inca nu-mi revin. nu pot sa cred cat de bine am stapanit un joc in care ma temeam de spiritul de lupta al turcilor! la tragerea la sorti nu mi-a fost teama decat de galatasaray. si uite ca aseara Steaua a tinut Galata la respect, asa ca turcii nu au miscat!
nu-mi venea sa cred
- cum Zapata si-a revenit la normal, adica foarte bun
- cum p Marin, nesu, ov Petre, Lovin recuperau mingile peste tot
- cum Radoi si Goian, mai tarziu si ghione inchideau toate intrarile
- cum alerga, dribla si deposeda Banel
- ce pasa de gol a dat toja
- ce bine tinea mingea arthuro si ce devieri reusea
nici acum nu pot sa cred cat de lucizi au ramas pe tot parcursul meciului!
si cum ca tot romanul sunt si eu nemultumit de ceva, m-a dezamagit Dayro moreno. foarte slab, la propriu, fara pic de forta sau energie. ma intreb, oare ce faceam daca era umit karan la noi in locul lui Dayro? turcul ala e formidabil, are o rautate extraordinara, ar trebui studiat.
a fost ieri intr-un fel revansa nedreptatitilor Banel, Lovin, si chiar si Lacatus.
ps. uitasem un lucru important: respect Galatasaray! o echipa foarte puternica (sper sa o dovedeasca in UEFA cu Dinamo sau rapid!), care insa a avut ghinionul sa intalneasca Steaua!
