FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Liga Campionilor, Editia 2008/2009

«11112131415»
weeezer06.05.2009 20:38

De acord, Barcelona practica un fotbal foarte spectaculos, dar s-a vazut in cele doua meciuri cu Chelsea ca nu reuseste sa perforeze o aparare supranumerica si bine organizata. Si tocmai aceasta impotenta a dus-o la doar 60 de secunde distanta de o eliminare altfel nemeritata.

 

Oricum, in seara asta tinand cont ca au existat si cateva maini moarte pe teren (Dani Alves in primul rand, departe rau de jucatorul care facea furori pentru FC Sevilla, a insistat NUMAI cu centrari pe sus, de multe ori prin spatele portii, in plopi sau prea scurte/joase (cred ca l-a facut mandru pe Banel)), Busquets, care dupa parerea mea nu prea s-a vazut nici in atac, nici in aparare... + absenta lui Henry + insistenta exagerata a lui Iniesta de a tine mingea prea mult cand trebuia sa-i dea drumul (dar deh, lui n-ai ce-i reprosa) + acordarea eronata a cartonasului rosu pentru Abidal => un rezultat fantastic impotriva (in primul rand) unui tactician fantastic cum este Hiddink.

KERATOCONUS06.05.2009 20:38

Incredibil cum s-au aparat englezii! Nici italienii nu se aparau asa cum a facut-o Chelsea in seara asta. Au jucat intr-un sistem 5-4-1. Totusi exista un Dumnezeu si fotbalul spectacol a invins.

 

Multumim Barcelona!

DelPiero1006.05.2009 20:40

Dupa calificarea asta,propun sa facem tricouri cu 'Free football'. Intradevar,va fi o finala pe cinste.Si unde nu vor decide muschii,ci pcioarele si mintea.

vlad06.05.2009 20:53

Exista Dumnezeu! Si nu doarme niciodata!

 

Pacat ca nu mai traim si la meciurile Stelei aceste emotii. Sau ale nationalei!

 

Cel mai bun sa invinga in finala.

redondo06.05.2009 20:55

Hai ma lasati vrajeala cu Dumnezeu.Comentatorii tineau pe fata cu Barcelona. La cate ocazii de gol a ratat Chelsea,Barcelona a avut mare sansa.

DelPiero1006.05.2009 21:00

Ah Joga,nu plangi?Nici tu redondo?Eh,pastrati-va pentru 27 mai. :D

redondo06.05.2009 21:04

Manchester United e mai completa.

DelPiero1006.05.2009 21:18

Si eu sunt mai frumos.Mare chestie!=)) Vedem in finala.

redondo06.05.2009 21:21

United porneste clar ca favorita.Barca a razbunat in acest meci ghinioanele avute ani de-a randul,dar aici nu merita calificarea.

KERATOCONUS06.05.2009 21:38
Hai ma lasati vrajeala cu Dumnezeu.Comentatorii tineau pe fata cu Barcelona. La cate ocazii de gol a ratat Chelsea,Barcelona a avut mare sansa.

 

Inseamna ca nu crezi in Dumnezeu! :) E normal sa tii cu o echipa care nu pacaleste fotbalul, si care doreste pe langa victorie, sa faca si spectacol pentru a multumi spectatorii si telespectatorii. Chelsea si-a creat ocazii abia dupa ce arbitrul l-a eliminat gresit pe Abidal. Era normal ca in zece oameni si avand neaparat nevoie de un gol, Barcelona sa iasa la atac lasand spatii englezilor. Este adevarat ca si Chelsea a avut un penalty neacordat de Ovrebo, dar, acesta a arbitrat ca orice "cavaler" al fluierului in compensatie. Intr-adevar, Barcelona nu a prestat un joc frumos si a avut noroc, dar stiti cum se zice: norocul tine cu cei indrazneti si buni, care cred pana in ultima secunda in sansa lor.

ssilviu_1907.05.2009 00:03
Hai ma lasati vrajeala cu Dumnezeu.Comentatorii tineau pe fata cu Barcelona. La cate ocazii de gol a ratat Chelsea,Barcelona a avut mare sansa.

Imi pare rau pentru voi,fanii madrilisti,dar nu v-ati putut bucura nici in seara asta.Ati sperat ca Chelsea sa spele rusinea suferita de madrid,dar Dumnezeu n-a vrut sa fie asa.Dumnezeu i-a rasplatit pe cei care n-au pacalit fotbalul.Desi Chelsea a avut mai multe ocazii azi(nu pot sa zic ca a fost mai buna din moment ce au avut o posesie de 30% si s-au aparat tot meciul cu toata echipa),Barca a meritat sa se califice.A fost echipa care a condus jocul de la cap la coada si care a jucat fotbal adevarat.Eu nu pot numi fotbal ceea ce joaca Chelsea.Sa te aperi cu toata echipa si sa joci doar pe contra-atac,avand in teren jucatori de sute de milioane de euro.Mi-ar fi rusine.VISCA EL BARCA!!!

MoWeed07.05.2009 05:15
Barca a razbunat in acest meci ghinioanele avute ani de-a randul,dar aici nu merita calificarea.

Deci sa inteleg ca echipa care s-a aparat supranumeric timp de 180 de minute si care a reusit sa atace numai dupa ce Abidal a fost eliminat eronat merita? Ce sa le fac daca la fiecare faza in careul Barcei se aruncau. Chelsea a facut un antijoc gretos; a jucat de parca ar fi o nou-promovata impotriva campioanei. Ma bucur ca in sfarsit a castigat echipa care a jucat fotbal...

De fapt Chelsea a avut noroc cu golul lui Essien. Daca erau nevoiti sa atace ii desfiinta Barca....

Daniel-Ionut07.05.2009 05:23

Incredibil...

Deci echipa asta nu o sufar de la meci la meci si mai tare... cu incredibilul noroc porcesc pe care il are :cursing:

Cea mai antipatica echipa din fotbalul mondial :thumbdown:

Sper sa le scoata Manchester fotbalul din cap :cursing:

MoWeed07.05.2009 05:25

Bah tu nu trebuia sa fii in silenzio stampa?

Daniel-Ionut07.05.2009 05:30
Bah tu nu trebuia sa fii in silenzio stampa?

 

Trebuia sa fiu in silenzio stampa pe topicul realului ;)

Si ma tin de cuvant :P

 

Acum de ce nu recunosti ca Barca a avut noroc, dupa cate ocazii a avut Chelsea tot meciul :wall:

vlad07.05.2009 05:45

Ce se vaita englezii ca nu le-au dat penalty la ultima faza?

Si Steaua a avut un penalty clar in ultimul minut in celebrul meci de la Boro! Si au fost privati de o calificare in finala.

 

Essien a dat un gol frumos,cu noroc,dupa o minge ajunsa aiurea la el.Dar roata s-a invartit! Si Essien a dat in balarii la golul Barcei.De la el a plecat golul. :)

 

Unde a disparut fair-play-ul britanicilor? Pana si copiii de minge trageau de timp!

E trist sa nu te poti bucura de succesul alor tai si sa te bucuri de esecul rivalilor! Cam cum e la Dinamo!

 

DelPiero1007.05.2009 07:13
Incredibil...

Deci echipa asta nu o sufar de la meci la meci si mai tare... cu incredibilul noroc porcesc pe care il are :cursing:

Cea mai antipatica echipa din fotbalul mondial :thumbdown:

Sper sa le scoata Manchester fotbalul din cap :cursing:

Bai retard man,echipa asta cu noroc porcesc v-a dat voua 6-2.Mare noroc ati avut ca a fost doar atat.In locul tau as fi stat cuminte o perioada.

maye07.05.2009 07:35

Antifotbalul a fost invins si fotbalul a castigat.

Sa ne pregatim de o finala pe cinste prieteni!

redondo07.05.2009 08:23

@Silviu

Eu nu tin cu Real Madrid,ci cu echipele engleze (Chelsea cel mai putin).

 

@MoWeed

Acesta este stilul de joc al celor de la Chelsea.Cu Liverpool le-a intrat tot,acum mai nimic...spre ex. Liverpool a jucat mai bine in sferturi. iar Barcelona a tras numai un sut pe poarta tot meciul.

 

@Maye

Antifotbalul inseamna altceva.

 

@Vlad

Corect,situatie similara ca la Middlesborough si generata de asemenea de un arbitru slab.Daca Steaua sau Chelsea luau golul prin min. 80,se acorda sigur penalty.Asa,acest arbitru foarte slab,s-a speriat si el de ce s-ar fi putut intampla.Penalty a fost clar si a mai fost unul.Sa fim seriosi,asta nu compenseaza cu eliminarea lui Abidal,care oricum conta putin in 20 de min.

 

Arbitrajul a viciat rezultatul.

Ronnie07.05.2009 11:44

Incredibil! Cum poti spune "free football" dupa o victorie a unei echipe care nu a avut decat o ocazie + golul in 190 de minute?

Fotbalul englez este cu o clasa peste fotbalul european.

maye07.05.2009 12:58

Redondo

 

Sa te aperi 175 de minute nu inseamna anti-fotbal?

redondo07.05.2009 13:37

S-au aparat sus...e diferenta...nu au bubuit mingile,si pana la urma era normal deoarece erau in avantaj.

zloty07.05.2009 13:42

Desi vroiam ca Barcelona sa mearga mai departe nu prea meritau acest lucru. Chelsea a fost mai buna in dubla mansa ,catalanii nu au prea avut ocazii de gol . Aicea s-a vazut si diferenta de clasa dintre antrenori ,Guardiola mai avand multe paini de mancat pana sa ajunga la nivelul lui Hiddink.

DelPiero1007.05.2009 14:43

Oare?Eu zic ca pentru un antrenor de 37 ani,doua trofee(Copa del Rey,Primera) plus inca unul posibil(CL),este foarte,foarte promitator. :look:

gio_stgloria07.05.2009 15:24

La capitolul antrenori , Hiddink e cel mai tare , e mega , n-am ce zice.

«11112131415»