FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Dinamo - Steaua 1 - 1 (0 - 1)

«134567»
spiridusu31.10.2008 15:46
TOJA?????? ce ati vazut frate la petarda asta de jucator intr-un meci mai important imediat sa pierde ;)

 

in momentul de fata singurul jucator de la Steaua capabil sa dribleze (vezi meciul cu galata cand a fost pus pe postul lui )

LeGenD31.10.2008 16:06

Zapata - Ogararu,Goian,Ghionea,P.Marin - Lovin - Toja,Tiago - Semedo,Kapetanos,Arthuro

 

De ce?Pentru ca dupa parerea mea sunt cei mai in forma jucatori ai Stelei.Sper sa renuntam la vechea formula cu 2 inchizatori,si sper ca Dorinel sa formeze singur primul 11.

Guardian31.10.2008 16:27

ce bun era Dan Petrescu acum la Steaua , cu ãla nu te joci .. ori mãnanci terenu ori Out! si Lu Gigi nu ii mai mergea sã se bage la echipã , cã stiti foarte bine ce om e Dan Petrescu. Dar in fine .. sã mergem pe increderea lui Dorinel si sã sperãm intr-un rezultat cat mai bun.

 

**** d-INAMO!

dax4731.10.2008 16:46

Dupa Dorinel oare o mai veni altcineva antrenor la Steaua ? Nu de alta, dar cred ca a epuizat cam tot stocul de antrenori.

 

Ce nu inteleg e faptul ca va puneti atatea sperante in meciul contra militienilor. Voi chiar nu ati vazut cum joaca Steaua in ultima vreme ?

 

Cum sa mai suporti atata bataie de joc ? Din partea echipei, din partea conducerii, din partea presei, din partea dusmanilor, etc

 

Eu sper ca macar sa facem un egal. Si daca e prea mult, macar o infrangere la limita.

weeezer31.10.2008 19:28

O daaaaa ca Dinamo tare fotbal ce joaca...

mountytoma31.10.2008 20:08

zapata

 

golanski Goian Ghionea p Marin

 

Nicolita Lovin toja

 

szekely pedriel Neaga

 

si Gigi sa ia **** tot meciul!

 

dar la sfarsit sa castige Steaua.

 

as vrea sa ratam totusi CL anul asta, daca nu castigam campionatul. fara banii din CL, Gigi nu mai poate tine Steaua!

RaMs3s31.10.2008 20:30

@mountytoma

 

cu banii din CL Steaua se auto-finanteaza pentru ca mari transferuri nu s'au facut

sper sa castigam campionatul anul asta ...a trecut cam multa vreme de cand nu l'am mai castigat

ultra_ss31.10.2008 21:36

echipa probabila parerea mea :

 

ZAPATA

 

Ogararu-Ghionea-Goian-P.Marin

 

Ov. Petre-Lovin

 

Nicolita - Dayro MORENO - Semedo

 

Bogdan Stancu

 

 

desi parerea mea in locu lu Semedo ar merge szekely si Lovin cu tiago

cristian01431.10.2008 22:21
ce bun era Dan Petrescu acum la Steaua , cu ãla nu te joci .. ori mãnanci terenu ori Out! si Lu Gigi nu ii mai mergea sã se bage la echipã , cã stiti foarte bine ce om e Dan Petrescu. Dar in fine .. sã mergem pe increderea lui Dorinel si sã sperãm intr-un rezultat cat mai bun.

 

**** d-INAMO!

 

Pai de ce crezi ca zicea Giovanni acum 1-2 zile ca atat timp cat oaie va fi patronul Stelei, Dan Petrescu nu va antrena in Ghencea ?

Virgil01.11.2008 08:27

Dinamo se afla in joc de la inceputul acestei saptamani. Un gen de campanie facuta de Rednic, Borcea, Turcu, actuali si fosti jucatori sau antrenori. Daca Borcea nu a facut decat sa puna presiune pe arbitrul meciului, ceilalti si-au "aratat muschii", fiind absolut siguri de victoria echipei care a terminat sezonul trecut la 14 puncte in urma Stelei.

 

Dar iata avancronica meciului in cele mai tari titluri:

 

"Dinamo va câștiga prin golurile lui Danciu! Sper sã iasã golgheter!" - Stefan Radu (Lazio Roma)

 

"REMEMBER / Steaua - Dinamo 2-4! Prima victorie dupã '89 în fieful rivalei!" - Prosport

 

Becali: "Îl las 4-5 etape, dupã care mã bag la echipã!" - Creditorul nu se dezminte!

 

"Rãdoi, apt de joc pentru derby!" - O stire importanta pentru noi

 

"Dinamo a profitat de pașii greșiți ai adversarilor" - Un comentariu al fostului jucator stelist, Ilie Dumitrescu

 

"Turcu: "Zapata e sub Lobonț!" - Nu ti-e rusine, berbecule?

 

"Derby fratern între Tamaș și Goian" - Cei doi sunt buni prieteni in viata de toate zilele

 

"Cristi Borcea cãtre steliști: "Sâmbãtã vã sufocãm!" - Ti-as spune eu pe cine sa sufoci, butelia naibii!

 

""Munti" nu va sta pe banca Stelei în derby-ul cu Dinamo" - Va sta la oficiala cu Gigi. Tot Gigi poarta vina.

 

"Gest de solidaritate din partea galeriei lui Dinamo, "câinii" ar fi cedat cele 676 de biletele, steliștilor

" - Sa cred? Sa nu cred?

 

"Dãnuț Lupu: "Steaua-Dinamo este un derby al echipelor slabe" - Gura pacatosului adevar graieste.

 

"Andrei Cristea, implicat într-un accident rutier" - Cu fuga de la locul faptei! Halal caracter!

 

De prisos sa spun ca toate titlurile au fost culese din Prosport si ca mi se par foarte inspirate.

 

 

Maqulyn01.11.2008 14:43

Imi pare rau sa o spun,dar asta va fi adevarul.

Steaua pare o echipa dezorganizata in momentul de fata.Fecali :thumbdown: avand cea mai mare vina.

Multi dintre jucatori nu au spirit de echipa si dorinta de a da totul pe teren(par plictisiti de fotbal).

In seara asta Dorinel si echipa vor pierde.Sper sa nu fie un scor prea mare, sa ma ia "pe morcov "luni la servici dinamovistii. :gathering:

 

PS-Dar poate se intampla o minune.

Virgil01.11.2008 14:49

Stai linistit Maqulyn. Iti promit ca-i vei lua tu pe ei! :thumbsup:

 

Guardian01.11.2008 14:56

Virgil am observat in toate postãrile tale despre acest derby , cã esti prea sigur cã vom castiga . Pe ce te bazezi ? eu zic cã jucãm de la egal la egal , totusi dinam0 nu este Farul sau mai stiu eu ce echipã micã.

Virgil01.11.2008 15:41

@ Guardian

 

Ma bazez pe judecata, dar si pe instinct. In plus sunt o persoana optimista.

 

Astfel, Steaua se afla intr-un moment psihologic pe care trebuie sa-l depasesca cu orice pret.

 

Momentul psihologic ne-ar fi defavorabil daca Steaua ar pierde, pentru ca ar pierde mai mult decat un meci. Ar pierde contactul cu liderul, dar si cu locurile fruntase ale clasamentului. In aceasta situatie mi se pare firesc ca jucatorii sa vrea sa dea tot ce au mai bun in ei, pentru a ramane in carti.

 

Faptul ca au un nou antrenor si o alta viziune despre felul in care se poate castiga partida, conteaza foarte mult si ii va ajuta foarte mult.

 

Nu in ultimul rand, Dorinel a anuntat ca Steaua va juca la victorie, propunand un 11 cu 5 atacanti, dispusi intr-o formula inedita.

 

E normal ca si Dinamo, care nu e in forma, sa fie surprinsa de avantul nostru.

 

Cand am spus ca trebuie ca Steaua sa castige cu orice pret acest meci, m-am gandit la faptul ca fiecare jucator trebuie sa interpreteze perfect rolul primit de la antrenor, dar si sa nu precupeteasca niciun strop de efort. Nu in ultimul rand inteligenta fiecarui jucator stelist, trebuie sa contribuie la victorie. Ca talent si valoare au. Mizez pe ei. :)

Virgil01.11.2008 16:40

Dorinel poate sta pe bancã la Steaua - Dinamo!

 

Antrenorul Dorinel Munteanu și-a reziliat în ultimul moment contractul cu Universitatea Cluj, dupã ce a achitat 100.000 de euro. Surse clujeanul.ro au dezvãluit cã, pentru ca Dorinel sã poatã stea pe banca Stelei în derby-ul de sâmbãtã seara cu Dinamo, Gigi Becali a chemat oficialii la LPF în week-end ca sã înregistreze noile acte.

 

Sursa: clujeanul.ro

 

AsSaSiN01.11.2008 17:08

Nu e Steaua-Dinamo, e Dinamo-Steaua deoarece meciul se joaca la Catzei acasa.

crushER01.11.2008 17:33

Dinamo poate nu e faru,dar nu e nici Lyon sau vreo alta echipa mare.Cred foarte mult in sansele noastre,cred in victoria noastra.Mai sunt 2 ore pana la meci si nu mai pot...fierb abia astept meciul,timpul parca trece tot mai greu.

 

 

Forza Steaua !!

MEREU SUPERIORI!!

Marius01.11.2008 17:37

Hai frate, cu ce lesinaturi au aia in echipa ar fi culmea sa nu le rupem capatana...

weeezer01.11.2008 17:46

Numa ca dintre lesinaturile alea, Danciulescu face cat tot atacul nostru intr-o zi normala, adica atunci cand atacul nostru NU merge. Sper totusi sa prindem o zi deosebita.

 

LE: daca e sa ne luam dupa ce zice Mihali, Toja va avea sarcini de inchizator alaturi de Mirel Radoi. Astfel, sistemul de joc va fi mult indragitul nostru 4-2-3-1.

crushER01.11.2008 18:03

Dorinel spunea ca nu renunta la sistemul lui de joc 4-3-3.Sper ca in seara asta sa vad o alta Steaua,adica cea asteptata de catre toti.Daca obtinem victoria in seara asta le vom inchide gura la multi !

 

 

Forza Steaua !!

MEREU SUPERIORI !!!

 

b0RMA01.11.2008 18:32
Numa ca dintre lesinaturile alea, Danciulescu face cat tot atacul nostru intr-o zi normala, adica atunci cand atacul nostru NU merge. Sper totusi sa prindem o zi deosebita.

 

LE: daca e sa ne luam dupa ce zice Mihali, Toja va avea sarcini de inchizator alaturi de Mirel Radoi. Astfel, sistemul de joc va fi mult indragitul nostru 4-2-3-1.

Te rog spune-mi ca e doar o gluma!Nu-l vreau iar pe Toja inchizator...bine ca nu-l baga si-n poarta!

GOD01.11.2008 18:54

Doamne odata jucam si noi ofensiv bv Dorinele

 

 

Steaua:

-------------------------Zapata - ----------------

Ogararu-------Goian--------Ghionea---Golanski -

---------------- Radoi---------Lovin---------------

Nicolita-----------------------------------Semedo-

------------Stancu----------------------------------

-------------------------Kapetanos ----------------

 

Avem niste fundasi laterali care urca foarte mult,Radoi urca si el.

 

Avem 3 varfuri insa Semedo va juca mai mult Mijlocas ofensiv dupa parerea mea ,avem varf impins ,Stancu in spatele lui si Nicolita pentru. a alerga mult

 

 

 

 

 

 

Pe javreeeeeeee pe mama lor.

clausblaus01.11.2008 19:24

0-1!!!!!gooooooooool Steaua

 

weeezer01.11.2008 20:00

Un arbitru cu oo ii dadea rosu lui Torje repriza asta:

- galben la intrarea cu talpa pe Golanski, in marginea careului mare

- galben la preluarea CU MANA, CU INTENTIE (sunt cretini comentatorii, dupa parerea mea, cand zic ca "se poate lasa jocul")

- galben in aceeasi faza cand trage dupa fluierul arbitrului

diamantis01.11.2008 20:00

kapetanos oeoe kapetanos oeoeoeo kapetanos oeoeoe

«134567»