Ai zis ca noi suntem suporteri de palmaresc ca protestam doar cand echipa nu merge dar uiti ca acum cateva luni, cand Lacatus era la echipa si bateam pe Galata si rezultatele erau bune, noi, astia de care zici acum, il huiduiam pe becalii si il criticam pe Lacatus.
A plecat Lacatus, acum sa plece si becalii.PUNCT!
Mai frate!
Ce naiba tot o tinem de-a puia a gaia cu acest eteric "sa plece", dar nu avem pe nimeni pregatit sa-i ia locul!
Situatia nu suporta comparatie. Lacatus era angajat!"Consuma" bani, nu baga bani!
Becali e patron. Pe asta nu-l poti schimba ca pe MM, antrenori sau jucatori!
Sa apara ala "NEGOCiATUL", vorba lui Don Somanescu:))
Tu ti-ai lua boceluta la spate si ai pleca din casa lasand-o de izbeliste cu copii cu tot, daca te-ar huidui vecinii?
Vrem ca-n bancul asta:
'Un iepure fugea pe camp si se intalneste cu un ogar.
-Unde alergi, mai Urechila? il intreanba ogarul.
-Fug in lumea larga!La noi la crescatorie a venit o circulara sa le taie un testicol la cei care au 3.
- Paisi tu ai 3?se mira ogarul...
-Nuuuu! Am doua, dar nu stii cum sunt astia cu circularele. Intai taie si apoi numara!
))
Chiar e cineva pe aici atat de naiv care crede ca Becali va pleca invartindu-se lasand balta 30-40 mil E, doar ca-i strigam noi pe site si pe stadion sa plece?
Chiar daca ar vrea sa plece, satul de injuraturi, acum e si mai nasoala treba.
Nu reuseste sa mai vanda o palma de pamant, darmai clubul Steaua!
Poate cel mult sa dea drumul la toti jucatorii si sa inchida clubul temporat sau definitv!Atat!
Dar...ATENTIE!
Ca asociat, nu poti parasi o firma cum iti parasesti nrevasta la suparare!
Nu te lasa legea! Ori o vinzi, ori ii sistezi activitatea temporar(la registrul comertului) ori o lichidezi(pe cale judecatoreasca)!
Daca e pe cale sa se inchida Steluta, de ce sa nu o faca si Steaua daca asta vrea poporul!!
Alta solutie, in absenta unui client real sa cumpere Steaua, nu este!
Asa ca nu va mai raciti gura de pomana! CAUTATI INVESTITOR care sa o cumpere!!!
Stiu ca este mult mai greu decat sa strigi "pleaca ciobane!"
, dar e SINGURA solutie!
In rest ... totul e Cancan!