FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Pantelis Kapetanos

«1121314»
Cata2303.09.2013 16:23
Stiu, dar e la fosti jucatori.

 

Nu poate fi mutat? Nici de un admin?

Virgil04.09.2013 06:55

Sigur ca se poate. Sa-l rugam pe Azzido sa o faca. - rezolvat

David04.09.2013 10:10

Nu inteleg de ce a venit inapoi. Si-a batut joc Becali de el cand a plecat, iar are salariu mare, iar va fi motiv de zanzanie.

V for Vendetta04.09.2013 10:33

Sper ca odata cu revenirea lui sa nu-i mai vad prea des pe Nikolic, Tatu si Nila.

Alex88pl04.09.2013 14:46

Pe Thereau nu l-ar fi adus inapoi..grecul o sa dea rateuri la noi. O sa ne manance zilele. Eu unul imi pun increderea in italian.

Cata2304.09.2013 19:59
Pe Thereau nu l-ar fi adus inapoi..grecul o sa dea rateuri la noi. O sa ne manance zilele. Eu unul imi pun increderea in italian.

 

Cam greu sa-l readuci pe Thereau care este intr-o forma buna la Chievo. Oricum ar fi grecul stie ce presupune postul de varf impins, tactic este la fel de bun ca si Piovaccari si are 2 plusuri fata de italian talia si jocul aerian superior. Ne poate ajuta enorm mai ales daca intra de prin minutul 60-70, poate sa execute orice portar din lume daca are o centrare de calitate.

my_blood_is_red_and_blue4704.09.2013 21:32
Cam greu sa-l readuci pe Thereau care este intr-o forma buna la Chievo. Oricum ar fi grecul stie ce presupune postul de varf impins, tactic este la fel de bun ca si Piovaccari si are 2 plusuri fata de italian talia si jocul aerian superior. Ne poate ajuta enorm mai ales daca intra de prin minutul 60-70, poate sa execute orice portar din lume daca are o centrare de calitate.

daca ar fi fost la fel de bun ca piovacari,reghe nu il mai dorea,fiindca din cauza ca a fost adus un alt jucator cu aceleasi calitati ca titularul(Iorga,care acum se bate cu Bourceanu pt postul de titular),a izbucnit acel scandal care ne-a tinut pe toti cu sufletul la gura.

:ce_oameni:

Lupul Albastru15.09.2013 20:36
surdu e brazilian pe langa panaramis kapetanos asta

 

nu ne ''trebe' '' surdinho, nikolinho si alti talentati care sa ne incante...avem nevoie de marcatori

Virgil28.09.2013 17:06

 

s_35_kapetanos_2013.jpg

 

Data nasterii: 8 iunie 1983

Locul nasterii: Ptolemaida (Grecia)

Inaltime: 188 cm

Greutate: 87 kg

Numar pe tricou: 9

International grec

 

A mai jucat la : 2000"2002 - Kozani

2002"2005 - Iraklis

2006"2008 - AEK Athens

 

FC Steaua anunta oficial faptul ca l-a transferat pe atacantul grec Pantelis Kapetanos, care a evoluat pana sezonul trecut pentru gruparea AEK Atena. Varful elen, care a implinit varsta de 25 de ani pe 8 iunie, a semnat un contract valabil pe un an cu Steaua, cu optiune de prelungire a intelegerii pentru inca doua sezoane. Varful de 1,90 metri a debutat in fotbal la Kozani, in 2001, de unde a fost transferat de Iraklis, grupare la care a evoluat timp de patru sezoane. In ultimii doi ani si jumatate a facut parte din lotul lui AEK Atena.

 

In continuare, puteti citi primul interviu acordat de noul jucator al Stelei, in exclusivitate pentru www.steauafc.com.

 

Pantelis, ce reprezinta pentru tine transferul la Steaua?

Sunt foarte bucuros ca am venit aici, deoarece stiu ca Steaua este o echipa mare. Le multumesc oamenilor de aici, fiindca mi-au oferit sansa sa evoluez pentru un club de asemenea anvergura. Sper sa raman la nivelul mare la care am evoluat in Grecia si voi face tot posibilul pentru a ajuta echipa sa-si indeplineasca toate obiectivele propuse.

 

Consideri ca acest transfer reprezinta o relansare a carierei tale?

Cu siguranta. Este cel mai important moment din cariera mea.

 

Ai vreun mesaj pentru suporterii Stelei?

O sa muncesc foarte mult, voi da totul pentru echipa si ma voi stradui sa le produc bucurii suporterilor prin golurile pe care sper sa le marchez. Sunt constient ca exista o concurenta mare la Steaua, insa ma voi lupta sa arat ca am valoare pentru aceasta echipa. Tin sa le multumesc domnilor George Becali, Adrian Ilie, Valeriu Argaseala si Marius Lacatus, deoarece au crezut in mine. Voi face tot ce tine de mine sa nu-i dezamagesc.

 

«1121314»