Decat sa vorbim aiurea ca niste C....e intr-o caldare hai sa lamurim problema printr-o analiza completa in legatura cu asa-zisele blaturi din campania de primavara.
Iasi-Steaua 2-1...inainte de meci urla toata presa ca va fi blat...ati avut raspunsul
Steaua-CFR Cuj 3-1 ...automat iese din discutie blatul
Pandurii-Steaua 0-1 ...gorjenii erau atunci ciuca batailor si impotriva Stelei au facut cel mai bun meci din ultima vreme(revenise Neagoe) apoi au inceput sa castige meciuri si sa scape de retrogradare.
Steaua-Urziceni 1-0...Ambitie mai mare ca a lui Petrescu si MM de a bate Steaua nu exista
Rapid-Steaua 0-3...iese din discutie
Steaua-UTA 2-1...gol decisiv in min.92 contra unei echipe cvasi-retrogradate.Daca era sa fie blat era o victorie clara fara a se risca sa se ajunga in min.92.
Vaslui-Steaua 0-1...de aici au pornit discutiile din cauza lui Porumboiu care sustine ca s-ar fi putut face blat peste capul lui acolo....imposibil...dar in mintea lui Porumboiu, Steaua nu avea cum sa bata Vasluiul care era o echipa prea puternica.Judecati si voi.
Steaua-Mioveni 2-0...moment amuzant cu tabla de sah...Mioveniul lupta pentru a evita retrogadarea si oricum era o echipa slaba.Adriane...Steaua nu poate bate acasa niste retrogradati?
Bistrita-Steaua 1-3...Bistrita a luat mereu puncte Stelei (faza cu Radoi si Iacob insangerati,ultimul meci al lui MM,un 0-1 acasa cu Protasov)...cu altii a fost Padureanu prieten.
Steaua-U.Cluj 4-0...echipa deja retrogradata,n-are rost sa discutam
Otelul-Steaua 0-1....galatenii au jucat fotbal,Steaua castigand cu noroc in min 86.
Steaua-Timisoara 1-1...iese din discutie
Craiova-Steaua 1-2...greu de facut blaturi intre aceste echipe (daca ati fi craioveni ati intelege de ce) cu toate ca Mititelu avand motivele lui dorea titlul in Ghencea.
Dinamo-Steaua 2-1...toti ziceau ca va fi blat....Giovani si Victor ar fi putut interveni la jucatori si nu au facut-o
Steaua-Buzau 5-0...aici poate e blatul.
Sunteti multi care vorbiti fara a avea o baza concreta.Adriane,mereu il ataci pe Lacatus si il ridici in slavi pe Protasov,desi ti-am demonstrat cu cifre ca nu este un mare antrenor nici pe departe si a ratat un obiectiv pe care Lacatus l-a atins.Incercati sa ganditi logic si nu va mai luati ca oile unii dupa altii.
Oricum ar fi ca om Becali,blaturi nu a facut (ex Buzau de doua ori cand erau ciuca batailor).Mai nou unii il idolatrizeaza pe Valentin.Pe un alt topic se vorbeste despre cooperativa.Pai hai sa va spun ce e aia....inainte de 90 existau 2 cooperatori sefi (Steaua si Dinamo....MAPN si MI).Ceilalti cooperatori lucrau in folosul uneia dintre parti.Steaua avea Bihorul,FC Olt,Farul,ASA Tg Mures,Brasov si rareori Craiova. pentru Dinamo lucrau Argesul,Flacara Moreni,Victoria,Bacau,U.Cluj,Corvinul. Micii cooperatori aveau misiunea de a ceda fara probleme meciul direct,in schimb dadeau totul pe teren contra rivalei cooperatorului de care apartineau. De asemenea Cooperatorii Sefi aveau intaietate in a alege ce doreau primii din "echipele" lor.Dupa revolutie s-a schimbat problema datorita schimbarii punctajului (3 pct. la victorie) si a aparut intre echipele de provincie manevra cu "bat la mine,bati la tine".Dinamo a continuat cu manevra "bat acasa,egal la tine" drept dovada sezonul 91-92 plin de victorii acasa si 13 egaluri in deplasare.Rapid a fost preferat Bistritei...se stie(victorii pe linie peste 10 ani). Steaua mai rar,dar a mai participat. Insa nu cu Becali. Vreti nu vreti...asta e adevarul...meciurile se aranjau de catre Steaua noastra in perioada...Sevilla.
Cu ce te incalzesc pe tine numele meciurilor? Sa-mi "demontezi" cu pseudo-argumente ca nu au fost. Redondo, crede-ma ca stiu din mai multe surse, si alea destul de sigure, ce s-a intamplat in retur.
Ca tu nu vrei sa crezi, e problema ta. Ca eu nu vreau sa inventez roata pe net, e problema mea. Daca am intra discutia asta am devia mult de la subiect.
P.S. Adrian e de acord cu mine. In primavara, cand ii spuneam unele chestii, nu credea. Istoria va demostra cine a avut dreptate.
Nu L-a numit nimeni pe Adrian judecatorul absolut al forumului,ci poate daca s-ar supune la vot,...."caposul forumului". Am si eu surse sigure