FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Gluma Zilei

«1555657585979»
A.ALeX30.09.2010 20:25
Ciobanul in biserica la un moment dat se aude o voce:

-Gigi .Gigi .

Oierul ridica privirea si zice:

-Cine-i?

-Sunt eu, IIsus!

-Si ce vrei de la mine??!

-Scoate-mi cuiul de la mana dreapta!

Oierul se ridica, se apropie de statuia lui Iisus si-i scoate cuiul de la mana dreapta. Dupa care, se intoarce la locul lui.

 

Dupa un timp, se aude iarasi vocea:

-Gigi, scoate-mi te rog si cuiul de la mana stanga!

Atunci, Oierul se ridica, se apropie de statuia lui IIsus si ii scoate si cuiul de la mana stanga, iar Iisus in acel moment, batand din palme:

-Pleaca din Ghencea!! Oierul!! Pleaca din Ghencea!! :)):))

 

Va luati de Gigi fara rost ca nu o sa plece il doare fix in cot de NOI fani Stelei el Foloseste Steaua sa is faca reclama

cristian01401.10.2010 23:17

Desi ce voi scrie aici nu intra in categoria gazetarie, fiind "off the records", mi s-a parut teribil de amuzant si nu ma pot abtine.

Nu stiu cati din voi stiti ca pe 5 oct. se implinesc 10 ani de la disparitia lui Hildan, motiv cu care peluza cu aceeasi nume din binecunoscuta Groapa s-a gandit sa comemoreze acest lucru, la meciul cu Galatiul. Buuun, de zis ca zis, dar de facut ce ne facem. Asa ca au pus mana de la mana si-au cumparat vreo 3 torte jumate, au dat cu niste vopsea pe cateva bannere, au scris si niste mesaje, printre care, in mod evident, unul facea referire la 3-3-ul nostru, si-au procurat biletele la 2 lei si au fost prezenti in numar de vreo 2-3 mii pe stadion. Insa in prealabil, lucrul la care vreau sa ajung, si-au postat pe site-ul ala spart de niste baieti veseli acum o saptamana un asa zis Catalog al sperantei si au intocmit o lista de genul : toti dinamovistii din Bucuresti - la meci. Iar urmand acelasi model au fost invitati toti fanii sa semneze acelasi catalog, trecand in sectiunea de comentarii numele orasului din care provin. In felul asta s-a ajuns la o lista de vreo 30-40 de orase cu indemnul aferent "Cu totii la meci!".

Asadar s-a ajuns la situatia incredibila in care, in sfarsit oameni buni, Dinamo are, conform catalogului lor, sute de mii de suporteri, orase, comune si sate intregi prezente la meci! Bravo lor, au reusit o asistenta record.

Pacat ca i-a inecat Dorinel pe toti dintr-o singura flegma.

Amin.

David02.10.2010 07:51

Atat!

ultras_laziale02.10.2010 08:04
Va luati de Gigi fara rost ca nu o sa plece il doare fix in cot de NOI fani Stelei el Foloseste Steaua sa is faca reclama

 

tell us somthing new , will you ? :ike:

razvan2802.10.2010 15:12

Inca un pupincurist de-al ciobanului pe aici ? :dry:

A.ALeX04.10.2010 16:44
Inca un pupincurist de-al ciobanului pe aici ? :dry:

 

La mine te referi ... ??????

Alex88pl04.10.2010 17:09
La mine te referi ... ??????

tu ce crezi?ai facut un topic care se numeste "lucruri bune facute de Gigi"...

razvan2804.10.2010 17:40
La mine te referi ... ??????

 

 

Era greu sa ghicesti nu ?

 

danimarcu04.10.2010 17:52

http://www.cancan.ro/showbiz/showbiz-inter...gur-126806.html

Iata un nou maidanez in plua goala pe chat! :ce_oameni:

Data trecuta a fost Goian(fratele mai prost),iar imediat dupa aia s-a lipit cu o curva din presa sportiva(Anda Banii,pardon ,Banu).

Sunt curios care dintre prostituatele din presa sportiva romaneasca il va aconta pe Print ?... :D

Alex88pl04.10.2010 18:30

vorba lui eustache: caine prost!

David04.10.2010 18:30

Si trebuia sa ne dai sa vedem?

danimarcu04.10.2010 18:39
Si trebuia sa ne dai sa vedem?

Pai scrie undeva ca esti obligat sa accesezi linkul? :hmmm:

Cred sincer ca nu prea ai idee care-i treaba cu topicul asta... :spank:

 

razvan2804.10.2010 18:58

E gluma zilei , iar Cristea de vreo 2 ani tot e gluma zilei..

pcsbb05.10.2010 17:23

Gica Popescu: "Steaua ca Barcelona? Doar la culori" :))

Omdrem05.10.2010 17:46

Sufera ca nu mai joaca la Barcelona...Parca dinam0 a lui sau Craiova ar excela!

danimarcu05.10.2010 17:48
Sufera ca nu mai joaca la Barcelona...Parca dinam0 a lui sau Craiova ar excela!

Pt mesajul asta TU esti gluma zilei de azi!... :hooray:

razvan2805.10.2010 18:50

Dinamo a lui ? Prietene pentru cunostinta ta Gica Popescu a jucat la Steaua si Craiova in Romania , iar la Dinamo a trecut pe la finalul carierei ca sa mai ia niste bani.Nu zic ca iubeste Steaua , dar nici Dinamo , din contra si-a declarat simpatia de mai multe ori pentru Craiova.

AG05.10.2010 19:03

6 luni a jucat Popescu la Steaua, fortat de Armata, el nu a vrut sa vina la noi

pcsbb06.10.2010 07:11

Trecand peste perioada modesta a inceputului de sezon al Barcelonei poti sa zici ca ne asemanam la performante sportive in vreun fel? Ei au castigat Liga Campionilor de 2 ori in ultimii 4 ani plus ca performanta lor minima in acesti 4 ani a fost semifinala, noi n-am trecut nici macar de grupe, mai ales ca ne-am facut si de ras. :bananadance:

razvan2806.10.2010 16:59

Lasa ca anul asta o sa ajungem in sferturi , la anul in semifinale si in 3-4 ani domnul George Oierul , maretul nostru patron va face in asa fel incat sa cucerim trofeul si sa ne inaintam spre victoria suprema..

pcsbb07.10.2010 07:18

Ciobi:"Vreau 3 milioane pe Banel"

3 milioane de ce, de seminte de dovleac poate. :D

ultras_laziale07.10.2010 09:01

3 milioane pe un jucator ce nu valoreaza la ora actuala nici macar 1 milion !! 6-700.000,cm asa...cam asta-i pretul corect.

 

 

AG07.10.2010 09:02

3 milioane de flecme

red&blue_boy07.10.2010 11:24
Ciobi:"Vreau 3 milioane pe Banel"

3 milioane de ce, de seminte de dovleac poate. :D

Du-te ba ! :D

Astristul07.10.2010 12:15
Ciobi:"Vreau 3 milioane pe Banel"

In conditiile astea, Banel se va retrage de la Steaua! Oricum trebuie sa tii cu Steaua de maxim 1 an (sau sa fi naiv) sa crezi ca va pleca Banel vreodata de la club! :rolleyes:

«1555657585979»