Steaua - Valerenga se va juca la Constanta
Partida Steaua - Valerenga, contind pentru mansa secundă a turului 1 al Cupei UEFA, se va disputa la Constanta, deoarece stadionul gruparii din Bulevardul Ghencea a fost suspendat pentru o etapă in competitiile europene. Presedintele executiv al Stelei, Mihai Stoica, aflat la Oslo pentru partida tur cu Valerenga, a fost sunat, joi, de un reprezentant al Comisiei de Disciplină a UEFA, care i-a spus că stadionul din Bacau, unde era programat initial să se dispute meciul, nu intruneste conditiile impuse de forul european. Astfel, oficialul UEFA a mentionat că Steaua are acceptul să joace pe stadionul "Gheorghe Hagi", desi distanta de la Bucuresti pană la Constanta este de aproximativ 225 de kilometri si nu de 250 de kilometri, asa cum solicită forul european