De acord, Barcelona practica un fotbal foarte spectaculos, dar s-a vazut in cele doua meciuri cu Chelsea ca nu reuseste sa perforeze o aparare supranumerica si bine organizata. Si tocmai aceasta impotenta a dus-o la doar 60 de secunde distanta de o eliminare altfel nemeritata.
Oricum, in seara asta tinand cont ca au existat si cateva maini moarte pe teren (Dani Alves in primul rand, departe rau de jucatorul care facea furori pentru FC Sevilla, a insistat NUMAI cu centrari pe sus, de multe ori prin spatele portii, in plopi sau prea scurte/joase (cred ca l-a facut mandru pe Banel)), Busquets, care dupa parerea mea nu prea s-a vazut nici in atac, nici in aparare... + absenta lui Henry + insistenta exagerata a lui Iniesta de a tine mingea prea mult cand trebuia sa-i dea drumul (dar deh, lui n-ai ce-i reprosa) + acordarea eronata a cartonasului rosu pentru Abidal => un rezultat fantastic impotriva (in primul rand) unui tactician fantastic cum este Hiddink.
