La multi ani, multa sanatate si tot ce iti doresti!
La multi ani, multa sanatate si tot ce iti doresti!
E o zi cand sufletul invinge orice urma de tristete, cand tot ce a fost greu ti se pare usor, e ziua cand mai cade o petala din trandafirul vietii!
LA MULTI ANI! Si cat mai multe meciuri reusite in tricoul Stelei!
La multi ani, Bichon! Toate visele tale sa devina realitate, sa fii sanatos si fericit... si bineinteles, sa ai parte de evolutii cat mai bune, sa castigi multe trofee cu Steaua, sa fii iubit si apreciat de fani.
E un jucator bun Nesu, dar ar mai trebui sa puna ceva pe el!
A fost, indiscutabil, cel mai bun jucator in meciul de aseara. Nu-mi aduc aminte sa fi gresit undeva.
Mihãițã Neșu a ratat un transfer în Anglia, la Aston Villa, susține Cancan. ?Bichonul? s-a aflat în atenția clubului din Albion în toamna anului trecut, care oferea o sumã record, 4.000.000 de euro, pentru un transfer definitiv. Atacul lui Onofraș din turul campionatului l-a trimis la clinica de la Bologna, englezii renunțînd la intenția lor. "A fost o ofertã importantã pentru Mihãițã. Era vorba de o echipã importantã din Anglia. Suma de transfer era în jur de 4 milioane de euro. Dar, sãracu', s-a accidentat și totul s-a schimbat. Acum nici mãcar nu mai joacã meci de meci. Accidentarea a anulat practic aceastã ofertã", a declarat impresarul Dumitru Tudor.
O noua aberatie a presei. Cine dracu' sa dea 4 milioane pe un fundas din Est, cand Liliam Thuram a costat 3 milioane, iar Zambrotta 7.
Aston Villa astia nu se interesau la un moment dat si de Radoi? Sau de Dica... Nu mai stiu... Probabil au scos stirea de la naftalina si au schimbat doar numele jucatorului...
Parca da, de Dica.
De Mirel, s-a interesat si Manchester, si Arsenal, si Porstmouth, Liverpool, tot Premier League-ul, ce mai... daca ne luam dupa presa.
Pe cei de la Portsmouth chiar ii interesa Mirel.
@axl23:
Au nimerit si ei o singura data... In rest, doar umplutura...
Totusi 4 mil. de euro pentru Nesu e prea mult...
Da, suma e exagerata, cretul face sub un milion. Cel putin la forma actuala, exceptie meciul din cupa.
Nici in meciul de Cupa nu a fost el foarte bun... Restul l-au scos in evidenta jucand foarte slab... ![]()
Nu, a fost bun, a avut o singura greseala de marcaj, atat. Si nu sunt sigur ca era omul lui, faza se petrecea in fata careului, central. Si da, ceilalti au jucat infect in comparatie cu el.
Chiar am apreciat evolutia lui Nesu in meciul respectiv. A fost cu mult peste media echipei. Daca ar juca asa meci de meci ar fi excelent. Dar din pacate imi amintesc de meciul cu Otelul si de alte meciuri in care a fost total depasit din punct de vedere defensiv.
Nesu a jucat excelent sub comanda lui Protasov cand a cochetat si cu prima reprezentativa... apoi, dupa venirea lui Oli, a fost trecut pe linie morta, pentru ca acesta sa-i poata da sanse copilului de suflet: Gigel... deci cred ca declinul lui Mihaita il are la baza pe Oli!
NESU a fost dorit de Aston Villa si de PSV in iarna! Singurul motiv pentru care nu s-a realizat transferul la una din aceste echipe a fost accidentarea lui!
Nesu joaca foarte bine, mai ales in ultimele meciuri!
Forza Steaua!
Excelent, perfect, fara greseala cred... Un meci, din nou fara greseala a lui Mihaita Nesu... Si un lucru imbucurator: Gigel Coman are in sfarsit un adversar puternic pentru postul de titular la Steaua.
Gigi Becali CATRE NESU: "DE MAINE, ITI CAUTI ECHIPA!"
Scandal la Steaua dupa calificarea in turul III al Ligii Campionilor. Gigi Becali s-a enervat rau din cauza lui Nesu, care, suparat ca a fost tinut rezerva de Hagi, a refuzat sa salute galeria la finalul meciului cu Zaglebie Lubin.
Gigi Becali l-a luat imediat la rost pe fundasul Stelei si l-a anuntat ca din acest moment, poate sa isi caute echipa, pentru ca la Steaua nu mai are ce sa caute, informeaza TVR.
Ma, a tot aparut stirea asta da' nici unu' nu da sursa. E de pe Fanatik?
Ma, a tot aparut stirea asta da' nici unu' nu da sursa. E de pe Fanatik?
www.sport.ro
@axl23
În toate ziarele a apãrut știrea referitoare la Neșu.
Un gest urat din partea bisonului. Daca nu se impaca sa fie rezerva, sa munceasca mai mult decat concurentii sai pe post. Oricum, trebuie sa inteleaga ca intr-un meci nu pot evolua decat 14 jucatori, care sunt alesi de antrenor in functie de forma fizico-psihica, dar si de specificul adversarului si ideea de joc care se impune.
Spectatorii nu au nicio vina ca nu joaca ,,x" sau ,,y".
Ei vor si merita sa fie salutati de catre toti componentii lotului. Sincer, nu ma asteptam la un astfel de gest din partea bisonului!
Daca pleaca Nesu de la Steaua ma fac farist!
Pai a zis Becali ca sa isi caute echipa. Eu nu stiu ce il apuca pe Jiji asa dintr-o data!
Un meci excelent facut de Mihaita. Din partea mea are nota 10.