Ca de obicei in fiecare an dupa tragerea la sorti toata lumea e plina de optimism si o vede pe Steaua calificata chiar de pe locul 1 :noexpression:
Ne imbatam ca de obicei cu apa rece si traim cu speranta ca o minune se va intampla si vom merge mai departe. Daca anul trecut chiar aveam sanse la locul 3, nestiind multe despre Slavia Praga, anul acesta avem sanse chiar mai mici pentru ca Fiorentina este peste cehi.
Nu inteleg cum Lyon este mai slaba ca acum doua editii. Poate ca au plecat Coupet, Abidal, Wiltord si Tiago, dar au venit Boumsong, Grosso, Ederson, Keita iar tinerii Benzema si Toulalan au acumulat experienta si sunt titulari incontestabili atat la Lyon cat si la nationala Frantei.
Bayern are un lot extrem de valoros in care pionii principali sunt Ribery si Toni. Nemtii sufera fara ei si asta s-a vazut in primele 2 etape din campionat. Daca cei doi isi vor reveni pana la meciul cu noi, ne va fi imposibil sa scoatem macar un egal.
Fiorentina a demonstrat ca este peste Slavia Praga, echipa pe care a eliminat-o in turul 3. Au un antrenor experimentat si cativa jucatori care se remarca.. Mutu, Gilardino, Pazzini, Kuzmanovic, Jorgensen, Frey. In dubla cu Fiorentina imi pun sperante ca vom face 2 meciuri bune si vom scoate cel putin 4p pentru a ne asigura locul 3.
Asa ca ar trebui sa privim cu mai mult pesimism aceasta campanie pentru ca tare imi e ca iarasi vom fi dezamagiti, desi asteptarile au fost mari. Daca vom reusi mai multe cu atat mai bine, bucuria va fi si mai mare.
Forza Steaua!