FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Pantelis Kapetanos

«191011121314»
razvan2824.11.2010 20:14

Nu cred ca e ceva de ordin psihic , ci ceva datorat faptului ca Steaua nu mai joaca acelasi sistem ca anul trecut cu un singur atacant , acum sunt Stancu - Surdu in atac , nu mai e Stancu in spatele lui Kapetanos si Tanase - Nicolita / Szekely pe benzi.

mountytoma04.01.2011 07:34

grecul a dat din nou o lectie stelistilor, fie ei jucatori, angajati ai clubului sau suporteri. a pus punctul pe i, spunand ca maimuta ar trebui sa plece daca nu mai are bani, nu sa inceapa sa umble la salariile pe care el le-a oferit!

 

inca o data multumesc Kapetanos! jucator foarte bun si caracter de nota 10!

 

ps - pentru cei ce il critica pe grec, ii invit sa studieze statistica minutelor jucate pentru fiecare gol marcat. iar daca mai amintiti de vinovatia lui la eliminarea din europa league, chiar il meritati pe cioban!

Lari04.01.2011 13:55

Nene Mounty, despre ce vinovatie vorbesti matale? Uite inca o data ce a spus insusi Pantelis referitor la acel subiect. Imi vine extrem de greu sa cred ca baiatu' asta joaca atat de bine teatru:

 

Kapetanos Nu am de ce sa-mi cer scuze

Încarcat de Nila179. - Basketball, baseball, pro wrestling and more sports videos.

red&blue_boy04.01.2011 16:31

Pentru ce-a zis referitor la Oierul,are pentru totdeauna respectul meu!

mountytoma05.01.2011 07:29

@lari

cred ca m-ai inteles gresit. dupa parerea mea la faza cand a luat rosu cu napoli nici macar nu a fost fault, eu i-as fi dat galben broscarului pentru simulare. deci Kapetanos a fost eliminat pe nedrept.

chiar si daca ar fi fost eliminat corect, este nedrept sa i se puna in carca si rezultatul final al meciului (era totusi 3-0 pentru noi, ce dracu'?), si calificarea (mai erau de jucat destule meciuri).

daca el merita rastignit pentru acea "greseala" pe care nu a comis-o, judecand cu aceeasi unitate de masura ciobanul trebuia sa il impuste in cap pe Radoi, care ne-a mancat intr-adevar calificarea in Champions League cu rosenborg! dar finu e finu, nu avea salariu prea mare, sau daca avea salariu mare il pupa unde trebuie pe patron...

uite-asa se scufunda Steaua noastra, macar bine ca vom scapa de urangutanul ala din pipera, dar pacat insa ca dureaza asa de mult

 

@red&blue boy

Kapetanos merita respect pentru tot ce a facut el la Steaua: sa stai pe banca de rezerve desi esti mai bun decat titularul, sa intri in orice moment si sa te bati ca un leu (la propriu si la figurat) marcand goluri cand romanasii nostri nici nu mai visau la asa ceva, sa iti vezi de treaba ta desi te critica unul mai prost decat gheata pe care o ai in picior etc

 

in concluzie, toata stima Kapetanos! si moarte in chinuri oierului!

vlad05.01.2011 07:36

Cat tupeu si pe grecul asta!

Toti fotbalistii sa ia exemplu de la Nicolita. Un baiat muncitor,care-si vede de treaba,ambasador Unicef,un exemplu pentru toti copiii romi!

Se va desparti prieten cu nea Gigi ca si ceilalti.

"Tata,pac-pac ne-am despartit prieteni! I-am multumit baiatului,i-am zis: daca vrei sa mai joci la Steaua trebuie sa vii cu bani de acasa sau sa cumperi 6 baxuri de Cola Steaua pe zi. Doar asa mai esti fratele meu! "

 

Lari06.01.2011 16:36

FIFA a anuntat că 400 de cluburi din intreaga lume vor fi rasplatite in urma succesului inregistrat de Campionatul Mondial din Africa de Sud. Sumele variază intre 40.000 de dolari pentru un jucator care a ajuns pină in faza grupelor, ajungind la 866,267 de dolari, atit cit primeste Barcelona pentru jucatorii sai.

 

Suma de 40 de milioane a fost impartită in functie de numarul de jucatori care au fost selectionati la echipele nationale pentru Mondialul African si in functie de numarul de zile petrecute de jucatori in Africa de Sud. Această perioadă a inceput cu două saptamini inainte de debutul Mondialului si s-a terminat in momentul in care nationala respectivă a fost eliminata

 

Astfel, fiecare zi petrecută la Mondial de un jucator a adus cite 1.600 de dolari clubului respectiv. De mentionat este faptul că FIFA nu a tinut cont de numarul de minute jucate de fiecare jucator la această competitie.

 

Cluburile care au incasat cei mai multi bani sunt: 1. FC Barcelona - 866,267 dolari; 2: FC Bayern Munchen (USD 778,667); 3: Chelsea FC (USD 762,667); 4: Liverpool FC (USD 695,600); 5: Real Madrid CF (USD 678,133).

 

2 jucatori din Liga 1 au participat la Campionatul Mondial. Grecul Kapetanos si ivorianul Kone.

 

Astfel, tinand cont de faptul ca Grecia a fost eliminata in faza grupelor (s-a clasat pe locul 3 in Grupa B, dupa 0-2 contra Coreei de Sud, 2-1 cu Nigeria si 0-2 cu Argentina) si ca echipa antrenata de Otto Rehhagel a disputat 3 meciuri in decurs de 10 zile, Kapetanos a adus Stelei 16.000 de dolari (daca FIFA socoteste doar zilele scurse dintre primul si ultimul meci).

 

Sa ne aducem aminte si ca Pantelis a fost adus GRATIS la Steaua, de Adrian Ilie.

red&blue_boy06.01.2011 17:48
@red&blue boy

Kapetanos merita respect pentru tot ce a facut el la Steaua: sa stai pe banca de rezerve desi esti mai bun decat titularul, sa intri in orice moment si sa te bati ca un leu (la propriu si la figurat) marcand goluri cand romanasii nostri nici nu mai visau la asa ceva, sa iti vezi de treaba ta desi te critica unul mai prost decat gheata pe care o ai in picior etc

Da,asa e,nu m-am exprimat eu exact,si pentru ceea ce-a zis referitor la Oierul are respectul meu! :)

 

Succes mai departe,grecule!

 

 

 

Lari20.01.2011 23:49

Ieri, in ziua in care l-a vindut pe Stancu, cei din Ghencea au semnat si actele de reziliere cu Kapetanos

 

 

Stancu si Kapetanos au marcat in ultimii doi ani si jumatate 73 de goluri pentru Steaua, adică 50% din reusitele echipei din Ghencea

 

 

Într-o singură zi, Steaua si-a pierdut oficial oamenii cei mai importanti din ofensivă in ultimii doi ani si jumatate. Stancu a plecat la Galatasaray, iar Kapetanos si-a reziliat intelegerea.

 

Cei doi atacanti au fost determinanti pentru trupa din Ghencea, incepind din vara lui 2008 si pină azi, de cind au inceput să facă un cuplu la Steaua. Au inscris impreună aproape 50 la sută din toate golurile roș-albastrilor in acest interval de timp, adică 73 din 153 de reusite, fiind, de departe, oamenii care au dat cea mai bună eficacitate in tricoul Stelei.

 

gsp

Clipboard02.jpg

Lari27.01.2011 19:58

Fostul atacant al Stelei, Pantelis Kapetanos, plecat liber de contract de la formatia din Ghencea, a semnat azi cu cipriotii de la Anorthosis Famagusta.

 

Contractul virfului grec se intinde pe durata a doi ani.

 

Kapetanos a fost golgeterul Stelei in sezonul trecut, cu 19 goluri.

Lari31.01.2011 12:17

Pantelis Kapetanos a semnat astazi un contract pe doi ani si jumatate cu CFR Cluj.

gio_stgloria31.01.2011 17:08
Pantelis Kapetanos a semnat astazi un contract pe doi ani si jumatate cu CFR Cluj.

p-asta nici macar prosti.ro n-o preconizase.

AG31.01.2011 20:13

... no comment.. multumim Pantelis ... mult succes

Lari01.02.2011 00:41

Kapetanos va cîștiga peste plafonul de salarii pe care Paszkany l-a impus la CFR, 170.000 de euro pe sezon. Grecul a semnat pe trei ani si jumatate si va incasa si o primă de instalare substantiala de 250.000 de euro.

 

gsp

Stryker01.02.2011 15:17

bine ca au bani cei de la CFR sa-l tina pe Kapetanos ... macar aia chiar mai investesc ceva in echipa

 

sa vedem ce o sa faca la ei, parca vad ca o sa-l vanda in profit in maxim 2 ani de zile

mountytoma01.02.2011 17:06

multumesc pantelis pentru profesionalismul aratat la Steaua! din pacate, nimeni din club nu a avut ochi sa vada sau minte sa priceapa asta.

 

sper din toata inima sa dea vreo 40 de goluri pe sezon la CFR (desi ii urasc pe bozgorii pdl-ului), si sa fie vandut pe vreo 10 milioane de euro in strainatate. sa crape ciobanul de inima rea!

RaMs3s01.02.2011 17:18

Parerea mea e ca o sa rupa la CFR ! :)

ebonyc01.02.2011 22:16

Uite marsavie crasa a celor de la porno.ro (sport): titlu mare: "Dorinta mea este sa-i dau gol Stelei!".

Kapetanos a fost intrebat daca va da gol Stelei si el a spus ca va da gol si Stelei pentru ca acum joaca la Cluj. :chair: Ziaristi idioti si instigatori. Normal ca s-au si gasit idioti care doar au citit titlul si s-a apucat sa-l injure pe Kapetanos.

Ba ce tara avem frate. Nu meritam niciun strain de doamne-ajuta. Sa vina numai dinaia gen Nivaldo, Burke, Okunowo ca pe astia ii meritam. Incep sa-i inteleg pe aia de fug din tara asta cat vad cu ochii.

Lari01.02.2011 23:42

- Kape, de ce te-ai intors in Romania, mai exact in fotbalul romanesc?

- Dar cind am fost plecat?

 

- Nu te dusesesi in Grecia sau in Cipru să rezolvi ceva?

- Eu intotdeauna m-am simtit asimilat de fotbalul vostru, asa că m-am gindit că n-are rost să plec din Romania. Îmi place să joc in Liga 1. Se poate spune că sunt jumatate roman, fiindcă eu cred că am facut ceva bun in tara voastra

 

- De ce ai ales CFR?

- A fost o ofertă frumoasa interesanta motivanta Sper să dau goluri multe si să multumesc lumea care a avut incredere să mă ia. Am observat de mai multă vreme evolutiile acestei echipe, atit in tara cit si in Champions League, si mi-a placut ceea ce am vazut. Eu imi doresc să ajungem cel putin in Europa League in sezonul viitor, desi nu cred că sunt irosite toate sansele la titlu.

 

- Ai vrut să te razbuni pe Steaua?

- Nu, de ce interpretati asa?! De ce intotdeauna trebuie să fie ceva urit, murdar la mijloc?! Am ales Clujul fiindcă mi-a facut o ofertă frumoasă si am dorit să semnez cu această echipa

 

- Crezi că fostii tai colegi vor fi dezamagiti că i-ai tradat?

- Iar ai folosit un cuvint nepotrivit. Omule, sintem fotbalisti, sintem oameni liberi! Nu am fugit pe ascuns, n-am tradat pe nimeni. Stelistii, inclusiv fanii, n-au de ce să-mi poarte pica Nici eu n-am nimic să le reprosez. În Ghencea cred că au fost mai multe momentele frumoase decit cele neplacute. Eu mi-am facut datoria, i-am apreciat pe colegi, pe suporteri. Cred că am facut lucruri bune la Steaua, asa că nu vad de ce ne-am privi urit in ochi.

 

- Ai fost acuzat de acel cartonaș rosu luat cu Napoli la 3-0 pentru Steaua, meci care s-a terminat 3-3.

- A fost un moment nefericit, v-aș ruga să lasam trecutul in trecut.

 

- Nici lui Ciobanul n-ai ce să-i reprosezi? A vorbit nu foarte laudativ despre tine.

- Dinsul e patronul echipei, eu sunt jucator, evit să dialogam. Are parerile lui, eu le am pe ale mele. Mi-am facut datoria cind am fost sub contract cu Steaua, acum sunt la CFR, nu mă mai interesează alte discutii in afară de cele legate de jocul meu la echipa mea.

 

- Ți-ar placea să marchezi in poarta Stelei?

- Asa cum mi-aș dori să dau gol in fiecare meci, cu orice adversar. Meseria mea e cea de atacant, vreau să inscriu multe goluri cu cit mai multe echipe. Repet, nu sunt razbunator.

 

 

"CFR a facut cinste fotbalului romanesc in Europa, sunt mindru să pot ajuta la viitoare performante"

 

"Cu fostii colegi de la Steaua cred că am ramas prieteni. O să mai vorbim, o să ne salutam, am fost impreună si la bine, si la greu" - Pantelis Kapetanos, atacant CFR

 

420.000 de euro va cîștiga Pantelis la CFR in primul an: 250.000 E primă de instalare si 170.000 E salariu

 

gsp

red&blue_boy02.02.2011 06:36

Al naibii ziaristi,doar-doar reusesc sa bage zazanie...

 

Respect maxim Pantelis,si ca om,si ca fotbalist!Succes mai departe,inclusiv in meciul cu noi.

mountytoma02.02.2011 07:00

intr-adevar merita respect maxim! merita o tona de aplauze cand va veni in Ghencea!

 

e dureros sa vezi ca am avut in echipa un jucator care gandeste astfel si ca tocmai acest jucator a fost indepartat, desi si ca fotbalist a fost extrem, extrem de eficient pentru Steaua.

 

in schimb, o maimuta tine in brate o alta maimuta doar pentru ca alearga ca disperata pe teren dar are eficacitate ...cu semnul minus!

MoWeed02.02.2011 09:55
e dureros sa vezi ca am avut in echipa un jucator care gandeste astfel si ca tocmai acest jucator a fost indepartat, desi si ca fotbalist a fost extrem, extrem de eficient pentru Steaua.

Pai tocmai de asta a fost indepartat, datorita faptului ca are mentalitate. La Steaua ca sa reusesti ca jucator tre sa fii sclav, prost sau Banel. Daca indraznesti sa ceri respectarea unui contract semnat, trebuie sa pleci

danimarcu10.12.2011 23:11

Felicitari pentru golul de azi ,care a intristat cocalarimea de pe National Arena! :thumbup:

O palma binemeritata data ciobanului...

 

 

ebonyc11.12.2011 06:09

"Felicitari" taranilor care l-au huiduit.

MoWeed11.12.2011 10:47

Pai daca prostimea uita imediat ce a facut cretinul de becali de-a lungul vremii, e oarecum normal sa uite si ce a facut Kapetanos la Steaua si, mai ales, cum a plecat.

«191011121314»