FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Pesti / Vrajeli despre capturi record si ramele zemoase din geanta :p

«145678»
novac24.07.2009 19:17

He he, ce mitocan :finger: . Ontopic papusa, ontopic :D

dulcicutza26.07.2009 11:44

Cred ca week-endul viitor mai fac o plimbare pe Dunare pe langa Tulcea...

ady_ultras29.07.2009 10:51

Dex: vere

Dex: sa te pup in **** ca acu team vazut ca ai intrat

Dex: scz

Dex: sami mai zici bafta

Dex:

Dex: si alta data

AG: dc ai prins

AG: ?

Dex: nam prins ma\

Dex: l-am omorat

Dex:

Dex: 7 bucati la 10 12 15 8

Dex: kg

Dex: fariate

 

:))

Joga Bonito14.09.2009 13:42
dulcicutza14.09.2009 14:21
Dex: vere

Dex: sa te pup in **** ca acu team vazut ca ai intrat

Dex: scz

Dex: sami mai zici bafta

Dex:

Dex: si alta data

AG: dc ai prins

AG: ?

Dex: nam prins ma\

Dex: l-am omorat

Dex:

Dex: 7 bucati la 10 12 15 8

Dex: kg

Dex: fariate

 

:))

In primul rand nu se zice niciodata "bafta la peste" si in al doilea rand mi-as dori si eu sa stiu unde se mai prinde peste,ca in insula mare a brailei nu mai cade nimic....

 

Fane14.09.2009 14:25

@dulcicutza

 

Vezi la Metro :thumbup:

AG14.09.2009 14:48
In primul rand nu se zice niciodata "bafta la peste"

stiu draga.. dc crezi u k i-am zis ?:)) ce vroiai sa ii zic fir intins ?:)) da-l in slbz k si alartaseara i-am zis la fel , si lu fratimiu i-am spus la fel si vine diseara din delta :)) sa vezi omor ce-mi trage daca nu a prins nimik :)))

dulcicutza14.09.2009 16:43
@dulcicutza

 

Vezi la Metro :thumbup:

MEreu pescuiesc la Metro cand mi-e pofta de peste :))))

Joga Bonito30.11.2009 15:43

http://www.reactii.ro/reactiitv/fire-de-aventura-ep-i-teste/

 

cel mai superb serial de pescuit realizat de romani. fara cuvinte.

Adrian22.12.2009 10:33

 

Un pescar adevarat, nu ca voi!

Nyghty01.05.2010 20:29

Au murit toti pescarii de pe forumul asta?!

clausblaus02.05.2010 11:54

Asa se pare!

Probabil ca pescarii adevarati au simtit ceva blaturi pescaresti si boicoteaza topicul.

Eu mai am de asteptat 13 zile,pana sa pot iesi din nou la pescuit.Promit sa revin dupa 15 Mai cu ceva fotografii!

clausblaus17.05.2010 10:05

Dupa cum se poate citi mai sus,am facut o promisiune.Sunt parolist de felul meu,insa de data asta,cu parere de rau nu-mi voi putea tine promisiunea,caci m-am "lipit" de o fractura de rotula cu ruptura de ligamente si voi sta in pat aproximativ 2 luni.

Asa ca adio pescuit!(dubla suferinta.)

Ro.OBert13.06.2010 18:23

heh abea acu am vazut topicu asta ....am o intrebare pescuieste careva pe neajlov zona bulbucata-iepuresti :D poate stie sami zica si mie niste locuri marfa "nepieptanata" de localnici...azi de exemplu de la 12pan' la 8 cat am fost la un gratar alea alea 5 grupuri au venit cu plasele :( scoteau numa mreana si clean la 1kg+ o mreana chiar avea 3.7kg ......asta e foame mare in tara asta :bananadance:

Daniel-Ionut13.06.2010 19:15

Mincinosilor, aaa pardon pescarilor :D , nu ati mai prins nimic? :naughty:

AG13.06.2010 21:15

tocmai ce a plecat fratimiu din delta, cand se intoarce sa vedem daca am ce captura sa postez :))

Nyghty13.06.2010 21:22
tocmai ce a plecat fratimiu din delta, cand se intoarce sa vedem daca am ce captura sa postez :))

 

Captura de acolo, din delta, lasata tot in delta.... nu adusa in bucatarie.

Fiti si voi oameni, ganditi-va ca in curand n-o sa mai aveti ce prinde.

clausblaus25.06.2010 20:01

Doua prospaturi,un clenisor si un crapustean!

DSC00171.JPG

DSC00170.JPG

Joga Bonito25.06.2010 21:15

frumos, la ce ai prins cleanul si unde?

clausblaus26.06.2010 08:05

Nu stiu daca ai sa crezi,da' l-am prins la coaja de paine!

Locul este in afara granitei Romaniei.Stiam ca la paine trage binisor crapul si am ramas surprins cand am luat cleanul,nu ma asteptam.

Norocul!!!

axl26.06.2010 08:44

Calumea! Fir intins!

Ro.OBert26.06.2010 09:51

Va recomand cu placere raul Neajlov,este la 30-45 minute de mers cu masina,si este foarte promitator.Are zone in care se prinde crap oglinda,caras,somn =).Vorbind in mare peste tot gasesti clean,mreana,sabioara,baboi.Iarna stiuca se prinde in prostie :) (am vazut si la 5kg)...Acu vreo 2 saptamani cand am fost ultima oara s-au bagat niste sateni cu mainile goale au scos mreana la 3.7kg si juma de sac de cleni toti la 1kg+..pacat ca niciunul n-a fost eliberat dar asta e oamenii traiesc din asta =)...Eu pescuiesc in zona comunelor bulbucata-iepuresti....dar se spune ca la calugareni ar fi mult mai multi pesti dastia la Kg decat aici :)...A da de asemenea aveti padurea racoroasa in care merge de minune un gratar mai ales pe caldura asta :D:thumbsup::naughty::thumbup:

clausblaus28.06.2010 10:04

Reteta:Un sfert de paine si circa 130 de minute!

DSC00176.JPG

DSC00174.JPG

AG28.06.2010 10:16
Captura de acolo, din delta, lasata tot in delta.... nu adusa in bucatarie.

Fiti si voi oameni, ganditi-va ca in curand n-o sa mai aveti ce prinde.

 

chilleanu,k ce a prins ori au pus p gratar,ori i'a dat drumu, acasa a venit doar cu un somn de 6 kg

Nyghty28.06.2010 11:48

Frumoase capturi, claus.. dar tot nu-mi vine sa cred ca i-ai prins la miez/coaja de paine.

Bine ca unii se chinuie cu boillies-uri si tot degeaba :))

«145678»