Citat:
"De ce nu pleacã odatã de la Steaua? De ce ne exaspereazã meci de meci, folosind jucãtorii pe alte posturi decât cele pe care dau randament maxim? Da, l-a introdus pe Stancu titular, a jucat cu Dayro vârf și nu mijlocaș de creație, dar nu a fost în stare sã gândeascã un sistem care sã îi ?serveascã? pe cei doi cu mingi utilizabile. De ce s-a jucat cu mingi pe sus la Fiorentina, când e clar cã lui Stancu nu-i sunt de folos aceste mingi?
Se știe, Lãcãtuș nu are niciun merit în calificarea în Champions League! Determinarea și Banii lui Becali au fãcut jucãtorii Stelei sã-și doreascã victoria! Dar Arthuro de ce e ținut acum în afara lotului? Da, nu e atacantul pe care ni l-am fi dorit în teren, dar totuși, nici chiar așa, sã-l lase în afara echipei! Lãcãtuș ãsta habar n-are de antrenorat, nu știe nimic, n-are nicio treabã.
Am fãcut egal cu CS Otopeni, echipã care înaintea meciului cu Steaua avea 4 puncte. Cât sã mai suportãm umilințele astea, comparabile cu perioada Olãroiu? De ce nu a gândit Lãcãtuș un sistem în care sã desfacã apãrarea ermeticã a adversarului? Lãcãtuș e un sclav, o cârpã care acceptã amestecul patronului.
DE CE MAI STÃ LÃCÃTUª LA Steaua, CÂND NU E ÎN STARE SÃ CREEZE O ALTÃ STEA 1986?
Sã vinã Olãroiu și Protasov, ei ar putea face minuni la Steaua! Sã vinã Grig de la Galați și Popa de la Iași! Nici Rednic, Lucescu sau Andone nu ar fi rãi! Oricine e mai bun decât Lãcãtuș! Se înțelege, vorbim aici de Lãcãtuș antrenorul, nu de Lãcãtuș jucãtorul-simbol. În cazul jucãtorului, jos pãlãria, respecte eterne!
Acestea sunt argumentele steliștilor ce doresc debarcarea imediatã a lui Marius Lãcãtuș. Ce vom face dupã aceea, pe cine punem în loc? Nu se știe, Dumnezeu cu mila! Gãsește el Becali un fost simbol, sã ne închidã gura. E o rețetã de succes,aplicatã deja odatã și pe care i-a sugerat-o și lui Taher. "
Edit Moderatori
Invata sa citesti si te mai asteptam pe site