FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Rapid - Steaua 0 - 0 (0 - 0)

«1236»
DelPiero1001.11.2008 21:50

.....

Virgil01.11.2008 22:01

Un nou meci in deplasare pentru Steaua, dupa deplasarea din Groapa.

 

Duminica 9 noiembrie 2008, de la orele 21:30, Steaua va intalni in Giulesti pe Rapid.

 

Meciul va fi transmis pe Antena 1 TV.

 

Dupa meciul bun facut impotriva cainilor rosii, Steaua e obligata sa joace cel putin la acelasi nivel si sa invinga.

 

Rapidul nu se afla dupa cum se stie, in cele mai favorabile momente ale existentei sale. Pentru G. Copos, patronul clubului de sub Podul Grand, fotbalul nu mai prezinta interes atata timp cat DNA-ul a luat la puricat transferurile din fotbalul romanesc, taind elanul celor care inregistrau sume mult diminuate in contabilitatea cluburilor, pe de-o parte, iar pe de alta isi plasau diferentele de sute de mii si chiar milioane de dolari si euro, in conturile proprii. In aceasta ipostaza il gasim inclusiv pe "cofetar".

 

Dupa un inceput fulminant de campionat, in care jocul spectaculos facea casa buna cu victoriile, echipa de sub Pod s-a aflat cateva etape in fruntea clasamentului. Dar dupa faza in care Copos a anuntat ca renunta la fotbal, a clacat si a pierdut foare multe meciuri. O mare parte din vina a avut-o si antrenorul portughez al Rapidului care a pierdut vestiarul din mana si pana la dezastru nu a mai fost decat un pas. Inaintea meciului cu Gloria Buzau din etapa a 13-a se afla pe locul 9, cu 6 victorii, 1 egal si 5 infrangeri. Golaveraj 17-14.

 

Sunt convins ca oricat de greu le-ar fi si in orice situatie s-ar afla, pentru un meci cu Steaua se vor mobiliza exemplar.

Dar cui ii mai e teama de Rapid? Stelei in niciun caz nu, si sper ca la acest meci ai nostri sa depaseasca evolutia buna din Stefan cel Mare de astazi si sa catige. Important e sa inscrie mai mult de un gol, pentru ca s-a vazut ca un gol nu e intotdeauna suficient.

 

Jucatorii de gol pot fi bine merci Kapetanos, Dayro, Stancu, Semedo. Important e sa suteze si sa inscrie.

Probabil ca dupa inca o saptamana sub comanda lui Munteanu, Steaua va arata si mai bine.

 

Desi promisese folosirea unei asezari 4-3-3 in teren, in meciul cu Dinamo, probabil ca nu o va folosi nici in Giulesti.

 

Pronostic Rapid - Steaua: 2

 

 

MoWeed01.11.2008 22:22

Pe ciori trebuie sa le batem. Clar!

weeezer01.11.2008 22:32

Offtopic: cine a deschis threadul asta? :hmmm:

predatorpulse701.11.2008 22:45

Trebuie sa batem ciorile pentru ca sa ramanem acolo in fata. Pentru mine,Dinamo e mai slaba ca rapid desi e pe primul loc. Nici noi nu mergem grozav dar nu trebuie sa-i lasam pe dinamuisti sa mareasca diferenta.

Avem un program INFERNAL,sa nu imi ziceti ca la LPF nu se cotizeaza din greu ca Steaua sa aiba acest program. E al doilea sau al treilea an la rand cand avem Dinamo si Rapid la rand,iar asta seara am inceput seria absolut criminala de jocuri: cu Dinamo,Rapid,Timisoara,Craiova si Urziceni,ca sa nu mai vorbesc de meciurile de CL. In tot acest timp chefere joaca cu 3 nou-promovate si Pandurii. Interesant,nu?

 

Momentan 2 echipe sunt favorite la titlu,dinamu pentru ca in iarna Borcea o sa mearga sa-si asigure titlul prin culise si chefere pentru ca au program mai usor in perioada urmatoare si pentru ca au un lot bun cu putini accidentati.

Noi avem iarasi nu stiu cati accidentati,suntem pricopsiti cu un patron care nu are nici un fel de strategie si ar mai fi de observat un lucru:jucatorii Stelei au nevoie de un psiholog,fie ca e antrenorul sau un specialist. Steaua nu stie sa tina de rezultat.Punct. De la boro pana la meciul de azi,Steaua a capotat de foarte multe ori,mai mult in plan psihic decat fizic. Conducem cu 1-0,2-0 si ne blocam,pur si simplu ne blocam,avem faze si ratam pentru ca mai apoi sa se declanseze o reactie in lant la primul gol al adversarului. Azi am luat gol aiurea si era sa pierdem meciul in cinci minute. Asta nu e atitudine de echipa mare.

 

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Virgil02.11.2008 05:45
Offtopic: cine a deschis threadul asta? :hmmm:

 

Eu l-am deschis. Postarea lui Del Piero desi ulterioara, a aparut surprinzator inaintea postului meu. Motiv pentru care rog un moderator sa i-l stearga, iar pe el sa reposteze. :)

 

Dragoshel02.11.2008 06:51

@Virgil, nu stiu cum ati mutat, dar la mine apare ca DelPiero este cel care a deschis topicul si tu doar ai raspuns in topicul asta :))

 

mai bine sterge topicul si faci altul ;)

Virgil02.11.2008 12:41

@ Dragoshel

 

Lasa-l asa, nu are importanta ca el apare primul. Logic insa nu avea cum sa fie primul, pentru ca nu are acest drept. :)

Virgil03.11.2008 14:21

Ultimele 5 meciuri Rapid - Steaua, s-au terminat cu urmatoarele rezultate:

 

20.03.2008/etapa a 24-a, editia 2007/2008: 0 - 3, scor decis la masa verde

 

01.04.2007/etapa a 24-a, editia 2006/2007: 2 - 3

 

23.10.2005/etapa a 10-a, editia 2005/2006: 0 - 0

 

08.08.2004/etapa a 2-a, editia 2004/2005: 2 - 1

 

17.08.2003/etapa a 2-a, editia 2003/2004: 1 - 1

 

Totalizand, observam ca Steaua a obtinut in ultimele 5 editii de campionat, pe stadionul gazdelor noastre de duminica 9.11.2008, 2 victorii, 2 meciuri egale si 1 meci pierdut, golaveraj 8-3 si 8 puncte.

 

In general traditia e de partea noastra si sunt aproape convins ca Steaua nu va pierde nici acum. O victorie ne-ar mentine pe locul 4, iar dupa un meci egal e posibil sa avem surprize neplacute din partea CFR-ului si Argesului, echipe aflate in imediata noastra apropiere.

Cracker03.11.2008 14:39

2 Solist fara comm

f234567k03.11.2008 15:38

Dupa etapa asta ne vom apropia la cel putin 5 puncte de spurcati.

ultra_ss03.11.2008 20:53

sunt curios sa vad cate bilete ne dau ciorile ma astept la un numar de 200-300, ca de asa sunt ei

Cracker04.11.2008 06:26

Astazi 4 noiembrie, începând cu ora 13.00, vor fi puse în vânzare bilete pentru meciul Rapid București – Steaua București. Meciul se va disputa duminicã, 9 noiembrie, începând cu ora 21.30, pe stadionul "Giulești-Valentin Stãnescu". Biletele se gãsesc la casele de bilete ale stadionului.

JDERUL04.11.2008 07:33
Dupa etapa asta ne vom apropia la cel putin 5 puncte de spurcati.

 

 

 

Eu sper sa reducem diferenta la 3 puncte.Timisoara (AEK,Fulgerul,Rocar sau cum s-o mai numi) sa-i hinghereasca pe maidanezi,iar noi sa jumulim cum se cuvine croncaneii.

SRamos04.11.2008 08:07
01.04.2007/etapa a 24-a, editia 2006/2007: 2 - 3

 

Cel mai frumos meci a fost 2-3 dp giulesti :yeahh:

Le-a "stins nocturna" Ochirosii, sau cum a zis la prezentarea lotului :hmmm:

Oricum, trebuie sa ii batem, pentru ca nu joaca nimic, iar noi dupa meciul cu Dinamo am aratat ca se poate. :thumbsup:

Nu vreau sa dau un pronostic, da sper sa castigam!

Virgil04.11.2008 09:52

Incepand de astazi, la casele de bilete ale stadionului Giulesti, se pun in vanzare bilete pentru meciul de duminica seara, anunta site-ul oficial al Rapidului, fara a mentiona si preturile.

iancu dragosh04.11.2008 10:13

Atat Dinamo, cat si Rapid joaca un fotbal modest. In aceste conditii mai putin de 4 puncte castigate par a fi un esec.

Cracker04.11.2008 11:10

Casele de bilete se vor deschide începând cu ora 13.00. Meciul se va disputa duminicã, 9 noiembrie, începând cu ora 21.30, pe stadionul "Giulești-Valentin Stãnescu". Biletele se gãsesc la casele de bilete ale stadionului.

 

Prețurile tuturor biletelor la derby-ul dintre Rapid și Steaua

 

Tribuna 0 - 100 de lei

Tribuna I - 75 de lei

Tribuna a II-a - 40 de lei

Peluza I și II - 15 lei

Cracker04.11.2008 16:51

Clubului organizatoriu nu va lasa accesul persoanelor pe stadion cu umbrele si chei sunt aberante ,Controlul va fi rigulos pana la piele.

Clubul Rapid a cumparat 9.000 de chibrituri pentru derbyul cu Steaua de duminica seara Remember cazul Bricheta :)

andrey_ptm_steaua04.11.2008 17:04

trebuie sa-i batem pe bananierii CRApidului :steag_cruce_invers:

 

 

 

 

 

Daca paduchii ar straluci , giulestiul ar arata ca Las Vegas

ciori_spurcate.JPG

tareeeeeeeee__5_.jpg

4_ever_steaua04.11.2008 17:12

of..daca e sa ne luam dupa cum joaca Rapid si dupa cum jucam noi dupa meciul cu dinamu..ar trebui sa ii batem...dar cum si ei joaca un fotbal la intamplare ca dinamu,nu este exclus sa aiba prostii noroc si noi nu...asa ca vom vedea..Steaua,TE IUBESC!

di_canio05.11.2008 15:57

victorie la 2 goluri...fara comenatrii...asa cum trebuia sa fie si la Dinamo

redondo05.11.2008 16:46
Atat Dinamo, cat si Rapid joaca un fotbal modest. In aceste conditii mai putin de 4 puncte castigate par a fi un esec.

Si eu gandesc la fel

Dragoshel05.11.2008 22:03

Sper sa facem un meci bun, avem nevoie de victorie

f234567k05.11.2008 22:11

Avem pe cine sa ne descarcam nervii. La vanatoare!

«1236»