Ma amuza cum se polemizeaza pe site cu faze gen "toja trebuia pe stanga","am pierdut pentru k a iesit ov.Petre","a gresit Lacatus" etc. Sa va fie clar,Lyon este cu 5 clase peste noi,puteau sa ne dea gol oricand ba chiar au si declarat asta dupa meci. Nu laud infrangerile pentru k asta a fost o noua umilinta in CL insa sa zicem mersi k am dat 3 goluri avand in vedere k Steaua nu exista de la mijloc in sus,e aproape un miracol sa dai atatea goluri fara mijlocasi si atacanti adevarati.
Viitorul e extrem de previzibil. Steaua are meciuri grele in fata,pe care cel mai probabil le va pierde,Lacatus va pleca sau va fi demis iar noi ne vom uita cum altii avanseaza in CL si poate cel mai nasol lucru,cum javrele intra in CL pe munca noastra. Vor fi dati afara multi jucatori in iarna,Jiji va scoate bani putini din nou iar transferurile vor fi facute de "profesionisti" gen giovanni becali cunoscut pentru "performantele" din ghiulesti si groapa.
Daca va plangeti de prezent,credeti-ma viitorul va fi si mai negru,nu numai k noi o sa mergem din rau in mai rau dar o sa ne si uitam la altii cum progreseaza pe cand noi ne ducem in prapastie.
Stiu k nu o sa imi raspunda nimeni dar vreau sa adresez si eu niste intrebari conducerii Stelei:
-de ce nu scoate mai multi bani becali (avand in vedere k se da cel mai bogat om din tara)?
-de ce nu se face din Steaua II o pepiniera pentru Steaua in loc sa fie transformata intr-un cimitir al exilatilor?
-cu cine va sfatuiti d-le becali cand aduceti aceste panarame gen Semedo sau arthuro?
-cu cine va consultati cand decideti ce posturi trebuie acoperite la Steaua? Sau le visati noaptea?
-de ce nu exista Steaua de la mijloc in sus,avand in vedere transferurile trambitate? Singurii jucatori care se apropie de valoarea Stelei din acele zone sunt ov.Petre si Dayro
-de ce ati vandut singurul fundas stanga bun(nesu) cand Petre Marin a dat semne de demult k trebuie sa se retraga iar emeghara e out de aproape 1 an.
-de ce nu concediati panaramele din echipa medicala care ne dau an de an nspe jucatori accidentati sau ii baga nerefacuti in teren? Nu e posibil k la o echipa de calibrul Stelei sa ai atatia accidentati pe an. Amintesc doar cazurile Radoi,emeghara,ov.Petre,plesan,szekely.
Si as mai avea inca o mie de intrebari insa nu mai ma obosesc sa le pun. Noi ne construim echipa dupa modelul becali si asta spune tot. Inainte Stoica facea transferurile,avea colaboratorii sai in strainatate,il convingea pe jijel in privinta anumitor transferuri si gata. Si MM a dat rateuri insa aducea jucatori cu un scop.
Noi aducem si vindem fara cap. Stiti de ce a venit Semedo? Pentru k becali il considera cel mai periculos om de la chefere. Atentie,becali,omul care stie 0 fotbal a adus acest jucator de banda drepata(la noi bineinteles k e pus pe stanga de antrenor) desi ii mai aveam acolo pe Banel si szekely. Si asta nu e singura teapa luata de fecali care bineinteles k nu s-a interesat de valoarea si starea medicala a jucatorilor,pentru k el face selectia in stil manelistic dupa ureche. Iancu i-a dat teapa cu emeghara si ov.Petre,jucatori valorosi pentru mine insa cu mari probleme medicale. Astfel Timisoara a luat vreo 3 milioane iar noi am luat 2 jucatori numai buni de bologna.
Abia astept sa vad ce minunatii o sa mai ne aduca verii in iarna iar daca Lacatus va pleca si echipa isi va continua caderea il si vad pe cioban la TV acuzandu-l pe Lacatus cum k i-a stricat echipa si bla bla bla.
Multi credeau k diferenta dintre chefere si Steaua este mentalitatea strainilor. Bullshit. Diferenta e cea de valoare,valoare care iti permite mai apoi sa ai o mentalitate sanatoasa in fata marilor echipe. La aparare raman la parerea k suntem mai buni k ei cu exceptia fundasului stanga insa de la mijloc in sus ne sunt superiori,au jucatori mai buni si mai sunt si folositi pe posturile lor.
CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.