Radoi e la fel de vinovat ca nea Gigi 7! Sa se duca la puscarie amandoi ! Eu nu vreau ca la Steaua sa mai joace acest capitan blatist... Orice ati zice, si oricat l-ati apara, Radoi e VINOVAT !!!
Aparati hotii, aparati blatistii, acceptati ca Steaua sa se duca dracu daca e antrenata de un "simbol"...
In momentul de fata, Steaua se duce dracu cu Lacatus pe banca, si voi il aparati si-l pupati in cur pe Lacatus, si mai grav, il aparati pe infractorul blatist pe nume Radoi, care din pacate e si finul lui nea Gigi 7, si capitanul echipei, si refuzati sa credeti ca un asemenea om poate face asa ceva...
Radoi face demult treburi d-astea, si cand a aflat ca nu prea mai merge, a vrut din tot dinadinsul sa plece de la Steaua sa scape curat. Ghinionul lui a fost ca nu prea a primit oferte... pentru a nu trezi suspiciuni, clanul Becali a mascat aceasta mascanie prin anuntarea in presa a diferitelor oferte destul de mari pentru Radoi.
Greu de crezut?
In discutia pe care a avut-o Radoi cu nea Gigi 7, a intrebat daca este telefonul ascultat. Ce e asa suspect? Daca ar fi fost la prima fapta, cu siguranta nu mai fi intrebat daca este telefonul ascultat.
Daca voi credeti ca Radoi risca sa-si distruga cariera de fotbalist DOAR pentru un meci intre doua echipe din Cluj, atunci, fara suparare, dar aveti un IQ identic cu al pastorului.
Ce vi se pare asa grav? Credeti ca doar a stimulat o echipa pentru a juca mai bine?
Ei bine, imaginati-va o intrecere pe apa intre 2 barci... nea Gigi 7 si Radoi platesc niste oameni sa dea toate pietrele la o parte din drum, pentru a merge direct inainte si fara sa ocoleasca pietrele. In acest fel, nu se triseaza? Celalalt oponent sa ocoleasca, si tu sa mergi drept inainte?
Vi se pare corect ca nea Gigi 7 si Radoi sa plateasca celelalte echipe sa se bage cu curu-n poarta doar pentru a-i opri pe rivalii Stelei in drumul spre titlu? Asa joaca Steaua fotbal? Asa se castiga titlul? Dansand balet si platind ceilalti oponenti pentru a sta cu curu-n poarta? Sau pentru a-si da din "greseala" autogol la un corner? Sau tot din "greseala" sa faulteze un stelist in careu, si sa obtina Steaua penalty?
Hai, fiti seriosi... ce stelisti sunteti voi? Vreti o echipa murdara cu o conducere compusa din infractori, si niste jucatori incompetenti si blatisti? Vreti o stea care sa se scufunde doar pentru ca-l iubiti voi pe Lacatus?