FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Gluma Zilei

«1515253545579»
Ro.OBert17.09.2010 11:16

Culmea lui Ilie:sa bagi fundas si sa iei 3 boabe.

razvan2817.09.2010 15:38

Da sa zicem "fundas" ca numai fundas nu e Bonfim.Deci eu jucator mai prost ca asta nu am mai vazut in viata mea , mai bun era Stelian Stancu.Mai sa ne aducem aminte ca nici nu a miscat Robinho in fata lui in returul cu Real.Si la fel de proasta a fost si scoaterea lui Angelov , care tinea foarte bine mijlocul terenului.Asta e inca un meci in care se dovedeste ca Iliuta nu e cine stie ce mare antrenor...

Ro.OBert17.09.2010 16:23
Da sa zicem "fundas" ca numai fundas nu e Bonfim.Deci eu jucator mai prost ca asta nu am mai vazut in viata mea , mai bun era Stelian Stancu.Mai sa ne aducem aminte ca nici nu a miscat Robinho in fata lui in returul cu Real.Si la fel de proasta a fost si scoaterea lui Angelov , care tinea foarte bine mijlocul terenului.Asta e inca un meci in care se dovedeste ca Iliuta nu e cine stie ce mare antrenor...

 

Sa fiu sincer cand l-a bagat pe Bonfim am inchis TV-ul si m-am culcat.E imposibil ma,daca nu ma insel de cand a venit El Gigolo mereu a inchis jocul prin min. 55-60.Da-o naibii de treaba pai daca dam un gol in primu' minut jur ca baga 3 fundasi.

razvan2817.09.2010 16:25

Din tiki taka jucam catenaccio acum :(

Astristul17.09.2010 17:25

Eu n-am vazut niciun lacat (catenaccio)! Daca am fi jucat asa ceva, vedeam macar un egal, nu infrangeri (Urziceni, Liverpool).

razvan2817.09.2010 17:37

Eram ironic , ca nu am jucat nici tiki taka nici catenaccio...poate kaka maka si muciacio :))

Maye17.09.2010 19:40

Sumudica : Suporterii Craiovei umple stadionul

razvan2817.09.2010 19:49

Cioara stie sa zboare nu sa vorbeaca..

red&blue_boy17.09.2010 20:27
Eram ironic , ca nu am jucat nici tiki taka nici catenaccio...poate kaka maka si muciacio :))

:))

Tz3pI17.09.2010 23:01

Joi seara cu citeva minute inainte de startul jocului Liverpool-Steaua, Tanase a fost protagonistul unei scene amuzante. În timp ce stelistii se asezau, in propriul teren, la obisnuita poză de grup, capitanul Stelei s-a ridicat brusc si le-a facut semn colegilor să meargă in cealaltă jumatate.

 

 

"Uite, acolo sunt mai multi fotografi, să facem poza acolo!", le-a zis Tanase, care pornise inspre locul unde Joe Cole si compania erau fotografiati de reprezentatii presei din Anglia. "Stai aici, fiecare echipă face poza in propriul teren", l-a oprit Radut iar Steaua a realizat poza in fata celor 3 fotografi romani.

Astristul17.09.2010 23:34

Off Doamne ... ce aiurit avem pe post de capitan ... :wall:

red&blue_boy17.09.2010 23:55

Mai conteaza,a dat gol pe Anfield! :D

Si fotografii aia de ce nu isi scriu pe tricouri pe cine fotografiaza! :)

 

Sunt curios daca dupa meci s-au facut schimb de tricouri,cred ca au plans ai nostri dupa Gerrard sau Torres!

razvan2818.09.2010 00:34

Gerrard ar fi facut schimb de tricouri cu Tanase , nu Tanase cu Gerrard :naughty:

mountytoma18.09.2010 16:54
Gerrard ar fi facut schimb de tricouri cu Tanase , nu Tanase cu Gerrard :naughty:

 

gerrard stia ca nu joaca Banel, si deci nu are cu cine sa faca schimb de tricouri, de-aia a ramas in tribune.

 

cand a vazut ca s-a accidentat emeghara si se pregateste sa intre Banel, gerrard a tresarit ingrozitor, a verificat daca nu cumva are echipamentul pe sub costum, sa il roage pe antrenor sa il bage si pe el pe teren, sa poata face schimb de tricouri cu tiganul nostru, autogolgeterul europei :-)

pcsbb18.09.2010 16:58

Chiar dacă ar fi să mă oferteze Dinamo, eu sunt stelist si nu aș accepta niciodată un contract din partea lor", a spus Golanski.

Da, probabil ca polonezii tin si ei in majoritate cu Steaua :)) , daca Pavel a zis asa ceva. Totusi ii multumim daca dupa 3 ani petrecuti la noi a ramas si cu altceva in afara de banii lui Jiji, in suflet ma refer. :D

BAF-kimi18.09.2010 17:25

Bravo Pavel, stiam eu de ce imi place Golanski. Pacat ca nu a vrut ciobanu' sa-i prelungeasca contractul, la fel si in cazul lui Tiago. :(

 

 

LE: Ma rog, eu asa stiam.

Astristul18.09.2010 18:20

Steaua i-a propus prelungirea, dar Pawel n-a fost de acord cu plafonul salarial impus de conducerea Stelei!

razvan2818.09.2010 21:47

E normal frate , s-a dus si el la mai bine.Daca ramanea la Steaua juca pe 12 mii pe luna , 120 de mii pe an.Nu stiu ce sa zic daca merita sau nu mai mult , cert e ca omu si-a facut treaba cat a fost la Steaua.

mircea_1019.09.2010 06:37
juca pe 12 mii pe luna , 120 de mii pe an.

:naughty:

Astristul19.09.2010 08:57
E normal frate , s-a dus si el la mai bine.Daca ramanea la Steaua juca pe 12 mii pe luna , 120 de mii pe an.Nu stiu ce sa zic daca merita sau nu mai mult , cert e ca omu si-a facut treaba cat a fost la Steaua.

 

Stiu si eu daca s-a dus la mai bine ... Tin minte ca el ar fi vrut vreo 200.000 de euro/sezon si dupa ce a plecat de la Steaua, a avut doar o oferta de la Tom Tomsk (Rusia), pe care a refuzat-o din cauza frigului. L-a mandatat pe impresarul sau sa-i gaseasca un contract in vest (Germania in special) si a ajuns de unde a plecat, adica la Korona Kielce , iar in Polonia, nu sunt cine stie ce salarii, mai ales ca acea echipa nu e de top in Ekstraklasa.

razvan2819.09.2010 10:27

Da , a avut 200 de mii de euro si prelungirea de contract era cu un salariu de 120 000 adica 10 mii pe luna.Lui nu i-a convenit si nu a mai semnat prelungirea.Eu stiam ca a semnat cu Tom Tomsk , acum aflu ca s-a dus inapoi la Korona Kielce.Macar daca se ducea si el la Wisla Kracovia sau la Legia Warsovia era altceva , dar Korona Kielce e un fel de Otelul sau Astra la noi....

Daniel-Ionut19.09.2010 15:00

600 de bilete vandute la Dinamo-Vaslui :naughty:

who is the spartans? augh augh augh! :rolleyes:

Astristul19.09.2010 15:06

Hopa, s-au inmultit baietii! Parca erau doar 300 ... :))

pytycrys19.09.2010 15:11

Sunt impartiti in 2. :yes:

2 a 300.

red&blue_boy19.09.2010 15:26

Vine fiecare cu tutorele la meci ! :)

«1515253545579»