Partile proaste ale acestui circ sunt urmatoarele:
1) Lui Becali ii vor lua boii de la bicicleta, ca e limpede si pentru dusmanii lui ca este un abuz care sfideaza pana si bunul simt. "Pagubitul" bagat la zdup si "hotii" oamenii legii:)))Chestie de Guiness Book!
2) Fac din Becali un martir. De partea lui este acum aproape toata presa. Si cei pe care i-a injurat si cei care l-au injurat.
3) Toate aceste desfasurari de forta si anchete penibile sunt pe banii prostimii. Daca ar fi trebuit sa le plateasca din buzunar procurorii si politia ... Pe noi cad scolile si spitalele, mor oamenii asteptand salvarile care nu au benzina si astia se scalda in descinderi cu forte si mijloace de transport de parca ar fi debarcat in Normandia pentru a lua un om sa dea o declaratie, necitat in prealabil in aceasta speta.
PS.
Celor care se bucura, le semnalez ca se bucura degeaba!
Acest eveniment va duce opinia publica nestelista si presa langa Becali. Asta va dilua semnificativ ecoul protestelor din Ghencea in media si opinia publica!