FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Pesti / Vrajeli despre capturi record si ramele zemoase din geanta :p

«15678»
AG28.06.2010 12:10

captura varamiu, in delta, pe dunavat

 

1000915k.jpg

Ro.OBert28.06.2010 13:59

clau ce-i cu stiloul din a doua poza :P? (glumesc) tine-o tot asa si la mai mare :D

clausblaus30.06.2010 06:33

@Nyghty

Stiu ca pescarii sunt considerati mari mincinosi,dar eu nu am motive sa mint,ba chiar am si o explicatie logica.In zona vin iubitorii de pasari salbatice(gaste,rate)si le hranesc zilnic cu paine.Asa mi-a venit ideea sa incerc la paine si uite ca nu am gresit.

@Ro.OBert

Multumesc!

Ro.OBert30.06.2010 19:52
limbajul pescarilor..aproape ca uitasem de reclama asta :))(apropo pescari de rapitori avem pe aici :P ??)
Nyghty30.06.2010 20:14

Da, aici e un pescar care vrea sa invete pescuitul la crap/rapitor :))

Cine vrea sfaturi de "cum sa prinzi numai caras", sa ma intrebe fara nicio retinere.

clausblaus01.07.2010 05:08

@Nyghty

Intra pe www.pescuitmania.ro,vei gasi multe lucruri interesante.

Ro.OBert01.07.2010 09:17

Ca sa fi un pecar adevarat trebuie sa prinzi un clean la 1.5kg +! Dupa parerea mea e cel mai bun trofeu!Se spune despre el ca e pestele cu cate un ochi pe fiecare solz,o singura miscare gresita l-ai speriat si se mai intoarce dupa 5 ore :D.Apropo stie careva un magazin in Bucuresti unde gasesc Salmo Horneturi??????? Ca am fost la gipo,peste tot si nimic.:(

TURKU01.07.2010 09:25

vreti sa prindeti pesii mari peste 10-15kg va dau un Pont Lacul Sinoe,Jud.Constanta ori in Delta Dunarii.jud.Tulcea

Ro.OBert01.07.2010 09:47

Turku...Pesti sunt peste tot doar ca-s acoperiti de apa :))):D.>Si apropo daca te duci acum in Delta prinzi nu un peste la 10kg ci 15 pesti la 10kg ;)) cand o sa agati plasele braconierilor :))..Asta e Guvernu doarme nu stie sa faca nimic impotriva braconajului in curand o sa ramanem fara fauna acvatica si o sa ne dam seama prea tarziu si iar o sa ne plangem de mila

Nyghty01.07.2010 10:38

Sunt multe balti consacrate pentru pestele mare pe care-l au, referindu-ne la crap... Moara vlasiei, Tancabesti, Peris etc.

 

@clausblaus

Mersi, stiam site-ul, e util pentru ca sunt multe retete de nade... la mine cre' ca problemele tot la montura se ridica.

Ro.OBert01.07.2010 12:28

Nyghty poti sa intri si pe forumul infopescar.net sa vezi ca mai pun cei de acolo monturi.

Nyghty01.07.2010 14:12

Pentru atasarea rig-ului am ales o montura in-line(mi s-a parut mai la indemana/mai usor de facut)... si am avut surpriza ca montura sa se incalceasca, boilies-ul nu mai era pe firul de par... nu cea in-line, ci "rig-ul".

Cu un pufelete solubil pus intr-un fel pe carlig s-ar rezolva problema?

Ro.OBert05.07.2010 19:18
meserias baiatu' ....
Nyghty07.07.2010 10:57

Pescar profesionist:

 

Ro.OBert07.07.2010 12:41

Doamne :)))) da-i prea penala faza aia cand ramane barca suspendata pe buturuga aia cazuta :))).

Mama ce n-as da sa am o casa cu un lac ca ala sio barcuta :D toata ziua spinning dupa rapitor :D

Nyghty07.07.2010 12:49

Toate tipurile de noduri, prezentate cu o animatie...

 

http://www.animatedknots.com/knotlist.php?...e=&Website=

Joga Bonito25.08.2010 15:09

Monstra de balta civilizata in Ungaria.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

Bogdan25.08.2010 15:53

balti cu plata?

Fane25.08.2010 16:00
balti cu plata?

 

Nu, gratis ca la noi :))

Nyghty28.11.2010 15:17

 

Oare ce montura ar fi mers aici? :D

AG28.11.2010 17:22

halau direct

Nyghty03.04.2011 20:32

67422163487043680572100.th.jpg

 

 

 

Crap prins la piesa lego?! :blink:

vlad04.04.2011 05:53

Poate ne zice si noua cineva cum ar gati pestele daca este preocupat de acest lucru. Saramura ,bors pecaresc ,orice are ca ingredient principal pestele.

Multumesc!

clausblaus02.05.2011 06:54

Ieri am sarbatorit 1 Mai pescaresc.

Am avut o captura frumusica si as fi vrut sa ma laud cu ea,dar nu pot sa incarc fotografia.Nu stiu ce se intampla,dau clic pe ADDREPLY,se deschide normal,insa imediat incarca fisierele atasate(??) dupa care pagina se mareste cat monitorul si mai posteaza claus!!!!O fi de la mine,o fi de la voi?

Una peste alta eu am avut o zi placuta ieri!

clausblaus02.05.2011 11:58

@Nyghty

De acord,da' cum facem?

Nici macar pm nu pot sa trimit.Se intampla aceeasi chestie,nu reusesc sa inteleg nimic!

Functioneaza doar fastreply-ul.

«15678»