FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Iti Place Sa Mergi Pe Bicicleta ? Scrie Aici Despre Pasiunea Ta

«12345612»
ady_ultras23.07.2009 09:47

ce simpatica esti , te invatzam noi :))

razvan2823.07.2009 11:16

Te invat io daca vrei....lasa PM cu id :D

dulcicutza23.07.2009 12:20

Da nu-mi plac bicicletele,sunt naspa.

ady_ultras23.07.2009 13:58

pacat nu stii ce ratezi

micutZu' Deni23.07.2009 21:28

http://mountain-bike-Brasov.blogspot.com/

 

 

aici vazui un video mijto ... erau uni au urcat cu telecabina in padure la Brasov si de acolo s-au dat la vale 32 de km :X

ady_ultras23.07.2009 22:41

foarte tare frate, dar eu tin la oasele mele

razvan2824.07.2009 19:10

N-as avea curaj sa fac asa ceva.E prea periculos pt mine :))

 

fredysteaua24.07.2009 21:11

hehe...nu cred ca asa dar m-as baga la o cursa lunga ceva gen o deplasare pe biciclete=))))))))))) ar fi super tare sa mergem acum la Ceahlaul cu bicicletele:))))))))

ady_ultras25.07.2009 09:31

haha :)) poate la mare, dar in moldova nu , nu-s nebun sa urc atata cu bicla :)) pe bicla pana la mare, hai sa zicem k plecam dimineatza la 4-5 si a 2-a zi dup-amiaza suntem pe plaja

razvan2825.07.2009 20:34

Puteai sa faci si tu propunerea asta inainte de Liberty Parade :))

ady_ultras25.07.2009 21:45

da pana atunci ma bucur maine de 30 d grade afara si ma duk prin herestrau

razvan2825.07.2009 22:08

In ce zona stai ?

ady_ultras26.07.2009 07:51

pantelimon,vrei sa mergi ?

razvan2826.07.2009 20:56

Io stau la Gara Obor am fi putut merge

Am fost in Ior azi.M-au alergat cainii din parc.Fmm Negoita....cainii tai idioti

Dupa 3 ore de bicla imi simteam gatu stramb :))

ady_ultras27.07.2009 06:59

mah sa stii k si eu mi-am sucit gatul si nu puteam sa intorc' capul spre dreapta, a fost crima ieri in herestrau :)) o sg tura am dat p aleei, in rest am stat cu vecina la o vorba,astept sa ridice coada:)))

razvan2828.07.2009 23:54

Prea departe Herastrau nu merg atat pana acolo....prefer IOR

ady_ultras29.07.2009 09:37

ti se pare departe k nu stii traseul :D de la tine d la gara obor in 15 min sunt in herestrau , in timp ce ior este ceva mai departe:D

 

Vlad Bogdan29.07.2009 17:17

Cand se vor face piste de biciclisti si in Targu Mures ??? :|

Am auzit ca in Bucuresti ori sunt tigani cu tarabe ori masini parcate pe ele :))

micutZu' Deni29.07.2009 19:09
ady_ultras29.07.2009 20:12

:x iar ne bagi d-astea mhai deny :)) eu kiar vreau sa fac copii, mi-ar placea asa un traseu dar scurt, de cateva ore .. plm gen ..dar nu vreau sa ma doara coaiele de la atatea ore p bicla, ce sa spun super tari astea :D

razvan2830.07.2009 21:15

Iti pui vata in pantaloni ady nu e problema :))

micutZu' Deni31.07.2009 18:59
Iti pui vata in pantaloni ady nu e problema :))

 

Abea acum imi dedesi idea .... la drumuri lungi chiar o sa iau un burete ceva :))

 

 

Ba cata incredere pot sa am in franele mele cand mi s-a rupt firu de la aia de pe spatee tocmai la vale ?!!?!?!? Si pe fata nici nu am :| .... mi-am bagat ceva in ele si l-am rupt de tot acum vreau sa imi iau nistee V breke ... da mi s-a facut **** cercu de pe spate si nuj cum sa scot pinioanele de pe el :|

razvan2801.08.2009 00:24

Ma bucur ca ti-am dat idee :))

MoWeed01.08.2009 07:33
Abea acum imi dedesi idea .... la drumuri lungi chiar o sa iau un burete ceva :))

 

 

Ba cata incredere pot sa am in franele mele cand mi s-a rupt firu de la aia de pe spatee tocmai la vale ?!!?!?!? Si pe fata nici nu am :| .... mi-am bagat ceva in ele si l-am rupt de tot acum vreau sa imi iau nistee V breke ... da mi s-a facut **** cercu de pe spate si nuj cum sa scot pinioanele de pe el :|

huh?

 

Ce cerc mah?

 

Daca vrei sa inlocuiesti roata, mai bine iei alte pinioane pe care sa le montezi pe noua roata. Nu te mai chinui atat si iesi relativ ieftin

Le reseau pansant01.08.2009 18:53
Cand se vor face piste de biciclisti si in Targu Mures ??? :|

Am auzit ca in Bucuresti ori sunt tigani cu tarabe ori masini parcate pe ele :))

Alea din Bucuresti nu se pot numi piste de biciclete, doar asa ceva de ochii lumii, ca sa fie trecute la "realizarii" atat pentru bucuresteni cat si la nevoie pentru Bruxelles, in sensul ca sunt acte comunitare care obliga autoritatile locale sa construiasca astfel de piste.

 

Oricum multe dintre astea au fost facute la misto, imi aduc aminte de summitul NATO de anul trecut cand pe unde era culoarul unic, se asfaltasera strazile, marcaje clare, piste de piciclete, se adusesera chiar si "parcari" pentru biciclete, parca nici nu erai in Bucuresti. Oricum minunea nu a tinut mai mult decat summitul.

 

Nu stiu daca vreun oras din tara are cu adevarat piste de biciclete, spre exemplu in Franta pistele sunt parte din sosea, dar sunt delimitate de partea carosabila (pe unde trec masini), e interzisa stationarea/parcarea/oprirea etc, de asemenea nu trece nimeni pe acolo, nici transportul in comun. In plus de astea sunt marcaje peste tot; semafoare pt biciclisti etc ceea ce la noi nu e cazul.

«12345612»