FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Dinamo - STEAUA 1 - 1

«15678911»
undeshila01.11.2008 21:32

INCREDIBIL !!! NU SE POATE ASA CEVA !!! CAT rahat SA MANANCI SA AI ASEMENEA BULAN ?

 

N-au avut nici o ocazie mai acatarii , in prima repriza n-au tras nici un sut pe poarta pana`n min 45 si atunci si ala a fost anemic , n-au jucat NIMIC , am avut 2 BARI , alte jde ocazii ... n-am avut emotii decat 1 min dupa gol cand erau purtati de euforie , atat a fost dinamumu peste noi meciul asta , 1 min. In rest 0 barat , nu pot sa inteleg cum dumnezeii masii sunt astia pe primu loc ...

 

Sa zica bogdaproste ca au scapat numai cu egal , tot s-a impartit azi pt morti ...

 

Prima repriza a fost una EXCELENTA , n-am mai vazut un joc atat de bun de pe vremea lui Protasov , o echipa scurta, un PRESING UCIGATOR , din presing au rezultat o multime de mingi recuperate in jumatatea lor si astfel se explica sumedenia de ocazii din prima repriza ... a fost un joc care m-a incantat ... de mult n-am mai jucat asa.

 

A 2-a repriza a fost putin mai slaba , dar tot peste media ultimilor meciuri , prima modificare a fost OK , Dayro desi in stilul lui lent, impiedicat si enervant , a fost peste Stancu din a 2-a repriza care se stinsese. Chiar si a 2-a schimbare cu Toja in locul lui Semedo a fost logica si cat de cat ok , insa mutarea care ne-a ingropat a fost schimbarea lui Kapetanos cu Plesan. Bine aici nu-l invinovatesc pe Dorinel , Kapetanos nu mai putea si altcineva cu profil ofensiv nu mai era pe banca , a fost intr-un fel fortat de imprejurari. Dar aici vin si-mi pun intrebarea , unde e Arthuro daca tot l-a adus de la echipa a 2-a , unde e Pedriel , Neaga ... etc ?

 

JUCATORUL MECIULUI : clar Kapetanos , si-a meritat cu prisosinta locul de titular , si desi am avut unele dubii dupa primele meciuri , iata ca incet incet isi face treaba indiferent ca e rezerva sau titular. Al 2-lea jucator in opinia mea a fost Ogararu , care a facut un meci fabulos , a fost cel mai bun om din aparare (Ghionea si Goian desi n-au gresit grav , au mai balbait-o). Mirel desi a avut intrarea aia care m-a uns la suflet , nu prea a fost sufletul echipei , a avut interventii utile , dar a si pierdut destule baloane , dar cel mai important n-am vazut sa le insufle colegilor spiritul de lupta cum a facut-o in alte meciuri cand pur si simplu ii tragea dupa el.

 

Cam atat la cald , poate maine dupa analize alte pareri ...

iancu dragosh01.11.2008 21:32
Mai taci ca esti pe langa! Era normal sa nu poata tine echipa scurta si departe de propria poarta atata timp si sa mai scada fizic!

 

Ce fotbalisti neadecvati, asta e lotu actual, de unde voiati sa scoata altii?

 

Sau deja incepeti cu nemultumiri dupa un joc excelemt in care i-am dominat clar pe spurcati??

 

A fost ghinion, ghinion mare, enorm! Ghinion ca in meciu blestemat din Ghencea cu Rosenorg!

 

Nu a fost ghinion. I-am lasat sa vina peste noi si asta ne-a costat. Jocul Stelei a fost departe de a fi unul excelent. Ar trebui sa stii ca am jucat cu echipa foarte slaba. Otelul a avut mai multe ocazii cu Dinamo intr-o singura repriza.

 

Tonul tau denota proasta crestere. Ti-as recomanda sa fii putin mai cumpatat. Nu ar strica

c.ronaldo1701.11.2008 21:33

Priviti partea buna, Ogararu a scos mingea de pe linia portii in ultima faza.

 

LE: Ma rog, sunt nebun, am in minte doar ghiuleaua lui Radoi din prima repriza.

 

Rãdoi: "S-a vãzut cine joacã în Liga Campionilor și cine nu "

rattlesnake01.11.2008 21:33
Nu e niciun bai.

 

Am vrut sa spun ca Toja are mai multe calitati decat Semedo, dar in acest joc nu a aratat nimic. Dayro, in schimb e varza verzelor!

 

Nu avem atacanti ca lumea. In acest joc, la cum s-a jucat, trebuia sa face scor cu un atacant decent. In opinia mea, Pantelis e ok, dar avem nevoie de ceva mai bun. Si, neaparat, macar un mijlocas central de valoare.

 

Si mie mi-a placut ce-a facut Dorinel in 5 zile.

 

Dayro e varza verzelor?! A avut cel putin 3 faze periculoase plus capul din minutul 94, care a trecut cativa cm pe langa poarta. De Stancu in schimb ce spuneti?? N-a atins mingea in 55min!!!Ala e chifteaua chiftelelor.

Joga Bonito01.11.2008 21:34
doamne ce prostii debitezi acolo?? toja e o petarda de fotbalist.. Semedo macar are o calitate viteza dar toja? nimic 0 ! in schimb Dayro daca ar fii la un antrenor dur sa`i bage mintile in cap ar fii cu adevarat un fotbalist adevarat..si cred ca astazi numai atacantii nu au fost problema !

 

In legatura cu Toja, un amanunt neinsemnat pe care suporterii nostri nu-l cunosc. Acesta din urma joaca non-stop din martie. Probabil ca metabolismul lui e la pamant, mai ales la ritmul care e impus la Steaua: o partida la 3 zile, meciuri cruciale in CL + deplasari obositoare la nationala Columbiei.

Desigur, asta nu e o scuza pt el si pt antrenor. Dar baiatul are ceva calitati, cum a subliniat Lari si merita sa avem rabdare cu el pana in primavara cel putin.

 

Forza Steaua si sa speram ca vom obtine cel putin un punct la Lyon!

f234567k01.11.2008 21:34

Ce bun era rezultatul asta in primavara...

 

Lari01.11.2008 21:37
doamne ce prostii debitezi acolo?? toja e o petarda de fotbalist.. Semedo macar are o calitate viteza dar toja? nimic 0 ! in schimb Dayro daca ar fii la un antrenor dur sa`i bage mintile in cap ar fii cu adevarat un fotbalist adevarat..si cred ca astazi numai atacantii nu au fost problema !

 

Eu am vazut ce faze a creat Toja la nationala Columbiei in meciul cu Brazilia. Alea nu pot fi intamplatoare.

 

Si daca Semedo e rapid (mai rapid decat Toja, da), ce? In afara de bara aia, ce a facut Semedo? Toja a incercat sa joace din prima, macar. Semedo a pierdut aproape toate baloanele in atac. Mai tii minte pasa aia in out de poarta, in a doua repriza, desi Nicolita (parca) se demarcase fantastic? Tot ce ar fi trebuit sa faca ar fi fost sa trimita mingea la 5 metri de el.

 

Inca o data spun: Semedo a jucat mai bine ca Toja astazi, per total, de acord. Din punct de vedere al potentialului, insa, continuu sa cred ca Toja e mai bun decat Semedo.

 

@Rattlesnake

Dayro a fost varza: nu a alergat, nu a facut pressing, nu a facut faza defensiva, nu s-a demarcat. Intr-un cuvant, MORENO NU A AVUT AMBITIE.

Pe mine nu ma incalzeste ca a trimis cu pamantul de la 20 de metri sau ca a trimis cu capul putin pe langa, in ultimul minut. VREAU PERFORMANTA!!! M-am saturat de incercari.

teser01.11.2008 21:38

Eu nu inteleg oamenii care deja l-au pus la zid pe Munteanu...

Indreptati-va atentia sprea alt sport; oina e un sport mai placut...

Irresistible23Steaua01.11.2008 21:38

bagati fratilor vote sa`i dau un 10 lui Kapetanos ...

 

Bravo Kapetanos, i`a varat`o adanc lui Jiji care spunea "bai, cei cu hahalera asta... zdreamta asta care sare mingea din el ca dintr`un zid... pac pac"

 

FORZA Steaua, HAI CA SE POATE .

 

PS : **** dinam0

Fear01.11.2008 21:41
In legatura cu Toja, un amanunt neinsemnat pe care suporterii nostri nu-l cunosc. Acesta din urma joaca non-stop din martie. Probabil ca metabolismul lui e la pamant, mai ales la ritmul care e impus la Steaua: o partida la 3 zile, meciuri cruciale in CL + deplasari obositoare la nationala Columbiei.

Desigur, asta nu e o scuza pt el si pt antrenor. Dar baiatul are ceva calitati, cum a subliniat Lari si merita sa avem rabdare cu el pana in primavara cel putin.

 

Forza Steaua si sa speram ca vom obtine cel putin un punct la Lyon!

 

deci eu am fost un suporter al lui Toja in primele meciuri..dar nu se mia poate.. ne`a mancat meciul cu Lyon.. pierde toate mingile nu e in stare sa construiasca ceva..defapt el nu a construit nici o faza de cand a venit la Steaua..poate doar pasa aia spre Banel la meciul cu Galata da si aia a fost intarziata .. noroc cu tusieru..ce calitati are? ca face o artificie si el? altceva?!

Irresistible23Steaua01.11.2008 21:43

Marius Niculae: "Am controlat tot jocul, Steaua nu merita victoria"

 

Priviti si voi un jucator ratat...

Cat de prost poti sa fii sa zici asa ceva? Dar probabil cand ne gandim ca joaca pentru dinam0... nu mai e o noutate.

 

PFFFFFFFFFFF, "Prost sa fii, noroc sa ai" .

 

Se pare ca dinam0 au fost cu mult prea prosti in seara asta.

 

pacat...

zloty01.11.2008 21:43

Auziti la libricu ala de torje "daca aveam mai mult noroc puteam sa castigam" bah miezule nu e suficient cat noroc fantastic ati avut?? vroiai mai mult??? incredibil

rattlesnake01.11.2008 21:43
Eu am vazut ce faze a creat Toja la nationala Columbiei in meciul cu Brazilia. Alea nu pot fi intamplatoare.

 

Si daca Semedo e rapid (mai rapid decat Toja, da), ce? In afara de bara aia, ce a facut Semedo? Toja a incercat sa joace din prima, macar. Semedo a pierdut aproape toate baloanele in atac. Mai tii minte pasa aia in out de poarta, in a doua repriza, desi Nicolita (parca) se demarcase fantastic? Tot ce ar fi trebuit sa faca ar fi fost sa trimita mingea la 5 metri de el.

 

Inca o data spun: Semedo a jucat mai bine ca Toja astazi, per total, de acord. Din punct de vedere al potentialului, insa, continuu sa cred ca Toja e mai bun decat Semedo.

 

@Rattlesnake

Dayro a fost varza: nu a alergat, nu a facut pressing, nu a facut faza defensiva, nu s-a demarcat. Intr-un cuvant, MORENO NU A AVUT AMBITIE.

Pe mine nu ma incalzeste ca a trimis cu pamantul de la 20 de metri sau ca a trimis cu capul putin pe langa, in ultimul minut. VREAU PERFORMANTA!!! M-am saturat de incercari.

 

Ok, dar despre marele jucator de la Urziceni ce spui atunci??? A facut ceva??

 

Fear01.11.2008 21:45

pe mine m`a suprins in mod placut Dorinel astazi si jocu si cum urla la ei..sper sa`i bata sau nu stiu sa le bage mintile in cap..macar am aratat ceva fotbal astazi..cred ca are o clasa peste Lacatus :look:

undeshila01.11.2008 21:46

P.S. cineva ceva mesaje ? eventual poze ?

Protasov01.11.2008 21:46

Javrele au echipa de matineu. La cat de prost joaca trebuia sa-i tocam. However, jocul s-a schimbat foarte putin in bine. Imi place rombul ofensiv Stancu-Nicolita-Semedo-Kapetanos. Dar pana si aici avem doua piese slabe Stancu, Semedo iar Nicolita saracul e asa cum il stim, cu limitele lui.

Mai e mult pana departe.

Mi se pare mie sau am jucat din nou cu doi inchizatori in mijloc?

Cine spunea aici ca se poate juca altceva cu lotul asta?

In fine, buba ramane tot lotul slab pe care-l avem.

Seven01.11.2008 21:46

Ma uit la TV si tare ma tem ca Ghionea e din nou cu vaca. A stat ca un prost, s-a mai si intors cu spatele, ca na sa nu faca buba, si se uita ca idiotul la Cristea. Cred ca are vreo 5 pana acu pe constiinta cu tot cu alea din cupa.

Azazello01.11.2008 21:47
Un meci dupa care nu am ce sa comentez. M-am lamurit si cu Dorinel. Faptul ca Banel executa in continuare toate loviturile libere spune totul. Nu mai are rost sa fac alte comentarii. Ne asteapta inca un an de umilinte.

 

 

 

M-am saturat de posturi ca ale tale de antrenori de tastatura, de pusti fara creier....de tine si de altii ca tine. Ma intreb daca voi faceti si altceva in afara de a sta pe net si a critica ba antreonorul ba jucatorii echipei?

 

Uitati-va inainte la viata voastra. Sunteti penibili.

Sunt foarte nervos dupa meci si realmente ma scot din minti postari ingenue ca sa nu zic cretine ca ale tale.

 

Ala e petarda, ala e prost, ala nu e, ala e....

In plm. Terminati odata cu copilariile astea.

Veniti cu argumente cu analize.

 

 

 

 

 

 

Fear01.11.2008 21:48
Javrele au echipa de matineu. La cat de prost joaca trebuia sa-i tocam. However, jocul s-a schimbat foarte putin in bine. Imi place rombul ofensiv Stancu-Nicolita-Semedo-Kapetanos. Dar pana si aici avem doua piese slabe Stancu, Semedo iar Nicolita saracul e asa cum il stim, cu limitele lui.

Mai e mult pana departe.

Mi se pare mie sau am jucat din nou cu doi inchizatori in mijloc?

Cine spunea aici ca se poate juca altceva cu lotul asta?

In fine, buba ramane tot lotul slab pe care-l avem.

 

Nicolita??? din punctul meu de vedere a fost cel mai bun de pe teren..merita nota 11 + ..a centrat .. a pasat.. a umilit niste javre :look:

undeshila01.11.2008 21:49
pe mine m`a suprins in mod placut Dorinel astazi si jocu si cum urla la ei..sper sa`i bata sau nu stiu sa le bage mintile in cap..macar am aratat ceva fotbal astazi..cred ca are o clasa peste Lacatus :look:

 

 

 

nu stiu daca este peste Lacatus , in meciul de azi cred c-a fost mai LUCID si-a facut mai bine echipa decat o facea Laca de obicei , a facut miscarile corect , a impus alta stare de spirit la echipa (dar asta e normal cand se schimba antrenorul).

 

Nu stiu insa daca ritmu asta de a se enerva din min in min si de a scuipa printre dinti la fiecare secunda ar trebui sa fie apanajul unui antrenor stelist , dar se pare ca suntem pe drumul cel bun. Mai astept cateva meciuri (eventual pana la sfarsitul turului) pana sa ma pronunt definitiv intr-un sens sau altul , desi dupa luna asta de foc ne vom da seama unde suntem atat in campionat cat si`n europa.

Alin Marinescu01.11.2008 21:50
Marius Niculae: "Am controlat tot jocul, Steaua nu merita victoria"

 

Priviti si voi un jucator ratat...

Cat de prost poti sa fii sa zici asa ceva? Dar probabil cand ne gandim ca joaca pentru dinam0... nu mai e o noutate.

 

PFFFFFFFFFFF, "Prost sa fii, noroc sa ai" .

 

Se pare ca dinam0 au fost cu mult prea prosti in seara asta.

 

pacat...

S-a uitat la alt meci...

Lari01.11.2008 21:50
Ok, dar despre marele jucator de la Urziceni ce spui atunci??? A facut ceva??

 

ZERO ABSOLUT!!! In acest meci, ma grabesc sa adaug.

 

Stancu are talent cu carul dar e din ce in ce mai delasator. Azi nu i-a iesit nimic.

 

LE: Marius Lacatus: "Steaua merita victoria in aceasta seara. Si eu aveam de gand sa il folosesc mai mult pe Kapetanos, dar a fost accidentat in ultima perioada. Ati vazut vreo schimbare in jocul Stelei? Nu vreau sa comentez mai multe. Mi-as dori din tot sufletul ca Steaua sa reuseasca un joc bun la Lyon", a spus Marius Lacatus la sportro.

maye01.11.2008 21:56

spurcatii au mancat kkt....cu roaba ....CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

Joga Bonito01.11.2008 21:56
Ok, dar despre marele jucator de la Urziceni ce spui atunci??? A facut ceva??

 

Mie mi-a placut pe alocuri Bogdan Stancu. I-am privit intr-un mod obiectiv evolutia si a avut ceva realizari notabile.

 

Sa ma explic. Cand porneam pe contraatac toate mingile il cautau pe el, purta in viteza balonul si cauta mereu sa verticalizeze, sa iuteasca jocul. Cand el era la minge jocul devenea alert. Rednic s-a prins la pauza de schema asta si l-a trimis pe Ropotan sa-l faulteze si sa-l sicaneze in repriza a doua. De altfel, rapus de efortul depus si de o posibila recidiva a accidentarii ce l-a tinut pe tusa doua saptamani, Munti l-a scos si l-a introdus pe indolentul de Dayro. Acesta a fost una dintre miscarile fatale, care ne-au costat meciul.

 

Repet, mai urmariti inca o data meciul! Nu sariti ca agramatii sa ma injurati. Stancu a fost regizorul Stelei in prima repriza si a dat mai multe pase utile si a intrat in mai multe combinatii decat Dayro, contracandidatul sau pe acest post, de varf retras.

DelPiero1001.11.2008 21:56

Eu am vazut destule schimbari in jocul Stelei...apropo de ce a spus Laca...

«15678911»