sa aduca repede MM in iarna (sau chiar acum daca se poate) inca un fundas stanga! imi pare rau ca l-au luat dn pe pascovici
sa aduca repede MM in iarna (sau chiar acum daca se poate) inca un fundas stanga! imi pare rau ca l-au luat dn pe pascovici
da ce are nesu... ?
Pt cei care-l critica pe Nesu o sa dau un citat de pe site-ul celor de la OL,o caracterizare a echipei noastre facuta de un belgian care le spunea francezilor urmatoarele:
concernant le Dinamo de Kiev c est du solide, un jeu rapide en contre
je peux vous parler du steua car j ai vu les 2 matchs contre le standard en tour preliminaire et au match aller a liege ils m ont fait une grosse impression Meme si liege n est pas une equipe top
ils ont un super arriere gauche ,Nesu, rapide un peu dans le Meme registre cu u abidal , et qui participe enormement aux attaques, et qui a mis au supplice une vieille connaissance deflandre
il y a un joueur dont il faudra se mefier c est le meneur de jeu Dica tres fort techniquement et qui est un faux lent ainsi que Nicolita , et Lovin tres physique
sinon en attaque le joeur qui m a le plus impressione est venu du banc Cristocea, tres rapide et qui a mis le feu a la defense, ainsi que Badea que l on ne voit pas bcoup mais qui a plante les 2 buts au retour "[/b]
O traducere rapida ar fi:
Au un super fundas stanga,Nesu,rapid,cam in acelasi registru cu Abidal si care participa enorm la atac si l-a supus la cazne pe Deflandre
Trebuie sa va temeti de conducatorul de joc,Dica,foarte tehnic si care da falsa impresie de lentoare ca si Nicolita si Lovin puternici fizic
In atac surpriza a venit de pe banca,Cristocea,foarte rapid si care a pus pe jar apararea ca si Badea,care nu s-a vazut mult dar a marcat 2 goluri in retur"![/b]
[/list
Cred ca s-a referit la Cristocea considerandu-l rezerva datorita faptului ca n-a fost titular la Liege si necunoscand echipa noastra a considerat ca la Liege,11-le de start a fost echipa standard!
Fundașul Stelei, Mihai Neșu, a cãzut de pe picioare, astãzi, la antrenamentul Stelei. El a fost internat de urgențã la Spitalul Militar Central, unde a fost consultat de un medic de la secția internã, de un cardiolog. De asemenea, jucãtorul a fost supus unor analize.
Diagnosticul a fost acela de crizã din cauza suprasolicitãrii organismului la antrenament. Mihai Neșu nu a jucat ieri în partida jucatã de Steaua la Pitești.
sursa gsp.ro
Sper sa fie totul bine pentru el si sa isi revina. Oricum va fi o problema miercuri flancul stang, cred ca G.Coman va fi fundas stanga. Ce inspirat Oli ca l-a folosit pe Coman fundas stanga in amicalul cu Gloria Buzau. Sa speram ca va juca bine.
dap, nu joaca Marin la Kiev
atunci sper sa se faca bine NESU ![]()
P.Marin e SUSPENDAT !!!
Sper sa se faca bine Nesu ... sa prinda meciul cu Kiev , asa poate il vade vreun scout si il ia la o echipa mare :!:
Nu zic ca nesu e un jucator excelent , dar el e bun si el are profil de mijlocas ofensiv / defensiv nu de fundas :!: ... Eu ii urez mult noroc lui nesu in continuare sa se faca bine si sa joace cum stie el mai bine in CL ![]()
Forza Nesu
Cred ca se exagereaza cu Nesu. Sigur, daca medicii sunt de parere ca exista cel mai mic risc, este mai bine sa nu joace. Vom vedea maine cel mai probabil ce se va intampla.
la Kiev va juca sigur Nesu pe stanga ...iar pe dreapta cred k va juca cu Stancu!
Sper din tot sufletul ca Nesu sa-si revina pt meciul cu Kiev si sa-l bage odata Oli mijlocas fiindk e clar ca aklo ii e locul.Acu' sa vedem ce zic medicii fiindca la cum e el ar intra pe teren in orice clipa,cum a facut la meciul din sezonul trecut cu Dinamo cand a lesinat,vroia sa intre sa joace in continuare ![]()
Bravo Nesu !! e singurul jucator in care ma regasesc:ambitie,perseverenta si devotament :wink:
Tot acest incident cu Nesu cum ca ar fi cazut pe teren si transportant de urgenta la spital a fost o noua inventie a presei
Oli a spus aseara la Recursul Etapei ce s-a intamplat : Nesu a participat la antrenamente, a ajuns acasa si a vomat, dupa care la l-a sunat pe doctorul echipei iar cei doi s-au intalnit sa-i faca niste teste.
De aici si pana la lesinat la antrenament e drum lung , nici nu stiu cum s-a putut ajunge la minciuna asta... vad ca le place la cei de la gsp sa isi umple ziarul
nasol treaba cu Nesu nu cred ca Oli va risca.... trebuie sa jucam cu Saban pe stanga sau Satncu,,, ar mai fi o solutie Baciu fundas stanga....
Nesu a avut un meci foarte bun cu cei de la Dynamo, sper sa confirme forma foarte buna si in urmatoarele partide.
a "confirmat" acum in meciul cu rapid :?
Acum dupa ce s-a terminat meciul, poate este mai bine asa. Nesu este extrem de util in ofensiva, dar poate fi usor depasit in defensiva uneori. Daca juca in meciul cu Dinamo, probabil ca Ze Kalanga l-ar fi depasit uneori si parca Petre Marin imi da mai multa siguranta.
ai dreptate....in ofensiva joaca mai bine decat in defensiva.....ar fi o idee sa faca schimb cu Nicolita....nu de alta da' aseara Nicolita a protejat destul de bine mingea ca fundas dreapta ![]()
Neşu - suspendat două etape
Neşu a fost suspendat două etape dupa eliminarea din partida cu Rapid Bucureşti. Fundaşul Stelei va plăti şi o amendă de 3.000 de RON. Neşu va absenta din partidele cu Dinamo Bucureşti, în deplasare, şi Gloria Bistriţa, pe teren propriu.
sursa: stelisti.ro
mie imi place super mult de el!are careva adresa lui de mail sau de mess?sau stiti informatii cv despre viata lui din spatele fotbalului?ast rsp voastre
Mihai Nesu a fost declarat cel mai bun jucator al echipei,în meciul cu Lyon.
Intr-un sondaj pe stelisti.ro,a primit cele mai multe voturi.Peste 20%.
Felicitari Mihai pentru determinarea cu care ai jucat!
Se poate spune ca a mâncat Wiltord pe pâine.
Email : M***@***
adresa asta e chiar a lui Nesu sau ..........Adica intra chiar jucatorii pe adresele astea?
Teoretic da.
Ce te costa sa incerci ?
Teoretic da.Ce te costa sa incerci ?
ai dreptate ! am sa incerc ![]()
am auzit ca e casatorit:-?e adv?chiar sunt curioasa dk stiti cv de sotia lui!!
Se cunosc inca din liceu. Sotia lui Nesu a terminat Facultatea de Arte Plastice, sectia restaurare ceramica, si Facultatea de Medicina, cosmetica medicala.
Uite aici un interviu ku Nesu.... poti afla mai multe detalii: http://www.prosport.ro/index.php?section=a...n=index&id=6522