FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Gluma Zilei

«14567879»
Lari22.06.2009 10:35

O noua scuza marca Il Luce pentru faptul ca nu convoca stelisti:

 

Toatã lumea îmi reproșa cã iau prea puțini jucãtori de la Steaua și Dinamo. Pãi, știau ei cât de greu erau lãsați sã plece în afara țãrii cei de la cluburile astea? Mã rugam la ?Pașapoarte? sã îi lase sã meargã în deplasãri. Pentru Lãcãtuș, chiar Ilie (n.r. ? Ilie Ceaușescu, fratele lui Nicolae Ceaușescu) a intervenit sã nu îl iau la naționalã. Le era teamã cã nu o sã se mai întoarcã - Mircea Lucescu.

 

ProSport

Virgil22.06.2009 10:44
"In 2004, Mendoza signed with FC Metalurh Donetsk, which loaned him twice during his link. After his release, he moved countries again in 2008: after a short spell with FC Crapid București, he joined Monarcas Morelia in Mexico, being the second best goalscorer in the league's Apertura 2008, with 10 goals in 16 games. On May 1, 2009 Monarcas Morelia released Mendoza, due to an injury to his right leg."

 

M-am uitat pe wikipedia, de curiozitate, la Mendoza si uitati ce am gasit. In traducere, pe scurt, cel ce a scris articolul spune ca Mendoza a jucat o perioada scurta de timp la FC Crapid Bucuresti ( adica la Steaua). Asta pentru cei ce zic ca informatiile de pe wikipedia sunt corecte in intregime.

 

Nu cred ca are sens sa-ti induci in eroare partenerii de forum. Am cautat si eu si am gasit ca era vorba de fapt de Steaua. Informatia e corecta in intregime.

 

"Club career

Mendoza started playing professionally with Sporting Cristal, which he helped become national champion in his first season.

 

Subsequently, he represented a myriad of teams, in Belgium, Ukraine, Russia, Romania and France. He had a steady period with Club Brugge K.V., helping it win the 2002 Belgian Cup, with a hat-trick in a 3-1 one win over Excelsior Mouscron,[1]while also netting the game's only in a 1-0 success at AC Milan, in the 2003-04 UEFA Champions League.

 

In 2004, Mendoza signed with FC Metalurh Donetsk,[2]which loaned him twice during his link. After his release, he moved countries again in 2008: after a short spell with FC Steaua București,[3]he joined Monarcas Morelia in Mexico, being the second best goalscorer in the league's Apertura 2008, with 10 goals in 16 games. On May 1, 2009 Monarcas Morelia released Mendoza, due to an injury to his right leg.[4]"

 

 

mountytoma23.06.2009 12:01
O noua scuza marca Il Luce pentru faptul ca nu convoca stelisti:

 

Toatã lumea îmi reproșa cã iau prea puțini jucãtori de la Steaua și Dinamo. Pãi, știau ei cât de greu erau lãsați sã plece în afara țãrii cei de la cluburile astea? Mã rugam la ?Pașapoarte? sã îi lase sã meargã în deplasãri. Pentru Lãcãtuș, chiar Ilie (n.r. ? Ilie Ceaușescu, fratele lui Nicolae Ceaușescu) a intervenit sã nu îl iau la naționalã. Le era teamã cã nu o sã se mai întoarcã - Mircea Lucescu.

 

ProSport

 

daca ma gandesc bine, de-aia nea Mircea face kk fara sa-si dea chilotii jos. i-e teama sa nu i-o traga cineva!

 

cioara va ramene frustrata pe viata, cu toata cupa lui UEFA cu tot, baga-si-o-ar in ...gat

mircea_1023.06.2009 13:38

Cateii si-au tras antrenor :laugh: cica vine din Liga a 3-a din Italia :clap:

kaycee23.06.2009 14:13
Cateii si-au tras antrenor :laugh: cica vine din Liga a 3-a din Italia :clap:

 

pardon, dar esti off topic; valoarea antrenorului e in conformitate cu potentialul echipei din groapa! :yeahh:

 

mircea_1023.06.2009 14:41

de ce off-topic? mie mi se pare o GLUMA destul de buna acest antrenor :naughty:

strezahuzum23.06.2009 15:00

Italianul a plecat pe usa din dos de la ultima echipa, fiind partas la retrogradarea ei in Liga a patra din Italia.

 

Pana sa ajunga la Dinamo, Bonetti a pregatit formatia Juve Stabia din Liga a treia italiana. El a fost numit in functie pe 9 decembrie 2008, in etapa a 15-a, dar a fost demis dupa doar trei luni.

 

Cu Bonetti in frunte, Juve Stabia a disputat 9 meciuri, in care a obtinut doar 7 puncte, avand o singura victorie si patru egaluri.

 

Chiar si asa, conducatorii lui Dinamo isi pun mari sperante in Dario Bonetti, caruia i-au oferit un contract pe o perioada de doi ani.

 

Sa traiasca dom' Bonetti ! La cat mai multe succesuri care este :D !

 

Ronnie23.06.2009 15:51

Nici daca vroiau nu putea sa puna un antrenor mai prost.

mircea_1023.06.2009 18:14

si se mai mira de ce nu ajung niciodata in CHL

Fan FC Steaua23.06.2009 18:27

Deci si-au luat si ei un Lacatus, dar al lor e made in italia ...

Daniel-Ionut24.06.2009 16:07

Gigi a decis: "Conform 'Legii Becali' lui Dayro ii tai 10% din salariu" :laugh: :D:)

cRiss4Steaua24.06.2009 17:42

Liga 1

 

Becali îi dã asigurãri italianului

"Bergodi a zis cã vrea trei, patru jucãtori și eu o sã-i aduc! Nu sunt 'Gigi mincinosul'"

Gigi nu e mincinos :>

CoRsSo24.06.2009 23:15
Nu cred ca are sens sa-ti induci in eroare partenerii de forum. Am cautat si eu si am gasit ca era vorba de fapt de Steaua. Informatia e corecta in intregime.

 

"Club career

Mendoza started playing professionally with Sporting Cristal, which he helped become national champion in his first season.

 

Subsequently, he represented a myriad of teams, in Belgium, Ukraine, Russia, Romania and France. He had a steady period with Club Brugge K.V., helping it win the 2002 Belgian Cup, with a hat-trick in a 3-1 one win over Excelsior Mouscron,[1]while also netting the game's only in a 1-0 success at AC Milan, in the 2003-04 UEFA Champions League.

 

In 2004, Mendoza signed with FC Metalurh Donetsk,[2]which loaned him twice during his link. After his release, he moved countries again in 2008: after a short spell with FC Steaua București,[3]he joined Monarcas Morelia in Mexico, being the second best goalscorer in the league's Apertura 2008, with 10 goals in 16 games. On May 1, 2009 Monarcas Morelia released Mendoza, due to an injury to his right leg.[4]"

 

Frate, nu sunt retardat. Asta scria, jur. Am facut si print screen.

Lari25.06.2009 12:10

Vasile Turcu: "Am încercat sã copiez lucrurile bune de la Gigi Becali și mi-a reușit"

 

Ii declar pe amandoi GLUMA ZILEI.

Virgil25.06.2009 12:19

Interesant. A uitat sa spuna la ce le-a copiat. Al naibii, asta n-a scapat de meteahna asta de cand era la scoala.

The Flyer25.06.2009 12:24

eu ii declar glumele naturii,da-i in m ma-sii pe amindoi!

Virgil25.06.2009 12:25
Frate, nu sunt retardat. Asta scria, jur. Am facut si print screen.

 

Te cred frate.

 

CoRsSo25.06.2009 14:24
Te cred frate.

 

Din cate am vazut eu, aproape oricine poate edita pe wikipedia si poate scrie ce vrea el.

vidu27.06.2009 07:58

momentul zero al fotbalului romanesc http://is.gd/1fGLA

masterboy01.07.2009 17:28

stiti cum se saluta dinamovisti? Hau do you do hau hau!

Lari02.07.2009 14:16

Cea mai proasta gluma a saptamanii, facuta de cea mai proasta gluma a naturii:

 

Am tinut și voi ține la fotbalistul Hagi, dar ca om este un nimeni. Hagi e nebun, nu e sãnãtos la cap, cum sã spui cã Becali a fost securist? Are o obsesie cu mine, una-douã Gigi Becali... El nu poate sã se ridice vreodatã la nivelul lui Becali ca om! E un dobitoc, el crede cã se poate pune cu mine. Eu voi pierde rãzboiul cu el pentru cã el e prea popular.

mircea_1002.07.2009 14:43

Rusine jigodiilor din presa romana care ii acorda o atentie mult prea mare acestui jeg numit Jiji fecali :puke::shit:

MoWeed02.07.2009 14:51

@Lari

 

Poti sa stii ca e cea mai proasta gluma. Si cand ma gandesc ca inca sunt dobitoci care se numesc stelisti si il adora pe jegul asta...

razvan2802.07.2009 20:45
@Lari

 

Poti sa stii ca e cea mai proasta gluma. Si cand ma gandesc ca inca sunt dobitoci care se numesc stelisti si il adora pe jegul asta...

 

 

Cine ar putea adora un om precum Gigi Becali...poate doar membrii de partid de la faimosul lui partid pulitic.

Ronnie08.07.2009 10:36

Ronaldo: "Suma plãtitã de Real pe mine e prea micã! Valorez mai mult de 94 de milioane €!"

«14567879»