FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Rapid - Steaua 0 - 0 (0 - 0)

«123456»
bodanelu06.11.2008 21:16

pai eu zic ca nu e.. la meciul cu Steaua inchid peluza dinspre teatru...

rezistenta_ultras06.11.2008 21:23
pai eu zic ca nu e.. la meciul cu Steaua inchid peluza dinspre teatru...

au pus in vanzare bilete la ambele peluze...deci o sa fie deschisa...nu stiu daca la capacitate maxima,dar cert e ca macar o parte din ea o sa o deschida...

bodanelu06.11.2008 22:04

atunci e vinovata conducerea noastra...ca au acceptat un procent mult mai mic

Virgil07.11.2008 06:52

Pentru Manea, umbra lui Deaconu provoacã încã coșmaruri: "Batem Steaua din rãzbunare pentru sezonul trecut!"

Asadar, e grav ce spune Manea. Nu vor sa invinga Steaua in meciul direct. Vor s-o bata! Noroc ca meciul se disputa in vazul lumii, ca altfel chiar cred ca ar incerca sa intre cu bâtele in teren si sa-i schilodeasca pe-ai nostri. Dar o pot face la vestiare, pentru ca nu-i asa, la ultimul meci au incercat sa sparga usa vestiarului Stelei si sa intre peste jucatori.

Manea este un golan desavarsit in astfel de situatii. Nu uit ca in perioada cand juca fotbal obisnuia sa-si flegmeze adversarii direct in fata.

 

Dorinel Munteanu e sigur ca meciul se va disputa pe teren si sunt perfect de acord cu el.

 

Gazetarii sportivi avanseaza ideea ca meciul va fi arbitrat de Tudor. Nu cred ca e cea mai buna solutie. Deaconu a arbitrat aproape perfect meciul nostru din Groapa, sunt convins ca va fi la fel de bun si in Giulesti!

In plus Tudor executa ordinele superiorilor sai.

 

 

 

 

 

di_canio07.11.2008 08:06

Ar fi culmea sa-l delege iar pe Deaconu!!! Eu cred ca o sa fie Tudor arbitrul, un arbitru cam din topor, dar care macar nu poate fi suspectat....Insa imi amintesc meciul de acum cativa ani, tot pe giulesti, tot cu Tudor, s-a terminat 0-0, dar meciul a fost foarte aproape sa fie oprit....

 

In alta ordine de idei, sper ca Semedo sa fie lasat in afara lotului, sa fie reprimit Neaga, Plesan sa fie dat la Steaua 2 de unde sa ne spuna ca nu e un jucator terminat, iar Pedriel sa fie rezerva.....Nu avem nevoie de figuranti la echipa....iar Stancone, poate ca ar trebui sa fie lasat iar pe banca, e in forma slaba

 

Vrem fotbal, macar cu una din cele mai slabe echipe din prima Liga...forza Steaua!!!

Virgil07.11.2008 08:29

Președintele CA, Constantin Toma, i-a vizitat pe jucãtori miercuri la ProRapid. Toma dezvãluie cum a decurs discuția cu elevii lui Peseiro: "Jucãtorii mi-au zis la un moment dat: "Dumneavoastrã ne cereți sã ne prezentãm, sã jucãm meciul cu Steaua și sã batem cu stomacul gol?" Eu le-am rãspuns: "Nu vã cer, vã rog!". sursa: Prosport

 

Nasoala faza. Din cele spuse de jucatori constat ca nu mai au niciun fel de tragere de inima, ca sunt demoralizati de faptul ca nu si-au primt salariile si ca in niciun caz nu le arde sa invinga Steaua.

"Boala lor, sanatatea noastra". In aceste conditii Stelei ar trebui sa-i fie mai usor, dar nu garantez.

Allyylla07.11.2008 11:27

@Virgil

 

 

Tragic de ei :-<, dar tot nu imi pasa. Aia joaca cum joaca, chiar daca nu au bani..locul 7 e al lor, dar ai nostri cu bani ce mama dreq fac de nu joaca?:)

Doamne sa terminam seria asta de "succese" ca m-am saturat sa stau cu extraveralul langa mine la fiecare meci.

 

Hai Steaua, jumuleste aviarele:X

Hassan07.11.2008 11:45

 

Eu vreau sa va reamintesc, chiar si fara salarii ei au batut in ultimele 4 meciuri consecutive (inclusiv cu "bestiile negre" ale Stelei, Otopeni si Buzau), iar noi, cu banii de UCL in conturi (chiar daca au fost impartiti "ciobaneste" daca e sa ne luam dupa ziare) si salariile achitate la zi, avem 9 meciuri consecutive fara victorie.

Totusi, imi place ultima masura a lui Becali, prime DOAR la victorie, AMENZI LA EGAL SI INFRANGERE!. Trebuie sa spargem odata si odata aceasta serie neagra, si singuru mod in care o sa le pese indolentilor din teren or sa fie daca sunt arsi la buzunar. Trebuie sa BATEM in tiganie, egalul nu mai tine, deja e prea mult timp de cand nu am mai castigat!

 

FORZA Steaua! Steaua VICTORIE!!!!

mountytoma07.11.2008 13:41

echipa mea preferata penru meciul asta ar fi

 

zapata

 

Ogararu Ghionea Goian filip

 

Nicolita tiago Lovin Neaga

 

kapetanos pedriel

 

 

Radoi sa stea la infirmerie pana se vindeca (inclusiv de limbricii din creier), p Marin sa se odihneasca ca e batran, szekely sa se refaca si el si fizic si psihic (e ceva cu el, nu mai are rautatea si tupeul de la galati!), Semedo sa vada din tribune cum trebuie sa joci la Steaua (si daca totusi crede ca poate, sa fie reprimit in lot)

 

iar in repriza a doua sa intre si Stancu sa le mai bage vreo doua.

 

trebuie sa ii batem pe desuptpozi, ca ei cred ca anul trecut meritau sa castige...

c.ronaldo1707.11.2008 13:46

@mountytoma

 

Pe partea stanga, am fi morti. Filip, Neaga si Perdriel nu stiu daca au 90 de minute impreuna la echipa mare, si nu stiu daca o o valoare mai ridicata decat Golanski, Semedo (sau Toja) respectiv Dayro Moreno. In plus, cred ca un Radoi ar fi la orice ora mai bun decat Lovin (sau chiar Ghionea).

 

Oricum ar fi, m*** lu` raped la infinit!

Fear07.11.2008 14:32

Nicolita tiago Lovin Neaga :gathering: mai prost mijloc de atat cred ca nici Otopeniu nu are ! pai din astia 4 nu e unu in stare sa dea o pasa filtranta sau sa construiasca o faza..sper ca sa`i fii zis`o in gluma..

 

dax4707.11.2008 16:50

Orice-ar fi , it`s just business. And it`s not ours...

 

Sper sa scoatem macar un egal. O fi de bun augur venirea lui Dorinel, dar jucatorii sunt aceeasi. Si multi din ei sunt praf tare, mai ales din noile achizitii.

Marius07.11.2008 16:55
Nicolita tiago Lovin Neaga :gathering: mai prost mijloc de atat cred ca nici Otopeniu nu are ! pai din astia 4 nu e unu in stare sa dea o pasa filtranta sau sa construiasca o faza..sper ca sa`i fii zis`o in gluma..

 

Intai invata ce inseamna "pasa filtranta" (Doamne ce sintagma urata si gresit folosita), invata sa conjugi verbul "a fi" si mai vorbim.

 

Majoritatea echipelor din Liga I au mijloc mai prost ca cel prezentat de tine.

Fear07.11.2008 17:10
Intai invata ce inseamna "pasa filtranta" (Doamne ce sintagma urata si gresit folosita), invata sa conjugi verbul "a fi" si mai vorbim.

 

Majoritatea echipelor din Liga I au mijloc mai prost ca cel prezentat de tine.

 

bine ramai tu cu mijlocu asta si cu cel al majoritatii echipelor din Liga 1 si niciodata nu o sa ajungi sa intelegi ce inseamna o pasa filtranta.. ca vad ca nu prea ai auzit`o in viata ta .. poate ca am exagerat putin cu sintagma asta dar asa mi`a venit.. da macar stiu ce e aia tu habar n`ai.. si nici nu o s`o intelegi prea curand daca te complaci in mediocritate si vrei sa fie folosit acest mijloc penibil

aleyanddru07.11.2008 19:36
Nicolita tiago Lovin Neaga :gathering: mai prost mijloc de atat cred ca nici Otopeniu nu are ! pai din astia 4 nu e unu in stare sa dea o pasa filtranta sau sa construiasca o faza..sper ca sa`i fii zis`o in gluma..

 

 

 

Total de acord ..... eu cred in urmatoarea formula:

Dayro trebuie sa joace al doilea atacant ........ si nu am prea vazut eu trei atacanti la Dorinel asa cu se Spunea .....echipa de baza ar trebuisa fie asa (de acum in colo )

------------Zapata-------------------------

-------Ogararu -Goian --Radoi--????????--

--------Nicolita ---Petre-- Thiago--Toja--

-----------------Dayro---Pedriel---

deci nu avem fundas stinga

Rezerve : SEkely in locul lui Nicolita

...............Stancu -------------Moreno

...............Golanski -----------Ogararu

...............Semedo-----------Toja

...............Gheonea ---------Radoi

...............Lovin---------------Petre

...............Arturo(Kapetanos)----------Pedriel

Trbuie jucat cu jucatorii acolo unde dau cel mai mare randament si acolo unde se simt bine

Daca jucam asa 3-4 meciuri si se omogenizeaza jocul nu ne mai bate nimeni in capionat

pe cind in Liga trebuie inlocuit Pedriel

 

 

Trebuie facuta o Steaua Latino- Romana si vom avea succese

DelPiero1007.11.2008 20:10

Mai degraba 'succeseuri'... :biggrin:

elias_custura07.11.2008 20:36
Nicolita tiago Lovin Neaga :gathering: mai prost mijloc de atat cred ca nici Otopeniu nu are ! pai din astia 4 nu e unu in stare sa dea o pasa filtranta sau sa construiasca o faza..sper ca sa`i fii zis`o in gluma..

 

 

 

Ce avem noi nevoie este un jucator tim Plesan (dar care sa alerge putin mai mult) si care poate face box-to-box adica ambele faze si defensiva si cea ofensiva!

Iar lasa-ma cu pasa filtranta..... ce avem nevoie acum sunt jucatori cu pasa decisiva si care sa verticalizeze jocul Stelei........ gen toja dar ....... in fine .... oamenii nu inteleg

Ionutz8607.11.2008 23:01

In mod sigur o sa fie un meci deschis....pe care il vom castiga !

Blackzie07.11.2008 23:17
Zapata nu-i vinovat la primul gol cum au permis aia din zid sa stea doi LIonezi in zid era normal ca ei se vor feri si Juninio va bate intre ei si Zapata nu a vazut mingea el se astapta peste zid

nici nu concepea ca mingea va trece prin zid

si noi am avut o lovitura libera si ce?...... marele Radoi ce-a facut sau mai bine zis zidul lor cum a stat ?

mai bine s-ar invata si ai nostri asa smecherii

Nu am zis neaparat de un meci. Zic in general ....

SzabiStelistu08.11.2008 11:46
Total de acord ..... eu cred in urmatoarea formula:

Dayro trebuie sa joace al doilea atacant ........ si nu am prea vazut eu trei atacanti la Dorinel asa cu se Spunea .....echipa de baza ar trebuisa fie asa (de acum in colo )

------------Zapata-------------------------

-------Ogararu -Goian --Radoi--????????--

--------Nicolita ---Petre-- Thiago--Toja--

-----------------Dayro---Pedriel---

deci nu avem fundas stinga

Rezerve : SEkely in locul lui Nicolita

...............Stancu -------------Moreno

...............Golanski -----------Ogararu

...............Semedo-----------Toja

...............Gheonea ---------Radoi

...............Lovin---------------Petre

...............Arturo(Kapetanos)----------Pedriel

Trbuie jucat cu jucatorii acolo unde dau cel mai mare randament si acolo unde se simt bine

Daca jucam asa 3-4 meciuri si se omogenizeaza jocul nu ne mai bate nimeni in capionat

pe cind in Liga trebuie inlocuit Pedriel

 

 

Trebuie facuta o Steaua Latino- Romana si vom avea succese

de acord cu tine...echipa facuta de tine este foarte buna,si cred ca sistemul 4-4-2 este cel mai potrivit pentru Steaua!sper sa fie asa in viitor....dar pe stanga sa apara cat mai curand emeghara!!o sa-i batem pe ciori :Ppronostic : 1-3 FORZZA Steaua!!

Fear08.11.2008 13:17

vad ca toti va dati cu parerea despre echipa asa ca incerc si eu sa fac una din punctul meu de vedere cea mai buna.. eu as merge pe un stil mai ofensiv :

 

zapata

 

Ogararu-Goian-Radoi-golanski

 

Banel-ov Petre(thiago)-toja

 

pedriel-kapetanos-Dayro

 

Cu toate ca o sa ziceti ca sunt nebun..dar cea mai buna aparare e atacu si cred ca cu echipa asta am face spectacol meci de meci :).

aleyanddru08.11.2008 13:37

sper ca Dorinel sa ga seasca formula care sa aduca victoria

 

cred ca acesti doi inchizatori rup legatura dinrte milocasii ofensivi ( care trebuie sa paseze decisv) si atacanti ..... la noi se paseaza fundasi ---- atacanti mijlocasii de pe benzi ramin undeva la mijloc derutati cu capul pe sus privind centrarile fundasilor (toja ) pe cind la Duracell nu se observa aceea sta deruta pentru CCA el vine mult inapoi in acest caz nu poate sa paseze decisiv atacantilor

 

 

 

deci un 4-4-2 ar fi ideal

 

vad ca toti va dati cu parerea despre echipa asa ca incerc si eu sa fac una din punctul meu de vedere cea mai buna.. eu as merge pe un stil mai ofensiv :

 

zapata

 

Ogararu-Goian-Radoi-golanski

 

Banel-ov Petre(thiago)-toja

 

pedriel-kapetanos-Dayro

 

Cu toate ca o sa ziceti ca sunt nebun..dar cea mai buna aparare e atacu si cred ca cu echipa asta am face spectacol meci de meci :).

 

Ar fi buna daca adversarii ar juca 4-2-3-1 asa ar nimeri un Dayro intre inchizatorii lor si ar semana pericol cu niste lansari catre Kapetanos si Pedriel

 

Evita postarile consecutive. Foloseste butonul Edit.

Adrian08.11.2008 14:24
Ar fi buna daca adversarii ar juca 4-2-3-1 asa ar nimeri un Dayro intre inchizatorii lor si ar semana pericol cu niste lansari catre Kapetanos si Pedriel

 

 

De unde naiba scoateti mai baieti ideile astea cum ca Dayro e pasator/playmaker/mijlocas ofensiv?

 

Dayro e atacant/varf/golgeter/Striker!!! La fel ca Bratu sau Danciulescu sau Stancu sau Neaga sau Bucur sau Mazilu.Astia 6 nu sunt mijlocasi ofensivi.Nici extreme.Si nici varfuri 2.

Pricepeti?

 

Nu va suparati ca va zic dar v-ati facut, o mare parte din voi, niste idei de te doare capul.

Enumar cateva din parerile voastre:

 

1.Steaua are nevoie de un playmaker.

De ce?Sunt atatea echipe care nu au coordonatori de joc si care merg foarte bine.Cheia e un joc colectiv organizat.

2.Daca nu stii sa driblezi nu esti mijlocas.

Cred ca Radoi,Lovin sau Ov Petre sughita ca nebunii de cate ori i-ati pomenit in injuraturile voastre pt ca nu stiu sa dribleze si deci nu au ce cauta la mijloc.

3.Doar mijlocasii ofensivi dau pase de gol.

NU!

Nu doar mijlocasii ofensivi dau pase de gol.Toti oamenii de pe teren dau pase de gol.

4.Pe Pedriel ala nu l-ati vazut jucand pana acum dar il visati mare atacant.

c.ronaldo1708.11.2008 14:55

@Adrian

 

Dayro si Stancu sunt atacanti care au nevoie langa ei de un jucator inalt, care sa traga defensiva adversa inspre poarta lor. Ei sunt jucatori pentru 4-4-2 cu un pivot langa. Cam ceva de genul ce era Dica langa Victoras Iacob. Nu sunt strikeri, sunt sa zicem forwords. Chiar Mihai Stoica (nu e el super-specialistu` dar a trait langa Stancu cateva luni) spunea ca Stancu este un al doilea atacant.

 

In plus, pe ei 2 nu ii ajuta fizicul sa fie varfi impinsi.

Adrian08.11.2008 15:05

Ronaldo

 

Si Bratu sau Danciulescu ce atacanti masivi au de obicei langa ei?

 

Prietene, jocul cu atacant masiv e bun pt ca intareste defensiva.

Steaua nu are nevoie in Liga 1 de aparare betonata.Pt ca de obicei Steaua e echipa care ataca.

 

Asta cu atacant masiv e alta idee pe care voi v-ati bagat-o in cap adanc si la care nu vreti sa renuntati.

 

Joci cu un atacant masiv cand joci pe sus.Arunci mingi la bataie si el le culege din fata aparatorilor.

 

Ia joaca tu pe jos, in viteza, sa vezi cat de bun e atunci un atacant masiv si lent.

 

Aaaaa...pai daca joci cu 2 atacanti pe aceeasi linie, atacanti rapizi si tehnici, care stiu ce sa faca cu mingea cand au in fata un singur fundas(ca sunt 2 atacanti la 2 fundasi, 1 pe 1.) ia sa vedem daca mai e nevoie de un atacant masiv care sa traga apararea dupa el.

 

 

In plus, pe ei 2 nu ii ajuta fizicul sa fie varfuri impinse.

Pt ca tu intelegi prin varf impins o matahala care sare la cap.

«123456»