FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Pantelis Kapetanos

«13456714»
Casillas05.12.2008 12:56

Kapetanos s-a accidentat la "amicalul" cu România!

 

Atacantul Stelei, Pantelis Kapetanos, s-a accidentat la partida amicala care se disputa la aceasta ora cu selectionata divizionara condusa de Victor Piturca, transmite corespondentul stelisti.ro.

 

MIN. 4 - Prima schimbare a jocului: Arthuro îi ia locul grecului Kapetanos, accidentat într-un duel cu Ropotan în debutul partidei.

 

Sper sa nu rateze meciul cu Fiorentina

fredysteaua05.12.2008 14:44

ahh sper sa joace cu fiorentina !!! bafta kapetanos

 

P.S: stie cnv cat a fost scorul cu Romania in amical ?:>

Cata2305.12.2008 17:38

4-1 pt Romania, Dorinel a spus ca accidentarea nu e grava si ca,Kapetanos va juca cu Fiorentina,

fredysteaua06.12.2008 11:44

offtopic: ok mersi mult pt informatie

ontopic: am observat ca, kapetanos joaca bine langa Banel si ov Petre! chiar daca nu sunt cei mai buni jucatori :)) .. ei construiesc..centreaza..suteaza fac ei ceva si kapetanos valorifica kkturile lor :D bafta kapetanos!

b0RMA08.12.2008 18:56

Dintr-un atacant venit gratis in care nimeni nu avea incredere a ajuns la atacantul principal al Stelei,comparat cu Thereau(nu este nici pe jumate).Dupa ce a fost titularizat si a facut treaba buna dupa care s-a accidentat,toata presa sare cu stiri de genul "Steaua fara Kapetanos.Ce atacant va introduce Steaua in teren in meciul cu Diplomat Foscsani?".Forza Kapetanos!

mountytoma09.12.2008 15:56

macar sa fie trecut pe foaia de rezerve maine cu fiorentina, sa intre in ultima jumatate de ora! poate mai scoate iar un gol si un penalty :-) ar merita baiatul, la cate a indurat pana acum

Cata2315.12.2008 16:23

Ilie Dumitrescu:"E un jucator masiv, un varf de careu si are o lovitura buna de cap. In ultimul an n-a prea jucat la AEK Atena, dar cand l-au transferat de la Iraklis era considerat o vedeta. De mult nu au mai avut cei din Ghencea un astfel de varf, un adevarat numar 9. Este un goleador. Il stiu si din punct de vedere al caracterului: e un tip deosebit si nu va avea probleme de adaptare. Va fi un fotbalist foarte util Stelei. De mult n-a mai intrat in fotbalul romanesc varfuri veritabile precum Kapetanos."(sursa:Sport.ro)

Nu cred ca a fost nebun Ilie Dumitrescu cand a declarat asta.

Anca_stelista4ever18.12.2008 17:22

cand a venit la Steaua, nici nu credeam ca va marca atatea goluri....sper sa marcheze si in retur..Bravo, Kapetanos!!

Bogdan4Steaua31.12.2008 02:51

"Kapetanos, atacantul grec al Stelei, și-a alcãtuit un program individual de pregãtire pentru perioada vacanței de iarnã. Spre deosebire de alți jucãtori care nu se pot abține sã nu petreacã de Sãrbãtori, Pantelis Kapetanos s-a strãduit sã rãmânã într-o formã sportivã bunã, conștient cã îl așteaptã un retur dificil.

 

Plecat în Grecia, unde a stat alãturi de familie, Pantelis a preferat sã meargã la salã și sã alerge decât sã se bucure de mâncarea și bãutura care se consumã de obicei în exces de Crãciun. "Pentru mine este important sã fiu în formã. Sezonul trecut am stat pe tușã din cauza unor probleme medicale, așa cã sunt sãtul de odihnã. Am fost la salã și am fãcut alergãri. Am lãsat familia sã se distreze de Sãrbãtori", a spus grecul. Acesta este cunoscut ca un tip cãruia nu-i plac excesele de niciun fel.

 

"Nu-i place sã iasã prin cluburi, nu bea și nu fumeazã. E genul de om pe care îl intereseazã familia și meseria", l-a caracterizat ziaristul grec Dimitris Zorzos."

 

Sursa: Adevarul

 

Exemplu de seriozitate si profesionalism. No comment...

puyol31.12.2008 10:36

da... cuvintele sunt de prisos.

 

Respect Kapetanos! unul dintre noi...

c.ronaldo1731.12.2008 11:43

Kapetanos = Zaharia 2

redondo31.12.2008 12:30

E mai bun ca Zaharia,dar seamana ca stil.

Lari31.12.2008 14:34

Dupa parerea mea, Zaharia avea un sut mai bun de la distanta si o explozie mai buna decat Pantelis.

 

Oricum, de apreciat modul in care a ales sa se pregateasca in aceasta perioada. In retur are sansa sa-si relanseze cariera si sper sa nu o rateze. Mai ales ca semne bune anul are...

Cata2301.01.2009 23:31

Kapetanos e la fel ca Zaharia si din alte puncte de vedere inafara de stilul de joc:

e modest,muncitor si da si goluri importante.

Alearga cam cat Banel,iar asta e ceea ce il face bun faptul ca se straduieste sa realizeze ceva cand intra pe teren(sa recupereze o minge,sa dea o pasa buna,un sut bun sau chiar gol,in mare sa AJUTE ECHIPA,ceea ce altii nu o prea fac).

Bravo Kapetanos :thumbup:.

mountytoma02.01.2009 10:33

Intr-adevar, demn de respect! Si de exemplu altora...

MoWeed02.01.2009 12:11

Si parca vad ca aduce alti jucatori Jiji dupa ce le vede dvd-urile cu ochiul lui de specialist, ii impune pe acestia si Kapetanos redevine rezerva...

Bogdan4Steaua02.01.2009 14:11

Apropo de Zaharia... mare prostie a fost renuntarea la acesta. Avea trei clase peste Arthuro, era baiat serios, modest si muncitor.

 

Chiar seamana ca si profil cu Kapetanos.

 

Sper sa i se dea credit in continuare grecului.

Lari02.01.2009 15:20
Apropo de Zaharia... mare prostie a fost renuntarea la acesta. Avea trei clase peste Arthuro, era baiat serios, modest si muncitor.

 

Bai, iti dai seama ce-am ajuns?! Sa plangem dupa Zaharia...

 

Si mie imi placea, dar nu cred ca era o solutie viabila in cupele europene. Dar era excelent pentru Liga I, mai ales daca ar fi fost folosit ca varf autentic, ce juca la Bistrita.

 

Toate sperantele noastre se leaga de Kapetanos, acum. Si sper sa vada odata si Lacatus ca mai avem in lot un atacant bun care este folosit intr-un mod atat de stupid: Neaga.

 

Bogdan4Steaua02.01.2009 17:30
Si sper sa vada odata si Lacatus ca mai avem in lot un atacant bun care este folosit intr-un mod atat de stupid: Neaga.

 

Nu poti sa ai pretentia asta in conditiile in care in opinia lui Lacatus, Tiago se lupta pentru postul de titular cu Nicolita...

 

Exista o vraiste totala in capul antrenorului nostru, vraiste care este prezenta si pe teren. Vom vedea in continuare experimente stupide, jucatori reprofilati, sanse acordate unor indolenti, iar jucatori precum Neaga vor fi dati uitarii.

MoWeed02.01.2009 18:31
Vom vedea in continuare experimente stupide, jucatori reprofilati, sanse acordate unor indolenti, iar jucatori precum Neaga vor fi dati uitarii.

Conform stirilor Pro TV, Neaga e liber de contract.

 

mountytoma03.01.2009 20:00
Bai, iti dai seama ce-am ajuns?! Sa plangem dupa Zaharia...

 

Si mie imi placea, dar nu cred ca era o solutie viabila in cupele europene. Dar era excelent pentru Liga I, mai ales daca ar fi fost folosit ca varf autentic, ce juca la Bistrita.

 

Toate sperantele noastre se leaga de Kapetanos, acum. Si sper sa vada odata si Lacatus ca mai avem in lot un atacant bun care este folosit intr-un mod atat de stupid: Neaga.

 

zaharia era maestru pe langa arthuro sau Semedo. nu era viabil pentru CL? a dat un gol meserias la londra!

 

macar pe kapetanos sa il vedem titular in retur, sa nu aducem iar cine stie ce panarama care sa ocupe un loc in echipa degeaba!

 

eu zic ca un atac Neaga-kapetanos-Ochirosii ar face ravagii in Liga I!

Fan FC Steaua03.01.2009 20:06

@mountytoma

Posibil, dar mingiile nu zboara din cer direct la picioarele lor.. Fara mijloc, atacul e aproape nul.

mountytoma03.01.2009 20:11

in spatele lor, la mijloc, am putea juca cu Nicolita, tiago si toja. ar fi o echipa ofensiva... in repriza a doua l-as lasa si pe pedriel 30 min

Lari03.01.2009 20:20
zaharia era maestru pe langa arthuro sau Semedo. nu era viabil pentru CL? a dat un gol meserias la londra!

 

Comparativ cu ce avem acum, Zaharia era tatic, de acord, iar golul de la Londra a fost fenomenal pentru orice fotbalist roman.

 

Dar, in afara de acea reusita, care a beneficiat si de o centrare incredibil de buna a lui Surdu (!!!), Zaharia a avut realizari modeste, desi Hagi l-a jucat exact ca Sabau.

 

Repet: pe langa mortalaci ca Arthuro, Zaharia era Messi. Personal, il regret.

 

mountytoma03.01.2009 20:42

orice varf care nu primeste mingi BUNE e zero. poti sa fii si Henry, ca singur nu faci nimic. peste tot e nevoie de ECHIPA. de-aia mingea e rotunda si nici un meci nu e castigat sau pierdut dinainte!

«13456714»