Prima concluzie dupa un asemenea meci este ca nu avem antrenor, jucatorii avand o miscare de-a dreptul browniana pe teren. Nu am vazut nici o strategie, nici o idee de joc. Degeaba ai cateva faze inspirate si dai gol, nu ajung ca sa castigi o partida la acest nivel. Nu merge doar cu ciupeala, trebuie sa arati si o gandire tactica. As da urmatoarele note:
Lacatus - 1
Pe cat de mare jucator a fost, pe atat de zero este ca antrenor.
Zapata - 7
A avut cateva interventii bune iar golurile nu sunt din vina lui.
Ogararu - 4
Nici prea grozav, dar nici catastrofal, a avut totusi unele incercari...
Goian - 5
A dat un gol, marile greseli in aparare nu i-au apartinut lui. Desi nu sunt un fan Goian, care in meciul Romania - Franta a fost o balerina (cu exceptia golului), in meciul acesta nu il pot acuza de nimica si ii dau nota de trecere.
Radoi - 1
A avut un meci catastrofal, gafe dupa gafe, un jucator care pare terminat dupa desele accidentari, umflat cu disperare de presa si de clanul Becali. L-o lua Murinho la Inter cand or zbura porcii.
Petre Marin - 1
O pensionare ar fi onorabila. Pur si simplu nu face fata sa joace la acest nivel.
Banel Nicolita - 2
Un antitalent fotbalistic, care ne chinuie meci de meci. Nu i-am dat 1 pentru ca totusi vrea, dar nu poate, a mai alergat, s-a nimerit sa ii iasa o centrare-doua la cornere, dar atat. In rest o gramada de faze stricate, de executii rudimentare. Nu pricep cum de Lacatus il pune sa execute fiecare lovitura libera, de parca ar fi Hagi. E inexplicabil.
Lovin - 1
Un jucator de Liga a 3-a cu un fizic antisportiv si cu executii rudimentare. De ani de zile tot sper sa scapam de el si nu se mai intampla. La acest meci ne-a aratat clar de ce il cheama Lovin si ca nu este in stare sa faca nimica pe teren.
Ovidiu Petre - 3
O nota destul de mare pentru eficienta, a atins o singura data mingea tot meciul si a fost gol. Nu prea a aratat nimica. E totusi mai bun decat Lovin, dar nu este un jucator de pretentiile Stelei.
Semedo - 1
Practic tot meciul a fost jucatorul lor. Desi a alergat dupa minge, nu a dat o singura pasa buna. Sau o fi dezorientat, sau atata poate baiatul.
Toja - 1
N-o fi jucat pe postul lui, dar a facut cateva faze penibile in care a sarit mingea din el ca din coltul mesei de parca n-ar fi jucat fotbal in viata lui, pentru care nu are nici o scuza.
Dayro Moreno - 4
Omul se zbate, doreste sa se remarce, dar sufera de sindromul Mutu la Nationala. Mai exact, este folosit aiurea pe teren, nu iti poti da seama ce post are, si se doreste ca el sa faca diferenta pe teren. A fost adus pe post de golgheter veritabil si este chinuit aiurea pe un post care nu ii convine. Dayro Moreno nu este un Hagi sa le faca pe toate si trebuie ca Lacatus sa inteleaga asta, este doar un atacant bun.
Arthuro - 2
A dat el golul, dar in rest a fost o calamitate. Este un rebut adus din Liga a 2-a spaniola de la care nu ai la ce sa te astepti. Sare mingea si din el ca din coltul mesei, mereu se impiedica, mereu este imprastiat sau pe jos. Un rezultat al strategiei becaliene de transferuri.
Kapetanos - nu pot da nota, a jucat foarte putin si nu prea s-a intalnit cu mingea.