FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Becali si Zmarandescu - 29 zile de arest

«12345623»
Stanici02.04.2009 13:15
rares1983

Ma lasi ma cu vrajelile tale. Sper sa scape Jiji. Oricum ii face nu au cum sa-l inchida pe ceva ce nu a facut! Forza Steaua! Hai Gigi! Voi astia care mergeti la meciuri si injurati patronul sunteti niste zdrente! INCURAJATI DRACULUI ECHIPA DACA SUNTETI STELISTI! Nu pre acred ca tineti la echipa voi aveti alte scopuri! **** idiotilor!~

 

 

Si tu esti un taran jegos (la fel ca si idolul tau) care merge din ani in paste pe stadion, daca merge. Mars la stana!

noname_fu02.04.2009 13:19
Aici te contrazici singur! Deci, Becali nu reclama furtul asa ca aceasta infractiune nu exista!

Dar cica hotii nu au reclamat sechestrul! Deci, nici cazul asta nu exista!

 

Va rog eu frumos de tot nu mai postati aberatii de genul asta daca nu va pricepeti... e penibil sa citesti asa ceva. Poate unii chiar cred ce zici. Macar citeste posturile anterioare, in care era explicata si chestiunea aceasta.

danimarcu02.04.2009 13:21
:spank: ,

Art. 181: Autorizarea ca antrepozit fiscal

 

(1)Autoritatea fiscala competenta va notifica în scris autorizarea ca antrepozit fiscal, în termen de 60 de z........

 

Ce dracu scrii tu acolo? Art 181. incrimineaza infractiunile fiscale. Dai copy-paste ca prostu' de pe Google. Cred ca tu chiar scrii din Bangladesh. Daca ti-ai propus ca azi sa arati lumii intregi ca esti prost nu trebuia sa-ti planifici o zi intreaga asta. Ai reusit de minune in cateva minute. Nu mai cauta ma papagalule pe internet ca asta e meseria mea :)))))))

Ai o problema de perceptie,din cate vad eu.Ce importanta are ca e gresit nr.articolului copiat de mine?Conteaza continutul,nu nr. articolului.Nu e vina mea ca se tot modifica si se tot adauga la codul penal,in locul introducerii unuia european.

Continutul(pedepsele) sunt asa cum le-am scris eu,nu cum incerci tu sa arati,in disperarea ta imensa de a-ti apara idolul...

Ma intreb: oare ce o sa va faceti daca ramaneti fara stapan?...

campion_european02.04.2009 13:22
Nici nu stiu de unde sa incep. In primul rand, vorbiti pornind de la informatiile pe care le primim din presa. Informatiile astea sunt exagerate, intelese gresit deci la noi pot ajunge eronate.

 

Din surse sigure: bodyguarzii au urmarit masina hotilor, au tras focuri de arma inspre ei si i-au transportat, in portbagaje la un bar de langa resedinta din pipera, acolo unde ii astepta "don Becali". Hotii au fost tinuti acolo cateva ore, in care au fost batjocoriti, bla-bla (unuia i-a fost rupta mana, ca sa se stie ca nimeni nu fura de la Gigi){nu zic ca nu meritau}. Perchezitia a avut ca obiect niste inscrisuri ale hotilor, unde ei recunosteau fapta si promiteau sa nu talhareasca niciodata si isi cereau in scris scuze fata de familia Becali.

 

campion_european nu stiu ce meserie ai dar ai zis multe aberatii: "Doar 1), Tulburarea linistii publice care se sanctioneaza cu Amanda Penala" FALS - tulburarea linistii publice se sanctioneaza FIE contraventional (cu amenda CONTRAVENTIONALA) FIE cu inchisoare de la unu la 5 ani, daca se constata ca gravitatea faptei constituie elementele constitutive ale infractiunii, nu ale contraventiei. Nu exista omor din culpa (cuvantul omor presupune intentie). Exista ucidere din culpa si nu alea sunt limitele pedepselor. Te rog, daca nu ai pregatire, nu mai informa gresit lumea... Din cate aberatii ai spus nu are rost sa ma contrazic cu tine pt ca nu ai o baza de unde sa pornim discutia/polemica pozitiva.

 

 

Vai, vai.....Amenda contraventionala iti da cand treci pe galben sau cand vorbesti la telefon in masina. Nu poti sa sanctionezi o fapta cu 2 extreme (amenda contraventionala sau inchisoare). Adica aceeasi fapta nu poate fi ori contrtaventie ori infractiune, ci doar una dintre ele. Ori contraventie, ori infractiune. Ba exista OMOR din culpa si este sinonim cu UCUIDERE din culpa. Restul sunt aberatii si e dreptul tau castigat in '89 sa aberezi. La revedere

noname_fu02.04.2009 13:24

Mare e gradina Domnului... Ma fratilor, m-ati vazut pe mine sa va spun cum sa intoarceti pizza sau cum sa faceti niste calcule pe impozit? De ce trebuie sa le stiti pe toate? Daca nu te pricepi, taci. E mai intelept.

Stanici02.04.2009 13:26

Eu il cred pe noname deoarece am impresia ca e la Drept si nici nu afiseaza o atitudine superioara cu iz becaliot precum campion. Ce mai, e mai simpatic si gata :) .

noname_fu02.04.2009 13:27

eu il cred pe campion_european ca e brutar dar in timpul liber studiaza legile.

 

 

Pe de alta parte, trecand peste popoviciu, basescu, masescu... Chiar vreau sa cred ca si actiunile suporterilor din ultimul timp au condus la decizia serviciilor de a-l retine pe Becali. Felicitari tuturor stelistilor care au pus umarul impotriva dictatorului! Steaua SUNTEM NOI!

pda02.04.2009 13:31

Nici nu ma intereseaza facatura, nefacatura un lucru e foarte clar Becali LA PUSCARIE!

Stanici02.04.2009 13:35

Auzi, bai smechere? De latrat, latra cainii, nu cred ca esti in masura sa faci afirmatii de-astea. Plus ca te inseli grav, nu e nimeni platit sa il conteste pe ala, cauta si vei gasi motivele respective, o sa descoperi ca ele sunt de natura morala si sufleteasc, nicidecum materiala.

Gata cu off-topicul, ramanem la discutia despre party-ul care va fi daca il leaga astia.

 

P.S.: Sincer, e o chestiune de gusturi, valori morale si de perceptii. Stii ca atunci cand un retardat spune despre o persoana ca e retardata, cel mai probabil e ca respectiva persoana sa fie un om valoros insa judecat dupa valori gresite.

noname_fu02.04.2009 13:36
@noname fu: eu cred despre tine ca esti un boschetar care si-a pierdut casa la "popa prostu" si de la atat stat in frig ai facut "emenangita" si ai ajuns la inteligenta lu Turcu

 

Pai parca luasem bani sa vorbesc la radio impotriva lui Gigi... Acum n-am casa? Ori am luat bani ori sunt sarac... eu ti-am zis ca esti brutar, nu te-am jignit... e o meserie respectabila, de viitor.

campion_european02.04.2009 13:39
Pai parca luasem bani sa vorbesc la radio impotriva lui Gigi... Acum n-am casa? Ori am luat bani ori sunt sarac... eu ti-am zis ca esti brutar, nu te-am jignit... e o meserie respectabila, de viitor.

 

 

Acum ma acuzi pe mine pentru ca te-a jignit altul ca ai luat bani? Pai ce facem aici?

@stanici: nu-ti raspund ca n-am de ce : smecher sunt (urat cuvant) :), cainii latra si in PS ai dreptate. Deci nu-ti raspund ca n-am de ce

Stanici02.04.2009 13:42

Chiar, va rog, in calitate de moderator, sa tineti minte pe cine jigniti si de catre cine sunteti jigniti. Ca nu suntem la oi la Jiji. Nici macar cu el pe circa... :bananadance: .

danimarcu02.04.2009 13:45
Eu nu am stapan. Eu gandesc singur pentru mine insumi.

Sa fii sanatos atunci.

Intr-un fel iti inteleg durerea prin care treci tu si ceilalti cativa iubitori de "branza de oaie".

Nu va alarmati prea tare!Stapanul vostru va fi pus in libertate,iar la meciul cu Gloria ve-ti putea sa va reluati locul la intrarea in stadion sa-i pupati mana si sa-i cereti o sutica... ;)

campion_european02.04.2009 13:50
Sa fii sanatos atunci.

Intr-un fel iti inteleg durerea prin care treci tu si ceilalti cativa iubitori de "branza de oaie".

Nu va alarmati prea tare!Stapanul vostru va fi pus in libertate,iar la meciul cu Gloria ve-ti putea sa va reluati locul la intrarea in stadion sa-i pupati mana si sa-i cereti o sutica... ;)

 

 

Eu n-am nicio durere. Sun ok. Nu vreau nimic. Tu vrei ceva.

kaymack02.04.2009 13:56

offtopic pls rasp si mie urgent pe privat sau aici lungimea tevei cat e admisa? stiu doar la MM ca trebuie sa aibe < de 16 :-?

pls e urgent.multumesc mult

ullo02.04.2009 14:00

e clar k e un abuz,nu il suport pe Jiji dar e clar o manevra...popovici,basescu.....halal democratie....pleaca din Ghencea

DanStan02.04.2009 14:02

Condamnarea lui Oaie e aproape imposibila si probabil ca nici nu se doreste asa ceva. In schimb unii ar vrea sa aiba acces la hartiile oierului (ori exact asa ceva se poate obtine numai prin perchezitii) iar altii ar vrea ca pretenarii lor sa stea macar cateva ore fata in fata cu un Oaie stresat. Se stie ca sta prost cu nervii si ca la nevoie ar putea spune multe daca-l oftica suficient de mult.

Nu va mai agitati. Problema asta priveste Steaua numai prin prisma faptului ca probabil de acum inainte Oaie se va feri sa-si mai etaleze multipotenta de nabab pen' ca s-ar putea sa dea de belea. In schimb nimeni nu-l va impiedica sa-si manifeste plenar psihozele si paranoia la Steaua. Ceea ce pentru noi nu-i tocmai avantajos.

 

p.s : nu-i mai plangeti de mila. Nu e vreun neajutorat. Tot circul asta de doi bani a fost facut doar pentru ca dilimache sa poata fi priponit rapid pentru cateva ore inainte de a apuca sa dea pe goarna cine stie ce tampenii prin presa. Or sa-i spuna baietii pe-acolo se are voie sa spuna si ce nu maine cand iese.

xray_rom02.04.2009 14:02

Partile proaste ale acestui circ sunt urmatoarele:

1) Lui Becali ii vor lua boii de la bicicleta, ca e limpede si pentru dusmanii lui ca este un abuz care sfideaza pana si bunul simt. "Pagubitul" bagat la zdup si "hotii" oamenii legii:)))Chestie de Guiness Book!

 

2) Fac din Becali un martir. De partea lui este acum aproape toata presa. Si cei pe care i-a injurat si cei care l-au injurat.

 

3) Toate aceste desfasurari de forta si anchete penibile sunt pe banii prostimii. Daca ar fi trebuit sa le plateasca din buzunar procurorii si politia ... Pe noi cad scolile si spitalele, mor oamenii asteptand salvarile care nu au benzina si astia se scalda in descinderi cu forte si mijloace de transport de parca ar fi debarcat in Normandia pentru a lua un om sa dea o declaratie, necitat in prealabil in aceasta speta.

 

PS.

Celor care se bucura, le semnalez ca se bucura degeaba!

Acest eveniment va duce opinia publica nestelista si presa langa Becali. Asta va dilua semnificativ ecoul protestelor din Ghencea in media si opinia publica!

Yoyoyoi02.04.2009 14:06

Ma amuza la culme cei care acuza aceasta actiune de urmarire penala ca o tentativa de a devia atentia de la altceva.

Pai cine ii impiedica pe cei de la Realitatea TV, Antene sau alte posturi, site-urile de stiri sa se ocupe de Basescu, Popoviciu, Nastase sau mama dracului?

 

Cine ii impiedica pe cei de la Prosport, GSP, sport.ro, GSP TV sa se ocupe de rusinea istorica suferita aseara in Austria sau de asteptata demisie a lui Piturca?

 

Vreti sa ziceti ca toate aceste institutii de presa sunt conduse de o singura persoana care are interese ascunse?

 

Maine-poimaine apare alt caz, alta chestie importanta. O sa fie aia considerata o deviere a atentiei de la retinerea lui Becali?

zloty02.04.2009 14:07

De unde stiti ca e un abuz?? cunoasteti toate detaliile asa zisului caz? Eu unul nu dau doi bani pe oaia asta spurcata ,da imi place ca lumea zice "clar abuz" de parca ar sti fiecare detaliu

xray_rom02.04.2009 14:12
De unde stiti ca e un abuz?? cunoasteti toate detaliile asa zisului caz? Eu unul nu dau doi bani pe oaia asta spurcata ,da imi place ca lumea zice "clar abuz" de parca ar sti fiecare detaliu

Cand mananci supa, trebuie sa vezi mai departe de lingura sa stii unde sa o bagi:))Abuzul nu se refera la speta, ci la forta disproportionata, aberata as zice, dizlocata si folosita pe banii publici. Si asta nu numai in cazul lui Becali!

rameau02.04.2009 14:18

nu doresc a polemiza cu nimeni. un singur lucrun vreau sa intelegeti:

aici nu mai e vorba de Steaua sau de sustinatori.daca o persona cu statutul lui Becali poate fi luata in asemenea conditii din casa pentru o amageala de motiv, ganditiva in ce stat traim si daca nu cumva asta i se poate intampla oricui dintre noi.luati drept tinta ceea ce trebuie si lasati micile orgolii deoparte.

zloty02.04.2009 14:20

xray

nu era o replica la ce ai zis tu , au fost postari cu "clar abuz" al lui base ,popoviciu ,sri dgipi csi ,csi miami , multi atotstiitori

maye02.04.2009 14:28

Pe Realitatea:Becali nu a vrut sa le deschida mascatilor usa pana nu a venit presa! :laugh:

asta si cand moare vrea sa fie filmat!

DanStan02.04.2009 14:31
nu doresc a polemiza cu nimeni. un singur lucrun vreau sa intelegeti:

aici nu mai e vorba de Steaua sau de sustinatori.daca o persona cu statutul lui Becali poate fi luata in asemenea conditii din casa pentru o amageala de motiv, ganditiva in ce stat traim si daca nu cumva asta i se poate intampla oricui dintre noi.luati drept tinta ceea ce trebuie si lasati micile orgolii deoparte.

 

pai aia e. o persoana cu STATUTUL lu' Oaie. Asta a facut o gramada de afaceri cu barosani, stie multe si poa' sa ingroape pe multi. Daca l-au saltat in nici un caz n-au facut-o pen' c-a luat la omor cativa sutitori. Si-au mai luat-o si altii de la Oaie si nu s-a intamplat nimic. L-au saltat pen' ca trebuiau sa-l inghesuie intre 4 ochi, fara presa si tembeliziune la usa. Si, foarte important, trebuiau sa-l salte pentru ceva care sa nu implice 'biznis'. Ca biznisu' presupune si niste parteneri, niste barosani, si nu vroiau sa bage in belea vreun barosan de-asta doar pentru o gargara cu Oaie la separeu. Noi nu facem parte din lumea lor. Daca e sa dam de dreaq vom da poate mai urat decat Oaie si pe toti o sa-i doara exact in kur. Inclusiv pe aia care-i plang acum de mila lu' Oaie. Sau poate astia vor fi primi care se vor excita la gandul c-am intrat la belea si ca stapanu' lor a scapat de cativa contestatari.

«12345623»