FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Link Spre...

«12345619»
Lari09.12.2009 09:19
MikStelista09.12.2009 09:49

Aruncam un ochi pe blog-urile vedetelor... citeam linistita blogul lui Cabral si am ajuns la un articol in care scria despre Dan Negru... in fine, am dat click pe link-ul lasat de Cabral si m-a dus spre blogul lui Dan Negru. Acolo am gasit un articol cu o poza infioratoare....e incredibil de dureros ceea ce se intampla in lume. Realitatea e mult prea dura pentru mine. Dati si voi un click si contraziceti-ma [daca este cazul] :)

http://www.dannegru.com/?p=441

 

sabin130709.12.2009 11:23

Cred ca te plictisesti ingrozitor daca ai ajunsa sa citesti blogurile lui Cabral si Dan Negru. :)

MikStelista09.12.2009 11:36
Cred ca te plictisesti ingrozitor daca ai ajunsa sa citesti blogurile lui Cabral si Dan Negru. :)

 

Aruncam un ochi pe blog-urile lor poate si din plictiseala, dar poate ca si din dorinta de a vedea ce le mai poate pielea :) Aici nu e important ceea ce fac eu sau nu, subiectul era poza si realitatea lumii :)

sabin130709.12.2009 11:41

Stiu poza, e destul de veche.

Pozele de genul asta fac ca toate religiile, legile, drepturile omului, notiuni ca ¨dreptate¨, ¨omenie¨ sa para niste vrajeli de 2 lei menite sa spele in masa creierele.

David09.12.2009 14:59

Cine dracu' sunt "vedetele" astea?

Marius09.12.2009 16:00
Aruncam un ochi pe blog-urile vedetelor... citeam linistita blogul lui Cabral si am ajuns la un articol in care scria despre Dan Negru... in fine, am dat click pe link-ul lasat de Cabral si m-a dus spre blogul lui Dan Negru. Acolo am gasit un articol cu o poza infioratoare....e incredibil de dureros ceea ce se intampla in lume. Realitatea e mult prea dura pentru mine. Dati si voi un click si contraziceti-ma [daca este cazul] :)

http://www.dannegru.com/?p=441

 

e veche si un fotograf s-a umplut de bani (oarecum) si faima pe seama unui copil .

 

asta e lucrul dureros care se intampla in lume. nu ca un copil moare de foame, ci ca un nene care vede un copil ce moare de foame se gandeste in primul rand sa profite de el, nu sa-l ajute.

David09.12.2009 16:36

Parca zicea ca tipul nu-i putea ajuta.Ba mai mult,s-a sinucis la 33 de ani datorita faptului ca era haituit de imagini din-astea

valentin2day09.12.2009 17:05
e veche si un fotograf s-a umplut de bani (oarecum) si faima pe seama unui copil .

 

asta e lucrul dureros care se intampla in lume. nu ca un copil moare de foame, ci ca un nene care vede un copil ce moare de foame se gandeste in primul rand sa profite de el, nu sa-l ajute.

 

Poate a ajutat mai mult facand acea poza. Sa zicem sa il ajuta pe respectivul copil dar nu poate ajuta milioanele de copii care erau in aceeasi situatie. Cu poza aceea poate a adus donatii in valoare de sute de milioane de dolari. In articol scrie ca in biletul care l-a lasat inainte sa se sinucida a scris:

"sunt imagini care ma haituiesc noaptea in somn,copii pe care i-am filmat murind de foame,n-aveam ce face,nu-i puteam ajuta 

 

Poate l-ai judecat gresit! :unsure:

Marius09.12.2009 18:08

termina ma cu prostiile...

 

in primul rand, vezi exact scena din poza. Care primul lucru pe care il faci? scoti aparatul sa tragi o poza sau de duci sa vezi daca saracul copil traieste, e mort, mai poate fi ajutat?

 

Daca faci poza esti un idiot. Daca nu faci poza, te duci la el, constati ca e mort, iar apoi il asezi in aceeasi pozitie pentru a face poza esti si mai idiot. punct.

 

nu exista ca "a ajutat pe plm..." in africa, si nu numai, mor copiii pe capete, in conditii cel putin la fel de infioratoare. nu exista loc de discutii. in astfel de cazuri nu mai esti jurnalist, profesionist sau mai stiu eu ce rahat, esti om si te comporti ca atare. sau nu, dar nu mai emiti niciodata in existenta ta mizera pretentii in societate.

valentin2day10.12.2009 11:21
KERATOCONUS10.12.2009 12:09
Acum si virtual :thumbsup:

 

 

:)))) Foarte tare, frate! :yes:

MikStelista15.12.2009 10:11

 

Daca nu ai profitat cand ai avut ocazia....:))

MikStelista15.12.2009 11:58
AG15.12.2009 12:18

l-am vazut=))

MikStelista15.12.2009 13:08
Lari16.12.2009 00:15

http://fbx.ro/v/hhor7359u2o86gjv

 

Sa-mi aminteasca cineva sa-i dau o bere astuia cand il vad: http://voxpublica.realitatea.net/media/cre...zeze-21593.html

David17.12.2009 20:58
MikStelista21.12.2009 11:56
iNsTiGaToR22.12.2009 10:52

http://killerjo.net/

 

cea mai tare :D:D :)))

KERATOCONUS22.12.2009 11:48
MikStelista22.12.2009 14:27
http://killerjo.net/

 

cea mai tare :D :D :)) )

 

haoleooo, si aci vrei sa ma sperii? :))

:boxing::chair:

Lari30.12.2009 13:46
MikStelista30.12.2009 19:08
STELIST 8631.12.2009 13:03

Era melodia aia ozosep ozosep....un link?

«12345619»