"Kapetanos, atacantul grec al Stelei, și-a alcãtuit un program individual de pregãtire pentru perioada vacanței de iarnã. Spre deosebire de alți jucãtori care nu se pot abține sã nu petreacã de Sãrbãtori, Pantelis Kapetanos s-a strãduit sã rãmânã într-o formã sportivã bunã, conștient cã îl așteaptã un retur dificil.
Plecat în Grecia, unde a stat alãturi de familie, Pantelis a preferat sã meargã la salã și sã alerge decât sã se bucure de mâncarea și bãutura care se consumã de obicei în exces de Crãciun. "Pentru mine este important sã fiu în formã. Sezonul trecut am stat pe tușã din cauza unor probleme medicale, așa cã sunt sãtul de odihnã. Am fost la salã și am fãcut alergãri. Am lãsat familia sã se distreze de Sãrbãtori", a spus grecul. Acesta este cunoscut ca un tip cãruia nu-i plac excesele de niciun fel.
"Nu-i place sã iasã prin cluburi, nu bea și nu fumeazã. E genul de om pe care îl intereseazã familia și meseria", l-a caracterizat ziaristul grec Dimitris Zorzos."
Sursa: Adevarul
Exemplu de seriozitate si profesionalism. No comment...