Maine 12-Feb-2011 la sala de langa AFi Palace avem meci cu Zalauuuu!
Hai la meci ora 11 am!
mergem mergem :>
maine meci la ora 11 am !
Steaua-CSM Bucuresti/etapa18, sambata, ora 11, vis-a-vis de AFI, in sala cu care e obisnuita toata lumea
http://Steaua.ro/volei/2011/02/19/Steaua-b...urestietapa-18/
3-1 pt Steaua
Un meci echilibrat, intre 2 echipe cu pozitii apropiate in clasament(noi-7, CSM-9). Am inceput meciul prost, lipsa de imaginatie in atac, preluari proaste, si pe fondul asta am pierdut primul set, in care am fost condusi mereu.
Rolurile s-au schimbat in al doilea set, in care CSM a gresit mai mult, noi am fost mai inspirati in atac si mai ales la blocaj, astfel incat ne-am impus fara emotii, 25-19.
Al treilea set a fost cel mai echilibrat ca scor final; inceputul ne-a apartinut, conducand cu 4-0, dupa care am reusit sa pastram diferenta asta pana la 23-18, cind aproape orice echipa din lume ar fi fost in stare sa incheie setul lejer. Nu si Steaua de azi ,care a avut citeva momente inexplicabile de cadere psihica(preluari ratate, atacuri aiurea), permitand CSM-ului sa egaleze la 23! Din fericire, ne-am revenit in ultima clipa si am castigat setul cu 28-26, punctul castigator fiind adus de un blocaj superb in doi Oancea-Macicasan.
Dovedind c-au invatat ceva din lectia setului al treilea, baietii s-au impus clar in al patrulea act, controlat clar de la un capat la altul(2-0, 7-5, 11-7, 15-9, 20-13, 25-20). Asadar, o victorie cu 3-1, dupa un meci de nivel tehnic mediu, dar placut ochiului prin ardoarea cu care s-a jucat fiecare minge.
Remarcatii mei sunt Macicasan, Milutin si Tobosi(Steaua) respectiv Bobeanu(CSM)
Suntem mandrii de voi.
Sincer sa fiu cred ca toba si tobosarii au facut diferenta!Cine stie cunoaste...
Da aproape 45% din victorie este a tobosariilor.
Sincer sa fiu cred ca toba si tobosarii au facut diferenta!Cine stie cunoaste...
) Sa te feresti de ala!
Conducem cu 2-0 pe moldoveni. ![]()
Victorieeeeee 3-1 felicitari baietilor
Suntem mandri de voi.
Steaua castiga la Piatra Neamt cu 3:1(25:21, 25-16, 20-25, 25-17)
http://Steaua.ro/volei/2011/02/27/stelisti...eamt/#more-1611
Nu s-o gasi un investitor si pt sectia de volei, care pina in 1989 ne-a adus atitea bucurii? Imediat dupa Revolutie a cazut in mediocritate iar eu nu pot sa-mi explic de ce, in 20 de ani, n-a aparut nici un finantator dornic sa faca performanta, mai ales ca, daca facem o comparatie cu alte sporturi, cheltuielilie sunt relativ mici.
Miercuri de la ora 17:00 cu Unirea dej. ![]()
Steaua - Unirea Dej 3-0 "asta ne mai trebuia" ![]()
Felicitari antrenorului ![]()
si tobosarului
)
Lasa-l ca a muncit mult.
Hai asta seara la 7 la sala unde mergeti de obicei la baschet,avem un meci important cu Rematii de Zalau....Sa facem atmosferaaaaaaaa
Silviu Oancea si Razvan Rosu au renuntat la activitatea voleibalistică: http://Steaua.ro/volei/2011/04/24/silviu-o...voleibalistica/
Sambata 22 octombrie, 15:00
Sala "Mihai Viteazul", Bucuresti
Mergem si noi la meci ?