Minunea de la volei a durat cam putin,ieri am fost invinsi acasa de Simleul Silvanie cu 3-1.meci slab,atmosfera dezolanta.
Minunea de la volei a durat cam putin,ieri am fost invinsi acasa de Simleul Silvanie cu 3-1.meci slab,atmosfera dezolanta.
CSM Bucuresti - Steaua 3-1
Arcada Galati - Steaua 3-0, intr-un joc disputat pe 21 februarie.
Rectificare: pe 21 februarie, Steaua a cedat, in propriul fief, in fata Arcadei Galati cu 2-3 (-20, 23, -13, 23, -12) si a obtinut un punct in clasament.
In schimb, in etapa intermediara de miercuri, 25 februarie, stelistii au cedat cu 0-3 la Caransebes. Dupa 19 etape, Steaua este ultima in ierarhie cu 11 puncte (o victorie de trei puncte, doua victorii in tie-break, patru infrangeri in tie-break si 12 infrangeri ci 0-3 sau 1-3).
In antepenultima etapa a sezonului regulat, Steaua - Tomis Constanta 1-3. De remarcat faptul ca ultima clasata a castigat un set impotriva unei echipe calificate in playoff-ul CL.
In ultima etapa a sezonului regulat, Steaua a castigat cu 3-1 (-25, 20, 25, 20) in fata echipei Unirea Dej. A fost abia al patrulea succes stagional pentru stelisti care, cu 14 puncte acumulate, au ocupat locul al 12-lea (ultimul) in ierarhia sezonului regulat. Drept urmare, in playout vor lupta pentru evitarea retrogradarii cu echipa de pe locul al 9-lea, Simleul Silvaniei, intr-o serie programata dupa sistemul cel mai bun din cinci meciuri, cu un eventual joc decisiv in deplasare.
Sa mai notam faptul ca succesele stelistilor au fost consemnate impotriva unor echipe calificate in playoff (3-1, in tur, cu CSM Bucuresti, 3-2 cu Dinamo, 3-2 cu Baia Mare si 3-1 cu Unirea Dej, toate in retur). In schimb, impotriva echipelor de pe 9, 10 si 11, Steaua nu a castigat niciun meci. Va trebuie sa o faca, si inca de trei ori !, impotriva celor de la Simleul Silvaniei pentru a evita retrogradarea. Succes !
Pe 21 si 22 martie, la Simleul Silvaniei, Steaua va disputa primele doua meciuri din playout impotriva echipei locale. Seria de care depinde mentinerea Stelei in prima Liga se va juca dupa sistemul cel mai bun din cinci meciuri.
Pe 21 si 22 martie, la Simleul Silvaniei, Steaua va disputa primele doua meciuri din playout impotriva echipei locale. Seria de care depinde mentinerea Stelei in prima Liga se va juca dupa sistemul cel mai bun din cinci meciuri.
Primul meci pierdut la ei cu 3-1
Al doilea meci pierdut si mai greu cu 3-2.Sa speram ca in Bucuresti vom cistiga urmatoarele doua meciuri.Bafta multa baieti ca avem nevoie .
Al treilea meci castigat cu 3-2 si sunt sperante de ramanere in prima Liga.
Felicitari pentru primul succes din playout.Totusi, Simleul Silvaniei conduce cu 2-1 la general, iar Steaua este tot la un insucces distanta de Liga secunda.
Una buna una rea Steaua a pierdut cu 1-3 azi si a picat in divizia B si cu scorul general 1-3.
O sa ne schimbam numele precum al celor de FCM Galati,acum citiva ani - ne vom numi din sezonul urmator ABBA.Fereasca Dumnezeu sa nu se intimple la fel si cu echipa de handbal.Cei mai tineri probabil nu stiu ca prin anii 80,echipa de volei a disputat 2 finale de Cupa Campionilor,din nefericire ambele pierdute.Handbalul este cu siguranta cea mai valoaroasa sectie din sportul romanesc,cu 2 Cupe ale Campionilor cistigate dar anul acesta este pe punctul de a retrograda direct.
Lipsa banilor si un management slab distrug doua din sectiile care au adus fala sportului romanesc.Este dureros.
Steaua - Piatra Neamt 3-1 in prima etapa a sezonului 2016-2017, Divizia A1.
Steaua - Tricolorul Ploiesti 3-0 (18,22,14) in etapa a 6-a a Diviziei A1, iar elevii lui Bogdan Tanase si Razvan Rosu au urvat in fruntea ierarhiei, cu 16 puncte din 18 posibile !
Arcada Galati - Steaua 3-1 (25-23, 23-25, 33-31, 25-23) in etapa a &-a a Diviziei A1 la volei masculin. In urma acestui rezultat, stelistii au cedat sefia clasamentului.
Steaua - Arcada Galati 0-3 si 2-3 in sferturile Cupei. Pentru stelisti ramane campionatul.
3-1 (a) cu Piatra Neamț, 3-0 (d) cu Bacău, 3-0 (a) cu Baia mare, 2-3 (d) cu Zalău, 3-1 (a) cu Craiova, 3-0 (a) cu Tricolorul Ploiești, 1-3 (d) cu Arcada Galați, 3-1 (a) cu Unirea Dej, 3-0 (d) cu U Cluj, 3-0 (a) cu CSM București și 3-1 (d) cu Caransebeș - iată rezultatele steliștilor in turul ediției de campionat (Divizia A1) 2016-2017. Steaua ocupă locul secund, cu 28 de puncte, setasveraj 30-10. Lider este team-ul din Zalău, tot cu 28 de puncte, setaveraj 32-10.
În acest an calendaristic, steliștii vor disputa incă două partide: deplasarea de la Piatra Neamț (pe 10 decembrie) și meciul de acasă cu echipa din Bacău (17 decembrie).
Steaua - Bacau 3-0, in etapa a doua a returului.
Baia Mare - Steaua 2-3, in etapa a treia a returului.
Craiova - Steaua 3-0 (23, 20, 20) intr-o partidă jucată pe 5 februarie.
Tricolorul Ploiesti - Steaua 3-2, intr-un meci jucat pe 11 februarie.
Steaua - Arcada Galați 3-0, iar steliștii au revenit pe prima poziție a ierarhiei. Din sezonul regulat mai sunt de disputat patru etape.
Unirea Dej - Steaua 2-3 intr-un joc disputat pe 25 februarie.