Steaua - Lyon 3 - 5
Arthuro = 6
eu ii dadeam nota 8 , a fost cel mai bun de pe teren
Steaua - Lyon 3 - 5
Arthuro = 6
eu ii dadeam nota 8 , a fost cel mai bun de pe teren
Lacatus oricum era pe faras asa k sa nu va mire o demitere a sa in curand,poate chiar dupa dubla cu dinamu si crapid.
Am avut deja vu cand l-am auzit pe cioban la sport.ro,a fost aproape identic speech-ul sau cu cel din situatia lui Hagi minus toate injuriile. Lacatus nu este antrenor de Steaua insa nici nu avem post de antrenor aici ci numai postul de secund glorificat al lui becali. Lacatus nu are valoare mometan si ma indoiesc k ar face treaba si cu jucatori buni d-apoi cu panaaramele astea de acum. Astazi doar zapata,Radoi,Goian,Ogararu,ov Petre si poate Dayro ar avea note de trecere,restul au fost un mare 0. Adaugati in aceasta ecuatie diferenta de valoare dintre noi si Lyon si un antrenor fara experienta si veti vedea catastrofa din aceasta seara.
Am mai observat k se mai vorbeste pe acest forum de pierderea identitatii Stelei. Steaua a inceput incet incet sa-si piarda identitatea de cand a venit becali,doar culorile si fanii au mai ramas din Steaua. Steaua insemna lupta,joc in viteza si rezultate. Steaua de azi inseamna frica(frica de rezultat de adversar,de jocul prea ofensiv etc),mediocritate,joc mizer si multumirea cu putin. D-asta foarte putini oameni se identifica cu aceasta echipa in aceste vremuri. Majoritea stelistilor sunt cei de pe vremuri,fie din anii 70',80'90' sau mai tineri care au vazut semifinala UEFA.
Va marturisesc k daca eram copil in aceste vremuri in nici un caz n-as fi ales Steaua k echipa mea preferata. Eu am devenit stelist cand avem vreo 7 ani si am vazut primul meci de fotbal la TV(nu mai tin minte cu cine juca Steaua) si era o echipa ros-albastra care ataca in viteza,juca frumos si marca multe goluri. L-am intrebat pe tata cum se cheama acea echipa si le mi-a zis Steaua. De atunci mi-am zis k o sa fiu stelist,habar n-aveam de istoria echipei(dar am invatat intre timp),de traditie sau de palmaresul ei extraordinar si desi am mai vazut mai apoi echipe care sa joace la fel de bine(sau chiar mai bine) stiam k o sa raman ros-albastru pe viata.
Nu imi e rusine sa recunosc ca nu am fost pe stadion astazi tocmai pentru k am decis sa boicotez meciurile de CL ale echipei. Am fost in primul an de Cl la toate meciurile(facand destule sacrificii pentru bilete) si la 2 meciuri in al doilea an si mi-am dat seama cum sta treaba. La Steaua nu se vrea performanta in CL,exact cum nu se vrea performanta nici in Cupa Romaniei. Steaua,condusa de idiotul sef becali aduce o echipa de nici 15 milioane $ in teren k sa bata o echipa de vreo 150 milioane$. Fotbalul nu mai e k pe vremuri,trebuie sa bagi bani. Noi chiar ne-am depasit conditia dand 3 goluri,sunt echipe care baga de 3-4 ori mai mult decat noi(zenit,Kiev,sahtior,fenerbahce) si care nu se califica din grupe dar noi vrem marea cu sarea.
Steaua noastra sta undeva intr-o stare de criogenie si mai apare din cand in cand in momente magice gen deplasarea de la Kiev,adica din an in Paste. Stiti ce e trist? Multi stelisti ar fi zis k nu e nimic k am luat iar bataie acasa daca chefere nu se descurca atat de bine in CL pe sistemul fecali adica "ok,noi suntem varza dar macar sunt si ceilalti la fel de varza k noi". Au avut si ei bulan de o roma in degringolada si de o Chelsea venita in vacanta(vezi faza cu cazinourile) dar macar aia baga de 2 ori mai multi bani in becali si cumpara jucatori pe posturi deficitare iar acolo nu e loc de sentimentalisme cand e vorba de antrenor.
Eu vreau k Lacatus sa-si dea demisia doar k sa nu-l mai vad cum se umileste in curtea ciobanului. El nu are valoare pentru Steaua insa a picat in plasa ciobanului. Becali stie k Lacatus nu e un mare antrenor insa l-a folosit din 2 motive:
1)daca ii iesea pasenta se lauda ce inspirat a fost cu Laca si multumea si suporterii astfel inchizandu-le gura.
2)daca nu ii iesea(cum se intampla acum) il lasa pe Lacatus sa se dea cu capul de perete(obiectivul lui becali a fost atins,au venit milioanele din Liga),lasandu-l sa se descurce cu panaramele ce i-au fost aduse(un inchizator mediocru-thiago,un atacant de Liga a 2-a spaniola-arthuro,o speranta-Stancu si un atacant moca-kapetanos).
Lacatus va pleca sau va fi dat afara(probabil dupa meciurile cu crapid sau dinamu),suporterii vor injura cel mai important jucator din istoria noastra pentru k isi vor da seama k e un antrenor slab,iar ziarele ne vor spune cat de fraier a fost becali k a avut incredere in Lacatus. Vinovatii de la Steaua sunt in primul rand becali,apoi staff-ul si antrenorul(si mai ales echipa medicala care e varza) si jucatorii.
Sincer nici nu vreau sa stiu cine va fi urmatorul antrenor la Steaua,ba chiar propun desfiintarea acestui post la noi,sa antreneze becali si gata. Am zis-o acum doi ani,am zis-o acum un an si o spun din nou,ne asteapta vremuri grele si umilinte vor fi din plin,fie k vor fi in cupa,campionat sau CL.
CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.
Golul a venit dintr-un corner nu din faza de atac prelungita si dupa minute bune de dominare stelista.
Sa fim seriosi.
Steaua a intrat pe teren cu gandul de a nu lua gol.
A marcat la o gresala de marcaj a Lyonezilor.
A marcat iar la alta gresala de marcaj.(amandoua arata cat de slaba era de fapt apararea francezilor si ce prosti am fost ca nu am presat)
Si la 2-0 s-a retras in aparare.
3-2 a venit tot dintr-o gresala de marcaj.
Dupa pauza, Puel a vorbit cu elevii lui, le-a zis ce si cum, le-a zis cum sa stea la cornere si cum sa atace.
Lacatus probabil si-a aranjat parul pt ca nu s-a schimbat nimic in jocul Stelei dupa pauza.
Rezultatul s-a vazut.
"I-am spus lui Lãcãtuș ce sã facã dacã suntem în avantaj dar nu m-a ascultat." - Becali
Parca Lacatus nu avea .oaie sa ii tina piept lui Becali. Sau acum nu mai conteaza?
Adrian
Faptul ca am condus cu 3-2 releva ca Steaua nu s-a aparat in prima repriza, din moment ce a dat gol, nu?
unde si cui a tinut piept ?? cui?? a ca becali a zs ca el i-a zis sa nu fie ofensiv si Laca nu la ascultat ,acuma eu te intreb :tzi s-a parut tie ca in seara asta in vreun minut Steaua a fost ofensiva?
Lacatus striga la arturo cand noi eram jaloane in aparare si la mijloc nu legam 2 pase....Cine sa iti lege pasele astea, sa-ti contruiasca atacuri rapide, pe jos, spre poarta adeversa? Lovin, Ov. Petre si Radoi? Restul de ¨potenti¨ sunt pusi cu mainile la spate de becali pana la urmatoarea-i revelatie.
pune-l pe Lacatus la Lyon si-o sa vezi cum se transforma subit in Steaua de asta seara, jucam bambilici si NU datorita jucatorilor, e vorba ca nu avem absolut nici o conceptie de joc, numai mingii lungi pe varfuri si aparare bezmetica fara cap de musculite ametite, pana si Sportul cu jucatorii aia de duzina are o idee de joc mai buna decat noi...Avem cel mai bun lot din ultimii 4-5 ani, avem 29 jucatori, AVEAM una dintre cele mai bune aparari...cum e posibil sa fim umiliti in halul asta, pur si simplu aveam impresia ca lyonezii aveau de 2 ori mai multi jucatori ca noi.
vina cea mare e a lui fecali, de la el a pornit toata mascarada asta si datorita lui a ajuns Lacatus la Steaua, acum degeaba isi toarna cenusa in cap pt ca e o mizerie de om imputita si el e cel care a construit acest sistem infect ....acum doar culege propriile roade
Se vede ca le tremura chilotii pe ei.Dupa 5 ani de europa inca le mai tremura picioru cand lovesc mingea .Boro, Galata si acuma Lyon nu is simple intamplari.Petre Marin tot respectu ce a facut pe Steaua, dar la iarna e timpu sa puna gheata in cui sau sa plece, Ghionea are aere de vedeta la meciul cu Sportu zici ca el era campion mondial si juca cu Varga fotbal, Arthuro e penibil sunt curios ce o sa faca Gigi cu el la iarna.Steaua nu a mai avut atacant adevarat de la Adi Ilie incolo, pacat de Vali Badea care cu putina incredere acordata si lui isi revenea si era de 5 ori peste Arthuro.Respect pt Nicolita care a dat tot ce a putut el.
@Adrian
Nu stiu, tabela arata 3-2 la pauza. greselile de marcaj fac parte din joc. Si ei au dat cel putin trei goluri in urma greselilor noastre de marcaj!
Golul nu putea veni daca jucatorii nu atacau!
Schimbarea de atitudine mi se pare evidenta, acum doi ani am luat trei boabe fara sa cartim, astazi puteam sa-i batem. Valoarea este insa extrem de scazuta in comparatie cu ce se cere in Champions League. Noi suntem echipa de Cupa UEFA, unde sper sa si ajungem!
Ah, marea Fiorentina cu marele Mutu a luat-o cu 3-0, scor de neprezentare, de la Bayern!
zloty, pai marele Becali insusi a zis ca nu l-a ascultat! Mai citeste odata postul meu!
Alex, noi am atacat pt ca s-au retras francezii.
La 2-2 nu s-au mai aruncat asa in atac.Nu erau nebuni sa o faca.Doar era minutul 30.
Mai aveau in fata inca o ora de joc.
Au vazut ce au in fata si nu s-au stresat.
Ne-au violat.
eu nu`i inteleg pe astia care tot ii iau apararea lui Lacatus.. o fii el simbol ..da poate sa mai revina la Steaua dupa ce mai invata meserie..suntem intr`o criza care nu mai putem iesii daca ramanem cu aceleasi conceptii de joc care le are Lacatus..trebuie sa ganditi si voi ca nu se mai poate...a`ti vazut la chefere n`a mers 2-3 meciuri a schimbat antrenoru si utitati ce rezultate au acu..pai in felu asta nici blatu cu buzauu nu ne ajuta sa castigam!! trebuie adus un antrenor strain gen Dick Advocaat sau nu stiu... trebuie sa inteleaga becali ca tre sa inceapa sa dea mai mult la salarii macar de la antrenor!!!
Lasane Lacatus lasane nu esti de Steaua!!!cel putin nu ca antrenor!!!Dan Petrescu impreuna cu Meme si ajungem sa ne batem cu real Lyon fara probleme!!!Forza Steaua Lacatus nu vreau sa zik nimik despre tine din respect!!!ca jucator jos palaria ca antrenor jenant!!!
fratilor asta e situatia. sa fim realisti . nu avem singe in...banana dar nici jucatori : toja parca e lovit de minge ca de paratrasnet, Semedo parca e un iepuras sfios, arturo da un gol odata la cinci ani...In trebare : cu cine sa bati Lyonu??? cu Ghionea care mai lipsea un pic sa se apere, sa-si dea si centrarea si golurile. mi-a placut fata de alte meciuri catastofale Ogararu, bine de tot si Nicolita dar asta e unicat. De Lacatus nu pot zice mare lucru: respect ca jucator da ca antrenor zero barat, doar cu mult noroc si bafta nu putem pacali chiar pe toti. Nu pe Lyon care ne-au simtit imediat ca ne tremura genunchii ca la iepurasi. Si cind era la noi la Arad, La UTA nu facea mare branza. Vorba unei amice care lucra la motelu unde era el cazat la noi, il durea la 3 metri in fata si de UTA... Oricum felicitari inca o data francezilor care ne-au dat o mica lectie. Am uitat, daca aducem un antrenor adevarat si jucatori care sa joace si pentru club, culori blabla, avem o sansa. Vezi Bate Borisov....1-1 cu Zenit acasa la ei.
@zloty
Sigur ai vazut alt meci. Aici a fost problema de multe ori, era nevoie ca fundasii nostri sa faca fata unor atacuri rapide ale lyonezilor. Numai vreo 5 goluri am luat. Tocmai pentru ca se incerca de multe ori o asezare sus, dar niciun folos daca trei sferturi din preluarile si pasele mijlocasilor erau aiurea. Daca le-ar fi iesit toate astea acum jucau la Lyon, cotati la cateva milioane. Nu ¨se simtea¨ ca atacam, daca media de posesie era de 5 secunde.
roboteii care il apara pe Lacatus or fi probabili tovarasi sau prieteni, poate chiar el =))) ca tot zicea ca sta Meme pe forumuri si ii baga strambe, deci le urmareste....
cei care il sustin pe Lacatus se complac in mizerie si in mediocritate, ca sa sustii un om in conditiile astea mai trebuie sa tii cont si de caracterul lui, daca era Hagi probabil nu as fi fost asa de vehement dar Lacatus imi pare rau sa o spun e o carpa de om, imi provoaca doar sila, el avea impresia ca e "lucrat" de Olaroiu saracu =))))), uitati-va la conferinta de presa ca nu e in stare sa lege 2 vorbe...pt asta sa am eu respect ? imi pare rau dar urasc mediocritatea mai mult decat orice pe lumea asta.
bravo Nicolita in rest mie rusine mai ales de toja care la meciurile nationalei columbiei da totu pe teren iar la Steaua nici macar o pasanu o da rusine TOJA RUSINE TOJA aveam incredere in el dar da dovada de nepasare de nerespectare a culorilor care le poarta sa plece ca m-am saturat de el ![]()
![]()
![]()
![]()
Ca sa fie clar, eu nu ii iau apararea lui Lacatus!
Este normal ca infrangerile sa i se impute antrenorului...OOOPS! Normal am spus? dar patronul e normal, directia in care duce el echipa este normala? Declaratiile lui din aceasta seara, pe care le-am redat intr-un post mai sus, sunt normale?
Mi se pare stigator la cer sa-l ataci EXCLUSIV pe Lacatus. Intreb din nou> cine l-a adus pe Lacatus antrenor la Steaua si de ce?
Raspund tot eu (am ajuns sa vorbesc singur)> Becali, EXCLUSIV pentru imagine, la sfatul GUZGANULUI ROZALIU!
cu cine avem meciul urmator cu Buzaul nu ? daca castigam nu facem decat sa ne prelungim agonia dar m-as mira chiar si in cazul unei infrangeri sa-si dea demisia, poate doar daca ne bate Dinamo......
Matteo, si tu crezi ca daca isi da Lacatus demisia, o sa vina un antrenor mai bun?
o sa fie probabil iar Massimo principal, pana mai gaseste Becali un fost simbol, sa ne inchida gura!
ce-i asta?? Sunteti voi echipa de Champions League, gainarilor...sa va fie rusine..Semedo..fugi tata in Kongo dupa dromaderi ca nu ai o treaba cu fotbalul, Rodoi la fel baiete, mai bine erai accidentat ...macar stiam una si buna, degeaba esti capitan....ca nu ai o treaba mai baiete...!!! Eram mai fericit dak va umilea mai tare un 7-3 ...
tu ori esti dinamovist ori ai probleme grave.de Radoi Goian Ogararu zapata si Ghionea nici un stelist adevarat nu se ia.
Ca sa fie clar, eu nu ii iau apararea lui Lacatus!
Este normal ca infrangerile sa i se impute antrenorului...OOOPS! Normal am spus? dar patronul e normal, directia in care duce el echipa este normala? Declaratiile lui din aceasta seara, pe care le-am redat intr-un post mai sus, sunt normale?
Mi se pare stigator la cer sa-l ataci EXCLUSIV pe Lacatus. Intreb din nou> cine l-a adus pe Lacatus antrenor la Steaua si de ce?
Raspund tot eu (am ajuns sa vorbesc singur)> Becali, EXCLUSIV pentru imagine, la sfatul GUZGANULUI ROZALIU!
asta am spus si eu, fecali e mult mai vinovat pt ca el a inceptut toata mascarada cu Hagi si datorita lui s-a ajuns in situatia de a-l aduce pe Lacatus. Acest schizofrenic retardat care se crede antrenor-impresar-psiholog-filosof si cate si mai cate e mult mai vinovat pt ca el a creeat acest cerc vicios . Si-ar putea imagina oare cineva ca un un cioban bolnav mintal cu 3 clase care se lauda cu niste bani pe care nu-i are in realitate poate realiza mai mult de atat la Steaua ? dar degeaba il injuram ca de el n-o sa scapam niciodata, singura sansa pt a spera la alta Stea este sa schimbam antrenoru, de asta il ataca lumea pe Lacatus...
Lacatus striga la arturo cand noi eram jaloane in aparare si la mijloc nu legam 2 pase....Cine sa iti lege pasele astea, sa-ti contruiasca atacuri rapide, pe jos, spre poarta adeversa? Lovin, Ov. Petre si Radoi? Restul de ¨potenti¨ sunt pusi cu mainile la spate de becali pana la urmatoarea-i revelatie.
vina cea mare e a lui fecali, de la el a pornit toata mascarada asta si datorita lui a ajuns Lacatus la Steaua, acum degeaba isi toarna cenusa in cap pt ca e o mizerie de om imputita si el e cel care a construit acest sistem infect ....acum doar culege propriile roade
Matteo,
O sa vina tot un antrenor care n-o sa carteasca in fata lui Becali.
In seara asta Laca a cartit, nu l-a ascultat (marele voievod a declarat el insusi asta), a jucat cu ce i-a pus la dispozitie ciobanul si a pierdut, pentru ca valoarea echipelor e mare in Champions League!
rezultatul neascultarii> Steaua a dat trei goluri si la un moment dat arevenit la conducere dupa ce fusese egalata la 2.
Steaua are fotbalisti doar pe zapata Goian Radoi Ghionea Ogararu si Nicolita pentru ca doar ei simt ce inseamna sa fii STELIST
Pentru cine am ajuns eu sa`mi consum noptile... pt tziganu de Banel , pt impresaru de Ghionea care se crede mare fotbalist , pt arthuro care face parada modei pe teren ..pt idiotu de becali care din miliardele alea ale lui nu e in stare sa bage si el ceva bani in jucatori si sa aduca un antrenor klumea.. sa lase draq imaginea !! pacat asta ne e soarta noastra a romanilor..cine dracu ne`a blestemat in halu asta?? ca nu am omorat pe nimeni dc aveam soarta asta mereu de looseri"?
cu cine avem meciul urmator cu Buzaul nu ? daca castigam nu facem decat sa ne prelungim agonia dar m-as mira chiar si in cazul unei infrangeri sa-si dea demisia, poate doar daca ne bate Dinamo......
O sa se mai schimbe 100 de antrenori, becali acelasi va fi, jocul nostru la fel va arata la mijloc cu acesti fini pasatori.
De exemplu Lovin nu la echipa a doua trebuie trimis, ci la o grupa de copii de 10 ani, sa invete o pasa simpla in fata de cativa metri, o preluare in regim de viteza, dupa aia eventual sa inceapa sa ca incerce sa nimereasca poarta dinafara careului. Sunt sigur ca daca maine vine marele Mourinho pe banca ii atinge cu bagheta lui magica si vor fi niste mijlocasi centrali completi, niste declansatoare de atacuri fulger, viteziste.
Pentru tine milioanele alea pe care le abera becali sunt mult prea putine ca sa ¨exprimi¨ valoarea acestor mijlocasi.
Matteo,
O sa vina tot un antrenor care n-o sa carteasca in fata lui Becali.
In seara asta Laca a cartit, nu l-a ascultat (marele voievod a declarat el insusi asta), a jucat cu ce i-a pus la dispozitie ciobanul si a pierdut, pentru ca valoarea echipelor e mare in Champions League!
si ar trebui sa-l felicitam pe Lacatus ca a fost milog 99 meciuri dar nu si al 100-lea ? ordine, neordine Lacatus nu are treaba cu fenomenul nu trebuie sa fii geniu sa-ti dai seama de asta, cu el antrenor nu avem absolut nici nu viitor....oierul imputit insa nu are ce sa comenteze, el l-a adus aici doar ca sa ne inchida noua gura si ca sa-l tina pe post de vasal, nu pt valoarea lui.
Dupã meciul cu Sportul mi-au ieșit fire de pãr alb, dupã meciul de la Galați mi-a pocnit un vas de sânge la cap, dupã meciul din seara asta nu simt decât lehamite și resemnare.
Btw, Marius, mai sari cu niște avertismente, cã iarãși sunt jigniți idolii gazonului...