Echipe la care au mai activat jucatorii clubului CSA Steaua:
Corneliu Andries (33 ani) - Suceava, Petrom Ploiesti.
George Carpen (28 ani) - CS Galati, CS Piatra Neamt, Petrom Ploiesti.
Ricardo Patran (19 ani) - CSS 2 Bucuresti (juniori), CSS CFR Bucuresti (juniori), CS Niro Guard.
Bogdan Cirlan (22 ani) - CSS 2 Bucuresti (juniori), CSM Bucuresti.
Ionut Ion (29 ani) - CS Baia Mare, Petrom Ploiesti, Rapid Bucuresti.
Andrei Alecsandrut (19 ani) - CSS CFR Bucuresti (juniori).
Marius Macicasan (25 ani) - Deltacons Tulcea, CS Zalau, CS Bistrita.
Silviu Oancea (30 ani) - Tomis Constanta, Rapid Bucuresti, Petrom Ploiesti.
Razvan Rosu (30 ani) - ElectroCarbon Slatina.
Radu Serban (30 ani) - Rapid Bucuresti.
Radu Tobosi (24 ani) - Tomis Constanta, CS Craiova.
Cristian Brinza (20 ani) - Tomis Constanta (juniori), Rapid Bucuresti, CSS CFR Agronomia, Univ. Cluj.
Scuzele de rigoare in caz ca am gresit varsta sau echipa vreunuia din jucatori. Daca cineva are ceva de completat, il rog sa o faca.
Cateva stiri despre echipa:
A fost transferat si ultimul jucator, care a completat lotul echipei.
Numele lui este Bogdan Rus, joaca pe postul de libero, acesta venind de la echipa "U" Cluj. S-a adaptat bine la echipa, mai ales ca se cunostea deja cu majoritatea baietilor.
Odata cu venirea lui Bogdan, Razvan Rosu si-a reluat postul lui de baza si anume cel de atacant secund.
George Grigorie, s-a accidentat la glezna stanga (entorsa) in al 2-lea meci amical impotriva echipei din Craiova. Deocamdata a reinceput doar alergarile usoare, urmand ca peste vreo 2 saptamani sa inceapa si antrenamentele cu niste usoare sarituri.
Alte stiri:
Maine (miercuri 30 septembrie) la ora 16:00, vom juca impotriva celor de la Dinamo, la sala Extreme (cea de langa supermarketul Billa Salajan).
Sambata (3 octombrie) la ora 10:00, vom juca tot impotriva celor de la Dinamo, la sala noastra (Regimentul de Garda Mihai Viteazul), acesta urmand sa fie ultimul meci amical dinaintea inceperii campionatului.
In prima etapa de campionat, vom juca la noi acasa, impotriva celor de la Cluj, pe data de 10 octombrie. Ora inca nu o stiu, dar o voi posta imediat cum o aflu.
Ah era sa uit... zilele astea urmeaza sa postez un interviu cu antrenorul-jucator al echipei, George Grigorie. Acesta va fi primul interviu, urmand ca pe viitor, fiecarui jucator sa ii fie adresate cateva intrebari, pentru a afla mai multe despre ei.
Atat pentru acum....