FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Volei

«1234568»
Dragoshel20.02.2010 08:59
f234567k04.02.2011 20:28
STARforce11.02.2011 16:59

Maine 12-Feb-2011 la sala de langa AFi Palace avem meci cu Zalauuuu!

 

Hai la meci ora 11 am!

leoSUD11.02.2011 17:29

mergem mergem :>

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE12.02.2011 00:32
:clap:
leoSUD18.02.2011 20:15

maine meci la ora 11 am !

f234567k18.02.2011 22:07

Steaua-CSM Bucuresti/etapa18, sambata, ora 11, vis-a-vis de AFI, in sala cu care e obisnuita toata lumea

 

http://Steaua.ro/volei/2011/02/19/Steaua-b...urestietapa-18/

zob7919.02.2011 11:23

3-1 pt Steaua

Un meci echilibrat, intre 2 echipe cu pozitii apropiate in clasament(noi-7, CSM-9). Am inceput meciul prost, lipsa de imaginatie in atac, preluari proaste, si pe fondul asta am pierdut primul set, in care am fost condusi mereu.

Rolurile s-au schimbat in al doilea set, in care CSM a gresit mai mult, noi am fost mai inspirati in atac si mai ales la blocaj, astfel incat ne-am impus fara emotii, 25-19.

Al treilea set a fost cel mai echilibrat ca scor final; inceputul ne-a apartinut, conducand cu 4-0, dupa care am reusit sa pastram diferenta asta pana la 23-18, cind aproape orice echipa din lume ar fi fost in stare sa incheie setul lejer. Nu si Steaua de azi ,care a avut citeva momente inexplicabile de cadere psihica(preluari ratate, atacuri aiurea), permitand CSM-ului sa egaleze la 23! Din fericire, ne-am revenit in ultima clipa si am castigat setul cu 28-26, punctul castigator fiind adus de un blocaj superb in doi Oancea-Macicasan.

Dovedind c-au invatat ceva din lectia setului al treilea, baietii s-au impus clar in al patrulea act, controlat clar de la un capat la altul(2-0, 7-5, 11-7, 15-9, 20-13, 25-20). Asadar, o victorie cu 3-1, dupa un meci de nivel tehnic mediu, dar placut ochiului prin ardoarea cu care s-a jucat fiecare minge.

Remarcatii mei sunt Macicasan, Milutin si Tobosi(Steaua) respectiv Bobeanu(CSM)

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE19.02.2011 13:23

Suntem mandrii de voi.

STARforce20.02.2011 08:35

Sincer sa fiu cred ca toba si tobosarii au facut diferenta!Cine stie cunoaste...

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE20.02.2011 17:41

Da aproape 45% din victorie este a tobosariilor.

r3fl3x20.02.2011 19:12
Sincer sa fiu cred ca toba si tobosarii au facut diferenta!Cine stie cunoaste...

:))) Sa te feresti de ala!

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE26.02.2011 16:17

Conducem cu 2-0 pe moldoveni. forzateaua

Dragoshel26.02.2011 16:43

Victorieeeeee 3-1 felicitari baietilor

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE26.02.2011 17:12

Suntem mandri de voi.

f234567k26.02.2011 23:27

Steaua castiga la Piatra Neamt cu 3:1(25:21, 25-16, 20-25, 25-17)

 

http://Steaua.ro/volei/2011/02/27/stelisti...eamt/#more-1611

zob7927.02.2011 10:38

Nu s-o gasi un investitor si pt sectia de volei, care pina in 1989 ne-a adus atitea bucurii? Imediat dupa Revolutie a cazut in mediocritate iar eu nu pot sa-mi explic de ce, in 20 de ani, n-a aparut nici un finantator dornic sa faca performanta, mai ales ca, daca facem o comparatie cu alte sporturi, cheltuielilie sunt relativ mici.

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE28.02.2011 14:41

Miercuri de la ora 17:00 cu Unirea dej. :steag_cruce_invers:

f234567k01.03.2011 12:45
Daniel-Ionut03.03.2011 14:18

Steaua - Unirea Dej 3-0 "asta ne mai trebuia" :))

 

Felicitari antrenorului :thumbsup:

leoSUD03.03.2011 15:21

si tobosarului :)))

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE03.03.2011 16:16

Lasa-l ca a muncit mult.

STARforce23.03.2011 12:57

Hai asta seara la 7 la sala unde mergeti de obicei la baschet,avem un meci important cu Rematii de Zalau....Sa facem atmosferaaaaaaaa

f234567k24.04.2011 18:42

Silviu Oancea si Razvan Rosu au renuntat la activitatea voleibalistică: http://Steaua.ro/volei/2011/04/24/silviu-o...voleibalistica/

 

tottiSUD21.10.2011 23:18

Sambata 22 octombrie, 15:00

Sala "Mihai Viteazul", Bucuresti

 

 

 

Mergem si noi la meci ?

«1234568»