Steaua vine in Giulesti dupa un meci, cel cu Lyon, care a stors-o de energie. Dar pana duminica mai sunt 4 zile cu cea de azi. Timp suficient pentru refacere.
Dupa meciul de la Lyon, Dorinel stie mult mai bine pe cine poate sa puna baza in meciul cu Rapid.
Desi i se imputa golul lui Juninho din lovitura libera de la 35 m, Zapata este inca de neinlocuit intre buturi.
Ogararu, probabil ca a fost jucatorul care s-a remarcat cel mai tare, astfel ca postul de fundas dreapta este fara pic de indoiala al lui.
Centrul apararii va fi asigurat de Goian si Ghionea, iar pe banda stanga nu avem pe altcineva in afara lui Marin. Si Emeghara nu mai revine odata.
La inchidere vom juca cu Radoi si Tiago, probabil. Desi Radoi a facut un meci sub posibilitati la Lyon, iar Tiago a fost unul dintre cei mai buni.
Pe aripa dreapta Nicolita nu are rival. O spun cu regret. Pe aripa stanga il vad pe Szekely, pentru ca Semedo si Toja sunt doua plosnite neputincioase.
Al doilea varf va fi in mod sigur Stancu, desi nu le are cu fotbalul la nivel de Steaua de nicio culoare. Exclus Dayro, care nu paote alerga suficient de mult si de iute, din cauza fundului de vadana.
In pozitia de varf de atac il vad din nou pe Kapetanos, desi valoarea lui e reflectata in suma cu care a fost transferat la Steaua. Concret, zero euro. Totusi, fata de Arthuro care a costat 800 mii euro, e parfum. Omul mai si marcheaza.
Pusi pe hartie unul langa altul, cei 11 magnifici ai Stelei ar fi:
Zapata - Ogararu, Goian, Ghionea, Marin - Nicolita, Radoi, Tiago, Szekely - Stancu - Kapetanos.
Buni, rai, astia sunt, cu astia defilam duminica sub Podul Grant. FORZA Steaua!
