FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Dialog socant Becali - Mititelu despre cazul Valiza

«110111213»
The Flyer20.12.2008 11:20

ma doare sufletul ca si Laca,da,am scris cu litera mica,s-a bagat in combinatiile ciobanului oligofren!Laca,m-ai dezamagit si nu-ti poti da seama ce e in sufletul meu acum!tu,simbolul,te-ai lasat murdarit pentru un gunoi care nu stie ce inseamna respectul fata de adversari,oameni,in general!Laca,sunt dezamagit de atitudinea ta!stai acasa linga sotie,e mai bine!

si sa nu mai bagam faza cu presa face,presa drege!oierul a vorbit ceea ce a vorbit!stenogramele sunt reale si Steaua o sa piarda din cauza maimutei timpite!de fin,nu vorbesc,e la nivelul intelectual al mirificului sau nas!

pacat de noi!

c477u7u20.12.2008 13:02
la puscarie!!!

 

 

Incep prin a spune ca 1 nu cred toate aberatiile dar cred ca meciul CFR - U Cluj a fost intr-adevar un meci in care Becali sa implicat dar zic ca a jucat corect. Nu le dadea banii ca sa piarda ci sa castige, deci nu avea nici o implicare negativa pentru ca daca U Cluj castiga o facea pe teren deci nu inteleg de ce se face atata zarva. Cat despre celalalte meciuri nu cred pentru faptul stim ca Becali face caterinca mai de toata lumea. As ruga si sunt sigur ca mai sunt suporteri care doresc sa il sprijin pe Becali chiar daca a facut mult rau echipei, de aceasta data cred ca este judecat gresit. Haideti macar de data asta sa fim alaturi de el, asa ii intoarcem si favoarea care ne-a facut-o de a il aduce inapoi pe Lacatus declarand public (ceea ce foarte rar a facut) ca ii pare rau ca a acceptat demisia lui Laca, si sa incercam sa il sustinem. Am vazut primul jucator care are suflet intr-adevar de stelist, ma refer la Goian care desi este un jucator care ar putea juca la un nivel mult mai mare ar accepta sa joaca si in Divizia B pentru echipa lui sa speram insa ca nu se va ajunge acolo. Forza Steaua ! ! !

Virgil20.12.2008 15:44
Daca Rapidu' nu primeste licenta nu poate juca in Liga 1. Nu se desfiinteaza. Ca FRF nu poate sa 'desfiinteze' vreun club.

 

Sigur ca federatia nu poate sa desfiinteze vreun club. Ideea era ca neavand bani, cele 3 cluburi vor intra in faliment, vor intra obligatoriu si in lichidare, creditorii incercnd sa recupereze ce se mai poate.

 

Joga Bonito20.12.2008 16:37
Sa jucam in B...Fiti seriosi...ce dracu.Nu comparati situatia din Italia care a fost destul de grava cu cea de la noi.Si sa stiti ca Mititelu are dreptate cand vorbeste despre blatul dintre Dinamo si CFR din 73.Atunci Dinamo a dat exact nr. de goluri de care avea nevoie ca sa castige titlul in ultima etapa...cei mai hoti au fost in sezonul trecut cei de la CFR,nu Gigi.

 

Hai ca nu vorbesti pe bune... Diferenta intre noi si italieni e ca acestia din urma s-au organizat profesionist si acolo discretia a fost litera de lege.

 

La noi ciobanul a facut blat cu toata lumea... Ce ma frapeaza pe mine e cum mama dracu' a facut rost gesepe de stenogramele alea??? Daca tot a facut ciobanul de ras Steaua, macar sa nu stie toata Europa de chestiunile astea...

 

@Piece, sa fie clar, ciobanul tau preaiubit a ingropat Steaua! Nu ultrasii, nu Laca, nu managerul, nu Argaseala, nu eu, nu tu! Cand ai sa intelegi lucrul asta o sa mai vorbim.

Guardian20.12.2008 16:45

a spart topurile subiectul ãsta

redondo20.12.2008 17:01
Hai ca nu vorbesti pe bune... Diferenta intre noi si italieni e ca acestia din urma s-au organizat profesionist si acolo discretia a fost litera de lege.

 

La noi ciobanul a facut blat cu toata lumea... Ce ma frapeaza pe mine e cum mama dracu' a facut rost gesepe de stenogramele alea??? Daca tot a facut ciobanul de ras Steaua, macar sa nu stie toata Europa de chestiunile astea...

 

@Piece, sa fie clar, ciobanul tau preaiubit a ingropat Steaua! Nu ultrasii, nu Laca, nu managerul, nu Argaseala, nu eu, nu tu! Cand ai sa intelegi lucrul asta o sa mai vorbim.

Te inseli in legatura cu blaturile.Este unul dintre cei mai curati conducatori de la noi din acest punct de vedere. Numeste tu un blat?

Adrian20.12.2008 17:52
Te inseli in legatura cu blaturile.Este unul dintre cei mai curati conducatori de la noi din acest punct de vedere.

 

Dupa cum zicea si Denzel Washington in Training Day:

 

"Nigger, please!!!"

 

Ciobanul e la fel de murdar ca toti.

redondo20.12.2008 18:05
Dupa cum zicea si Denzel Washington in Training Day:

 

"Nigger, please!!!"

 

Ciobanul e la fel de murdar ca toti.

Da corect...dar ce are de-a face p....a cu prefectura?

Blaturi chiar nu a facut,de ce sa ne cacam pe noi...O fi el murdar cu alte kestii

Adrian20.12.2008 18:20

Asta ti-au zis prietenii tai dinamovisti sau iti dai iar cu presupusul?

MoWeed20.12.2008 18:24
Da corect...dar ce are de-a face p....a cu prefectura?

Blaturi chiar nu a facut,de ce sa ne cacam pe noi...O fi el murdar cu alte kestii

Tinand cont cu ce dezinvoltura vorbea de dat bani, s-ar putea sa fi facut blaturi

redondo20.12.2008 18:26

Baiatule,daca era sa aranjeze ceva aranja cu Buzaul sau cu Bacaul lui Sechelariu s.a.m.d. Da-mi tu mie un exemplu de blat al Stelei.

Si da,am prieteni dinamovisti,fotbalisti chiar,nu suporteri. Si ce-i cu asta?

Marius20.12.2008 18:29

redondo,

 

Steaua, Becali, whatever, a facut nu unul, ci mai multe blaturi chiar in returul de senzatie din primavara.

redondo20.12.2008 18:31
redondo,

 

Steaua, Becali, whatever, a facut nu unul, ci mai multe blaturi chiar in returul de senzatie din primavara.

Care?

DanStan20.12.2008 18:40

Nu stiu ce-a facut Steaua sau Oaie in returul trecut. Dar stiu ca de acum inainte orice meci al Stelei, va fi declarat blat cu o saptamana inainte si va si considerat blat indiferent de ce se va intampla pe teren cu exceptia cazului in care Steaua va pierde. Nu va conta cine va castiga campionatul si nici prin ce metode. Va conta doar ca Steaua sa ajunga cat mai jos.

Adrian20.12.2008 18:41

Esti enervant ma.

 

Cu mioveniul prietene!

Sau ai uitat cum au bagat aia rezervele?

 

Si mai sunt multe meciuri despre care putem vorbi.

 

Chiar si cel cu buzaul, de anul asta.

Eu zic ca a fost "pierdut" intentionat, ca sa para el prezidente curat la alegeri.

Ia meciurile de anul trecut si uita-te la fiecare si vorbim dupa.

 

Becalii a facut blaturi. Ca Steaua e vanata de cooperativa(alianta anti Steaua) si ca din cauza asta nu a facut la fel de multe blaturi ca altii, asta e altceva.

Marius20.12.2008 18:48

Cu ce te incalzesc pe tine numele meciurilor? Sa-mi "demontezi" cu pseudo-argumente ca nu au fost. Redondo, crede-ma ca stiu din mai multe surse, si alea destul de sigure, ce s-a intamplat in retur.

 

Ca tu nu vrei sa crezi, e problema ta. Ca eu nu vreau sa inventez roata pe net, e problema mea. Daca am intra discutia asta am devia mult de la subiect.

 

P.S. Adrian e de acord cu mine. In primavara, cand ii spuneam unele chestii, nu credea. Istoria va demostra cine a avut dreptate.

redondo20.12.2008 19:22

Decat sa vorbim aiurea ca niste C....e intr-o caldare hai sa lamurim problema printr-o analiza completa in legatura cu asa-zisele blaturi din campania de primavara.

Iasi-Steaua 2-1...inainte de meci urla toata presa ca va fi blat...ati avut raspunsul

Steaua-CFR Cuj 3-1 ...automat iese din discutie blatul

Pandurii-Steaua 0-1 ...gorjenii erau atunci ciuca batailor si impotriva Stelei au facut cel mai bun meci din ultima vreme(revenise Neagoe) apoi au inceput sa castige meciuri si sa scape de retrogradare.

Steaua-Urziceni 1-0...Ambitie mai mare ca a lui Petrescu si MM de a bate Steaua nu exista

Rapid-Steaua 0-3...iese din discutie

Steaua-UTA 2-1...gol decisiv in min.92 contra unei echipe cvasi-retrogradate.Daca era sa fie blat era o victorie clara fara a se risca sa se ajunga in min.92.

Vaslui-Steaua 0-1...de aici au pornit discutiile din cauza lui Porumboiu care sustine ca s-ar fi putut face blat peste capul lui acolo....imposibil...dar in mintea lui Porumboiu, Steaua nu avea cum sa bata Vasluiul care era o echipa prea puternica.Judecati si voi.

Steaua-Mioveni 2-0...moment amuzant cu tabla de sah...Mioveniul lupta pentru a evita retrogadarea si oricum era o echipa slaba.Adriane...Steaua nu poate bate acasa niste retrogradati?

Bistrita-Steaua 1-3...Bistrita a luat mereu puncte Stelei (faza cu Radoi si Iacob insangerati,ultimul meci al lui MM,un 0-1 acasa cu Protasov)...cu altii a fost Padureanu prieten.

Steaua-U.Cluj 4-0...echipa deja retrogradata,n-are rost sa discutam

Otelul-Steaua 0-1....galatenii au jucat fotbal,Steaua castigand cu noroc in min 86.

Steaua-Timisoara 1-1...iese din discutie

Craiova-Steaua 1-2...greu de facut blaturi intre aceste echipe (daca ati fi craioveni ati intelege de ce) cu toate ca Mititelu avand motivele lui dorea titlul in Ghencea.

Dinamo-Steaua 2-1...toti ziceau ca va fi blat....Giovani si Victor ar fi putut interveni la jucatori si nu au facut-o

Steaua-Buzau 5-0...aici poate e blatul.

 

Sunteti multi care vorbiti fara a avea o baza concreta.Adriane,mereu il ataci pe Lacatus si il ridici in slavi pe Protasov,desi ti-am demonstrat cu cifre ca nu este un mare antrenor nici pe departe si a ratat un obiectiv pe care Lacatus l-a atins.Incercati sa ganditi logic si nu va mai luati ca oile unii dupa altii.

 

Oricum ar fi ca om Becali,blaturi nu a facut (ex Buzau de doua ori cand erau ciuca batailor).Mai nou unii il idolatrizeaza pe Valentin.Pe un alt topic se vorbeste despre cooperativa.Pai hai sa va spun ce e aia....inainte de 90 existau 2 cooperatori sefi (Steaua si Dinamo....MAPN si MI).Ceilalti cooperatori lucrau in folosul uneia dintre parti.Steaua avea Bihorul,FC Olt,Farul,ASA Tg Mures,Brasov si rareori Craiova. pentru Dinamo lucrau Argesul,Flacara Moreni,Victoria,Bacau,U.Cluj,Corvinul. Micii cooperatori aveau misiunea de a ceda fara probleme meciul direct,in schimb dadeau totul pe teren contra rivalei cooperatorului de care apartineau. De asemenea Cooperatorii Sefi aveau intaietate in a alege ce doreau primii din "echipele" lor.Dupa revolutie s-a schimbat problema datorita schimbarii punctajului (3 pct. la victorie) si a aparut intre echipele de provincie manevra cu "bat la mine,bati la tine".Dinamo a continuat cu manevra "bat acasa,egal la tine" drept dovada sezonul 91-92 plin de victorii acasa si 13 egaluri in deplasare.Rapid a fost preferat Bistritei...se stie(victorii pe linie peste 10 ani). Steaua mai rar,dar a mai participat. Insa nu cu Becali. Vreti nu vreti...asta e adevarul...meciurile se aranjau de catre Steaua noastra in perioada...Sevilla.

 

 

Cu ce te incalzesc pe tine numele meciurilor? Sa-mi "demontezi" cu pseudo-argumente ca nu au fost. Redondo, crede-ma ca stiu din mai multe surse, si alea destul de sigure, ce s-a intamplat in retur.

 

Ca tu nu vrei sa crezi, e problema ta. Ca eu nu vreau sa inventez roata pe net, e problema mea. Daca am intra discutia asta am devia mult de la subiect.

 

P.S. Adrian e de acord cu mine. In primavara, cand ii spuneam unele chestii, nu credea. Istoria va demostra cine a avut dreptate.

Nu L-a numit nimeni pe Adrian judecatorul absolut al forumului,ci poate daca s-ar supune la vot,...."caposul forumului". Am si eu surse sigure

Joga Bonito20.12.2008 19:56

Cu Pandurii nu a fost blat. Tin minte ca Vasilache si Iordache au avut ratari mari singur cu Zapata, noi castigand cu mare noroc datorita baiatului ala de la Charleroi. Sau poate mai nou asa se orchestreaza blaturile, sa fie cat de cat credibile, who knows!?

 

Cu Bistrita cred ca a fost blat. E posibil ca si Tatarusanu sa fi fost sunat de Oaie transmitandu-i sa gafeze la primul gol. In rest un meci castigat pe merit.

 

Cu Mioveniul e posibil orice.

 

Cu UTA e exclus, am urmarit meciul cu sufletul la gura. Daca o sa-l revedeti o sa-mi dati dreptate. UTA a jucat pe viata si pe moarte, si dc era blat nu-mi explic cum a ratat Hidisan prin minutul 70 prin aceea executie sublima. :)

 

Cu U Cluj la fel... La 1-0 pt noi clujenii atacau in valuri, noroc cu torpila lui Golansky.

 

Impotriva Craiovei sau a Vasluiului e exclus blatul.

 

 

Eu personal am revazut multe din meciurile din primavara trecuta. Steaua cu Dica, Mendoza si Pepe Moreno era o masina de marcat goluri eficienta incorporand de asemenea un stil de joc pragmatic. Daca eram angrenati si in Cupa UEFA faceam lucruri mari... mare pacat de jocul cu spurcatii. Acel joc blestemat ne-a ingropat definitiv sperantele.

 

In fond si la urma urmei cam asta e meseria de formist... Aruncam aiurea cu speculatii si despicam cat mai des firul in patru. :)

redondo20.12.2008 20:12

@Joga Bonito

Poate ma insel dar cred ca Steaua are cel mai slab palmares impotriva unei echipe din provincie contra Bistritei...poate cu Craiova e mai slab.Urmareste statisticile.

Ultima fraza e chiar geniala :)

Adrian20.12.2008 21:14
Steaua-Mioveni 2-0...moment amuzant cu tabla de sah...Mioveniul lupta pentru a evita retrogadarea si oricum era o echipa slaba.Adriane...Steaua nu poate bate acasa niste retrogradati?

 

Bai desteptule, da' cefereul, echipa care a batut la Roma cu 2-1, nu poate bate niste retrogradati?

 

Steaua - Gloria Buzau de anul asta e raspunsul perfect la intrebarea ta.

DA!

Steaua de acum nu mai poate sa bata nici o echipa de retrogradati!

 

 

Am impresia ca tu postezi doar ca sa aduni posturi, ca vad ca esti peste tot.

 

Nu am zis ca Steaua a facut blat toate meciurile castigate din retur.

Blat faci doar cu echipele cu care poti: Mioveni,Pandurii, Buzau!

Cu astia putea Steaua anul trecut sa faca blat pt ca astea 3 echipe faceau parte din cercul de prieteni.

 

Mioveniul a pierdut cu noi si a luat puncte cefereului. Pandurii la fel.

Nu trebuie sa faci 10 blaturi ca sa fii blatist. E destul sa faci unu.

Da' asta nu conteaza pt tine. Tu continua sa il pupi in fund pe becalii, ca e om curat ;)

 

 

p.s.

Si da, ai dreptate.

Protasov ii e cu mult inferior lui Lacatus ca antrenor. :wanker:

Dar cu toate astea, Steaua lui Protasov ar fi maturat pe jos la orice ora cu oricare din echipele folosite de Lacatus pana acum la Steaua.

piturca200220.12.2008 21:44
Bai desteptule, da' cefereul, echipa care a batut la Roma cu 2-1, nu poate bate niste retrogradati?

 

Steaua - Gloria Buzau de anul asta e raspunsul perfect la intrebarea ta.

DA!

Steaua de acum nu mai poate sa bata nici o echipa de retrogradati!

 

 

Am impresia ca tu postezi doar ca sa aduni posturi, ca vad ca esti peste tot.

 

Nu am zis ca Steaua a facut blat toate meciurile castigate din retur.

Blat faci doar cu echipele cu care poti: Mioveni,Pandurii, Buzau!

Cu astia putea Steaua anul trecut sa faca blat pt ca astea 3 echipe faceau parte din cercul de prieteni.

 

Mioveniul a pierdut cu noi si a luat puncte cefereului. Pandurii la fel.

Nu trebuie sa faci 10 blaturi ca sa fii blatist. E destul sa faci unu.

Da' asta nu conteaza pt tine. Tu continua sa il pupi in fund pe becalii, ca e om curat ;)

 

 

p.s.

Si da, ai dreptate.

Protasov ii e cu mult inferior lui Lacatus ca antrenor. :wanker:

Dar cu toate astea, Steaua lui Protasov ar fi maturat pe jos la orice ora cu oricare din echipele folosite de Lacatus pana acum la Steaua.

daca roma juca macar la 10% din potential matura pe jos cu panaramele de la CFR care in returul campionatului nu au jucat nici un meci corect din cele pe care le-au castigat

redondo20.12.2008 23:34

@Adriene

Esti in afara problemei...te depaseste.

Tu cred ca esti cel care incerci sa devi campion la postari.Daca vrei poti sa mi le stergi (nici nu stiu daca se poate).Arata-mi cate postari inutile am eu,caci fata de altii am avut mereu comentarii lungi si cel mai important bazate pe date concrete.N-ai vazut la mine postari de genul...M....Becali s.a.m.d. Poate ca din 400 am avut si eu 20-30 postari fara rost,dar sunt mic copil pe langa altii.

Esti amuzant,sincer.

 

@Adrian

Pe cuvant ca am ambitia sa te prind la postari.Ce zici 100 de fiecare pe zi.Ne tine?Hai sa vorbim serios.Nu mai fi atat de incapatanat caci nu-si au rostul intepaturile aici.Nu le stii tu pe toate,cum de altfel nu le stiu nici eu.Dar am vrut doar sa punem logica si datele mai presus de orice.

Hai s-o lamurim cu blaturile...5-0 cu Buzau...prietene daca era blat,era si acum in toamna caci Buzaul oricum retrogradeaza...e o kestie logica.Apoi,cu Pandurii daca nu-ti amintesti iti spun eu ca am avut mult noroc sa marcam,dar a fost meci greu.Cu Mioveni eu raman la concluzia ca Steaua nu a facut blat,dar poate e interpretabil.

Problema cu Protasov...Ti-am mai explicat...a antrenat 2 ani la Olimpiakos castigand un titlu,in conditiile in care acolo Kokalis trage toate sforile si daca antrenezi 8 ani castigi 7 campionate.In Liga a fost calificat direct si in ambele sezoane a fost pe locul 4 avand mereu 4 puncte.Tin sa precizez ca acolo s-a investit mult mai mult in jucatori decat la noi...Rivaldo,Giovani...

La Dnepr a antrenat de asemenea 2 ani.A fost doar in UEFA si a fost eliminat de Aberdeen,nereusind sa intre in grupe.In jumatatea acesta de an a fost in aceeasi faza eliminat de Belinzona.Inainte sa vina el Dnepr a prins in UEFA primavara europeana castigand grupa si fiind eliminata de CSKA Moscova care avea sa castige trofeul.

La noi a antrenat doar 6 luni unde desi am avut un joc frumos am ratat calificarea in Liga in fata unui adversar de batut,Rosenborg....deci mai gandeste-te daca e un mare antrenor sau chiar e unul slab...judeca dupa cifre.

Despre Lacatus,eu nu zic ca nu a facut mari greseli,dar merg pe ideea ca in Liga si antrenati de Mourinho eram la fel de slabi.O sa zici acum ca de ce nu aduce Becali super jucatori.Ca sa faci ceva la acest nivel ai nevoie de 4-5 jucatori de valoare(nu gen Toja)...in urmatorii 2 ani mai trebuie adusi tot atatia de valoare.Din 4 poate se va integra 1 in Romania sau 2 daca ai noroc,desi intrand in jocul general al echipei le va scadea randamentul.Sa aduci vreo 10 de-odata e o fabulatie,si chiar daca s-ar putea pana se formeaza relatiile de joc dureaza 3-4 ani in care tot ciuca batailor suntem in Liga.cand facem cat de cat echipa vreo 2-3 vor dori sa plece in campionate mai puternice,sau se vor pensiona si ai nevoie iar de altii.Deci inainte de a-l ataca mereu pe Becali intelege aceste lucruri.Ai nevoie de minim 10 ani pentru a spera ca vei ajunge la nivelul Lyon-ului.Omul te-a dus in Liga...mai mult nu are ce face acum.

Vrei sa stii de unde stiu multe despre fotbalisti...cei olteni in general...se aduna in vacante la barul pe care il am eu in Craiova,desi n-am nici un interes sa ma laud sau sa inventez.

Eu zic ca e mai bine sa discutam ca 2 oameni maturi,nu crezi?

SzabiStelistu21.12.2008 13:34

cica da fiecarei echipe 1 milion de euro care-l bate pe Dinamo.....mai bine iei jucatori de valoare si atunci n-o sa ai nevoie de valize!!!PLEACA DIN Ghencea!!!

DanStan21.12.2008 15:43
Despre Lacatus,eu nu zic ca nu a facut mari greseli,dar merg pe ideea ca in Liga si antrenati de Mourinho eram la fel de slabi.O sa zici acum ca de ce nu aduce Becali super jucatori.Ca sa faci ceva la acest nivel ai nevoie de 4-5 jucatori de valoare(nu gen Toja)...in urmatorii 2 ani mai trebuie adusi tot atatia de valoare.Din 4 poate se va integra 1 in Romania sau 2 daca ai noroc,desi intrand in jocul general al echipei le va scadea randamentul.Sa aduci vreo 10 de-odata e o fabulatie,si chiar daca s-ar putea pana se formeaza relatiile de joc dureaza 3-4 ani in care tot ciuca batailor suntem in Liga.cand facem cat de cat echipa vreo 2-3 vor dori sa plece in campionate mai puternice,sau se vor pensiona si ai nevoie iar de altii.Deci inainte de a-l ataca mereu pe Becali intelege aceste lucruri.Ai nevoie de minim 10 ani pentru a spera ca vei ajunge la nivelul Lyon-ului.

 

De acord. DAR

 

1. In lumina celor afirmate mai sus laudarosenia nu foloseste nimanui. O echipa mica NU POATE defila prin Champions League doar pentru ca 'asa vrea muschii nu stiu cui'. Afirmatii de genul 'ii batem lejer pe-aia si pe ailalti si ne calificam' sunt penibile si nu fac altceva decat sa ofere justificari pentru atitudinea net antistelista a 'presei' (?)

 

2. Nu e nevoie sa 'ajungem la nivelul Lyonului' ar trebui mai intai sa iesim din mlastina mediocritatii fotbalului romanesc. Steaua joaca 'romaneste', lent, prudent si ineficient. Si nu in Champions League ci chiar in campionat. In prostia noastra ne asteptam poate ca dupa una-doua-trei participari in grupele CL sa vedem un altfel de fotbal, nu un festival de turca in urma caruia sa avem nevoie an de an de intreventia mult-prea-priceputului facator de echipe.

 

3. Toja a venit la Steaua in urma evaluarii unui ochi de expert, nu ? Se stie ca toti cei din familie sunt 'experti'. Alti jucatori au ajuns la Steaua pentru ca erau ieftini. Cativa jucatori au ajuns la Steaua din ambitia expertului sef de a lua neaparat de la echipa X pe cineva, fara sa conteze daca aveam sau nu nevoie de respectivul jucator, daca era sau nu fragil fizic sau daca se potrivea cu stilul echipei. Nu mai zic de jucatorii adusi la Steaua si banuiti de diverse lucruri necurate in meciurile directe ... Daca pentru toate astea reteta e 'ciocu mic, c-am jucat (= facut figuratie) in grupele Ligii' atunci ... ma *** pe grupele Ligii ! Ca pe mine nu ma intereseaza sa ma duc cu gagica la un meci de Champions League ca la teatru. Ma intereseaza sa vad Steaua JUCAND FOTBAL in grupele CL. Atat cat poate, dar macar sa existe vointa.

mountytoma21.12.2008 20:15
Craiova-Steaua 1-2...greu de facut blaturi intre aceste echipe (daca ati fi craioveni ati intelege de ce) cu toate ca Mititelu avand motivele lui dorea titlul in Ghencea.

Steaua-Buzau 5-0...aici poate e blatul.

 

Vreti nu vreti...asta e adevarul...meciurile se aranjau de catre Steaua noastra in perioada...Sevilla.

 

daca la blaturi si neblaturi sunt total de acord cu tine (oltenii nu s-ar lasa batuti niciodata de Steaua sau Dinamo, iar meciul cu gloria buzau 5-0 a fost extrem de jenant), sa spui ca Steaua aranja meciuri in perioada Sevilla e curata ignoranta sau deja rautate. in perioada Sevilla numai ajutorul dat de arbitri gen craciunescu facea ca Dinamo sa se mai ridice cateodata la nivelul Stelei! diferenta de valoare era mult prea mare in favoarea Stelei, o echipa care putea bate pe oricine in lume la ora aia. avea si jucatori si antrenor!

 

daca ziceai ceva de Steaua de dupa 1988 mai intelegeam... atunci a inceput sa se bage in seama si Valentin, incercand sa castige el meciuri pentru Steaua. desi, mai bine ar fi facut si el ceea ce ar trebui sa faca Becali acum: sa bea benzina si sa-si aprinda o tigara...

«110111213»