Nu joaca,e accidentat.Partea stânga a apararii va fi asigurata de veteranul Petre Marin.
Nu joaca,e accidentat.Partea stânga a apararii va fi asigurata de veteranul Petre Marin.
of ce ghinion. sper sa se insanatoseasca cat mai curand. ![]()
Nici pe Bernabeu!
"Neşu are entorsă la genunchi şi nu poate evolua multă vreme de acum încolo". Previziunile sumbre ale lui Cosmin Olăroiu, făcute după meciul Poli Iaşi - Steaua, de acum 3 săptămîni, se confirmă. Chiar dacă antrenorul a sperat că fundaşul accidentat de Onofraş îşi va reveni într-o lună, "Bichonul" nu se poate pregăti deocamdată alături de colegii săi.
După ce lui Neşu i s-a dezumflat genunchiul stîng, el a făcut un nou control medical, care a relevat că fotbalistului i-au fost afectate şi ligamentele. Deocamdată, el face antrenamente specifice de recuperare şi alergări uşoare alături de preparatorul fizic Ferdinando Hippolliti.
Neşu poartă în zona genunchiului multe bandaje pentru a nu risca o accidentare mai gravă şi este monitorizat în permanenţă de medicul Radu Paligora. Zilele trecute, jucătorul a fost consultat şi de doctorul grec Nikos, venit din Italia pentru a-i supraveghea pe accidentaţii Stelei. El l-a anunţat pe fundaşul stînga că nu trebuie să forţeze revenirea pe gazon, altfel riscă să ajungă la operaţie!
Surse autorizare susţin că prezenţa lui Neşu pe teren împotriva lui Real Madrid, peste două săptămîni, este aproape imposibilă;.
sursa: gsp
Imi sta pe limba sa zic ceva de 'bine' despre Onofras, dar ma abtin :evil:
Imi pare rau pentru Nesu pentru ca a avut o evolutie buna la Kiev, are mai mult tupeu ca Saban, a dovedit ca este mai bataios si lucrul acesta nu ar face decat bine echipei. Din pacate n-o sa putem sa-l folosim pe el pe Bernabeu si cred ca locul o sa-i fie luat de Stelian Stancu, pentru ca lui Saban i s-a dat o sansa mare si a ratat-o. Mi-as dori ca Bichonul sa fie refacut macar pentru partida cu francezii pentru ca e mai valoros decat israelianul si mai experimentat ca Stelian.
cand intra iar Nesu pe teren?ca deja e accidentat de ceva vreme..
Steaua are nevoie de 2 fundasi laterali.
Nesu pare nesigur si nu are constanta iar Petre are o varsta
Se pare ca Nesu a facut deplasarea cu echipa azi, si nu marti, cum va fi cazul cu Mirel, Victoras si Cristocea.
Nu pot sa nu ma-ntreb daca nu e si asta o surpriza gen 'accidentarea' lui Carlos inainte de meciul cu Rapid din Cupa UEFA. Sper din tot sufletul sa fie asa, si sa jucam cu Nesu si Petre Marin. Ca solutia Stancu nu-mi inspira deloc incredere intr-un meci ca cel de miercuri... :?
Este destul de riscant sa incepem cu Nesu. Pana la urma decizia ii apartine lui Oli.
Bine ai revenit, Nesu!!! ![]()
Fain de tot. A jucat Nesu cu Alba-Iulia. Ce bine ca si-a revenit. ![]()
Nesu a efectuat ieri, la Bologna, un test care a demonstrat cã accidentarea de la genunchi i-a recidivat pentru cã, la sfatul doctorului Stelei, a jucat nerefãcut cu Alba Iulia
Fundasul stînga al Stelei, Mihãitã Nesu, a fost nevoit sã plece miercuri în Italia pentru a efectua un consult suplimentar dupã ce la finalul meciului cu Unirea Alba Iulia, 2-1 joia trecutã, în Cupa Timisoreana, i-au reapãrut durerile la genunchiul drept . Atunci, Nesu revenise pe gazon dupã o pauzã de 5 sãptãmîni.
Doctorul Nanni l-a întrebat pe stelist de ce a fortat revenirea pe teren si i-a explicat cã e vorba despre o recidivã la accidentarea pe care a suferit-o în meciul cu Poli Iasi. Nesu a primit însã OK-ul medicului Stelei, Radu Paligora, de a evolua ca titular în meciul cu Unirea Alba Iulia, desi nu era încã nerefãcut sutã la sutã. De altfel, el s-a resimtit chiar în finalul întîlnirii, iar dupã joc a acuzat dureri mari. Nanni, unul dintre cei mai renumiti ortopezi din Europa si cel care este directorul clinicii Isokinetic din Bologna, s-a arãtat ieri extrem de mirat, dupã ce l-a consultat pe Nesu, de faptul cã jucãtorul a fost lãsat sã joace în urmã cu o sãptãmînã.
Radu Paligora este medic al Stelei din toamna lui 2004, atunci cînd antrenor era Walter Zenga. El are 31 de ani si a terminat Facultatea de medicinã în 1999. De atunci, a lucrat la Spitalul Militar si în Fortele Aeriene, fiind medic generalist. Pentru o scurtã perioadã, de acomodare, el a fost asistat în primele luni petrecute în Ghencea de fostul doctor al Stelei, Ionut Codorean.
www.gsp.ro
Este al treilea diagnostic gresit dat pe Paligora in ultimele 4-5 luni.
Din cauza acestor greseli au suferit Radoi si Cristocea,iar acum este randul lui Nesu :?
Daca nu e inca o nascocire a presei, cred ca Paligora ar trebui dat afara, ca destule probleme si confuzii s-au iscat din cauza lui. Nu e posibil ca un club de talia Stelei sa nu aiba un medic profesionist!
P.S. Saracul Nesu... ![]()
Pentru cine nu stie,Paligora e medic generalist,nu ortoped.
Deci nesu nu are sanse sa joace cu dynamo Kiev??? :evil: e de rau! :cry:
Nesu a fost operat la genunchiul drept, la BolognaFundasul Stelei, Mihai Nesu, a fost supus, joi dupa-amiaza, la Bologna, unei interventii chirurgicale la genunchiul drept si va fi indisponibil cel putin doua luni si jumatate.
Perioada de recuperare este de minimum doua luni si jumatate, astfel ca Nesu va rata meciurile pe care Steaua le mai are de disputat in acest an, cu Jiul Petrosani, Poli Timisoara, Universitatea Craiova in campionat, Olympique Lyon in Liga Campionilor si posibil, partidele din 16-imile Cupei UEFA, programate la 14/15 si 22 februarie 2007.
sursa: spt
Insanatosire grabnica, Mihaita! ![]()
Auch.... :-SS Cam naspa pentru Mihaita insa "Sanatatea e mai presus de orice"asa ca...
INSANATOSIRE GRABNICA :!:
Neșu a început programul de recuperare la Bologna și va reveni în februarie!!
Mihaita Nesu a inceput, de cateva zile, antrenamentele usoare, dupa ce a avut piciorul imobilizat. Fundasul Stelei se afla la clinica Isokinetic din Bologna si a intrat in perioada de recuperare dupa operatia suferita. Se preconizeaza ca stelistul sa ramana sub supravegherea cadrelor medicale din Italia pana in luna februarie, Isokinetic fiind recunoscuta pentru faptul ca le permite fotbalistilor sa paraseasca clinica doar daca sunt 100% recuperati din punct de verede fizic.
stelisti.ro
"Asasinul" lui Nesu,Marius Onofras de la Poli Iasi,este detinatorul centurii maro la judo si al unui titlu de campion national.
http://www.prosport.ro/articole/mijlocasul...u-centura/19402
hmm...totusi nu trebuia sa exerseze pe nesu. putea sa aleaga un jucator de la Dinamo ![]()
la multi ani, Mihaita, si tot ce iti doresti! sa redevii titular! mult succes, intotdeauna o sa ai un sustinator in mine!
La multi ani, Bichonule!
Sanatate si cat mai multe meciuri reusite in tricoul Stelei!
ba cum nene frate in fiecare zi e ziua de nastere a cuiva ... in fine La multi ani:)
pe 24 septembrie imi pare ca nu e ziua nimanui.