FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Dinamo - STEAUA 1 - 1

«17891011»
zyder01.11.2008 23:47

Oameni buni Steaua a jucat fotbal,echipa scurta,presing avansat,pase din prima,pe pozitie viitoare,au verticalizat,au avut faze de poarta cat in tot campionatul la dinamu acasa unde pana la golul lor i-am dominat cap-coada.Da toja era aerian,da golanski nu a fost cel mai bun,da zapata este din nou nesigur iar Dayro este mai indolent decat Dica in momentele lui de glorie,dar acum macar vedem fotbal,cu parere de rau o spun nici nu se compara cu ce juca Steaua pe vremea lui Lacatus.Daca jucam asa in continuare luam titlul.Cele bune. fular-campionii fular-campionii

 

Banel a fost cel mai bun astazi bah asta care comentezi despre el.

Gresit Kapetanos a fost cel mai bun om de pe teren.Apoi Banel ;)

AsSaSiN02.11.2008 00:21
Gresit Kapetanos a fost cel mai bun om dp teren.Apoi Banel ;)

 

Cel mai bun e ala care da pasa de gol, nu ala care da golu.

xDaJACKALx02.11.2008 00:43

Parca a fost meciul ala de pe vremea lu` Protasov din Ghencea, noi cu fotbalul ei cu bulanul.Ce sa-i faci asta e...macar astazi am jucat ceva.

grizzly02.11.2008 01:21

d.inamo devine o echipa aproape imposibil de invins. incep sa beneficieze de un bulan extraordinar. i-am jucat in picioare 80 de minute, am avut ocazii, am stat gramada peste ei si fortuna nu a vrut sa iesim invingatori. mi-era frica sa nu ne bata prin minutul 94. atata kkt mancat la un singur meci nu am vazut in viata mea. cred ca au golit toate wc-urile din Bucuresti. nimic de reprosat echipei, poate doar unui singur jucator care se crede inca in vacanta. in rest, numai un ghinion nesimtit i-a privat de un rezultat meritat si meritoriu.

P.S. scoateti pluginul asta sa scrie d...mo cu D. le ajunge unul mic

fansteaua4602.11.2008 01:31

Ne lipseste pregatirea fizica si concentrarea in fata portii . Nu avem atacanti care sa marcheze . Un meci de fotbal nu dureaza 85 de minute . Ceea ce conteaza este ca avem 8 meciuri consecutive fara victorie . Respect Radoi !

Toja, Dayro si Plesan nu mai au ce cauta la Steaua dupa acest meci. Becali pleaca din Ghencea ! fular-campionii

Adrian02.11.2008 02:49

Nu am vazut meciul din motive care nu tin de mine.(primul Steaua-dinam0 pe care l-am ratat de cand ma stiu)

Am auzit insa ca am jucat cam ceea ce trebuie sa joace Steaua.

Daca e asa, atunci e pacat ca am pierdut 2 puncte.

 

Dar nu e nimic.

Daca Dorinel face treaba, vin ele alte puncte.

 

Sper sa reuseasca sa regleze masinaria si sa faca un fotbal spectacol si performante.

 

Abia astept sa vad meciul.Sper sa fie incarcat cat mai repede pe site.

 

Forza Steaua!

Dragoshel02.11.2008 06:56

Singura greseala facuta de Dorinel: L-a scos pe kapetanos si l-a introdus pe Plesan. In rest totul a fost aproape perfect, numai ca am avut si ghinion..de 2 ori bara :|

damianlilboy02.11.2008 07:18

Nu inteleg dc joaca Dorinel cu Dayro plesan sau toja IN loc sa joace cu szekely sau ochiroshi

in rest se vede clara ca Dorinel inca nu cunoaste jucatorii

campioni sunt 60 % javrele

insa se poate intampla orice

Prepeleak02.11.2008 07:20

Bravo in primul rand lui Dorinel pentru ca introducerea lui Kapetanos, favoritul lui Becali asa cum a declarat-o razboinicul luminat in dese randuri, arata cine a facut echipa si inchide deocamdata gurile rele. E adevarat ca nu stie inca jucatorii foarte bine dar chiar si asa a decis perfect prima schimbare: Dayro in lcul lui Stancu care era de minute bune capat de linie. Din pacate nici columbianul nu e mai bun insa era singurul jucator de pe banca de rezerve care putea juca pe postul de atacant iar desfasurarea ulterioara cu accidentarea lui Kapetanos i-a dat dreptate lui Dorinel, Dayro putea fi impins in fata la nevoie. La a doua schimbare insa, Dorinel a capitulat practic lasandu-se prada marinimiei destinului. Nu a avut sansa dar un optimist ar vedea partea plina a paharului... puteam sa si pierdem pe final. Semedo epuizat cu Toja. Post pe post.

Da, Toja este o petarda si nu a facut nici macar un singur meci bun la Steaua. Niciunul. A facut adunat trei-patru faze, daca includem si pasa in offside din returului cu Galata. Regret ca asta e destul ca sa cucereasca un stadion avid sa iubeasca un jucator fidel. Toja este zero barat. Cineva se plangea ca nu dam argumente: pus pe stanga, unde oricum era improvizatia Golanski, Toja nu a reusit sa inchida jocul nici macar o data. Pe partea lui curgea Dinamo. De altfel, dupa marcarea golului, Dorinel (iarasi bravo) a fost nevoit sa il mute pe Nicolita pe stanga. Bravo Banel pentru daruire si bravo pentru tacklingul din final pentru ca tot vorbim de aparare pe partea stanga: dur dar impecabil.

Vad ca sunteti suparati pe Plesan mai tare decat pe Toja. Plesan joaca slab dar nici nu se compara cu Toja. Plesan e fotbalist fata de panarama asta sudamericana. Ultima schimbare a lui Dorinel: Kapetanos accidentat inlocuit de Plesan. Dayro avanseaza pe postul de varf, de aici si ocaziile pentru el de care vorbea cineva... Plesan preia de la Dayro postul initial al lui Stancu. Simplu. Jucatorii joaca toti pe postul lor, mai putin polonezul. Ca Plesan nu a intors soarta meciului in favoarea noastra e evident dar nici nu a schimbat-o decisiv in remiza ca Toja. Avem variante mai bune decat Plesan pe postul ala si cred ca Dorinel va avea o cu totul alta banca de rezerve la meciurile urmatoare. Ii vom vedea pe Neaga ca prima solutie pentru postul jucat ieri de Stancu, Szekely ca varianta pentru dreapta si Nicolita trecut pe stanga cand oboseste Semedo, Ochirosii poate... In fine.. Dayro vrea mai multe decat poate. El vrea sa fie vedeta echipei... de aici si suturile din orice pozitie, stia ca daca da gol castiga tribuna. Nu i-a iesit columbianului si pentru ca Steaua e echipa Balcanilor... vedetele noastre au fost un grec si un tigan.

 

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Cat priveste restul... ciobanul trebuie sa fie alungat.

bodanelu02.11.2008 07:47

Offff.. am crezut ca o data cu Lacatus au disparut si marii antrenori de pe forum, dar se pare ca m-am inselat.

Cum merge cu schimbarile? X in locul lu Y, nu Z in locul lu' Y, ca joaca mai bine, ca e mai bun.

S-a dus vreunul din voi la antrenamente sa vada cum joaca fiecare? Aveti pile la medicul echipei sa vedeti daca un jucator e accidentat sau nu? Chiar trebuie sa ne dam cu parerea dupa fiecare meci? Oare puteti avea rabdare si cu Dorinel? Sau dupa doua etape iar ne luptam cu voi, ca antrenorul nu e bun si trebuie schimbat?

DanStan02.11.2008 07:57

Bun. Ce mi-a sarit mie in ochi :

 

1. jucatorii au incercat sa traga la poarta din toate pozitiile. Am avut cel putin 5-6 suturi din afara careului. Nu cred c-a fost o intamplare, cred ca antrenorul le-a sugerat asta.

 

2. am avut foarte multe tentative de iesire rapida pe contraatac. Foarte important : iesirile s-au desfasurat intotdeauna coordonat, 2-3-4 jucatori pornind in acelasi timp catre poarta adversa.

 

3. atacantii nu au mai fost izolati in fata. Stancu si Kapetanos au avut intotdeuna cel putin un al treilea jucator care sa participe la faza, plus unul din cei doi mijlocasi centrali la 10-15 metri in spate. Ca o consecinta, mingea a ajuns la atacanti prin pase scurte si precise, nu prin lansari de 50-60 de metri

 

4. s-a refacut aripa dreapta. Ieri Ogararu si Nicolita au jucat 'ca pe vremea lui Protasov'. Au umilit efectiv flancul stang al potailor iar in aparare s-au coordonat perfect

 

5. nu s-au mai facut schimbari ultradefensive. Cunosc cel putin un antrenor care l-ar fi scos pe grec si l-ar fi introdus pe Rada pentru a se apara 'pe linia portii'. Munteanu l-a preferat pe Plesan. Prin prisma rezultatului a fost o miscare neinspirata dar ceea ce ramane e conceptia diferita

 

6. din punct de vedere fizic potaile sunt superiori. In primul rand ca sunt 'odihniti' dupa 'iesirea calculata' din UEFA. Apoi au avut cateva meciuri pe care le-au castigat fara cine stie ce efort, a fost suficient sa se prezinte pe teren. Se pare ca exista si niste mici probleme in ceea ce priveste calitatea pregatiii fizica a echipei. A fost evident faptul ca pechinezii au inceput sa existe in meciul asta de-abia dupa ce viteza de joc a Stelei a scazut din cauza oboselii. Echipa nu s-a retras incercand sa apere in disperare rezultatul. Pur si simplu potaile au cstigat din ce in ce mai multe dueluri 1 la 1 pe masura ce jucatorii nostri erau din ce in ce mai obositi.

 

A, as mai avea ceva de spus, dar nu despre meci. Am senzatia ca jijismele tind ca 'prinda' din ce in ce mai mult la stelisti. Va place sa desfiintati jucatori, sa ii declarati nulitati sau expirati dupa cateva meciuri slabe. Exact asta face si Jiji pentru ca cineva din preajma lui i-a spus ca 'expertii stelisti' apreciaza asta. Cati il considerati pe Kapetanos un mare zero ? Foarte multi. Acum, dupa ce a demonstrat ca e un jucator bun (nu o supervaloare, dar un jucator bun) de ce nu mai zice nimeni ca 'n-are valoare de Steaua' ? Cand Dayro a marcat in primavara cu CFR Cluj avea valoare de Steaua ? Cand a marcat la Cluj acum, in toamna, avea valoare ? Cand a marcat cu Galata avea valoare ? Ce ce intr-adevar ii lipseste e atitudinea. Dar 'expertii' nu fac diferenta intre valoare si atitudine. Alt caz. Banel Nicolita. Nu e un super jucator. Joaca bine doar DACA E CORECT FOLOSIT. Daca antrenorul il obliga sa joace ce nu stie se face de ras. E pus sa execute lovituri libere laterale si cornere pentru ca n-avem un alt mijlocas care sa o poata face. Spuneti-mi voi un singur jucator din lotul Stelei despre care sa STIM ca poata face asa ceva. Sezonul trecut il aveam pe Mendoza. Acum ... pauza ...

David_Steaua200702.11.2008 08:40

Bai ce pacat ca nu le-am batut pe javre...Mare pacat :(

Noi am jucat bine ,70-75 de minute iar aia in 15 minute erau sa intoarca scorul,mancatori de rahat!Vreau sa spun ca dinamuistii erau cei mai slabi din urmatoarea serie de meciuri din Liga 1(cu rapid,Poli,Craiova si Urziceni) Nu stiu de ce am impresia ca nu scoatem mai mult de 6 puncte, mai ales ca noi mai suntem implicati si intr-o competitie in care deocamdata, nu avem ce cauta,Liga Campionilor!

 

Forza Steaua!

Ic3MaN02.11.2008 08:44
Cel mai bun e ala care da pasa de gol, nu ala care da golu.

 

 

kapetanos a fost printre cei mai buni nu pt ca a dat golul ci pentru ca s-a luptat cu fundasii si aparticipat la joc,ajutandu-si mult coechipierii.

ge6rge_steaua02.11.2008 08:49

felicitari baietilor si lui Dorinel. aseara atat s-a putut. in fotbal daca nu ai si noroc ...

sper ca acum cei care spuneau ca Dorinel nu este o solutie buna pentru Steaua si-au inghitit limba.

fz Steaua :steag_cruce_invers:

Bad™02.11.2008 08:54

meci de debut al lui Dorinel la Steaua. Steaua joaca ofensiv si domina cam tot meciul. dinam.o. nu prea s-a vazut pana in min 80 si contrar cursului jocului marcheaza si "spala rusinea". Eu zic ca ar trebui sa ne bucuram pentru punct, unul la care numai optimistii sperau.

 

si pentru comentatorii de 2 bani...

Da-va in p..a mea de mari antrenori ai p..ii!!! Invatati sa sustineti Steaua, cu.rvelor! Sunteti o rusine cu toate comentariile astea de ra.hat. Ce a mai gresit Banel de data asta? Huliti-l si pe asta, asa cum ati facut-o cu Dica.

 

Macar de-ati face critici pozitive, da parca sunteti JAVRE si milogi, nicidecum "TRUP SI SUFLET PENTRU CULORI".

 

GASITI-VA ALTA ECHIPA PE CARE SA O SUSTINETI IN FELU' ASTA !!!

:cursing: Steaua N-ARE NEVOIE DE SUPORTERI DE REZULTAT !!! :cursing:

 

:excl: CIOBANE, PLEACA DIN Ghencea!!! :excl:

bogdan_p02.11.2008 08:58

Cum ma asa comentarii?:))))))Mor de ras,toti va credeti antrenori,da in ce stil?Pai credeti ca ce ati observat voi,nu observa un antrenor?Ei stiu cel mai bine pe cine sa bage in teren,pt ca ii vad la antrenamente zi de zi.Hai ca nu vreau sa va stric eu visele,poate intr-o zi ajungeti si voi la recursul etapei sa puneti schema de joc pe tablita,sa fiti fericit.Mars ma de aici:))))))

Ic3MaN02.11.2008 09:02
Bun. Ce mi-a sarit mie in ochi :

 

1. jucatorii au incercat sa traga la poarta din toate pozitiile. Am avut cel putin 5-6 suturi din afara careului. Nu cred c-a fost o intamplare, cred ca antrenorul le-a sugerat asta.

 

2. am avut foarte multe tentative de iesire rapida pe contraatac. Foarte important : iesirile s-au desfasurat intotdeauna coordonat, 2-3-4 jucatori pornind in acelasi timp catre poarta adversa.

 

3. atacantii nu au mai fost izolati in fata. Stancu si Kapetanos au avut intotdeuna cel putin un al treilea jucator care sa participe la faza, plus unul din cei doi mijlocasi centrali la 10-15 metri in spate. Ca o consecinta, mingea a ajuns la atacanti prin pase scurte si precise, nu prin lansari de 50-60 de metri

 

4. s-a refacut aripa dreapta. Ieri Ogararu si Nicolita au jucat 'ca pe vremea lui Protasov'. Au umilit efectiv flancul stang al potailor iar in aparare s-au coordonat perfect

 

5. nu s-au mai facut schimbari ultradefensive. Cunosc cel putin un antrenor care l-ar fi scos pe grec si l-ar fi introdus pe Rada pentru a se apara 'pe linia portii'. Munteanu l-a preferat pe Plesan. Prin prisma rezultatului a fost o miscare neinspirata dar ceea ce ramane e conceptia diferita

 

6. din punct de vedere fizic potaile sunt superiori. In primul rand ca sunt 'odihniti' dupa 'iesirea calculata' din UEFA. Apoi au avut cateva meciuri pe care le-au castigat fara cine stie ce efort, a fost suficient sa se prezinte pe teren. Se pare ca exista si niste mici probleme in ceea ce priveste calitatea pregatiii fizica a echipei. A fost evident faptul ca pechinezii au inceput sa existe in meciul asta de-abia dupa ce viteza de joc a Stelei a scazut din cauza oboselii. Echipa nu s-a retras incercand sa apere in disperare rezultatul. Pur si simplu potaile au cstigat din ce in ce mai multe dueluri 1 la 1 pe masura ce jucatorii nostri erau din ce in ce mai obositi.

 

A, as mai avea ceva de spus, dar nu despre meci. Am senzatia ca jijismele tind ca 'prinda' din ce in ce mai mult la stelisti. Va place sa desfiintati jucatori, sa ii declarati nulitati sau expirati dupa cateva meciuri slabe. Exact asta face si Jiji pentru ca cineva din preajma lui i-a spus ca 'expertii stelisti' apreciaza asta. Cati il considerati pe Kapetanos un mare zero ? Foarte multi. Acum, dupa ce a demonstrat ca e un jucator bun (nu o supervaloare, dar un jucator bun) de ce nu mai zice nimeni ca 'n-are valoare de Steaua' ? Cand Dayro a marcat in primavara cu CFR Cluj avea valoare de Steaua ? Cand a marcat la Cluj acum, in toamna, avea valoare ? Cand a marcat cu Galata avea valoare ? Ce ce intr-adevar ii lipseste e atitudinea. Dar 'expertii' nu fac diferenta intre valoare si atitudine. Alt caz. Banel Nicolita. Nu e un super jucator. Joaca bine doar DACA E CORECT FOLOSIT. Daca antrenorul il obliga sa joace ce nu stie se face de ras. E pus sa execute lovituri libere laterale si cornere pentru ca n-avem un alt mijlocas care sa o poata face. Spuneti-mi voi un singur jucator din lotul Stelei despre care sa STIM ca poata face asa ceva. Sezonul trecut il aveam pe Mendoza. Acum ... pauza ...

 

 

 

ai foarte mare dreptate.eu nu intaleg de ce unii jucatori nu sunt rulati.sa mai joace si Baciu si rada si tiago titulari.plus ca poate ar trebui folositi si Neaga,abel sau pedriel mai des.pacat ca acum nu mai poti face experimente ca avem meciuri foarte grele.acum daca joci cu rada in locul lui Ghionea si rada o comite toti iti sar in cap.asta e.sa speram ca o sa terminam turul undeva destul de aproape de lider pt ca in retur o sa vada ei o stea si mai buna decat asta din toamna.

 

 

Singura greseala facuta de Dorinel: L-a scos pe kapetanos si l-a introdus pe Plesan. In rest totul a fost aproape perfect, numai ca am avut si ghinion..de 2 ori bara :|

 

 

 

kapetanos avea crampe nu ai vazut?de aia l-a scos

the_ace02.11.2008 09:09

meciul ca meciul da' astea au durut rau frate "ULTRASI AUTONOMI UN LUCRU ATI OMIS CA INTRATI IN PELUZA PE BAZA DE COMPROMIS" si asta care a fost de knock out (vb in numele meu bineinteles fiecare cu parerea lui) " V-ATI DORIT UN ANTRENOR SIMBOL ADEVARAT CARE SUB OCHII VOSTRI IN PICIOARE A FOST CALCAT" !!! CIOBANE PLEACA DIN Ghencea -asta e ultima si singura scapare de viitoare umilinte

laur_2302.11.2008 09:22

Ce dezamagire crunta!!! O tristete apasatoare...Unii ar spune frustrare, datorita faptului ca am fost atat de aproape de aceasta victorie, incomparabila cu orice altceva, insa frustrarea este apanajul lor, al celor de la d.

I-am dominat si de aceea este atat de trist totul, pentru ca trebuia sa i batem pe mizerabili! Sa i distrugem!!!

Asta e...imbucurator este faptul ca avem sperante pe viitor, daca vor juca la fel, inclusiv la Lyon.Este doar inceputul lui Dorinel pe banca Stelei si vom vedea cum se vor desfasura lucrurile in continuare.

Ar fi extarordinar sa jucam mereu ofensiv, cu doua varfuri, ceea ce ar crea un alt dinamism al meciurilor, asa cum am vazut aseara, cel putin pana la iesirile lui Stancu si Kapetanos, care, se pare, este intr adevar atacantul cel mai eficace al echipei in acest moment si merita mai multe sanse pana acum.

In cazul in care Dorinel va resusi sa creeze o anumita stabilitate la nivelul echipei, avem sperante p[entru un viitor mai bun! Sa nu fi fost doar un foc de paie...

juby02.11.2008 09:28

S-au zis deja prea multe legate de jocul Stelei, si deja au aparut post'uri care-l gasesc pe Dorinel fie un salvator, fie unul are ne duce mai mult in 'abis'.

Mie, unul, jocul mi s-a parut ca merge. Dar doar 60 min. Asta a fost problema. Am avut ghinion, e-adevarat, ca in acele 60 min trebuia sa mai dam cel putin 1 gol. Sau 2. Dar, deh..apoi au urmat vreo 10 minute in care Steaua a inceput sa arate ca a obosit, jucatorii au inceput sa nu mai joace cu aceeasi limpezime si sa piarda dueluri 1 la 1...A venit apoi golul, si o alta ocazie a dinamovistilor, si cam aia a fost. 2-3 ocazii adevarate, 1 gol. Noi am avut vreo 6-8 ocazii, tot 1 gol. Lipsa de pragmatism.

In fine, s-a vazut cmana lui Dorinel. Jucatorii parca nu mai erau trimisi alan-dala pe teren, parca li se spusese sa faca ceva, si juca foarte tacticizat. Au jucat in combinatii destul de rapide (destul), au iesit pe contra-atac, s-au sustinut si dublat in aparare, si nu au mai fost pase la intamplare, iar jucatorii au alergat.

Jucatorii care au iesit in evidenta au fost Kapetanos si Nicolita. Am ramas placut impresionat de amandoi.

cred in steaua mea02.11.2008 09:54
Mai am putin si explodez.

Ciobane, cand pleci din Ghencea?

 

De unde atat bucurie? :no:

 

 

Intrebare:

Pana la urma au fost suporterii in groapa, sau n-a avut ciobanu nevoie? :wanker:

colonelu198302.11.2008 10:03

cum se face ca de ceva timp....cainii se pisa pe noi la coregrafii.....pe bune.....la coregrafii suntem muci...nu tu o idee ....nimic..........te duci in curul gol.........

bodanelu02.11.2008 10:11

@colonele cu ce a fost impresionanta coregrafia lor? cu 50 de torte bagate in stadion de catre conducere? daca nu aveau tortele alea cum le mai iesea coregrafia?

aleyanddru02.11.2008 10:16
Ma intreb de ce Dayro?In 5 minute a avut 2 suturi periculoase,spre deosebire de S,insa nu poti sa-i negi calitatile.Stancu,care n-a aratat absolut NIMIC.Dayro Moreno arata uneori o indolenta crasa,ceea ce ma scoate din sarite,insa are calitati.Intradevar Toja si Plesan sunt departe de nivelul Stelei...

 

 

cu Plesan ai dreptate dar cu Toja mai trebuie sa asteptam - e inca debusolat nu se intelege bine cu coechipierii dar nu incape in indoiala ca stie cu mingea si o sa confirme mai ales in retur daca nu-l desfiinteaza pina atunci anternorii din loja (Ciobanu)

Pe cind Dayro e de Steaua nu prea are atitudine in meciurile din campionat dar vezi meciul cu Galata a alergat ca disperatul a avut mare merit la calificare, ca si Toja de altfel (pasa buna ....de gol)

 

Incearca sa scrii cat de cat corect pe viitor

SzabiStelistu02.11.2008 11:07

Cum a spus Florin Cernat......Dinamo are noroc de fiecare data!Bravo Dorinel!!Bravo Steaua!imi place cum joaca baietii,se pare ca Dorinel a adus un plus pentru Steaua!incredibil cat noroc au cainii.....sutul lui tamas,respins si ajunge la torje care centreaza si gol.....mai inainte nu prea aveau ocazii,in timp ce noi am avut numeroase ocazii de a inscrie,insa de 2 ori bara s-a opus,si de cateva ori Lobont.....in fine!am castigat un punct,si trebuie sa luptam in continuare,pentru ca mai avem sanse la titlu!un meci pierdut de Dinamo,si una castigata de noi,si iarasi este relansat campionatul!pentru ca in Ghencea sunt sigur ca o sa-i batem pe caini!RESPECT Lacatus!!RESPECT Dorinel!!RESPECT Steaua SI SUPORTERII ADEVARATI!!!NUMAI BINE!! :steag_cruce_invers:

«17891011»