He he, ce mitocan
. Ontopic papusa, ontopic ![]()
He he, ce mitocan
. Ontopic papusa, ontopic ![]()
Cred ca week-endul viitor mai fac o plimbare pe Dunare pe langa Tulcea...
Dex: vere
Dex: sa te pup in **** ca acu team vazut ca ai intrat
Dex: scz
Dex: sami mai zici bafta
Dex:
Dex: si alta data
AG: dc ai prins
AG: ?
Dex: nam prins ma\
Dex: l-am omorat
Dex:
Dex: 7 bucati la 10 12 15 8
Dex: kg
Dex: fariate
![]()
Dex: vereDex: sa te pup in **** ca acu team vazut ca ai intrat
Dex: scz
Dex: sami mai zici bafta
Dex:
Dex: si alta data
AG: dc ai prins
AG: ?
Dex: nam prins ma\
Dex: l-am omorat
Dex:
Dex: 7 bucati la 10 12 15 8
Dex: kg
Dex: fariate
In primul rand nu se zice niciodata "bafta la peste" si in al doilea rand mi-as dori si eu sa stiu unde se mai prinde peste,ca in insula mare a brailei nu mai cade nimic....
@dulcicutza
Vezi la Metro ![]()
In primul rand nu se zice niciodata "bafta la peste"
stiu draga.. dc crezi u k i-am zis ?
ce vroiai sa ii zic fir intins ?
da-l in slbz k si alartaseara i-am zis la fel , si lu fratimiu i-am spus la fel si vine diseara din delta
sa vezi omor ce-mi trage daca nu a prins nimik
)
@dulcicutza
Vezi la Metro
MEreu pescuiesc la Metro cand mi-e pofta de peste
))
http://www.reactii.ro/reactiitv/fire-de-aventura-ep-i-teste/
cel mai superb serial de pescuit realizat de romani. fara cuvinte.
Un pescar adevarat, nu ca voi!
Au murit toti pescarii de pe forumul asta?!
Asa se pare!
Probabil ca pescarii adevarati au simtit ceva blaturi pescaresti si boicoteaza topicul.
Eu mai am de asteptat 13 zile,pana sa pot iesi din nou la pescuit.Promit sa revin dupa 15 Mai cu ceva fotografii!
Dupa cum se poate citi mai sus,am facut o promisiune.Sunt parolist de felul meu,insa de data asta,cu parere de rau nu-mi voi putea tine promisiunea,caci m-am "lipit" de o fractura de rotula cu ruptura de ligamente si voi sta in pat aproximativ 2 luni.
Asa ca adio pescuit!(dubla suferinta.)
heh abea acu am vazut topicu asta ....am o intrebare pescuieste careva pe neajlov zona bulbucata-iepuresti
poate stie sami zica si mie niste locuri marfa "nepieptanata" de localnici...azi de exemplu de la 12pan' la 8 cat am fost la un gratar alea alea 5 grupuri au venit cu plasele
scoteau numa mreana si clean la 1kg+ o mreana chiar avea 3.7kg ......asta e foame mare in tara asta ![]()
Mincinosilor, aaa pardon pescarilor
, nu ati mai prins nimic? ![]()
tocmai ce a plecat fratimiu din delta, cand se intoarce sa vedem daca am ce captura sa postez ![]()
tocmai ce a plecat fratimiu din delta, cand se intoarce sa vedem daca am ce captura sa postez![]()
Captura de acolo, din delta, lasata tot in delta.... nu adusa in bucatarie.
Fiti si voi oameni, ganditi-va ca in curand n-o sa mai aveti ce prinde.
frumos, la ce ai prins cleanul si unde?
Nu stiu daca ai sa crezi,da' l-am prins la coaja de paine!
Locul este in afara granitei Romaniei.Stiam ca la paine trage binisor crapul si am ramas surprins cand am luat cleanul,nu ma asteptam.
Norocul!!!
Calumea! Fir intins!
Va recomand cu placere raul Neajlov,este la 30-45 minute de mers cu masina,si este foarte promitator.Are zone in care se prinde crap oglinda,caras,somn =).Vorbind in mare peste tot gasesti clean,mreana,sabioara,baboi.Iarna stiuca se prinde in prostie
(am vazut si la 5kg)...Acu vreo 2 saptamani cand am fost ultima oara s-au bagat niste sateni cu mainile goale au scos mreana la 3.7kg si juma de sac de cleni toti la 1kg+..pacat ca niciunul n-a fost eliberat dar asta e oamenii traiesc din asta =)...Eu pescuiesc in zona comunelor bulbucata-iepuresti....dar se spune ca la calugareni ar fi mult mai multi pesti dastia la Kg decat aici
...A da de asemenea aveti padurea racoroasa in care merge de minune un gratar mai ales pe caldura asta ![]()
![]()
![]()
![]()
Captura de acolo, din delta, lasata tot in delta.... nu adusa in bucatarie.Fiti si voi oameni, ganditi-va ca in curand n-o sa mai aveti ce prinde.
chilleanu,k ce a prins ori au pus p gratar,ori i'a dat drumu, acasa a venit doar cu un somn de 6 kg
Frumoase capturi, claus.. dar tot nu-mi vine sa cred ca i-ai prins la miez/coaja de paine.
Bine ca unii se chinuie cu boillies-uri si tot degeaba ![]()