Asadar, desi probabil va fi sters postul meu:
1. Da, sunt caine.
2. M-am inscris in campionat la invitatia domnului State Laurentiu, vestit jucator de Fifa. Mi-a zis "vorbesc eu cu grasul ala" (se referea la Ionut, cel de care zicea ca e un terminat, ca blatuieste ca sa ramana in Liga 2 si despre care avea o groaza de epitete "dragute", nu e cazul sa la insir aici, asta ca sa stii Ionute cat de prieten iti este Laurentiu, cel care "m-a dat in gat"). Numai "sa zic ca sunt stelist", asta a fost singura rugaminte a lui Laurentiu.
3. O observatie adiacenta: initiativa admirabila a domnului State Laurentiu de a ii dezvalui lui Ionut ca sunt caine a pornit de la 3 zile consecutive in care l-am macelarit pe domnul State Laurentiu la Fifa 2009, jocul vietii lui si singura lui "realizare" in viata, ca tot intrebase odata blindica ce realizari ai tu in viata. Pana de curand (eram prieteni de cativa ani), domnul respectiv ma batea la acest joc. De cateva zile mi-am schimbat computerul, merge si la mine fifa normal si am inceput sa-i dau cate 6, 7 pe meci. Nu a putut suporta asta si azi dimineata, dupa o noapte de jucat, mi-a zis ca se razbuna. Felicitari, domnule State!
4. A-propos de "prietenie", au fost o groaza de lucruri pe care le-am facut pentru el pana acum, le scrisesem aici dar le-am sters, pentru ca i-am dat mesajul inainte sa-l vada si l-a deranjat sa amintesc despre ele. Si pentru ca ca am indraznit sa-l bat la un joc, a gasit de cuviinta sa se "razbune" in felul asta. De altfel, el s-a retras din campionat pentru ca el retrogradase si eu promovam, nu putea suporta ideea asta.. Jesus … Imi aduc aminte acum de un mass trimis de Klaus, care suna cam asa: "cine e de acord ca laurentiu state e o curva" ? Acum m-as gandi bine daca sa mai spun "nu". Bravo, Klaus, cunosti un om mai bine dacat unul care e amic cu el. De altfel, pentru el nu sunteti decat nistre prosti si niste copii frustrati. Laurentiu, fa lucrurile pe care ti le-am recomandat in privat si te vei mai linisti astfel.
5. Povestea cu userii multipli a venit pe parcurs, luati-o ca pe un experiment social :-): cum poate un caine sa se inscrie si sa "populeze" competitia voastra cu non-stelisti. E foarte simplu, iar regulamentul vostru e inutil. Caini au mai fost inscrisi, stiti bine asta. Probabil mai sunt. Cat despre mine, nu mai aveam timp oricum, trebuia sa renunt. Dar cu putina straduinta, devenea un campionat de caini :-)
6. Tot legat de useri multipli: pe langa meph si fifa_for_fun, aveti grija ca mai sunt 2 cazuri identice: primul, in prima Liga (unul din prima parte a clasamentului si unul din partea a doua) si un al doilea caz, cu unul din prima Liga si unul din a doua Liga. Aveti si voi banuielile voastre, dar nu ma apuc sa va insir eu numele aici, faceti-va curatenie singuri, o sa-i detectati pana la urma. Si nu am vocatie de "turnator", precum moralistul domn State Laurentiu.
7. Desi sunt caine, trebuie sa recunosc ca am intalnit pe aici si cativa jucatori fair-play cu care mi-a facut placere sa joc: boggy de pe suporte Steaua, bubutza, puricele, sergiu, buli, badboy, babardel, alinn .. si mai sunt si altii.
8. Sanatate, ne intalnim in groapa la primavara! Bine, asta depinde si de sentinta in cazul "Valiza" :-)