ma.

john_steaua0702.04.2009 19:51

nu sunt pro Becali dar nu e Normal ca un om sa fie judecat pt ca a batut niste hoti daca eu as prinde unu ca mi fura ceva as face la fel sau poate mai rau Pe la arabi ti se taie mana daca furi insa la noi se pare ca avem trei american fiecare infractor are drepturi desi daca pui mana pe ceva si te prinde politia romana te bat aia in beciul lor mai mult de 3 ore Pacat ca am ajuns sa le dam drepturi unor infractori recidivisti si nu unui om normal si chiar si lui Becali Cum zice si M Badea "traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul"

maye02.04.2009 19:54

Vai ce bine ii sta cu bratarile la mana!Frumosu` lu` mama!

bebeto02.04.2009 19:55
Sper sa urmeze si aia cu Jiji in zeghe... :worthy:

 

AHHHHHHHHHHH....ma unge pe suflet poza asta....Becali cu catuse....doamne,ce bine arata.

 

giovani Becali se agita ca un leu in cusca in fata tribunalului.s-au indignat toti mafiotii cu cravata din tara de ce se intampla.stie el de ce agita.daca i sa intamplat lui Jiji,i se poate intampla si lui la orice ora.poate scapam odata de toate jigodiile astea de borfasi care mentin in mocirla fotbalul romanesc

blood_2_hot02.04.2009 19:59
Cum e posibil sa nu adori imaginea cu analfabetu in catuse?

 

DA!

E adorabil; n-am crezut ca o sa vad vreodata asta.

 

Cea mai frumoasa poza pe care am vazut-o in ultimu' timp.

 

Pacat ca e urmarea unui circ penibil.

Razboiul cu Gigi Becali va fi lung si ce am vazut azi nu inseamna nimic.

Dar frumusetea pozei ramane, macar te unge un pic pe suflet.

vlad02.04.2009 20:06

M-am prins!

Becali a fost saltat doar dupa ce Justitia romana s-a asigurat ca suporteri nu vor face revolutie ca-l baga la arest procurorii :)

 

Multi rechini ar trebui sa apara in poze de genul asta!

 

Sssssssssssst...Vorbeste Marius pe Sport.ro!

Getodacu02.04.2009 20:10

ce vrajeala ordinara...inca o ocazie ca sa ne arate cum el marele razboinic invinge nedreptatea. mi se face scarba. Mascatii au batut usor la usa sa nu-l deranjeze si a trebuit sa ajunga la politie cu s-klassu' ca in duba i se face rau. si desigur imediat s-a lansat ofensiva TV. toti lingai de la antena1, Pro TV, sport.ro si altii s-au pornit imediat sa pledeze impotriva nedreptatilor la adresa "respectabilului". ma mir ca nu si-a trimis un avocat si pe animal planet

The Flyer02.04.2009 20:10

mda,Jiji alaturi de catuse pe care,culmea culmilor,le si poarta,este cea mai frumoasa priveliste!si-i stau si bine!nebunaticul dracu',mergea o blanita roz la ele!

 

@xray

scuteste-ma!esti cel mai frumos si cel mai destept!te las sa te bucuri,pishicher mic!

onlySteaua02.04.2009 20:11

Da' cate jeguri pot sa-i mai ia apararea gunoiului !

Ma refer in primul rand la jurnalistii injurati chiar de catre cioban.

 

In alta ordine de idei, asta-i o alta frectie la morisca.

Doar asa, sa vada tot omu' ca justitia de la noi a inceput, cica, sa miste ceva.

 

Prosti sunt cei care baga botul.

 

Si nu in ultimul rand,

 

MORI ciobane! In chinuri!

Roger02.04.2009 20:15

Nu ii mai plangeti de mila lui G.Becali! Tot spuneti ca foarte bine ca i-a batut pe hoti, ca asa ar trebui sa putem face toti!

Gresit, NOI NU PUTEM sa ne punem bodyguarzii sa ii prinda pe cei care ne-au furat, noi nu cunoastem LUMEA INTERLOPA ca sa putem da de urma lor. Iata de ce metoda de care s-a folosit Gigi pentru a-si face dreptate este PUR MAFIOTA.

Mai mult, in loc sa-i dea pe mana politiei pe infractori, pentru a-i impedica sa fure in continuare, el "II IARTA"!, ca un bun samaritean ce este. In acest fel nu aduce niciun serviciu societatii, ci actioneaza, ca intotdeauna, in PROPRIUL INTERES.

bebeto02.04.2009 20:20
toti lingai de la antena1, Pro TV, sport.ro si altii s-au pornit imediat sa pledeze impotriva nedreptatilor la adresa "respectabilului". ma mir ca nu si-a trimis un avocat si pe animal planet

 

poate o sa apara si acolo niste oi behaitoare...cu pancarde de protest eventual. :D:steagcruce:

 

Marius02.04.2009 20:21
vlad02.04.2009 20:23

Ce se va intampla in lunile urmatoare!

An electoral! Scandal de amploare.Bani luati cu japca de la FMI, scandaluri pe terenuri,servicii secrete manjite,euro-parlamentari cu succesuri,fetite cu casoiaie de la Puiu,sechestrari de persoane,amenintari din partea rubedeniilor Marinarului....bla,bla...

Becali va iesi din arest si va fi zilnic pe toate posturile TV,desfiintand pe orice apropiat al Presedintelui,

Marinarul va fi luat la tinta zi-de zi de catre Cioban. Becali se va transforma in Vadim in lunile urmatoare! Cine va avea de pierdut din toata aceasta poveste???

Marinarul cel Viteaz! Singurul care lipseste din aceasta ecuatie este: PROSTANACUL!

 

Facem pariu ca va conta mult in alegerile prezidentiale acest show mediatic?

PSD-ul isi freaca mainile!

danimarcu02.04.2009 20:33

Uitati-va pe Realitatea si cruciti-va!

Cocalarii au ajuns la Judecatorie sa-si apere idolul... :ce_oameni:

maye02.04.2009 20:33

S-au strans tiganii la Judecatoria Sectorului 1 sa ii strige numele! :laugh:

Doamne ce vremuri traim...

vlad02.04.2009 20:35
Uitati-va pe Realitatea si cruciti-va!

Cocalarii au ajuns la Judecatorie sa-si apere idolul... :ce_oameni:

 

 

Ma intrebam unde sunt userii care ne-au tracasat zile intregi cu sustinerea Ciobanului!

Baaaaaaaaaaaaaaa...l-am vazut pe Victor! Pe Realitatea TV!

 

S-au strans tiganii la Judecatoria Sectorului 1 sa ii strige numele! :laugh:

Doamne ce vremuri traim...

 

Nu degeaba a platit curentul in Zabrauti!

 

uitati-va pe realitatea sa vedeti cite fetze de interlopi sau adunat in fata tribunalului sa faca loby lui jijel.

 

Scuipa Nutline pe cameramanii de la TVR 1!

bebeto02.04.2009 20:35

uitati-va pe realitatea sa vedeti cite fetze de interlopi sau adunat in fata tribunalului sa faca loby lui jijel.

onlySteaua02.04.2009 20:37

Cred ca daca ar pica o bomba acolo, Bucurestiul ar fi de cel putin 2-3 ori mai linistit.

danimarcu02.04.2009 20:39
Ma intrebam unde sunt userii care ne-au tracasat zile intregi cu sustinerea Ciobanului!

Baaaaaaaaaaaaaaa...l-am vazut pe Victor! Pe Realitatea TV!

Si eu care credeam ca e o coincidenta disparitia aparatorilor lui de pe forum si adunarea cocalarilor la judecatorie... :whistle:

«167891023»