FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Iti Place Sa Mergi Pe Bicicleta ? Scrie Aici Despre Pasiunea Ta

«13456712»
razvan2801.08.2009 22:43

Statea azi un pitac de vreo 12 ani bine mersi pe pista langa IOR :cursing: Il claxonez si incepe masa sa comenteze ca de ce nu merg pe sosea...i-am zis ca daca vreau il calc l-am ocolit ca nici el nu stia unde sa mearga si am plecat.Nu o sa vezi in Bucuresti in urmatorii 20 de ani piste delimiate ca in Paris.

ady_ultras02.08.2009 07:29

eu in calcam si p el si pe masa, da-l in puIa mea

razvan2802.08.2009 12:06

Data viitoare asa ar trebui sa fac cu idiotii astia care mai stau pe pista :boxing::whistle:

micutZu' Deni02.08.2009 20:10

Ba stiu ca V brakurile stau mai departete de cerc , imi iau niste delea si nu mai schimb nici un cerc .... oricum in plm mi s-a rupt firu de la frana exact in maner .... l-am legat da cand o apas asa ramane apasata:D

 

 

Io in Valcea am doar pe o strada de vreo 2 km pista de bicicleta da si acolo la coborarea de pe bordui nu e nik la pista de bicicleta e borduragoala da la pietoni e panta ... si tot pe la pietoni merg :D .... in rest merg pe strada ca e cel mai distractiv :D , zilele astea s-a oprit un bula cu dacia in mijlocu intersectiei si am dat in el ca nu aveam frane :|

MoWeed02.08.2009 20:30
Ba stiu ca V brakurile stau mai departete de cerc , imi iau niste delea si nu mai schimb nici un cerc .... oricum in plm mi s-a rupt firu de la frana exact in maner .... l-am legat da cand o apas asa ramane apasata:D

Si franele normale pot fi reglate sa stea mai departe de cerc. N-are legatura cum e sistemul de franare.

 

Cat despre cablu, poate fi inlocuit in 10 minute si unul costa 1 sau 2 lei

razvan2802.08.2009 23:00

Eu pe fata am frana pe disc si mi se freaca de ceva ca scoate un sunet...cred ca o duc la service sa vad daca se regleaza ceva la ea.

ady_ultras02.08.2009 23:14

se freaca discul d frana, posibil sa nu mai elibereze bine atunci cand iei mana d p frana, si ramane usor infranata, intreg mecanismul pe disc trebuie ingrijit tot timpul, poti avea si mizerie acolo intre discuri

micutZu' Deni04.08.2009 21:01

Era praf frana mea ... o reglam sa stea mai departata de cerc da apoi nu mai frana ... oricum imi luai cablu la 1 leu ... niste V brakeuri fata spate (15 lei) ... si habar nu am cum sa o montez pe aia de spate ... ca cadru meu e facut pt frana normala .... vad io maine :D

ady_ultras04.08.2009 21:49

vezi k tre sa aibe o cauta sau un inel pentru v brake,

 

m-am dus la jegu ala sa-mi iau bicla, dupa ce k a spus el k mi-o aduce aks, imi scartzaie pedala si mi-a spart si aripa pe stape in slbz la tava, si eu am centrat-o frumos, am si spalat-o inainte sa i-o imprumut, futul in cur

razvan2805.08.2009 23:37

Ai dat la un amic sau ?

micutZu' Deni07.08.2009 08:39
vezi k tre sa aibe o cauta sau un inel pentru v brake,

 

m-am dus la jegu ala sa-mi iau bicla, dupa ce k a spus el k mi-o aduce aks, imi scartzaie pedala si mi-a spart si aripa pe stape in slbz la tava, si eu am centrat-o frumos, am si spalat-o inainte sa i-o imprumut, futul in cur

 

Macar te-a facut sa mai mesteresti la ea :D

 

Am facut frana aia in V doar pe spate ca pe fata nu am maner :D .... da ma enerveaza saboti ca nu prea tin .... asa tre sa faca cand sunt noi ? Ca daca e ii pun pe aia vechi ca erau mai lungi ...

MoWeed07.08.2009 08:42
da ma enerveaza saboti ca nu prea tin ....

Pai regleaza frana si o sa tina...

KERATOCONUS07.08.2009 09:52

Care vrea un pegas? :D

1uLy4Nn07.08.2009 12:05

cunosc si eu situatia cu bicicletele in Bucuresti..sunt scarbit de ce se intampla in tara asta..la un pas sa imi iau si amenda in parc cu bicicleta.

 

ce oameni :ce_oameni:

ady_ultras07.08.2009 17:07

eu era sa ma fac zob intre un logan care a franat brusc in fata mea si nu avea nici o masina in fata :| si o duba din spate.. aveam undeva la 60/ h eram cu scuter ,

@ Razvan , da a fost la un tovarash bicla

ady_ultras07.08.2009 17:15
Care vrea un pegas? :D

eu , e viata mea ,frana pe butuc, saua mare, coarne :x

micutZu' Deni09.08.2009 20:08
eu , e viata mea ,frana pe butuc, saua mare, coarne :x

 

Se face pe Brasov o excursie .... se urca cu telecabina pana sus cu tot cu biciclete se doarme o noapte acolo ... si apoi 32 de km la vale .... care se duce ?:D

 

 

mai multe aici : http://mountain-bike-Brasov.blogspot.com/2...sfagarasan.html

ady_ultras09.08.2009 20:12

m-as baga:D

 

MoWeed09.08.2009 23:18

Ce tare e ideea alora

razvan2809.08.2009 23:24

Am facut si eu azi cu niste prieteni o drumetie locala de cam 30 km.Un traseu intre Dristor - Iancului - Obor

Stefan cel Mare (am trecut si pe langa cimitirul ala cu statuie) - Piata Victoriei - Cercul Militar - KFC :)) - Centru Vechi - Eroilor - o mica trecere pe la Ghencea - Palatul Parlamentului si apoi intoarcere pe la Unirii

Piata Alba Iulia - Piata Muncii - Piata Iancului si apoi pe Ferdinand spre Gara Obor.

 

Cam obositor dar a fost foarte tare :D

ady_ultras10.08.2009 20:04

ai facut ceva mai mult de 30 km

razvan2810.08.2009 21:41

Cred ca da.Asa arata totusi kilometrajul.Nu sunt nici astea prea exacte ca nu sunt ca la o masina.

Stiti daca e bine sa ungi lantul cu ulei de masina T90 ? Mi-a recomandat un vecin , mi-a spus ca e mai bine decat cu vaselina.

MoWeed11.08.2009 07:54
Stiti daca e bine sa ungi lantul cu ulei de masina T90 ? Mi-a recomandat un vecin , mi-a spus ca e mai bine decat cu vaselina.

Eu cu ulei il ung si merge bine.

ady_ultras11.08.2009 08:01

wtf ... nu trebuie ulei t90 sau ce zici u acolo, eu unu am spray de ulei pt bicle si sunt multumit, tot ce aud in mers este roata pe asfalt :D

razvan2811.08.2009 11:17

Eu aud ceva mai mult :))

«13456712»