FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

GRUPA F: Lyon, Bayern Munchen, STEAUA, Fiorentina

«14567810»
barbubobby29.08.2008 01:20
@barbubobby

tin sa te contrazic putin legat de grupa E :D

cu Lyon avem sanse mari sa scoatem niste puncte pe cand cu Manchester ma indoiesc...iar cu bayern la fel cred ca am putea sa scoatem ceva puncte acasa spre deosebire de echipe gen villareal care are aproape acelasi stil ca sevilla bazat pe joc in viteza. Steaua poate sa faca meciuri memorabile cu adversari care se bazeaza mai mult pe forta decat pe viteza

 

Premisa de la care pornisem era ca oricum dubla mansa cu Lyon este oarecum sacrificata in ideea in care vom scoate 0 pt (ceea ce intradevar era mult mai clar cu MU) sau maxim un punct care nu stiu cat de mult ar conta.

Cat despre comparatia intre Bayern si Villareal, sincer m-am gandit efectiv doar la numele celor 2 echipe fara sa iau neaparat in considerare stilul de joc... Cu toate aceste cand vine vorba despre Bayern in afara de Toni si poate Borowski, despre care putem spune ca se bazeaza in principiu pe forta, iti dau doar 5 nume Podolski, Ribery, Schweinsteinger, Klose si chiar Lahm... daca nici cu astia nu ai joc in viteza....

Oricum parca mai conteaza acum... Sper sa fie cum zici tu si sa fie Bayern genu de echipa cu care Steaua poate face meciuri memorabile, mai ales ca nu a avut un start de sezon prea bun (cel putin dpdv al rezultatelor).

zloty29.08.2008 04:59

Ai baieti ca nu e dracul atat de negru , despre Lyon numai stiu ce jucatori are dar vedem ce facem cand ajungem sa jucam cu ei ,dar bayern nu are nimic in comun cu ce juca acum cativa ani ,urmaresc destule meciuri din bundesliga si sezonul trecut si cele 2 etape de acuma nu au aratat un bayern stralucitor au fost o gramada de rezultate de 0-0 in care se chinuiau sa dea un gol (cu toate starurile in teren) unor formatii slabe ,deci se poate

Vladady29.08.2008 06:36

eu zic ca sunt sanse reale de a ocupa cel putin locul 3,in schimb pentru CFR (coaiele ferate) vai de Steaua lor...

Forza Steaua :punk:fular-campionii:steag_cruce_invers:

AndyQ29.08.2008 06:51

Salutare si bine v-am regasit. :) Dupa o indelungata pauza am decis sa scriu si eu cateva randuri pe acest site. Recunosc ca imi doream sa fac acest lucru cu ceva vreme inainte, cand a inceput campionatul dar nu prea aveam ce scrie. De privit... am tot privit si am analizat comentariile fiecaruia, in tot acest timp. Am observat ca nu-mi place sa comentez in pauza competitionala. Probabil din pricina faptului ca duceam lipsa de exact acel lucru pentru care e menit un site de genul asta: fotbal. Daca tot a inceput, ii dam inainte, nu?

 

Sa recapitulam: Steaua a terminat pe 2, in campionat, a jucat tur preliminar si s-a calificat pentru al 3-lea an consecutiv un UCL. Felicitarile mele! Nu poate decat sa ma bucure faptul ca avem doua echipe in UCL, anul asta, mai mult de atat in conditiile in care cealalta echipa, CFR, campioana in exercitiu a Romaniei, s-a calificat automat de pe prima pozitie tot prin meritele Stelei. Rezultatul poate fi un paradox: Steaua e singura echipa din Europa care a calificat doua echipe in aceasta competitie. Stiu, suna utopic, dar privit din alt unghi... cam asta-i adevarul.

 

Sincer mi-a fost dor sa-i vad moaca lui Muresan la TV, plin se sarcasmul si de prostia cu care ne-a obisnuit, explicandu-ne problema grupelor: CFR are grupa mai grea decat Steaua. L-as ruga, in numele tuturor stelistilor, sa ne ierte lipsa de altruism, faptul ca am uitat sau pur si simplu n-am putut sa-i rezolvam si grupa, sa ajunga ei intr-o grupa usoara si noi in alta, mai grea. Ce-am putut am facut si noi: i-am adus pana in UCL pe gratis, pardon, pe spatele Stelei. Hai sictir, Muresene!!!

 

Sa revenim la grupe:

 

Sunt, dintre voi, care spun ca avem o grupa grea sau usoara. Facand o comparatie cu grupa Stelei din ultimii doi ani( pai Steaua poate face aceasta comparatie, pe cand CFR-ul nu), la prima vedere am nimerit bine anul asta. O grupa echilibrata, fara mari super echipele din anii trecuti.

 

Acum o sa spuneti ca Bayern e o mare echipa. Nimic mai adevarat, vorbim despre o echipa din esalonul superior. Singura lor problema ar fi faptul ca apartanenta de esalonul superior se rezuma la un fir de ata, Bayern neavand notabile succese in UCL, in ultimii ani. Normal ca nu sunt de neglijat, doar ca putem, cu grija, scoate cel putin 1 punct de la ei.

 

Fiorentina... aici e dificil pentru ca nu au jucat de mult intr-o competitie puternica, decat prn UEFA, unde nu au facut mai mult decat Steaua, ma rezum la ultimii ani pentru ca nu mi se pare deloc corect sa facem aprecieri dupa renume si trecut, UCL se joaca in prezent. Fiorentina e genul de echipa care se bazeaza pe individ, nu au un joc legat, tot timpul asteapta sclipirea unui singur om, cam cum asteptam noi una, alta de la Dica, va amintiti? Aici poate fi mare lor problema.

 

Lyon. Pe astia deja ii cunoastem. Ne-am capacit cu ei si-am vazut ca nu sunt extraterestrii, ba mai mult... nu prezinta aceiasi forma, de acum doi ani. No more comments...

 

In raport cu celelalte grupe as putea spune ca stam chiar bine, intr-o grupa relativ echilibrata, fara echipe de top 5 ale momentului. Poate in B aveam o paine mai buna de mancat, daca eram in locul celor de la Inter. Lucru imposibil datorita asezarii echipelor pe urne la tragerea la sorti.

 

Sa tinem pumnii Stelei, sa-i incurajam si sa credem in ei, cum am facut si pana acum.

 

FORZA Steaua!!!

eduardo_stelist29.08.2008 06:59
Interesanta grupa! Tinand cont ca avem un lot valoros, experienta la mai bine din jumatate de echipa in europa, si ekipe care nu sunt niste colosi precum Barça, Real, sau Manchester!

 

Cu Fiorentina = 2 sau 5 pt

 

Cu Bayern = 1 punct

 

Cu Lyon = 3 puncte (avem o revansa de luat fatza de frantzuzi)!

 

O calificare ar fi capsuna de pe tort dar o calificare onorabila in primavara UEFA nu m-ar deranja! Pe ei baieti!

 

 

cum naiba vrei 5 pct cu fiorentina????? matematica cu cine ai facut-o??? cu mootoo?????

 

@Adrian Ultras25

 

salut. De data asta nu pot fi de acord cu tine. Fiorentina este una din cele mai puternice echipe din Serie A la acest moment.Are un antrenor genial, unul din cei mai buni italieni, alaturi de Spaletti si Ancelotti.

Fiorentina este mult peste Steaua. I-am vazut cu Slavia Praga, echipa care ne-a luat 4 din 6 puncte. Cehii au fost inexistenti, nu au avut nicio ocazie.

 

Inca ceva? De ce sa il injuram pe Mutu? Parerea mea este ca Mutu este singurul MARE fotbalist roman de la acest moment. Este o valoare a Romaniei. Daca si pe Mutu il injuram...

Nu/mi aduc aminte sa fi declarat ceva rau de Steaua. Parerea mea e ca cine il injura pe Mutu este un cioban. Un cioban asemeni lui Becali, asemeni celor care au fost expatriati recent in Romania din Italia...

 

 

cu orice risc .... am sa raman fara voce(nici acum nu am dupa galata) injurandu-l pe Mutu; nu ma intereseaza ca e capitanul nationalei, e spurcat pur-sange si asta zice totul.

 

nimeni nu ma poate face sa suport mizeria asta de om, MARE fotbalist???!!!! mare vedeta, asta se crede el, lasati-ma cu valoarea lui Mutu(are executii bune din lovituri libere si pase sau suturi odata la 4-5 meciuri - asta nu e valoare, cu oscilatii)

 

M U H E Mutu _________M U H E Dinamo

 

@moderatori: de ce nu se poate rezolva faza cu majusculele??? am scris Mutu si Dinamo cu litere mici si apare asa.........

undeshila29.08.2008 07:09

grupa grea , cum am spus si ieri , preferam sa jucam in grupa barcelonei , era un nume super mare (de care nu avem parte la noi) , si in rst echipe accesibile , puteam spera chiar la calificare si in mod cert la locul 3 pt a continua in UEFA.

 

Asa , ace brice si carice. Daca jucam foarte bine , vom termina pe 3 cu putin noroc la mare batalie cu Fiorentina. Restul sunt speculatii , Lyon chiar daca nu mai e ce-a fost oricum o sa ne bata , iar nemtii cred ca vor face instructie cu noi, sunt pt mine, de departe, cei mai puternici adversari din grupa. Chiar daca nu-s o super putere , sunt enervant de meticulosi , dar daca ne uitam ce au patit anul trecut, putem invata ceva (desi nu cred ca mai repeta ei greselile de anul trecut , nemtii fiind perfectionisti prin nastere).

 

Sper ca locul 3 sa se decida in ultima etapa la noi , meci direct , sa si castigam , sa-i facem un serviciu lu Mutu si sa-i umplem frigideru acuma ca toate finantele lui o sa se duca la Chelsea si sa ne bucuram in continuare de un traseu cat mai lung in UEFA precum si de performanta istorica a clujului de a nu primi decat 10 goluri in ambele manse cu Chelsea :)

 

 

P.S. geniala fraza lui AndyQ cum ca Steaua e singura echipa din europa care a calificat 2 echipe in grupe :)

 

 

meciurile din grupe sunt transmise tot de antena 1 ?

 

 

stiti ce post TV transmite meciurile din grupele UCL ?

 

o sa fie ca de obicei , la Pro TV (mi se pare ca asta e ultimu an , de la anul o sa fie TVR1 beax :( )

 

il_scorpio29.08.2008 07:28
@Adrian Ultras25

 

salut. De data asta nu pot fi de acord cu tine. Fiorentina este una din cele mai puternice echipe din Serie A la acest moment.Are un antrenor genial, unul din cei mai buni italieni, alaturi de Spaletti si Ancelotti.

Fiorentina este mult peste Steaua. I-am vazut cu Slavia Praga, echipa care ne-a luat 4 din 6 puncte. Cehii au fost inexistenti, nu au avut nicio ocazie.

 

Inca ceva? De ce sa il injuram pe Mutu? Parerea mea este ca Mutu este singurul MARE fotbalist roman de la acest moment. Este o valoare a Romaniei. Daca si pe Mutu il injuram...

Nu/mi aduc aminte sa fi declarat ceva rau de Steaua. Parerea mea e ca cine il injura pe Mutu este un cioban. Un cioban asemeni lui Becali, asemeni celor care au fost expatriati recent in Romania din Italia...

Mirel Radoi SINGURUL MARE FOTBALIST ROMAN DE LA ACEST MOMENT, SI UNUL DINTRE CEI MAI BUNI FUNDASI CENTRALI DIN LUME. MECIUL CARE L-A FACUT CU GALATASARAY A FOST CEVA DE DOMENIUL FANTASTICULUI CEVA CE DROGATUL DE Mutu NU VA REUSI NICIODATA!

 

Si inca ceva mi-as dori ca Mirel Radoi sa nu plece niciodata de la Steaua, dar cred ca daca ar ajunge la un club mare gen Barcelona , Manchester, Milan ar putea deveni unul dintre cei mai buni fundasi centrali din toate timpurile.

MoWeed29.08.2008 07:29

Hai sa nu ne plangem; puteam avea o grupa si mai grea...

Bayern este o mare echipa, dar cred ca un egal cu ei pe Ghencea ne poate fi la indemana. Lyon nu mai este echipa de acum 2 ani care ne-a batut cu 3-0, plus ca nici noi nu mai avem un circar congolez in poarta. Iar Fiorentina se bazeaza numai si numai pe Muta in atac. Daca il anihileaza Mirel Radoi, nu va misca echipa. Oricum valoarea Fiorentinei este una umflata de presa romana(la fel ca si in cazul Sahtiorului), care ii face sa arate ca o mare echipa cand ei de fapt nu sunt nici pe departe. Nu sunt vreo forta

Oricum cred ca meciul din ultima etapa Steaua-Fiorentina va fi decisiv.

Am ajuns la o experienta europeana care ne permite sa obtinem puncte cu oricine pe Ghencea. Daca jucatorii vor avea aceeasi daruire ca in meciurile cu Galata si antrenorul Lacatus ii va aseza la fel de bine pe teren totul e posibil

Marius29.08.2008 07:31

Aiurea... Sa n-o mai dam dupa cires, Mutu e un fotbalist excelent.

 

Asta nu inseamna ca ar trebui aplaudat sau huiduit in Ghencea. Pur si simplu ii recunosti valoarea.

 

Evident ca Mutu nu va reusi niciodata sa joace ca Mirel, asa cum nici Radoi nu va reusi sa joace ca Mutu, pentru simplul motiv ca evolueaza pe posturi diferite.

Alex88pl29.08.2008 07:39

ce sa zici..o grupa foarte grea.dar pana la urma asa si trebuie sa fie.de aceea este Liga Campionilor..sa ai parte de adversari adevarati.eu zic ca daca avem si putin noroc putem sa facem o figura frumoasa.nu cred ca e cazul sa mai facem calcule si alte alea.asteptam sa inceapa si vedem c va fi.insa cu bayern nush cate sanse avem...

eduardo_stelist29.08.2008 07:41
Aiurea... Sa n-o mai dam dupa cires, Mutu e un fotbalist excelent.

 

Asta nu inseamna ca ar trebui aplaudat sau huiduit in Ghencea. Pur si simplu ii recunosti valoarea.

 

Evident ca Mutu nu va reusi niciodata sa joace ca Mirel, asa cum nici Radoi nu va reusi sa joace ca Mutu, pentru simplul motiv ca evolueaza pe posturi diferite.

 

 

 

cu toate ca eu unul il voi injura, sau ignora, depinde de moment..dar inclin spre prima varianta, am fi penibili sa ne apucam sa il aplaudam, sa ii dam incredere. trebuie sa simta ca joaca in TEMPLU, impotriva celei mai puternice echipe din Romania.

 

si da.....Mirel e peste Mutu la orice: valoare fotbalistica, umana, onoare, devotament fata de culorile unei echipe; de i-ar da Becali vreo 4-5ooooo/an si si-ar incheia cariera in Ghencea, ar fi perfect, caci in momentul de fata cred ca partea financiara il face sa-si doreasca vestul.

 

Peace!

bancila29.08.2008 07:46
grupa grea,dar frumoasa

 

cu Lyon cred ca putem scoate un egal,pe fiorentina sper sa o batem,sa nu se supere Mutu :steag_cruce_invers::innocent: :tongue:

50% sanse la calificare :punk:

KolloSal29.08.2008 08:09

Pentru cei care zic ca Bayern este o mare echipa tin sa le reamintesc 2 rezultate recente cu echipe din Estul Europei: Steaua Rosie Belgrad - Bayern 2-2 si Zenit St Petersburg - Bayern 4-0. Oricum se anunta o deplasare interesanta pe Allianz Arena mai ales daca coincide cu Oktoberfestul :beer2:

In ce-i priveste pe francezi se poate obtine macar 1 pct avand in vedere ca nu mai domina campionatul Frantei atat de autoritar ca in alte dati vezi sezonul trecut cand era cat pe-aci sa le sufle Bordeaux titlul.

Fiorentina este o echipa cum multi au zis care se bazeaza pe sclipiri individuale, daca putem sa-l anihilam pe Mutu (Radoi este speranta) vom face niste meciuri reusite.

 

il_scorpio29.08.2008 08:11
Aiurea... Sa n-o mai dam dupa cires, Mutu e un fotbalist excelent.

 

Asta nu inseamna ca ar trebui aplaudat sau huiduit in Ghencea. Pur si simplu ii recunosti valoarea.

 

Evident ca Mutu nu va reusi niciodata sa joace ca Mirel, asa cum nici Radoi nu va reusi sa joace ca Mutu, pentru simplul motiv ca evolueaza pe posturi diferite.

Eu niciodata nu am fost unul dintre criticii lui Mutu, nici nu l-am adulat nici nu l-am criticat prea mult, ba mai mult am fost unul dintre cei care i-au luat apararea dupa meciul cu Italia si dupa Euro.

 

Dar asa cum remarca si cineva mai joc ca sa fii un jucator de 5 stele ca Radoi iti trebuie ceva mai mult. Trebuie onoare , inteligenta, sa fii un lider bun ceva ce Mutu nu va fi niciodata. Ce sa mai zic daca Radoi se incadreaza in categoria fotbalistilor de 5 stele ...lui Mutu i-as da 3, poate 3 jumate.

axl29.08.2008 08:19
Salutare si bine v-am regasit.

O, lume noua!

 

CFR are grupa mai grea decat Steaua.

Pai e normal as zice eu. Pentru ca-s din urna a 4-a.

Marius29.08.2008 08:19

Nu vreau sa starnesc o polemica, da' o dati de gard rau de tot. Pentru a fi un FOTBALIST excelent nu-ti trebuie caracter sau onoare. Iti trebuie doar abilitati extraordinare.

 

Cristiano Ronaldo - s-a balacarit public cu Ferguson pentru a fi lasat la Real.

 

Maradona - need I say more?

 

Luis Figo - a trecut fara probleme de la Barca la Real si nimeni nu l-a intrebat nimic de onoare.

 

Zidane - intr-un interviu acordat dupa retragere a recunoscut ca la Juventus a luat "ceva", dat de doctorii de acolo. Nimeni nu il intreaba de onoare sau caracter.

 

Concluzia? Un fotbalist mare e un fotbalist mare, indiferent de caracter.

 

P.S. sa nu se inteleaga ca il apar pe Mutu sau ca minimalizez valoarea lui Radoi, pentru ca nu o fac. Dar, valoarea fotbalistica a lui Mirel este data de "activitatea" lui din teren, nu de caracter sau onoare.

Alynel29.08.2008 08:27

Grupa e destul de grea dar avem sanse mari sa prindem chiar si locul 2,insa doar dak arata lumii ce au aratat cu Galata adik daruire si multe faze care se puteau incheia cu gol.

In schimb cu Fiorentina nu mie frica.Cine e Mutu?dak il pui pe unu langa el tot meciul iasa singur de pe teren si oricum joaca in banda poate la loviturile libere sa ne puna probleme sau poate chiar se accidenteaza deoarece mai sunt calificarile pentru 2010 si scapam de el!!!

Toni ar fi un jucator greu de tinut insa nici apararea lui bayern nu e asa buna deoarece au jucatori inalti si lenti bine lahm nu insa avem jucatori tehnici poate face un meci frumos dak nu la ei in Ghencea!!!

 

Eu sper din tot sufletul sa trecem de grupe si sa mai facem un pas in CL ca meritam insa vreau sa cred ca nu o sa revand oboseala din min 80 a lui Nicolita si Dayro deoarece turcii nu neau alergat atata insa in grupa aceasta o sa fie meciuri grele si dak din min 80 nu mai poti inseamna ca tragem de noi 80 de minute dam poate un gol si apoi ne bagam la cutie cu totii si le bubuim in fata!!

Totusi in meciul cu galata noi am dat gol pe contraatac si mereu am scapat pe contraatac dak ei nu o sa mai poata ce facem?schimbam atacu in min 80!!

Sper ca sa se rezolve si aceasta problema!! :steag_cruce_invers:

MARYO-29.08.2008 08:32

...Am picat cu echipe dificile dar putem sa producem surprize...Se vb aici despre respectul pt Mutu ...Sa ne explice dl Mihai Somanescu de ce nu am fluiera un drogat care nu doi bani pe Steaua...1-pt ca a jucat la Dinamo?...2-pt ca a fost iubitul starletei porno laura andresan(penibil)?..3..pt ca a facut reclama jucatorilor romani la Chelsea tragand pe nas cocaina?..4..pt ca e frate de cruce cu un mafiot si un criminal cunoscut Nicu Ghiara?....

RedStar29.08.2008 08:33

De data asta prindem locul 2. O spun cu cea mai mare convingere. Bayern, Fiorentina si Lyon nu sunt cu mult mai bune ca noi. Daca intram tare in ele le invingem. Evident, ne trebuie si sansa.

 

Virgil29.08.2008 08:35

Opinez ca putem realiza cel putin 9 puncte. Lyon-ul este o echipa pe care deja o cunoastem. De aceea sper ca in Ghencea sa o invingem. Bayern-ul este deja o fosta mare echipa. Faptul ca a fost extrasa la tragerea la sorti din urna a doua valorica, arata clar ca diferenta intre ea si Steaua este apropiata. Cel putin acasa sper sa obtinem toate cele trei puncte. Fiorentina este o echipa de grupa a patra valorica. Imposibil sa nu castigam in templu. Am avea astfel 9 puncte, cele de care vorbeam.

Se poate intra in primavara cu 9 puncte? Da ori nu? Daca nu se poate, la Firenze e foarte posibil sa facem un meci egal. Prezenta noastra in primavara va fi asigurata. Daca nu in CL, in UEFA Cup sigur.

bgdb29.08.2008 08:36

off-topic: nu stiu daca ati auzit, dar e foarte posibil ca Steaua sa transfere un fundas dreapta de la Ajax :) (doamne ajuta)

0n-topic: cred ca e cea mai echilibrata grupa pe care am avut-o pana acum. putem sa ne calificam si la fel de posibil putem sa terminam pe locul 4.

totusi eu inclin sa cred ca vom face surpriza anul asta.

 

forza Steaua

 

:steag_cruce_invers:

cornel-cluj29.08.2008 08:38

Am si eu doua pareri:

1. Mutu n-ar trebui huiduit in Ghencea. Nu injuri ca fraieru' un meci intreg un jucator pe care dupa aceea il aclami cand joaca cu nationala pe acelasi stadion. Sau daca o faci esti un specimen jalnic. Si nu cred ca prin injuraturi si huiduieli cat mai puternice la adresa lui Mutu aratam noi cat de mari stelisti suntem. Sincer ar fi cea mai mare tampenie posibila sa-l huidui pe Mutu. Mai tineti minte cand galeria il injura de mama focului pe Adi Ilie cand juca la Valencia? La ce club a ajuns ulterior manager Adi?

2. Referitor la grupa, nu este de speriat. Putea fi si mai rau. Acum putem arata si noi ca avem valoare, nu mai suntem victime sigure. Pe mine ma ingrijoreaza altceva. Daca va uitati pe programul meciurilor Stelei din noiembrie veti vedea ca avem o luna infernala, si nu stiu sincer cum o sa o scoatem la capat:

1noiembrie: Dinamo-Steaua

5 noiembrie: Lyon-Steaua

9 noiembrie: Rapid-Steaua

15 noiembrie:Steaua-Poli Timisoara

22 noiembrie: Craiova-Steaua

25 noiembrie:Bayern-Steaua

30 noiembrie: Steaua-Urziceni

Oricat de bun ai fi la un moment dat poti ceda. Si nu stiu unde vom ceda, in campionat sau in Liga. Cam ce ziceti si voi?

bgdb29.08.2008 08:41
Am si eu doua pareri:

1. Mutu n-ar trebui huiduit in Ghencea. Nu injuri ca fraieru' un meci intreg un jucator pe care dupa aceea il aclami cand joaca cu nationala pe acelasi stadion. Sau daca o faci esti un specimen jalnic. Si nu cred ca prin injuraturi si huiduieli cat mai puternice la adresa lui Mutu aratam noi cat de mari stelisti suntem. Sincer ar fi cea mai mare tampenie posibila sa-l huidui pe Mutu. Mai tineti minte cand galeria il injura de mama focului pe Adi Ilie cand juca la Valencia? La ce club a ajuns ulterior manager Adi?

2. Referitor la grupa, nu este de speriat. Putea fi si mai rau. Acum putem arata si noi ca avem valoare, nu mai suntem victime sigure. Pe mine ma ingrijoreaza altceva. Daca va uitati pe programul meciurilor Stelei din noiembrie veti vedea ca avem o luna infernala, si nu stiu sincer cum o sa o scoatem la capat:

1noiembrie: Dinamo-Steaua

5 noiembrie: Lyon-Steaua

9 noiembrie: Rapid-Steaua

15 noiembrie:Steaua-Poli Timisoara

22 noiembrie: Craiova-Steaua

25 noiembrie:Bayern-Steaua

30 noiembrie: Steaua-Urziceni

Oricat de bun ai fi la un moment dat poti ceda. Si nu stiu unde vom ceda, in campionat sau in Liga. Cam ce ziceti si voi?

 

 

 

tocmai de asta e bine ca avem, in sfarsit , un lot numeros. eu zic ca ne vom descurca

 

 

eduardo_stelist29.08.2008 08:57
Nu vreau sa starnesc o polemica, da' o dati de gard rau de tot. Pentru a fi un FOTBALIST excelent nu-ti trebuie caracter sau onoare. Iti trebuie doar abilitati extraordinare.

 

Cristiano Ronaldo - s-a balacarit public cu Ferguson pentru a fi lasat la Real.

 

Maradona - need I say more?

 

Luis Figo - a trecut fara probleme de la Barca la Real si nimeni nu l-a intrebat nimic de onoare.

 

Zidane - intr-un interviu acordat dupa retragere a recunoscut ca la Juventus a luat "ceva", dat de doctorii de acolo. Nimeni nu il intreaba de onoare sau caracter.

 

Concluzia? Un fotbalist mare e un fotbalist mare, indiferent de caracter.

 

P.S. sa nu se inteleaga ca il apar pe Mutu sau ca minimalizez valoarea lui Radoi, pentru ca nu o fac. Dar, valoarea fotbalistica a lui Mirel este data de "activitatea" lui din teren, nu de caracter sau onoare.

 

 

asa am si inceput comparatia celor 2: valoarea fotbalistica, apoi am amintit de devotament fata de club: asta tine de fotbal, da Marius????? asa ca nu mai incerca sa ni-l bagi pe gat pe drogat ca nu tine, chiar daca nu asta e intentia ta, asta faci, ai 3 posturi in care vrei sa il ridici in ochii nostri; in ai mei(chiar daca nu te intereseaza) nu ai sanse sa o faci: il dispretuiesc pe Mu2-InA la fel de mult ca pe Butelie(javra sefa).

 

 

 

...Am picat cu echipe dificile dar putem sa producem surprize...Se vb aici despre respectul pt Mutu ...Sa ne explice dl Mihai Somanescu de ce nu am fluiera un drogat care nu doi bani pe Steaua...1-pt ca a jucat la Dinamo?...2-pt ca a fost iubitul starletei porno laura andresan(penibil)?..3..pt ca a facut reclama jucatorilor romani la Chelsea tragand pe nas cocaina?..4..pt ca e frate de cruce cu un mafiot si un criminal cunoscut Nicu Ghiara?....

 

 

respect MARYO

 

Am si eu doua pareri:

1. Mutu n-ar trebui huiduit in Ghencea. Nu injuri ca fraieru' un meci intreg un jucator pe care dupa aceea il aclami cand joaca cu nationala pe acelasi stadion. Sau daca o faci esti un specimen jalnic. Si nu cred ca prin injuraturi si huiduieli cat mai puternice la adresa lui Mutu aratam noi cat de mari stelisti suntem. Sincer ar fi cea mai mare tampenie posibila sa-l huidui pe Mutu. Mai tineti minte cand galeria il injura de mama focului pe Adi Ilie cand juca la Valencia? La ce club a ajuns ulterior manager Adi?

 

 

Cata viata am, cat ma mai tine Dumnezeu pe Pamant, ma jur pe ce am mai sfant ca nu il voi aclama in veci pe "drogystyle"; in ultimii ani nu am aplaudat nici un gol al nationalei marcat de "adeptul prafurilor"....asa ca il voi injura cu cea mai mare placere

greenyes29.08.2008 08:58

Off topic.Preluat de pe acxanei blog. Mama lor de prosti.

 

Am fost fericit,si inca sunt,dar totusi ceva nu ma lasa sa ma bucur pe deplin.Asera eram fericit din doua motive,unul dintre ele este calificarea Stelei,celalat...ma priveste.Totusi aseara putin dupa ora 12 seara intra varul meu pe messenger,si imi zice o veste care m-a lasat fara cuvinte,suna asa"In seara asta,am luat bataie de la fanii Rapidului",am ramas cu gura cascata,dar curiozitatea mea nu s-a oprit aici.Mi-a povestit:"Radoo: pai erau 20 imbracati in stelisti...noi eram vreo 7

ax:rapidistii erau imbracati in stelisti?

ax:pana mea ce looseri

Radoo: looser looseri da stii cat sange am vazut?".

Pentru moment discutia a incetat,nu vroiam sa stiu mai multe atunci,dar lucru ciudat,a ajuns oare Steaua atat de mare incat si rivalii sa-i poarte tricourile,sa-i fluture steagurile?Nu cred,deci,baieti,cei care ati facut asta...sunteti in grafic,meritati premiul pentru "CEA MAI TARE DOMNISOARA",ati fost cu adevarat lasi si zic asta din mai multe motive:1.Ar trebui sa purtati cu stima tricoul echipei favorite,indiferent de locul in care va aflati!2.Daca ati facut asta doar findca sunteti niste fustrati nu este foarte grav si nici nu as fi surprins la creierul unora,dar cred eu astea sunt efectele filmelor de gen "hooligans",dragilor sa va amintesc ca aici e Romania,aici sangele este pe bune,aici e vorba de vieti omenesti nu de niste actori!Iar voi cei care ati facut acest gest,bag mana in foc ca habar nu aveti ce inseamna fotbal,habar nu aveti 5 jucatori din echipa cu care tineti,habar nu aveti pe ce loc sunteti si bag mana in foc ca jumatate dintre voi nu au terminate 8 clase.

Sa nu se inteleaga gresit,nu am nimic cu suporterii Rapidului,doar sunt un om la urma urmei,dar voi cei de aseara...nu sunteti oameni si ar fi un elogiu la adresa voastra sa zic ca sunteti animale,nu,sunteti obiecte,sunteti niste lasi,dar noi va multumim caci ati ajuns asa de disperati de succesele noastre incat ne purtati tricourile si strigati "Steaua,Steaua"alaturi de noi.Am continuat sa intreb,iar Radu mi-a povestit totul:"Radoo: au dat in mine prima oara...in clipa urmatoare mi-am dat seama ce se intampla si am tipat "marra fugi" (marra fiind tovarasul cu care eram io)....intre timp dadeam cu coatele in stanga si in dreapta pana am iesit din incaierare, cand ma uit in spate 3 il cafteau pe mara",am avut o reactie seaca,ceva de genu,"VAI",Radu a continuat:"Radoo: nu aveam ce sa fac decat sa ma uit...pana ma vad alti 2 rapidisti si fug spre mine....desigur instinctiv o tai la fuga da unu s-a impiedicat de sina de tramvai si a dat cu capu' de asfalt...celalalt cand a vazut ca a ramas singur cu mine dupa tramvai m-a injurat si a luato la fuga spre gura de metrou,stef se despartise de noi cu 10 secunde inainte...a scapat norocosul...se dusese sa o astepte pe cristina 50 de metrii mai incolo

ax: si ala mara ce a patit?

Radoo: are o zgarietura pe gat, tricoul rupt si cu 4-5 talpi pe el (era alb tricoul), si cea mai nasoala lovitura este intr-o zona putin mai sensibila...destul de grav saracu".

Asa se incheie dialogul,scurt,pacat insa ca nu toata lumea stie,sau intelege ca suntem frati,iar voi dragi obiecte,mai devreme sau mai tarziu veti fi pedepsiti,si tare dulce va fi razbunarea!Pacat de cei ce au avut de suferit si nu s-au putut bucura cu adevarat de aceea seara magica,sa va fie rusine!Buna seara!

«14567810»