FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Dinamo - STEAUA 1 - 1

«1891011»
seven702.11.2008 11:08

Pacat. La cum s-a desfasurat jocul puteam sa le dam si 3,4-0 si nu avea dreptul nimeni sa ne zica nimic.

Se remarca o schimbare in bine. E mica deocamdata, dar e acolo.

Observatii: Kapetanos a dovedit ca merita un loc de titular in locul lui arthuro, iar Stancu chiar daca n-a prins un meci bun aseara trebuie folosit tot pe pozitia aceea de al doilea varf(in sfarsit adevaratul post al lui nu cel inventat de Lacatus de varf impins). Dayro, insa cred ca in situatia de fata nu merita nici macar un loc pe banca de rezerve. Se pare ca el se crede mare vedeta si in opinia lui nu trebuie sa munceasca trebuie doar sa se plimbe pe teren. Extrem de lent si indolent. Mai bine il incearca pe Pedriel in locul lui Dayro sau pe abel.

Arbitrajul a fost exact cum ma asteptam si cum a fost intotdeauna: pt javre . Cum sa nu castige ei campionatul daca fac atatea blaturi si au atatia arbitri de partea lor ? Au fost multe faze in care javrele nu dadeau impresia ca joaca fotbal, ci kickboxing. Tin minte o faza in care ropotan l-a lovit chiar in fata tusierului pe Nicolita cu gheata in cap complet intentionat si n-a primit nici galben desi trebuia sa primeasca rosu direct si o suspendare de cel putin 4-5 etape . :hai_steaua::steagcruce:

 

grgapitic2202.11.2008 11:18

respect George Ogararu!

era sa zic si Banel (pt alunecarea aia la ze kalanga) dar centrarea aia din finalul meciului in capu lu torje cel mai mic om de pe teren mi-a adus aminte de ultimul meci in groapa.

cum draq sa n-ai ghinion cand ciobanu face biserici si apoi injura ca la usa cortului.

mirceaor02.11.2008 11:22

Ba da de unde atat bulan ma?

 

Acu meciu asta, in ultimii ani va mai amintiti 1-0 ala din groapa cu golu lui Denis Serban? sau cand am pierdut 2-4 pe Ghencea desi baietii au facut un meci fabulos, cu Elton printre cei mai buni? sau acel 2-2 de acum 3 ani cand a egalat Baltoi tot asa prin min 80 si ceva ? sau in 2004 cu golu spurcatului Grigorie in minutu 94 dupa ce egalase Rica prin min 89?

 

Vai cat rahat au mancat spurcatii!!

alaturi de steaua02.11.2008 11:22

slab slab

nu asta este Steaua pe care o stiu eu

nu e suficient un simplu EGAL

Steaua dinainte nu se multumea cu un egal

avem nevoie de un varf care stie sa dea gol nu sa suteze inspre poarta si in portar!!!

 

 

 

hai Steaua

respect pt culori!

xDaJACKALx02.11.2008 11:29
Mie mi-a placut pe alocuri Bogdan Stancu. I-am privit intr-un mod obiectiv evolutia si a avut ceva realizari notabile.

 

Sa ma explic. Cand porneam pe contraatac toate mingile il cautau pe el, purta in viteza balonul si cauta mereu sa verticalizeze, sa iuteasca jocul. Cand el era la minge jocul devenea alert. Rednic s-a prins la pauza de schema asta si l-a trimis pe Ropotan sa-l faulteze si sa-l sicaneze in repriza a doua. De altfel, rapus de efortul depus si de o posibila recidiva a accidentarii ce l-a tinut pe tusa doua saptamani, Munti l-a scos si l-a introdus pe indolentul de Dayro. Acesta a fost una dintre miscarile fatale, care ne-au costat meciul.

 

Repet, mai urmariti inca o data meciul! Nu sariti ca agramatii sa ma injurati. Stancu a fost regizorul Stelei in prima repriza si a dat mai multe pase utile si a intrat in mai multe combinatii decat Dayro, contracandidatul sau pe acest post, de varf retras.

Ai dreptate au fost 2 contra-atacuri in care Stancu le-a dat mingea adversarilor, in rest nici n-a fost pe teren.Dayro asa indolent cum a fost a avut vreo 3 ocazii a dirijat jocul si i-a dat si o pasa de gol lui Nicolita, ca omul nu a fructificat-o e partea a doua

S.S.Lazio02.11.2008 11:34

Exact asta ma gandeam si eu aseara la 1-1..nu numai ca nu-mi venea sa cred,dar ..imi veneau in gand meciurile alea extraordinare,de-i umileam pe caini...dar cu un final urat.E o senzatie de tot ... sa te vezi egalat in min 85 dupa ce ai dominat la toate capitolele..e imposibil ghinionu' asta...la acel 2-0 in Ghencea (superba bolta Dica-2005) la 2-2 iar ...si as putea enumera.Parca ne chinuie ghinionul asta teribil sa fim egalati in ultimele minute,pacat !

P.S ..daca poate cineva sa-mi spuna (offline) ,unde au fost baietii de la banda ultra,glas,south boys ?

P.P.S nu m a impresionat nimic "coregrafia" cainilor..aia nu se poate numi coregrafie..poate doar vizual a fost ok ..in rest ..0 . Ce-mi place cand vad ca sufera dupa fiecare meci "puteam sa va batem,v-am dominat..etc" :)

Protasov02.11.2008 11:43

Mie imi place mai mult Stancu, desi l-am injurat mult. Insa este peste masura de dezordonat(nu isi gaseste locul in teren). Dayro este pur si simplu indolent, are talent cu carul. Amandoi nu incap in aceeasi echipa, e clar. Jucatorii astia ar putea sa creasca mult daca ar pune cineva biciul pe ei. Una peste alta, trebuie sa recunosc, echipa arata ceva mai bine, desi e cam devreme pt concluzii iar adversarul a fost unul foarte slab. Sunt sanse ca jocul sa creasca.

Da, Nicolita s-a autodepasit, eu spuneam doar ca are limite si acestea sunt vizibile oricat de bine ar juca.

 

Sa speram ca nu intervine maimuta la echipa.

ssilviu_1902.11.2008 11:50
Mie mi-a placut pe alocuri Bogdan Stancu. I-am privit intr-un mod obiectiv evolutia si a avut ceva realizari notabile.

 

Sa ma explic. Cand porneam pe contraatac toate mingile il cautau pe el, purta in viteza balonul si cauta mereu sa verticalizeze, sa iuteasca jocul. Cand el era la minge jocul devenea alert. Rednic s-a prins la pauza de schema asta si l-a trimis pe Ropotan sa-l faulteze si sa-l sicaneze in repriza a doua. De altfel, rapus de efortul depus si de o posibila recidiva a accidentarii ce l-a tinut pe tusa doua saptamani, Munti l-a scos si l-a introdus pe indolentul de Dayro. Acesta a fost una dintre miscarile fatale, care ne-au costat meciul.

 

Repet, mai urmariti inca o data meciul! Nu sariti ca agramatii sa ma injurati. Stancu a fost regizorul Stelei in prima repriza si a dat mai multe pase utile si a intrat in mai multe combinatii decat Dayro, contracandidatul sau pe acest post, de varf retras.

Cum poti sa zici asa ceva de Stancu?!?!nu a jucat nimic aseara!!zero barat!ce regizor ai vazut tu in el???am numarat cel putin 3 pase gresite ale lui in momente favorabile ale Stelei!cat despre Dayro e adevarat ca atitudinea lui lasa de dorit,dar ca tehnica,pase sau gandirea jocului e mult peste orice are Steaua in acest moment!In plus nu pot sa nu il remarc pe Nicolita!parca a inviat din morti tiganul!a fost foarte bun aseara,iar devierea aceea din finalul meciului m-a lasat cu gura cascata...cu el si cu Ogararu o sa devenim din nou imbatabili pe partea dreapta!Un meci bun dar lipsa de concentrare pe final ne-a costat!si inca ceva:Jiji lasa-ne!!!!!

 

meciul ca meciul da' astea au durut rau frate "ULTRASI AUTONOMI UN LUCRU ATI OMIS CA INTRATI IN PELUZA PE BAZA DE COMPROMIS" si asta care a fost de knock out (vb in numele meu bineinteles fiecare cu parerea lui) " V-ATI DORIT UN ANTRENOR SIMBOL ADEVARAT CARE SUB OCHII VOSTRI IN PICIOARE A FOST CALCAT" !!! CIOBANE PLEACA DIN Ghencea -asta e ultima si singura scapare de viitoare umilinte

Adevarurile aste chiar dor :thumbdown:

 

 

Evita postarile consecutive. Foloseste cu incredere butonul edit!

greenyes02.11.2008 12:03
Contra unei echipe care se bazeaza numai pe forta, Dorinel a ales sa-i introduca la 1-0 pe Toja, Dayro si plesan, cei mai slabi d.p.d.v fizic din lotul Stelei. Aceste schimbari arata valoarea antrenorului.

 

Ai gandit profund pana ai reusit sa scrii ce ai scris?????

 

Cumpatare, analiza......pfff....ce e aia frate......noi suntem dupa cum bate vantul.......azi da un gol E CEL MAI BUN...maine saracul rateaza.....E CEL MAI PROST.........

 

Vad ca s au invatat multi, dupa atatia ani in care ne am aparat cu 11 jucatori, ca toti trebuie sa joacae ca bezmeticii, sa laerge peste tot si nicaieri.

 

Fratilor, daca Steaua o sa inceapa sa atace o sa trebuiasca sa va obisnuiti cu ideea ca FUNDASII NOSTRI SUPER VALOROSI trebuie sa faca mai mult in aparare decat sa STEA LA CUTIE DUPA BLOCUL NOSTRU DE "super mijlcocasi DEFENSIVI", si sa joaca la dublaj. Or sa trebuiasca sa fie in stare sa opreasca atacurile adverse si DATORITA VALORII LOR, nu sa STEA LA PANDA, sa dubleze mijlocasii defensivi.

 

Cand ii vad pe unii ca se iau de Toja si Dayro.....off, fotbalul asta........Oameni buni, l ati indurat pe antitalentul de Banel ani de zile ani de zile, ne a scos sufletul din noi, iar pe baietii astia care stiu mult mai mult fotbal decat alde Lovin, Banel, si alte vedete autohtone, nu i puteti astepta????

 

Toja a jucat mijlocas stanga DOAR in primul sau meci la Steaua cel cu Galata, in meciul urmator de acasa cand a si dat o pasa de gol IN REST.....a fost "reprofilat" unde saracul nu a dat randamentul scontat. e ca si cum ai pune un olimpic la matematica (care mananca NUMAI matematica zi de zi) sa fi olimpic si la limba romana, sau un doctor sa ti construiasca nave spatiale.

 

Iar Dayro la fel. Un atacant pur sange a fost nevoit de marii nsotri conducatori de club iar mai apoi si datorita antronorului sa INVETE din mers cu ce se mananca meseria de mijlocas ofensiv. Plus ca saracul trebuia sa SUPORTE povara schimbului de pase in viteza cu jucatori ca lovinel, si Banel. Imi vin in minte o multime de situatii in care Dayro le pasa pentru un scimb in viteza iar mingea era pierduta de respectivii.

 

Luati va prietenii si pune ti de un fotbal macar din cand in cand sa vedeti si voi cu ce se mananca inainte sa aruncati cu noroi in niste oameni la care se vede din avion ca stiu fotbal.

 

Din pacate pentru Lacatus, daca Dorinel o sa faca treaba o sa fie clar ca Laca mai are de invatat. Or sa fie comparati in aceleasi conditii "profesioniste" si cu acelasi lot de jucatori.

 

Cancerul sa fie starpit!!!!!!!

 

 

c.ronaldo1702.11.2008 12:13

Am avut si ghinion. Cristea a inscris de langa Goian si Ghionea, doua namile. Cristea a dat primul sa gol din cariera sa cu capul, a dat primul sau gol de vreun an. Torje daca il mai pui sa centreze de 10 ori nu cred ca mai prinde vreodata cadrul careului mare. + Cristea cred ca a intrat pentru prima oara in cariera in careului echipei adverse.

Azazello02.11.2008 13:00
A, as mai avea ceva de spus, dar nu despre meci. Am senzatia ca jijismele tind ca 'prinda' din ce in ce mai mult la stelisti. Va place sa desfiintati jucatori, sa ii declarati nulitati sau expirati dupa cateva meciuri slabe. Exact asta face si Jiji pentru ca cineva din preajma lui i-a spus ca 'expertii stelisti' apreciaza asta. Cati il considerati pe Kapetanos un mare zero ? Foarte multi. Acum, dupa ce a demonstrat ca e un jucator bun (nu o supervaloare, dar un jucator bun) de ce nu mai zice nimeni ca 'n-are valoare de Steaua' ? Cand Dayro a marcat in primavara cu CFR Cluj avea valoare de Steaua ? Cand a marcat la Cluj acum, in toamna, avea valoare ? Cand a marcat cu Galata avea valoare ? Ce ce intr-adevar ii lipseste e atitudinea. Dar 'expertii' nu fac diferenta intre valoare si atitudine. Alt caz. Banel Nicolita. Nu e un super jucator. Joaca bine doar DACA E CORECT FOLOSIT. Daca antrenorul il obliga sa joace ce nu stie se face de ras. E pus sa execute lovituri libere laterale si cornere pentru ca n-avem un alt mijlocas care sa o poata face. Spuneti-mi voi un singur jucator din lotul Stelei despre care sa STIM ca poata face asa ceva. Sezonul trecut il aveam pe Mendoza. Acum ... pauza ...

 

 

In sfarsit citesc si eu o analiza coerenta si corecta. Nu acuze nefondate. Bravo.

MoWeed02.11.2008 13:03

@Ronnie

 

Cristea fiind mijlocas, trebuia sa vina unul din mijlocasii nostri centrali cu el. Cristea a venit din spate fara marcaj...

colaps02.11.2008 13:04

meciul a fost decis de schimbari.. Rednic a vazut bine ca mijlocul lor era varza si l-a bagat pe ze kalanga...

la noi, ei, un pic tre sa ne gandim aici... intentiile lui Dorinel au fost bune.. l-a trimis pe Dyaro (dinamizarea atacului, joc bun de pase in regim de viteza, bun suteur de la distanta) in locul lui B. Stancu - cam slabut aseara.. apoi Toja in locul lui Semedo care nu mai putea, un plus de agresivitate defensiva in ca raspuns la mutarea lui Rednic.. si apoi Plesan in locul lui Kapetanos.. Pantelis nu poate sa duca un meci de 90 min. la ritmul de aseara, dar nici Plesan nu a fost in apele lui, poate Tiago sa fi fost o alternativa mai buna?

Morala este ca schimbarile rezervele lui Rednic si-au facut datoria mai bine decat ale noastre, Dorinel a avut intentii bune, dar din pacate cei intrati nu au facut ce trebuia in totalitate.. Dayro e in continuare lent, un pic indolent si dispare din joc.. Toja mi s-a parut un pic debusolat de experimentele care s-au facut cu el, iar Plesan n-are jocuri in picioare..

ca trebuia sa fie cel putin 3-0 lapauza pentru noi.. nu ne incalzeste cu nimic, dar hai sa speram pentru viitor..

Guardian02.11.2008 13:10

au avut noroc ce sã mai .. oricum stelistilor adevãrati, in suflet le va rãmane un sentiment unic , pentru mine echipa Steaua a castigat asearã. PÃCAT cã doar din punct de vedere teoretic .. dar ãsta e fotbalul.

Echipa trebuie sã munceascã mai mult si sã castige toate meciurile panã la pauza din iarnã.

aleyanddru02.11.2008 13:21
Ai gandit profund pana ai reusit sa scrii ce ai scris?????

 

Cumpatare, analiza......pfff....ce e aia frate......noi suntem dupa cum bate vantul.......azi da un gol E CEL MAI BUN...maine saracul rateaza.....E CEL MAI PROST.........

 

Vad ca s au invatat multi, dupa atatia ani in care ne am aparat cu 11 jucatori, ca toti trebuie sa joacae ca bezmeticii, sa laerge peste tot si nicaieri.

 

Fratilor, daca Steaua o sa inceapa sa atace o sa trebuiasca sa va obisnuiti cu ideea ca FUNDASII NOSTRI SUPER VALOROSI trebuie sa faca mai mult in aparare decat sa STEA LA CUTIE DUPA BLOCUL NOSTRU DE "super mijlcocasi DEFENSIVI", si sa joaca la dublaj. Or sa trebuiasca sa fie in stare sa opreasca atacurile adverse si DATORITA VALORII LOR, nu sa STEA LA PANDA, sa dubleze mijlocasii defensivi.

 

Cand ii vad pe unii ca se iau de Toja si Dayro.....off, fotbalul asta........Oameni buni, l ati indurat pe antitalentul de Banel ani de zile ani de zile, ne a scos sufletul din noi, iar pe baietii astia care stiu mult mai mult fotbal decat alde Lovin, Banel, si alte vedete autohtone, nu i puteti astepta????

 

Toja a jucat mijlocas stanga DOAR in primul sau meci la Steaua cel cu Galata, in meciul urmator de acasa cand a si dat o pasa de gol IN REST.....a fost "reprofilat" unde saracul nu a dat randamentul scontat. e ca si cum ai pune un olimpic la matematica (care mananca NUMAI matematica zi de zi) sa fi olimpic si la limba romana, sau un doctor sa ti construiasca nave spatiale.

 

Iar Dayro la fel. Un atacant pur sange a fost nevoit de marii nsotri conducatori de club iar mai apoi si datorita antronorului sa INVETE din mers cu ce se mananca meseria de mijlocas ofensiv. Plus ca saracul trebuia sa SUPORTE povara schimbului de pase in viteza cu jucatori ca lovinel, si Banel. Imi vin in minte o multime de situatii in care Dayro le pasa pentru un scimb in viteza iar mingea era pierduta de respectivii.

 

Luati va prietenii si pune ti de un fotbal macar din cand in cand sa vedeti si voi cu ce se mananca inainte sa aruncati cu noroi in niste oameni la care se vede din avion ca stiu fotbal.

 

Din pacate pentru Lacatus, daca Dorinel o sa faca treaba o sa fie clar ca Laca mai are de invatat. Or sa fie comparati in aceleasi conditii "profesioniste" si cu acelasi lot de jucatori.

 

Cancerul sa fie starpit!!!!!!!

 

 

 

 

RESPECT P/U CUM GINDESTI SI VEZI fOTBALUL

cu adevarat Dairo si Toja incearca sa joaace FOTBAL (prin pase 1-2, prin pase in adincime prin care poti sa te desprinzi) nu ceea ce joaca Steaua fara ei in teren

xDaJACKALx02.11.2008 13:55

Aoleoooo!A incceput campania electorala, nu stiam de ce nu zice jegalul nimic.O luna fara idiot la TV!!De visss!

stelist24/2402.11.2008 13:56
Am avut si ghinion. Cristea a inscris de langa Goian si Ghionea, doua namile. Cristea a dat primul sa gol din cariera sa cu capul, a dat primul sau gol de vreun an. Torje daca il mai pui sa centreze de 10 ori nu cred ca mai prinde vreodata cadrul careului mare. + Cristea cred ca a intrat pentru prima oara in cariera in careului echipei adverse.

 

si 2 ani in urma premiere si premiere cu golul lui Danciu ... etc. nu trebuia sa primim golul si gata

steaua_e_viata_mea02.11.2008 13:56

Ar trebui sa fim si noi mai cinici. Aseara i-am dominat clar si la sfarsit ne-am ales cu un egal si le-am creat "portite" prin care sa comenteze ca daca mai dura 5 minute meciul, ne bateau. M-am saturat de derbiurile incheiate nedecis din ultimii ani, pe care le dominam cap-coada, dar scoatem un egal, pentru ca jucatorii sunt din punct de vedere psihic asemenea unei femei care a suferit 3 violuri. E inadmisibil sa iei gol de la Cristea care are 1,70 m, cand tu ai un cuplu de fundasi centrali de echipa nationala, ambii de peste 1,85m. Sunt curios cand vom putea si noi sa conservam un rezultat intr-un meci pe care il dominam, eventual sa il si imbunatatim si sa evitam declaratiile patetice de dupa un meci cum ca "suntem castigatorii morali". Si inca ceva: ma intreb daca noi am mai fi egalat vreodata pe Dinamo practicand un joc mizerabil. Eu cred ca nu. Ba mai mult am fi plecat umiliti probabil. Jucatorii ar trebui sa stie ca noi intr-un derbi ne dorim ca, atunci cand se poate, adversarul sa fie zdrobit. Pentru ca uram tot ce inseamna Dinamo!

zob7902.11.2008 14:11
Jucatorii ar trebui sa stie ca noi intr-un derbi ne dorim ca, atunci cand se poate, adversarul sa fie zdrobit. Pentru ca uram tot ce inseamna Dinamo!

Pentru ca ne e sila de tot ce inseamna Dinamo, ne **** pe istoria lor construita pe rapt si tot ce vrem e sa-i vedem cu lumanari pe piept in cotetele lor.

I.N.Money02.11.2008 14:15

Daca se termina un 0-4 nu se mira nimeni , parca am retrait acel 2-2 din Ghencea cu Protasov in care catelusii nu stiau unde este mingea . Imi pare rau ca intram in a 5 lea an fara victorie in groapa de gunoi , lucru care ar trebui sa ne dea de gandit .

Imi pare rau ca nu am pus la locul lui acest mare lider al campionatului , aceasta echipa care practica un joc senzational etapa de etapa .

Sa il mai auzim acum pe Borcica spunand ca Steaua este echipa norocoasa .

clausblaus02.11.2008 14:19
slab slab

nu asta este Steaua pe care o stiu eu

nu e suficient un simplu EGAL

Steaua dinainte nu se multumea cu un egal

avem nevoie de un varf care stie sa dea gol nu sa suteze inspre poarta si in portar!!!

 

 

 

hai Steaua

respect pt culori!

Respect opinia fiecarui suporter stelist,insa se pare ca tu ai urmarit alt meci.De acord ca mai sunt cativa jucatori ce ar trebui "electrocutati",dar in general echipa s-a miscat asa cum nu a mai facuto de mult.Si incetati sa mai comparati Steaua de dinainte cu Steaua de azi.Motivele se stiu,nu le mai repet.

Alex88pl02.11.2008 14:28

sincer cred ca greseala a fost cand a intrat toja..

andrey_ptm_steaua02.11.2008 15:28

cine stie ce s-a intamplat ieri in diham...am auzit ca si-au luat-o grav javrele... :steag_cruce_invers:

Piece of Mind02.11.2008 18:10
cine stie ce s-a intamplat ieri in diham...am auzit ca si-au luat-o grav javrele... :steag_cruce_invers:

 

De la Diham pana'n Lizeanu...ai auzit bine.

 

andrey_ptm_steaua02.11.2008 18:38
http://www.romanianultras.net/wordpress/me...r-in-derby.html toate pozele cu mesajele stelistilor in dreby
«1891011»