FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Gluma Zilei

«12379»
Virgil19.02.2009 11:50

Sunt atatia glumeti in fotbalul romanesc si se fac atatea glume, incat m-am decis sa deschid acest topic, pentru ca impreuna cu voi sa le consemnam si sa discutam pe marginea lor.

Una care mi-a atras atentia in mod deosebit, cititnd presa sportiva electronica, ne este furnizata de noul antrenor al Vasluiului, Viorel Moldovan. :steag_sah_mic:

Ea suna, nici mai mult nici mai putin, decat asa:

 

Cu Steaua vreau victoria. :))

 

De parca Steaua ar fi ultima clasata. Sau de parca ar juca la Vaslui. Uita Viorel ce papara a primit Rapidul, ultima echipa la care a jucat, in sferturile Cupei UEFA? In mod sigur.

Si atunci si-a dorit foarte mult sa ajunga in semifinale si era foarte sigur pe el. Iar la sfarsit a plans cu lacrimi de crocodil in bratele lui Oli. :))

Mai pune-ti pofta-n cui amice si vezi-ti de lungul nasului.

Lari19.02.2009 12:27

Radu Banciu a spus cã "Giovanni a avut dreptate sã facã așa cum a fãcut. Nu mi se pare ieșit din comun modul în care a procedat pentru cã eu și cu Manolo sîntem acolo ca sã fim pocniți!".

 

Contactat de Gsp, Banciu și-a menținut pãrerea: "Nu sîntem victime deloc. Îl prefer pe Becali ca invitat decît pe unul care sã nu spunã nimic și de aceea nu trebuie sã am vreo reacție atunci cînd se comportã astfel. Poate îl stîrneam mai rãu dacã mã bãgam și eu. Credeți cã o sã fie ultimul care va face așa? Numai personaje de genul acesta avem în fotbal. Nu ai de unde alege alții mai buni".

 

Deci va place sa fiti scuipati! E bine de stiut cum trebuie sa ne comportam cu voi cand va vedem pe strada. De-abia astept!

DelPiero1019.02.2009 12:48
Sunt atatia glumeti in fotbalul romanesc si se fac atatea glume, incat m-am decis sa deschid acest topic, pentru ca impreuna cu voi sa le consemnam si sa discutam pe marginea lor.

Una care mi-a atras atentia in mod deosebit, cititnd presa sportiva electronica, ne este furnizata de noul antrenor al Vasluiului, Viorel Moldovan. :steag_sah_mic:

Ea suna, nici mai mult nici mai putin, decat asa:

 

Cu Steaua vreau victoria. :))

 

De parca Steaua ar fi ultima clasata. Sau de parca ar juca la Vaslui. Uita Viorel ce papara a primit Rapidul, ultima echipa la care a jucat, in sferturile Cupei UEFA? In mod sigur.

Si atunci si-a dorit foarte mult sa ajunga in semifinale si era foarte sigur pe el. Iar la sfarsit a plans cu lacrimi de crocodil in bratele lui Oli. :))

Mai pune-ti pofta-n cui amice si vezi-ti de lungul nasului.

Ce e asa anormal in a-ti dori victoria?''Glumele'' sunt spusele unor oameni precum Jiji,Borcica sau Turculet.Cand iti doresti victoria nu e nimic de gluma,chiar de laudat.

P.S.Sper ca nu ma acuzi de anti stelism si dupa acest post. ;)

vlad19.02.2009 12:57

Dupa Marius Niculae, javrele au un alt prieten bun cu Ronaldo,celebrul jucator de la Manchester.Acesta este super fotbalistul...Brunoooooo Simao!

Maine vom auzi la Bahmuteanca ,Madalin Ionescu si mai vechiul Dan Diaconescu pe Sorinel Pustiu' declarand ca a vorbit la telefon cu prietenul lui bun ,Ronaldo. S-au intalnit ei pe la Torje acasa la un chef cu Ropotan,Sageata si Ronaldo.

Cred ca singurul prieten al dinamovistilor este celebrul Fernando care canta in duet cu o pitipoanca care se tot lauda ca ca fost "prietena buna " cu Adrian Cristea intr-o noapte.

Poate totusi,javrele il confunda pe Ronaldo cu Fernando!

"Chikalika chikacea!!!!"...

http://fernandocaransebes.info/?tag=gainusa

danimarcu19.02.2009 13:02

Daca e sa ne luam dupa joc,aia ce a zis Moldovan nu pare o gluma.

Daca primeaza spiritul nostru de stelisti,ar trebui sa ne tavalim pe jos de ras...

Ramane de vazut cine va rade la urma.Eu unul nu am incredere ca Lacatus ne-ar putea duce spre castigarea campionatului...

Virgil19.02.2009 13:02

Draga Del Piero, nu te-am acuzat niciodata de antistelism. Mi-am pus intrebarea daca nu cumva ai uitat sa gandesti despre Steaua ca un adevarat stelist. E chestie de nuanta.

 

In ce-l priveste pe Vio Moldovan, el are tot dreptul sa spere la victorie, dar ce a afirmat el suna a ceva sigur. Cu Steaua vreau victoria, nu "cu Steaua sper sa obtinem victoria". E iar o chestie de nuanta. E infatuare, nu mai e speranta. Sau daca vrei, tupeu, obraznicie. De parca Steaua ar fi ultima echipa din Romania, iar el Mourinho si echipa lui Inter.

vlad19.02.2009 13:04

Virgil,

Sa nu uitam ca Moldovan s-a saturat si de "jegosii astia de romani".

Norvegianul de el !!!

DelPiero1019.02.2009 13:09

Sunt stelist pana in maduva oaselor.Dar sunt realist.Am facut egal acasa cu Buzau sau Otopeni,nu e deloc o obraznicie ceea ce-si doreste Moldovan.Doar Steaua poate sa ne demonstreze noua si lui Moldovan ca este o obraznicie sa cutezi sa iei puncte din Ghencea.Licare undeva in mine speranta ca putem redeveni candva Magica Steaua,dar nu cu acest cioban patron-antrenor!

Virgil19.02.2009 13:12

Esti ultrapesimist. Nu e bine. Incearca sa gandesti pozitiv si sa te duci cu dragostea pentru echipa ta de suflet pana in panzele albe. Cine vorbeste de rau la adresa ei sau isi permite sa faca glumite pe seama ei, da si in noi. Pentru ca pana la urma si noi suntem Steaua. Asa vad eu lucrurile.

DelPiero1019.02.2009 13:16
Esti ultrapesimist. Nu e bine. Incearca sa gandesti pozitiv si sa te duci cu dragostea pentru echipa ta de suflet pana in panzele albe. Cine vorbeste de rau la adresa ei sau isi permite sa faca glumite pe seama ei, da si in noi. Pentru ca pana la urma si noi suntem Steaua. Asa vad eu lucrurile.

Nu-s ultrapesimist.De fel nu-s asa.Vezi,e diferenta de nuanta.Tu ma vezi pesimist,eu ma vad realist.Fiecare crede ce vrea,fiecare cu parerea lui...

MoWeed19.02.2009 14:17
Deci va place sa fiti scuipati! E bine de stiut cum trebuie sa ne comportam cu voi cand va vedem pe strada. De-abia astept!

Si cand ma gandesc cum se plangeau astia a 2-a zi. Tocmai datorita mentalitatii carpelor astea de ziaristi, nenorocitii din fotbal isi permit sa se comporte ca niste delicventi(nu ca nu ar fi)

danimarcu19.02.2009 18:31

"În 4-5 ani o sã ajung sã joc și o finalã sau o semifinalã de Champions League!", a spus Jiji fecali la gsptv.

 

 

Asta mi se pare o gluma cat se poate de proasta... :sick:

Eu as fi multumit si sa jucam macar o finala sau o semifinala de Cupa Romaniei in urmatorii 4-5 ani... :rolleyes:

Virgil20.02.2009 06:37

Sunt de acord ca e o gluma proasta, atata timp cat 3 ani la rand nu am reusit sa ne calificam in 16-imi. E mai mult decat o gluma proasta, e una amara. Are si ea loc in acest topic.

 

Virgil20.02.2009 07:22

Cu ce altceva decat cu trabucul in gura, i-ar sta bine lui Cristi? Dar cu ce nu i-ar sta lui bine?

A propos, un tanar intra intr-o farmacie si cere cel mai mare prezervativ. Farmacista ii ofera. Tipul il ia il pune pe cap, incearca sa-l traga in jos, dar... nu e suficient de mare. Roaga farmacista sa-i caute unul mai mare si pentru ca nici asta nu se potriveste, repeta rugamintea de cateva ori. Farmacista, calma pana atunci, se enerveaza si-l intreaba de ce vrea sa-si traga un prezervativ pe cap. Tanarul ii raspunde ca va merge la un bal mascat si vrea sa se mascheze in "scula". Farmacista se uita ciudat la el si-i spune aproape tipand, "domnule stii ceva, mai bine ia un rahat in gura si mascheaza-te in cur!".

 

Ce alegeti pentru Cristi? "Scula", sau pardon de expresie... cacatul?

 

Moderatori: rog nu editati expresia aceea urata atribuita fecalelor. Nu de alta dar Mircea Dinescu o foloseste in mod curent la emisiunea TV a lui Stelian Tanase. Deci, e inofensiva, nicidecum atac la pudoare. Sau, ma rog, asa e el, mitocan. Dar suna mai neaos. :)

borcea_ah.jpg

vlad20.02.2009 07:25
Cu ce altceva decat cu trabucul in gura, i-ar sta bine lui Cristi?

Cu un bici...facut din rahat.

Virgil20.02.2009 07:45

Nu am nimic impotriva Vlade. Exista insa riscul de a se obisnui sa manance.

Lari22.02.2009 19:34

Nae Manea, sau despre mentalitatea si verticalitatea subpodarilor:

 

Viorel Hrebenciuc este un om integru, un om cu potențial financiar, dar nu pot sã comentez mai mult. Nu știu dacã este stelist. Ca și în cazul lui Negoițã, nu cred cã este vreo problemã. Negoițã, dacã prelua Rapidul, credeți cã ținea cu Dinamo în meciul direct?

 

Oooo, dar uitati un nou semn de verticalitate corsicana:

Faptul cã apar nume ca al lui Viorel Hrebenciuc în discuții pentru preluarea Rapidului, reprezintã doar vina conducerii actuale și a domnului George Copos. Noi nu vrem neapãrat ca dânsul sã plece de la Rapid, ci vrem doar sã fie mai deschis și mai sincer în relația cu noi, suporterii. Domnul Copos a fost mereu mai solemn, probabil din cauza funcției, însã ar trebui sã fie mai echilibrat și mai apropiat de fani

vlad23.02.2009 06:34

Oficialii Stelei se roagã de suporteri sã renunțe la protestele contra lui Becali: "Opriți scandalul!"

ªefii din Ghencea cautã soluții pentru a bloca acțiunile fanilor. ªi Lãcãtuș, și președintele Argãsealã vor avea în aceastã sãptãmînã întîlniri cu reprezentanții suporterilor. "Eu sunt convins cã ei înțeleg situația și vor fi alãturi de noi. Suntem în lupta pentru titlu, iar bãieții au nevoie de încurajãrile tribunei, nu de o atmosferã încãrcatã. Bag mîna-n foc cã echipa va fi susținutã la meciul de vineri, cu FC Vaslui",

Fane23.02.2009 08:08
Oficialii Stelei se roagã de suporteri sã renunțe la protestele contra lui Becali: "Opriți scandalul!"

ªefii din Ghencea cautã soluții pentru a bloca acțiunile fanilor. ªi Lãcãtuș, și președintele Argãsealã vor avea în aceastã sãptãmînã întîlniri cu reprezentanții suporterilor. "Eu sunt convins cã ei înțeleg situația și vor fi alãturi de noi. Suntem în lupta pentru titlu, iar bãieții au nevoie de încurajãrile tribunei, nu de o atmosferã încãrcatã. Bag mîna-n foc cã echipa va fi susținutã la meciul de vineri, cu FC Vaslui",

 

s-ar putea sa te arzi nea`Argaseala !

danimarcu23.02.2009 18:31

Finanțatorul Stelei, Gigi Becali, cel care practic a brevetat premierile publice în Liga 1, spune cã nu mai este de acord cu aceastã practicã: "Nici eu nu sînt de acord cu premierile! Pãi ce, eu sînt idiot? Pentru ce sã dau bani aiurea? Dacã bate Craiova pe Dinamo și eu o premiez, iar la final ia Craiova campionatul?", a întrebat retoric Gigi Becali la GSP TV.

 

Asta e amuzanta.Mai ales faptul ca baciul s-a autointitulat "idiot"... :whistle:

Lari23.02.2009 18:52

Marele intelectual Gigi Becali critica inteligenta altora:

 

Are Borcea vreo demnintate sau vreo bãrbãție în el? El voteazã cum îi spun eu. El nu are habar de trei cuvinte din regulament. Borcea nici nu se duce la Comitetul Executiv, el e la Monte Carlo. El este un bãiat bun, dar nu prea îl duce mintea.

 

Virgil24.02.2009 07:36

Nicolae Mitea (Dinamo) punea mare accent pe informare la Ajax:

 

"Citeam presa olandezã zi de zi, deși nu prea înțelegeam!" :laugh:

 

sursa: prosport

 

 

Lari24.02.2009 09:21

Valvis: "Fac Rapidul mai puternic decât Manchester"

 

Bah, exista FC Zburatoarea Manchester? In ce Liga joaca?

Dragoshel24.02.2009 10:18

Mircea Lucescu: "Dinamo va lua campionatul"

 

 

:D

Dragoshel25.02.2009 15:21

Becali: "Suporterii sunt gelosi pe mine"

 

«12379»