Sa "curge" vinul! ![]()
Sa "curge" vinul! ![]()
Vorbeste vinul ![]()
Tace vinul.Vorbesc eu.
Gigi Becali a auzit ca Sabrin Sburlea umbla cu fete si nu l-a mai luat de la Brasov. Dinu Gheorghe i-a replicat patronului Stelei ca de acum inainte ii va propune numai jucatori care umbla cu baieti. ![]()
Pentru ca lu' Jiji ii plac baietii
O gluma a zilei este nr. de spectatori din Ghencea. 250 de persoane dintre care 150 olandezi. Aici s-a ajuns. I N C R E D I B I L !!!
Gluma zilei: Steaua.
Mai multi olandezi decat romani.
Asta chiar ca e gluma zilei.
Satira si umor cu Mihai Găinușă:
Tricolorii eritreeni
S-a dus și amicalul cu Eritreea! Oficialii federației române de fotbal sunt dezamăgiți, iar comunicatul FRF e explicit: "Lumea fotbalului din România, in special casele de pariuri care scontau pe un rezultat imprevizibil, iși exprimă mâhnirea in legătură cu dispariția inexplicabilă a naționalei similare a Eritreei". Reamintim, partida ar fi trebuit să aibă loc pe noul și modernul stadion național "Corleone Dragomir", construit chiar de firma șefului LPF. În acest scop, lucrările la copertina incintei au fost accelerate, arhitecții ținând cont și de sensibilitatea jucătorilor eritreeni la fulgii de zăpadă.
Fantastica echipă africană era așteptată și de echipele noastre de club. Cornel Dinu declară, de data aceasta aproape de ințeles: "Știu că noi, Dinamo, suntem un sparring-partner pentru colosala formație din Eritreea, care in antichitate era parte a puternicului regat Aksum. Sunt mulți jucători care evoluează la FC 17 Nentori Asmara din capitala africană, jucători care seamănă la stil cu grecul Cisse. Dar ne vom bate de la egal la egal cu ei, bineînțeles, după ce vom cumpăra câțiva jucători. Și un portar. Și câțiva acționari in locul lui Turcu".
Iancu de la Timișoara vrea și el să-i bată (măcar) pe eritreeni. Copos afirmă că ii cunoaște bine pe africani, el având legături strânse cu Loteria din Eritreea. Conducătorul Stelei a declarat și el ceva, dar nearticulat și total ininteligibil.
Vestea bună vine, insă, abia acum. Președintele dictator Afwerki și-a manifestat Dorința să imprumute de la FRF naționala română, cu care să califice Eritreea la următoarea Cupă Mondială. "Se vor califica sigur, vă promit! Altfel... ii ardem. Nu la prime, ci pe rotisor".
Sursa: ProSport
Un stelist adevarat Gainusa....l-a contestat pe fecali de mai multe ori la Cronica Carcotasilor si cred ca o va mai face...
"Urziceni suna a ceva aflat intr-un WC de barbati" - The Independent
Atunci liverpool a ce mai suna? ![]()
Ce as rade sa faca egal pe Anfield 2-2 si 0-0 la noi sa ne calificam , echipa cu stadion de 7000 de locuri cum au zis aia de la The Sun...
Ma rog vise vise da nu conteaza ![]()
Gluma zilei e quitarr.
Pârvulescu: "Mi-ar plăcea să lucrez cu Becali! Îl indrăgesc foarte mult!"
Șefii Stelei au pus ochii pe Paul Pârvulescu, de la Gaz Metan Mediaș, insă aceștia s-au speriat de prețul piperat stabilit de medieșeni. Jucătorul speră insă că se va ajunge la un numitor comun și spune că ar fi incântat să joace in Ghencea.
"Sunt incântat că atâtea echipe sunt interesate de mine. E visul fiecărui jucător să evolueze in străinătate, dar și o echipă puternică din România ar fi o onoare pentru mine. Sunt jucător profesionist, pot să mă adaptez oriunde. Steaua, la fel ca orice echipă mare, este tentantă. Simt că evoluțiile mele cu Gaz Metan Mediaș au fost apreciate", a spus Pârvulescu la Sport.ro, care susține că ar fi incântat să lucreze cu Gigi Becali: "Este plăcut să lucrezi cu astfel de oameni, gen Gigi Becali. Am mai declarat, este un personaj pe care il indrăgesc foarte mult. Dintre fotbaliști, imi place Ryan Giggs"
Sursa: ProSport
Nu prea il duce capul pe Parvulescu.
Si asta o stiu din surse sigure ![]()
Da-l in plm, ce mulst. Si asta mare jucator... ![]()
Nu prea il duce capul pe Parvulescu.Si asta o stiu din surse sigure
Sa mearga sa joace in Pipera,in fata casei lui Jiji!
Cat de libidinos poate fi un jucator sa spuna asa ceva?
Cum sa-l indragesti tembelule,il cunosti personal?
Cred ca indragesti banii pe care visezi sa-i castigi de la el...
WHC 1 - 14 Ajax Amsterdam
18' [0 - 1] M. Pantelic
24' [0 - 2] M. Pantelic
26' [0 - 3] I. Aissati
27' [0 - 4] L. Suarez
30' [0 - 5] I. Aissati
33' [0 - 6] L. Suarez
44' [1 - 6] J. Stel
52' [1 - 7] L. Suarez
59' [1 - 8] L. Suarez
60' [1 - 9] J. Bosch (o.g.)
67' [1 - 10] K. Bakircioglu
83' [1 - 11] K. Bakircioglu
85' [1 - 12] D.d. Zeeuw
86' [1 - 13] L. Suarez
89' [1 - 14] L. Suarez
Nu se joaca astia de la Ajax nici cand vine vorba de Cupa! ![]()
Ogararu nu a jucat,este?
Nu mai joaca George ![]()
Daca tot nu joaca la Ajax de ce nu se gandeste niciunul din conducatorii nostri mareti sa-l readuca in Ghencea ??
Edit: Macar si-au asigurat goalgetterul cupei , Luis Suares ; totusi se spune ca din iarna va semna cu Barca
Ar fi frumos sa redevina Ajax una dintre echipele mari ale Europei...E greu sa-l mai tina pe Suarez,la forma aratata de acesta au sa ia probabil o suma frumoasa la un transfer.
Daca tot nu joaca la Ajax de ce nu se gandeste niciunul din conducatorii nostri mareti sa-l readuca in Ghencea ??
Nu esti la zi cu ultimele stiri? Pai ciobanul i-a oferit sansa sa revina in iarna la Steaua, iar el a facut un sondaj pe site-ul sau cu privire la ce decizie sa ia. Eu i-am zis sa nu vina! E mai bine asa!
Later Edit: Ce ziceati voi ca n-are "nea Jiji" bani sa tina Steaua? Ia cititi articolul asta: ![]()
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fot...tina-Steaua.htm
Nu cred ca Olaruia gandeste inainte sa spuna ceva : auzi tu Banel valoreaza 10 milioane...
http://www.sport.ro/Liga-1/Olaroiu-Banel-e...-de-euro-1.html