FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Gluma Zilei

«1202122232479»
Astristul14.12.2009 17:35

Sa "curge" vinul! :D

razvan2814.12.2009 19:25

Vorbeste vinul :))

David14.12.2009 19:29

Tace vinul.Vorbesc eu.

mircea_1017.12.2009 18:27

Gigi Becali a auzit ca Sabrin Sburlea umbla cu fete si nu l-a mai luat de la Brasov. Dinu Gheorghe i-a replicat patronului Stelei ca de acum inainte ii va propune numai jucatori care umbla cu baieti. :naughty:

stelist si dupa moarte17.12.2009 19:42

Pentru ca lu' Jiji ii plac baietii :inlove:  

ssinpadureacualune17.12.2009 19:59

O gluma a zilei este nr. de spectatori din Ghencea. 250 de persoane dintre care 150 olandezi. Aici s-a ajuns. I N C R E D I B I L !!!

dalexandru2017.12.2009 20:29

Gluma zilei: Steaua.

Vlad Bogdan17.12.2009 21:00

Mai multi olandezi decat romani.

Asta chiar ca e gluma zilei.

Astristul17.12.2009 21:48

Satira si umor cu Mihai Găinușă:

 

Tricolorii eritreeni

 

S-a dus și amicalul cu Eritreea! Oficialii federației române de fotbal sunt dezamăgiți, iar comunicatul FRF e explicit: "Lumea fotbalului din România, in special casele de pariuri care scontau pe un rezultat imprevizibil, iși exprimă mâhnirea in legătură cu dispariția inexplicabilă a naționalei similare a Eritreei". Reamintim, partida ar fi trebuit să aibă loc pe noul și modernul stadion național "Corleone Dragomir", construit chiar de firma șefului LPF. În acest scop, lucrările la copertina incintei au fost accelerate, arhitecții ținând cont și de sensibilitatea jucătorilor eritreeni la fulgii de zăpadă.

 

Fantastica echipă africană era așteptată și de echipele noastre de club. Cornel Dinu declară, de data aceasta aproape de ințeles: "Știu că noi, Dinamo, suntem un sparring-partner pentru colosala formație din Eritreea, care in antichitate era parte a puternicului regat Aksum. Sunt mulți jucători care evoluează la FC 17 Nentori Asmara din capitala africană, jucători care seamănă la stil cu grecul Cisse. Dar ne vom bate de la egal la egal cu ei, bineînțeles, după ce vom cumpăra câțiva jucători. Și un portar. Și câțiva acționari in locul lui Turcu".

 

Iancu de la Timișoara vrea și el să-i bată (măcar) pe eritreeni. Copos afirmă că ii cunoaște bine pe africani, el având legături strânse cu Loteria din Eritreea. Conducătorul Stelei a declarat și el ceva, dar nearticulat și total ininteligibil.

 

Vestea bună vine, insă, abia acum. Președintele dictator Afwerki și-a manifestat Dorința să imprumute de la FRF naționala română, cu care să califice Eritreea la următoarea Cupă Mondială. "Se vor califica sigur, vă promit! Altfel... ii ardem. Nu la prime, ci pe rotisor".

 

Sursa: ProSport

razvan2819.12.2009 00:53

Un stelist adevarat Gainusa....l-a contestat pe fecali de mai multe ori la Cronica Carcotasilor si cred ca o va mai face...

V3319.12.2009 12:35

"Urziceni suna a ceva aflat intr-un WC de barbati" - The Independent

 

Atunci liverpool a ce mai suna? :thumbdown:

razvan2820.12.2009 21:22

Ce as rade sa faca egal pe Anfield 2-2 si 0-0 la noi sa ne calificam , echipa cu stadion de 7000 de locuri cum au zis aia de la The Sun...

 

 

Ma rog vise vise da nu conteaza :))

Vlad Bogdan20.12.2009 22:14

Gluma zilei e quitarr.

Astristul23.12.2009 18:22

Pârvulescu: "Mi-ar plăcea să lucrez cu Becali! Îl indrăgesc foarte mult!"

Șefii Stelei au pus ochii pe Paul Pârvulescu, de la Gaz Metan Mediaș, insă aceștia s-au speriat de prețul piperat stabilit de medieșeni. Jucătorul speră insă că se va ajunge la un numitor comun și spune că ar fi incântat să joace in Ghencea.

 

"Sunt incântat că atâtea echipe sunt interesate de mine. E visul fiecărui jucător să evolueze in străinătate, dar și o echipă puternică din România ar fi o onoare pentru mine. Sunt jucător profesionist, pot să mă adaptez oriunde. Steaua, la fel ca orice echipă mare, este tentantă. Simt că evoluțiile mele cu Gaz Metan Mediaș au fost apreciate", a spus Pârvulescu la Sport.ro, care susține că ar fi incântat să lucreze cu Gigi Becali: "Este plăcut să lucrezi cu astfel de oameni, gen Gigi Becali. Am mai declarat, este un personaj pe care il indrăgesc foarte mult. Dintre fotbaliști, imi place Ryan Giggs"

 

Sursa: ProSport

Maye23.12.2009 18:28

Nu prea il duce capul pe Parvulescu.

Si asta o stiu din surse sigure ;)

BAF-kimi23.12.2009 19:45

Da-l in plm, ce mulst. Si asta mare jucator... :|

danimarcu23.12.2009 20:10
Nu prea il duce capul pe Parvulescu.

Si asta o stiu din surse sigure ;)

Sa mearga sa joace in Pipera,in fata casei lui Jiji!

Cat de libidinos poate fi un jucator sa spuna asa ceva?

Cum sa-l indragesti tembelule,il cunosti personal?

Cred ca indragesti banii pe care visezi sa-i castigi de la el...

Maye23.12.2009 20:13

WHC 1 - 14 Ajax Amsterdam

18' [0 - 1] M. Pantelic

24' [0 - 2] M. Pantelic

26' [0 - 3] I. Aissati

27' [0 - 4] L. Suarez

30' [0 - 5] I. Aissati

33' [0 - 6] L. Suarez

44' [1 - 6] J. Stel

52' [1 - 7] L. Suarez

59' [1 - 8] L. Suarez

60' [1 - 9] J. Bosch (o.g.)

67' [1 - 10] K. Bakircioglu

83' [1 - 11] K. Bakircioglu

85' [1 - 12] D.d. Zeeuw

86' [1 - 13] L. Suarez

89' [1 - 14] L. Suarez

Astristul23.12.2009 20:15

Nu se joaca astia de la Ajax nici cand vine vorba de Cupa! :))

David23.12.2009 20:15

Ogararu nu a jucat,este?

Maye23.12.2009 21:29

Nu mai joaca George :(

 

 

razvan2824.12.2009 01:01

Daca tot nu joaca la Ajax de ce nu se gandeste niciunul din conducatorii nostri mareti sa-l readuca in Ghencea ??

 

Edit: Macar si-au asigurat goalgetterul cupei , Luis Suares ; totusi se spune ca din iarna va semna cu Barca

red&blue_boy24.12.2009 07:12

Ar fi frumos sa redevina Ajax una dintre echipele mari ale Europei...E greu sa-l mai tina pe Suarez,la forma aratata de acesta au sa ia probabil o suma frumoasa la un transfer.

Astristul24.12.2009 13:29
Daca tot nu joaca la Ajax de ce nu se gandeste niciunul din conducatorii nostri mareti sa-l readuca in Ghencea ??

Nu esti la zi cu ultimele stiri? Pai ciobanul i-a oferit sansa sa revina in iarna la Steaua, iar el a facut un sondaj pe site-ul sau cu privire la ce decizie sa ia. Eu i-am zis sa nu vina! E mai bine asa!

 

 

Later Edit: Ce ziceati voi ca n-are "nea Jiji" bani sa tina Steaua? Ia cititi articolul asta: :))

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fot...tina-Steaua.htm

Kapetan0s01.01.2010 13:52

Nu cred ca Olaruia gandeste inainte sa spuna ceva : auzi tu Banel valoreaza 10 milioane...

http://www.sport.ro/Liga-1/Olaroiu-Banel-e...-de-euro-1.html

«1202122232479»