Pe 27 august 2008 are loc returul confruntarii dintre Steaua Bucuresti si Galatasaray Istanbul.
Dupa un 2-2 pe Ali Sami Yen, Steaua va incerca sa depaseasca formatia turca, pentru a-si asigura, pentru al treilea an consecutiv, biletele pentru grupele UEFA Champions League.
Programul celor doua echipe:
Steaua:
16 august - FC Steaua Bucuresti - FC Arges Pitesti (Liga 1)
23 august - Gloria Bistrita - FC Steaua Bucuresti (Liga 1)
Galatasaray:
16 august - Galatasaray - Kayserispor (SuperCupa Turciei)
24 august - Galatasaray - Denizlispor (Prima etapa a campionatului Turciei, editia 2008/2009)
Partea buna este ca avem o zi in plus sa ne pregatim pentru acest meci, datorita programului Ligii 1. Partea proasta este ca pentru Galata incep meciurile oficiale, deci vor mai omogeniza echipa si isi vor imbunatati relatiile de joc.
Vom avea atu-ul publicului, si avantajul faptului ca suntem calificati si la 0-0 sau 1-1. Oricum, TREBUIE sa jucam numai la VICTORIE.
Meciul va fi televizat de Antena 1. Ora de desfasurare va fi anuntata ulterior.
"... la Bucuresti primul lucru pe care trebuie sa-l facem este sa-i calcam in picioare."
Emerich Ienei
