oooooooooo pescari inraiti....ma pot lauda cu un Somn de 7,5 kg prins pe Dunare la Tulcea cu lanseta...la 4 dimineata...o sa revin cu poza zilele viitoare....in rest obleti si guvizi ![]()
oooooooooo pescari inraiti....ma pot lauda cu un Somn de 7,5 kg prins pe Dunare la Tulcea cu lanseta...la 4 dimineata...o sa revin cu poza zilele viitoare....in rest obleti si guvizi ![]()
@dulcicutza
Asteptam pozele!
As putea sa te cred pe cuvant,dar..........stii....pescarii......!!!!!!
Ala a lu claus este un peste adevarat dar despre ai dulcineei nu stiu ce sa zic ... aia doi mari parca's din recuzita de la teatru, prea nu au coada si aripioare:P
Pentru ca-s somni,cauta pe net o poza
))) chiorule >![]()
Si ala din stanga e salau prins la oblet in caz ca nu stii ![]()
Confirm cele spuse de dulcicutza!
Aia sunt somni.Cei prinsi de mine sunt somni corciti. ![]()
Aici,in zona,sunt numiti...pesti pisica,desi eu nu vad nici-o legatura.As putea spune ca sunt identici cu somnul,din toate punctele de vedere,mai putin al cozii si al aripioarelor.
(sa fi cazut vreun motan beat in apa respectiva si sa fi incurcat borcanele?) ![]()
Unde ai pescuit?![]()
Confirm cele spuse de dulcicutza!Aia sunt somni.Cei prinsi de mine sunt somni corciti.
...
Io zic ca sunteti vorbiti si ca incercati sa ne pacaliti cu pestii aia de cauciuc ![]()
@dulcicutza
Nu in apele teritoriale! ![]()
@novac
Nu o cunosc pe dulcicutza,asa ca varianta cu intelesul cade.
Cauciuc,necauciuc....avem cu ce,novace!!! ![]()
Corect,corect ![]()

PS: Am uitat sa zic ca nu i-am prins eu ![]()
I-a prins un coleg, care face si barcute dalea d pescuit...
Mi-a dat poza pe mess mai devreme, si m-am gandit sa va minunati si voi ![]()
Vreau si eu barcuta d-aia....de cand caut...zi un pret ![]()
D-aia care nu se vede ca stau pestii pe ea sau de-aia verde, din betze de chibritzi?
De ce umpli topicul daca n-ai nimic de spus?du-te pe lua-te-as la misto ![]()
Vreau si eu barcuta d-aia....de cand caut...zi un pret![]()
Pai nu stiu... iti dau id-ul lui daca vrei...
Din cate am inteles e peste 10 milioane una ![]()
Deci nu mai vrei ![]()
deci nu mai vreau
)))
deci nu mai vreau)))
Deci stiam ![]()
Saptamana trecuta la "Dunarea veche" langa Macini
aia 2 din dreapta ii puteai elibera:)
Dupa ce m-am trezit la 4 dimineata si m-am chinuit 10 min sa arunc lanseta????Nici gand
)))
I-am bagat la ciorba ![]()
Am un caras mare care precis o va tenta pe dulcicutza. Trebuie pescuit insa cu metode atipice. ![]()
Nea Virgil, ala cred ca'i amur.
Eu cred ca e oblet
)))
Oblet? Nu mai, cred ca-i caracuda. La pat e rechin, face ravagii. ![]()
