Desi ce voi scrie aici nu intra in categoria gazetarie, fiind "off the records", mi s-a parut teribil de amuzant si nu ma pot abtine.
Nu stiu cati din voi stiti ca pe 5 oct. se implinesc 10 ani de la disparitia lui Hildan, motiv cu care peluza cu aceeasi nume din binecunoscuta Groapa s-a gandit sa comemoreze acest lucru, la meciul cu Galatiul. Buuun, de zis ca zis, dar de facut ce ne facem. Asa ca au pus mana de la mana si-au cumparat vreo 3 torte jumate, au dat cu niste vopsea pe cateva bannere, au scris si niste mesaje, printre care, in mod evident, unul facea referire la 3-3-ul nostru, si-au procurat biletele la 2 lei si au fost prezenti in numar de vreo 2-3 mii pe stadion. Insa in prealabil, lucrul la care vreau sa ajung, si-au postat pe site-ul ala spart de niste baieti veseli acum o saptamana un asa zis Catalog al sperantei si au intocmit o lista de genul : toti dinamovistii din Bucuresti - la meci. Iar urmand acelasi model au fost invitati toti fanii sa semneze acelasi catalog, trecand in sectiunea de comentarii numele orasului din care provin. In felul asta s-a ajuns la o lista de vreo 30-40 de orase cu indemnul aferent "Cu totii la meci!".
Asadar s-a ajuns la situatia incredibila in care, in sfarsit oameni buni, Dinamo are, conform catalogului lor, sute de mii de suporteri, orase, comune si sate intregi prezente la meci! Bravo lor, au reusit o asistenta record.
Pacat ca i-a inecat Dorinel pe toti dintr-o singura flegma.
Amin.