FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Link Spre...

«123419»
Lari06.05.2009 08:28

Care vorbiti bai haifaiveza?

 

Ati ajuns subiect de stiri

axl06.05.2009 08:30
Robinson Rufay Zapata08.05.2009 13:31
stelista2912.05.2009 23:18

pe site-ulastam-am prapadit de ras :D :D

Lari13.05.2009 05:11

E un soi de clona a mult mai faimosului cheezburger

 

Dar e haios rau, intr-adevar.

valentin2day13.05.2009 14:56

cum a aparut macarena

Ronnie18.05.2009 14:11

 

Cand vreau sa agat o fata

Ridic guleru' deodata

Si ii zic "fa-n puii mei"

Nu vezi ca miros a sprey!

Azzido20.05.2009 01:25
Melku21.05.2009 15:09
dr.adrian926.05.2009 12:55
micutZu' Deni26.05.2009 19:50
Melku01.06.2009 10:32
Azzido14.06.2009 23:17
dulcicutza15.06.2009 13:01
pe site-ulastam-am prapadit de ras :D :D

nu mai pot de ras :)))))))))) le-am trimis si eu niste poze cu Micky a mea

greenyes15.06.2009 17:37

http://paulgoma.free.fr/

 

Eu va recomand un scriitor roman care prin tot ce a facut pentru literatura romaneasca si Romania poate fi comparat cu Mihai Emienscu. Citind Culoarea curcubeului o sa intelegeti CUM A FOST POSIBIL ca Romania sa nu l cunoasca pe acest mare roman, mare scriitor....aceasta comoara pentru neamul roamensc din pacate TACUTA de tradatorii de neam.

 

O sa descoperiti cel mai mare disident anticomunist din Romania. Nu a spus o el ci insasi securistul responsabil cu asasinarea sa care in final s a predat autoritatilro franceze fara a duce la capat planul securitatii. Gasiti marturia lui aici: http://www.youtube.com/watch?v=osIKv3rzjbA Marturia o gasiti in partea a treia daca nu ma insel.

 

Este vorba de Paul Goma. Un mare scriitor, un mare roman. Nici nu stiti ce OM NE A FOST ASCUNS. In loc ca tineretul Romaniei sa i studieze opera la scoala, liceu, facultate, in loc ca tineretul Romaniei sa si descopere istoria sub comunism, in loc ca sa avem sansa sa iesim din intuneric, sa deschidem ochii.....ni se servesc teorii atarnatoare precum ca clasicii (Mihai Emienscu, Ion Creanga, Blaga, Caragiale, Eliade etc etc etc) s au invechit si ca la stomac cad greu impotriva ue.....asta ne spun...patapievici si cu plesu: ROMANISMUL trebuie sa moara..asta vor atarnatorii, tradatorii.....

 

Citindu l pe Paul Goma, pe langa faptul ca sa descoperiti un mare scriitor )comparat de criticii literaturii noastre neinchinati, neatarnati cu Mihai Emienscu din punct de vedere al talalentului) o sa va redescoperiti ISTORIA, o sa intelegeti de ce Romanai de astazi este ce este....o sa gasiti multe raspunsuri la intrebarile ce privesc situatia din Romania, trista de altfel. Din pacate noi suntem martorii mortii neamului romaensc dar e greu de vazut acest lucru. Pe langa un mare scriitor este O MARE SURSA DE MEMORIE A NEAMULUI!!!!

 

Am citit cu lacrimi in ochi Arta Refugii, Din calidor, Saptamana rosie. Am plans pentru pentru ca descopeream tragedia neamului romanesc, descopeream lucruri de importnata nationala care NOUA ROMANILOR NE AU FOST ASCUNSE. Nici nu stim ce norocosi suntem sa fim contemporani cu unul, ma repet, dintre marii scriitori ai neamului roamenesc, cu unul dintre marii romani ai neamului, cu un adevarat simbol de demnitate, coloana vertebrala....un adevarat model care ne a fost ASCUNS.

 

Inca traieste in Paris, fara cetatenie romana retrasa de regimul criminal comunist in 1977 cand a fost expulzat din Romania dupa ce si a petrecut ani buni in inchisorile comuniste. Datorita cartii Ostinato care a fost trimisa si publicata in Germania NU A FOST ELIMINAT FIZIC DE comunisti. A fost "biletul lui norocos" pentru VIATA iar in acelsai timp SANSA noastra. Ma repet, e o adevarata SURSA VIE DE MEMORIE!!!!! Plus, a refuzat cetatenia franceza, iar TOATE CARTILE SALE AU FOST SCRISE DOAR IN LIMBA ROMANA SI APOI TRADUSE in franceza, italiana, flamanda, suedeza, etc etc etc.

 

Va recomand sa incepeti cu Culoarea curcubeului.

 

Toata opera poate fi descarcata gratuit de pe site ul sau oficial http://paulgoma.free.fr/

 

Redescoperiti va istoria! Aflati raspunsuri la multe intrebari!!!!!!

 

Cititi l si faceti l cunoscut prietenilor, rudelor, faceti l cunoscut la cati mai multi romani!!!!

 

D4v1dstelist17.06.2009 17:54
http://vasilepelma.hi5.com/friend/p1781517...ile_pelma--html

 

 

Bietu' catel....Are PC si si-o facut haifaiv la batraneti.

 

learn PK

Ronnie19.07.2009 18:35

Itaaaa na breeeee =))

dulcicutza19.07.2009 21:52
Itaaaa na breeeee =))

ahahahahha acu' am vazut =))))))) numa el si cu Beckham...maine-poimaine il vezi in reclame la papsi

D4v1dstelist21.07.2009 09:05

Ce voce de kkt are...

Dragoshel18.08.2009 11:43

gratar pe balcon

dulcicutza19.08.2009 15:37

Va invata puya care-i treaba cu moldovencele :))))) http://www.youtube.com/watch?v=BuSBQXIaTs0...feature=related

Ronnie19.08.2009 17:27

Iti place pe la spate si sa te traga cineva de sfarcuri?

dulcicutza19.08.2009 17:42

Pai na,is numai 50% moldoveanca :) da oricum n-am gasit nici o parte neadevarata in melodie.

Ronnie19.08.2009 17:56

Vrei sa te trag de sfarcuri?

_yang19.08.2009 21:16

 

 

http://www.trilulilu.ro/mariusel7/fb26071307d3f7 Ca tot s-a ajuns la asta... (la femei)

«123419»