FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Red Bull Salzburg - Steaua București

«156789»
Irresistible23Steaua05.07.2008 12:20
nu stau sa ma cert cu voi si sa va jignesc.fiecare cu parerea lui.numai ca voi sunteti ca niste marionete conduse de un trecut pe care nu l-ati apucat,doar l-ati auzit.oricum imi mentin parerea.Lacatus fara niste oameni de baza langa el era zero..iar acum este zero barat..

 

Din cate stiu fotbalul este un joc de echipa, si pentru a juca iti trebuie 11 jucatori.

Echipa Steaua fara Lacatus ar fi fost 0 barat... Nu spune tu ca Lacatus era un oportunist, esti doar un copil care nu a prins acele vremuri.

Daca Laca era un oportunist, atunci de Inzaghi ce mai zici? Dar dupa mentalitatea ta, fotbalul il joaca doar un singur jucator?!

Wake up!! ... Fotbalul este un joc de echipa, in care toti contribuie cu ceva pentru victorie.

 

Dar nu are rost sa discutam cu acest copilasi care nu stiu altceva decat sa injure si sa conteste adevarata valoare a lui Lacatus.

Probabil daca ii vom ignora, vom reusi intr-un final sa scapam de ei.

Acesti suporteri sunt tipul suporterului care azi tine cu Steaua, maine tine cu Rapid... Deci nu are rost sa ne mai obosim sa le explicam acestor tembeli ca Steaua=Lacatus, Steaua=Tudorel Stoica, Steaua=Peluza Sud+Nord.

bodanelu05.07.2008 12:21
Probabil ca sunt aceiasi tembeli care fluiera echipa din min 10, care l-au jignit pe Dica si acum sunt mirati ca pleaca si care arunca cu laturi pe forumuri...

stai relax, si daca pleaca Lacatus si vine alt antrenor, dupa primele doua meciuri o sa-l desfinteze. Asa este suporterul roman, injura antrenorul ca nu a jucat 3-8-15 cand trebuia jucat 2-9-26. Toti sunt mari tacticieni, fara inchizatori, daca se poate fara fundasi si cu 11 atacanti in teren...

AdrianUltras2505.07.2008 12:38
Probabil ca cei care-si dau cu parerea despre Laca au deschis ochii in fotbal ceva mai curand... Oricum, mizerabila atitudinea asta lipsita de rabdare si judecata vis-a-vis de Lacatus si echipa! Probabil ca sunt aceiasi tembeli care fluiera echipa din min 10, care l-au jignit pe Dica si acum sunt mirati ca pleaca si care arunca cu laturi pe forumuri...

A fost un meci amical, cu o prima repriza buna, cu doua castiguri certe (Szekely si Dayro), cu o viteza de joc superioara celei de anul trecut.

 

 

Daca Laca era la inceput de drum aveai dreptate cand ziceai ca e mizerabila atitudinea lipsita de rabdare.Problema e ca Laca e la echipa de vreo 8 luni.

Se poate spune ca pana acum a avut la dispozitie 3 loturi. 2 in sezonul recent incheiat(primul cel facut de Hagi, al 2lea cel facut de el in iarna). O sa ziceti ca Laca ne-a dus de pe 5 pe 2. Dar eu vin in completare si zic:

1.Laca a pierdut titlul.

2.In retur am avut mare noroc ca Dinamo, rapid si Poli Timisoara nu au prea jucat nimic.

3. Desi cele 3 echipe nu au jucat nimic sau erau in pline scandaluri, noi nu am obtinut nici o victorie cu nici una din ele.

4.Toate victoriile au fost chinuite multe venite in urma fazelor fixe ale lui Mendoza.

 

Nu am zis nimic pana acum dar, daca as fi putut, la sfarsitul sezonului i-as fi pus lui Laca niste intrebari:

1.De ce nu a facut el tactica si echipa cu Dinamo.

2.De ce a renuntat la Mendoza? (Am inteles ca motivul ar fi faptul ca baiatul e mercenar, ca are salariu prea mare si ca joaca doar gandindu-se la bani.Pai care e diferenta intre Mendoza si Goian,Dica sau Ghionea atunci?Si astia 3 vor mai multi bani sau se plece la mai multi bani)

 

Desi infrangerea cu 3-0 e umilitoare pt Steaua(si salzburgul e o echipa slaba indiferent de buget), pe mine m-a suparat alt lucru.

Faptul ca echipa joaca la fel ca si pana acum.

Adica chinuit!

 

Am vazut ca multi au zis ca le place ca in prima repriza echipa a jucat ofensiv.

FALS!

FOARTE FALS!

 

Doar Dayro Moreno si Szekely au jucat ofensiv.Restul jucatorilor au jucat:

Thiago,Lovin,Golanski,Petrica Marin,Ghionea,Goian - fara interes.

Bogdan Stancu - nu a jucat

Nicolita - nu a stiut cum sa joace.

(am ales aici doar echipa din prima repriza pt ca se presupune ca sunt titularii...si stim ca la Steaua nimeni nu scoate titularii din echipa)

 

Am inteles ca e meci amical si ca inca se lucreaza.

Dar nu ar trebui sa se vada niste rezultate?

Niste scheme ceva?

Tot jocul era "da-i mingea la Dayro si Doamne-ajuta!".

Exact ca si pana acum.Doar ca sezonul trecut era Dica personajul principal.

 

Daca vedeam si eu niste 1-2 uri, schimbari de directie, devieri, ceva nu ziceam nimic.

Echipa a jucat ca si pana acum.Chinuit!

 

E clar ca au fost si o serie de minusuri:

- goluri din faze fixe, problema rezolvabila, zic eu, odata cu reintrarea lui O Petre si Mirel, jucatori cu o determinare si concentrare superioare;

 

Asta desi pe teren erau Goian- 197, Ghionea -189,Lovin - 190, Thiago-185, Golanski -182

 

 

- lipsa unui atacant de gura portii;

 

Steaua nu are nevoie de un atacant de gura portii.Steaua trebuie sa joace cu 2 atacanti medii de viteza care sa stea tot timpul cu fata la poarta.Uitati-va la Manchester,Barcelona, Real,etc.Cate din echipele mari folosesc pivoti?

 

Echipele mari sunt interesate sa dea goluri nu sa faca spatii pt mijlocasi sau atacantii care vin din linia a 2a.

 

- rezerve cu valoare indoielnica;

 

Antrenorul se ocupa cu transferurile.

 

- relatii de joc in stadiu incipient;

 

In prima repriza pe teren au fost doar 3 oameni noi: Thiago, Szekely si Bogdan Stancu.

Parca totusi...restul de 7 jucatori de camp...?

Aia au uitat deja relatiile?

 

Este timp pentru remedierea problemelor, este timp pentru achizitii pe posturi deficitare, este nevoie, insa si de intelegerea suporterilor...

 

De 2 ani incoace tot de timp si intelegere e nevoie.

Si mai vine o umilinta gen 4-2 cu Dinamo in Ghencea...si iar intelegere si iar timp....

demonu_200505.07.2008 13:39

cine ti a dat tie dreptul sa iti expui articolele pe site ?

sile-jardel05.07.2008 13:40

este clar,nu avem antrenor de valoare!!!jucam acelasi lucru ca si in campionatul trecut,la bulan!antrenorul nostru nu are nici un cuvint de spus in privinta achizitiilor.Jiji a declarat aseara ca el nu l-a mai vrut pe PEPE desi aia acceptasera oferta Stelei.a zis ca avem atacanti destui.deci inca o data se dovedeste ca el face echipa.antrenorul nostru e cu suporterii Jiji cu echipa!!!de la meciul cu Timisoara de acasa,cind antrenorul nostru a facut cele mai proaste schimbari si a pierdut cel mai important meci eu nu-l mai suport si-l-am contestat si-l voi contesta mereu pina va pleca.

axl05.07.2008 13:40
cine ti a dat tie dreptul sa iti expui articolele pe site ?

Cu cine vorbesti?

ebonyc05.07.2008 16:13

alooo!!! specialistilor!!! dc injurati echipa? ati ramas cu impresia celei de-a doua reprize??? dar la prima repriza nu v-ati uitat?? suporteri de rezulatt ce sunteti!!! aia de la red bul in cateva zile au meci oficial de jucat mai prieteni. sunt la finalul pregatirii de vara ,copii!!! noi suntem de abia la jumatate. tineti cu alta echipa, va rog. atat caz se face de infrangerea asta, nu-mi vine sa cred. a fost un amical intre doua echipe in faze diferite de pregatire. 5-6 jucatori tocmai s-au intors de la nationale!!!! prima repriza a jucat nesperat de bine Steaua, cu mici carente individuale. dar este bine pt stadiul pregatirilor in care ne aflam. una-doua il injurati pe Lacatus. dc??? pentru ca a vrut sa vada de ce sunt capabile rezervele?? este vina lui ca jumatate din jucatori nu au ce cauta la o echipa ca Steaua? puneti-va in locul lui si reflectati un pic. forta Steaua!!! aveti incredere in echipa sezonul asta.

SebahSTEAUA05.07.2008 16:13

abia astept o victorie intr un amical ...eventual netelevizat cu vreo 3-4 la 0, sa vezi atunci toti criticii: "nu am vazut meciul, dar din ce am citit am fost formidabili" , "asta e Steaua pe care o dorim" , "Bravo Laca! Suntem pe drumul cel bun!" s.a.m.d , ca apoi la o eventuala infrangere.."Lacatus esti o marioneta, pleaca!" , "Care idol? a fost doar un tigan!" ...nu mi place sa generalizez..sa spun ca romanii sunt tampiti...dar voi...voi sunteti tampiti

MoWeed05.07.2008 16:22

 

abia astept o victorie intr un amical ...eventual netelevizat cu vreo 3-4 la 0, sa vezi atunci toti criticii: "nu am vazut meciul, dar din ce am citit am fost formidabili" , "asta e Steaua pe care o dorim" , "Bravo Laca! Suntem pe drumul cel bun!" s.a.m.d , ca apoi la o eventuala infrangere.."Lacatus esti o marioneta, pleaca!" , "Care idol? a fost doar un tigan!"

Exact la fel ma gandeam si eu....

eddie the 'ead05.07.2008 16:39

Cu ceva vreme in urma, nu chiar asa de multa, cind nu existau atitea televiziuni, atita internet si atitea forumuri, vedeam doar prin ziare rezultatele unor amicale jucate de Steaua vara sau iarna, iar in cazul unor infrangeri nu ma impacientam prea tare. Nu prea ma intereseaza perioada de pregatire.

 

Da, s-a jucat prost, unii jucatori sunt probabil cu mintea prin alta parte. Dar vi se pare ca avem un "climat propice" la club pentru vreo performanta? A venit Lacatus la Steaua datorita capacitatilor sale de antrenor? Pot sta jucatorii doar cu gindul la fotbal? Si, trecind peste cele de mai sus, am si eu o oarecare idee privind forma sportiva, nu cumva s-a adunat echipa de vreo doua saptamani?

 

Nu ca as mai avea prea mare incredere in rolul sau cunostintele de antrenor ale lui Lacatus, dar parca unii abia asteptau rezultatul asta ca sa dea cu pietre. Eu prefer un inceput prost si un final glorios, decit invers (ca in retur).

 

Nu sunt de parere ca Lacatus trebuie ridicat in slavi pentru ca ne-a adus de pe 5 pe 2 (dupa ce am fost pe 1, totusi), pentru ca jocul a fost in mare masura execrabil in tot returul, dar nici sa-l facem praf dupa un meci de pregatire. Pina si acel meci de prezentare cu AS Roma va avea miza mai mare decit asta. Si, pina la urma, bine ca s-a intamplat acum.

AdrianUltras2505.07.2008 16:55

SebahSTEAUA

 

 

Cu ce ma ajuta pe mine faptul ca Steaua bate la n goluri diferenta pe aversa Bucuresti in amicale daca nu face nimic in campionat?

 

Repet.

Desi rezultatul e umilitor pt Steaua, lucrul care ma supara cel mai tare e faptul ca echipa nu joaca nimic.

Asta criticam noi astia pe care ii injurati aici!

MoWeed05.07.2008 17:53

De acord Adriane, dar nu cred ca trebuie sa sarim cu totii pe Laca pentru un joc amical.

Intr-adevar jocul a fost acelasi ca in ultimele 2 sezoane: mingia in fata si Dumnezeu cu mila, dar jocul din meciurile amicale nu este elocvent.

Sa nu uitam ca Romania a batut Rusia, Turcia si Spania in amicale recente si in meciurile oficiale au aratat un joc mult superior noua...

DanStan05.07.2008 17:53
Nu am zis nimic pana acum dar, daca as fi putut, la sfarsitul sezonului i-as fi pus lui Laca niste intrebari:

1.De ce nu a facut el tactica si echipa cu Dinamo.

2.De ce a renuntat la Mendoza? (Am inteles ca motivul ar fi faptul ca baiatul e mercenar, ca are salariu prea mare si ca joaca doar gandindu-se la bani.Pai care e diferenta intre Mendoza si Goian,Dica sau Ghionea atunci?Si astia 3 vor mai multi bani sau se plece la mai multi bani)

 

Desi infrangerea cu 3-0 e umilitoare pt Steaua(si salzburgul e o echipa slaba indiferent de buget), pe mine m-a suparat alt lucru.

Faptul ca echipa joaca la fel ca si pana acum.

Adica chinuit!

 

...

 

- rezerve cu valoare indoielnica;

 

Antrenorul se ocupa cu transferurile.

 

1 : vrei sa spui de fapt de ce nu-si asuma responsbilitatea tacticii si echipei din meciul cu Dinamo. Ca oricum n-o sa stim niciodata cine si in ce masura 'a facut' tactica si echipa. Zi mai pe romaneste : Lacatus sa-si asume esecul cu Dinamo si sa plece.

 

2. De parc-am sti in ce conditii 'a renuntat' Lacatus la Mendoza. Nu cred ca s-a dus la boier sa-i spuna ca nu-l mai vrea pe peruan. Mai degraba i s-au cerut garantii de genul 'bah, daca-l pastrez pe asta in lot imi GARANTEZI ca ne calificam in grupe ?' Logic, nici un antrenor nu poate garanta asa ceva atat timp cat nici macar nu-si cunoste adversarul din turul preliminar.

 

Nu inteleg de unde provine inversunarea asta impotriva lui Lacatus. Mai intai apare ala si-l face de doi bani pe jucatorul Lacatus, acum antrenorului Lacatus i se imputa faptul ca 'nu face transferuri' desi TOTI stim CINE hotaraste la Steaua ce transferuri se fac. Ma astept ca in urmatoarele zile lui Lacatus sa i se puna in carca ratarea calificarii in finala cupei UEFA de acum 2 ani, esecurile din Champions League, faptul ca Steua n-a mai castigat o cupa a Romaniei de vreo 9 ani si chiar faptul ca Steaua a ratat de 37 de ori castigarea titlului de campioana in decursul istoriei sale. Pentru toate vinovat e Lacatus.

 

Sincer sa fiu, dupa parerea mea Lacatus ar trebui sa plece. Nu e un mare antrenor, dar nu asta e problema. Pur si simplu se urmareste scoaterea lui ca tap ispasitor. Vorbim de 'infrangerea umilitoare' suferita intr-un amical impotriva unei echipe cu un buget de 35 de milioane de parc-am fi cel putin Manchester United. Vorbim de transferurile pe care 'ar trebui sa le faca Lacatus' ignorand faptul ca ni s-a repetat de 1000 de ori cine e adverata persoana care 'face transferuri' la Steaua. Laca, daca vrei sa-si faci un bine lasa dreaq banii oierului si pleaca ! Nu merita ...

CREIERU7805.07.2008 18:22

au fost doua reprize diferite una controlata de Steaua in care au jucat Dayro,Golanski,Stancu,Szekely iar alta in care Steaua a cedat initiativa odata cu schimbarile ,s-a vazut "vana" lui Surdu care nu are ce cauta in lot si cativa jucatori aparuti dupa pauza care nu lupta numai mimeaza fotbalul .

AdrianUltras2505.07.2008 18:47

DanStan

 

Lacatus nu a fost adus la Steaua pt ca e un mare antrenor.Nu e nici macar antrenor de nivelul Stelei.

Lacatus nu are cum sa isi asume raspunderea pt esecul cu Dinamo pt ca nu el a facut tactica si echipa.

Steaua a jucat atunci exact cum "prevazuse" ciobanasul cu o saptamana inainte de meci.

 

La Mendoza s-a renuntat pt ca avea salariu prea mare.

Adica prea mare pt cat ar vrea becaliiii sa dea.

 

Nu exista o inversunare impotriva lui Lacatus.

Exista o inversunare impotriva antrenorului Stelei, antrenor care de mai bine de 8 luni de cand e la Steaua nu a adus nimic nou, nu a ajutat echipa sa progreseze, nu nimic.

mikutu05.07.2008 19:12
DanStan

 

Lacatus nu a fost adus la Steaua pt ca e un mare antrenor.Nu e nici macar antrenor de nivelul Stelei.

Lacatus nu are cum sa isi asume raspunderea pt esecul cu Dinamo pt ca nu el a facut tactica si echipa.

Steaua a jucat atunci exact cum "prevazuse" ciobanasul cu o saptamana inainte de meci.

 

La Mendoza s-a renuntat pt ca avea salariu prea mare.

Adica prea mare pt cat ar vrea becaliiii sa dea.

 

Nu exista o inversunare impotriva lui Lacatus.

Exista o inversunare impotriva antrenorului Stelei, antrenor care de mai bine de 8 luni de cand e la Steaua nu a adus nimic nou, nu a ajutat echipa sa progreseze, nu nimic.

 

in situatia de fata de la club...nimeni , repet: nimeni , nu va face treaba ca antrenor! stii bine la ce ma refer! scrisul ramane scris...mai vorbim!

AdrianUltras2505.07.2008 19:25

Mikutu

 

Corect.

Dar Laca, simbolul echipei asteia, de ce a intrat in jocul asta din moment ce stie cum sta treaba?

Heart_For_Steaua05.07.2008 19:36
cine ti a dat tie dreptul sa iti expui articolele pe site ?

Cu cine vorbesti?

 

Cred ca vorbea cu Dayro Moreno =)) Probabil a crezut ca Dayro Moreno a scris articolul , la sfarsitul caruia scrie intradevar cu albastru (culoarea semnaturii) Dayro Moreno :P:)

tazonne05.07.2008 19:41
Daca Laca era la inceput de drum aveai dreptate cand ziceai ca e mizerabila atitudinea lipsita de rabdare.Problema e ca Laca e la echipa de vreo 8 luni.

Se poate spune ca pana acum a avut la dispozitie 3 loturi. 2 in sezonul recent incheiat(primul cel facut de Hagi, al 2lea cel facut de el in iarna). O sa ziceti ca Laca ne-a dus de pe 5 pe 2

O singura intrebare am:Ferguson cati ani a stat la Manchester fara sa castige trofee?

Acum dupa ani si ani de antrenorat , cate trofee are si cat este de iubit de fani?

1.Laca a pierdut titlul.

Cand ne-a luat Laca eram cumva lideri detasati sin u mai tin eu minte?! Sau eram pe locul 5, la 10-12 puncte de primul loc? Ciudat , eu zica ca el ne-a facut sa speram pana in ultima etapa la titlu….

2.In retur am avut mare noroc ca Dinamo, rapid si Poli Timisoara nu au prea jucat nimic.

Nu , ele au jucat numai cand a trebuit, cand NU au vrut nu au jucat…

2.De ce a renuntat la Mendoza? (Am inteles ca motivul ar fi faptul ca baiatul e mercenar, ca are salariu prea mare si ca joaca doar gandindu-se la bani.Pai care e diferenta intre Mendoza si Goian,Dica sau Ghionea atunci?Si astia 3 vor mai multi bani sau se plece la mai multi bani)

Sti ca Mendoza nu e usa de biserica si a fost suspendat din nationala tarii sale , nu? Asa ca nu baga mana in foc pt Mendoza, nu poti sti nici ce pretentii a avut

Desi infrangerea cu 3-0 e umilitoare pt Steaua(si salzburgul e o echipa slaba indiferent de buget), pe mine m-a suparat alt lucru.

Un buget de 30-35 de mil nu mi se pare de neglijat , eu zic sa nu te pripesti cand tragic concluziile

Antrenorul se ocupa cu transferurile.

Esti sigur?!

In prima repriza pe teren au fost doar 3 oameni noi: Thiago, Szekely si Bogdan Stancu.

Parca totusi...restul de 7 jucatori de camp...?

Aia au uitat deja relatiile?

Chiar dc 7 au fost vechi nu au jucat impreuna , multi sunt rezerve , omogenitatea inca le lipseste

 

Asta saracu e dus rau de tot!!! Mai mult de 11 ani nu ii dau!

 

 

AdrianUltras2505.07.2008 20:25

Tazone

 

1.Mai lasati-ma in pace cu ferguson.E o varza de antrenor.Nu e vina mea ca aia de la United is niste prosti.

2.Nu eram lideri detasati cand ne-a preluat dar sa fim seriosi.Sa PIERZI(ca putem considera infrangere) acasa cu Timisoara e inimaginabil.

3."granzii" au fost slabi!

4.Mendoza nu a facut nimic rau cat a fost aici.S-a renuntat la el pt ca avea salariu prea mare.(patronu cica are avere de 4 mld euro.ahahahhahahha)

5.Indiferent de buget, Salzburgul tot echipa slaba ramane.

6.Daca antrenorul nu se ocupa de transferuri macar sa aiba bunul simt si sa informeze lumea(suporterii) de treaba asta.

7.Goian,Ghionea,Golanski,Dayro,Lovin,Petre Marin,Zapata,Nicolita-astia sunt rezerve?NU prea cred! Unii poate ar trebui...dar nu sunt!

lupi05.07.2008 20:32

Cand incepi un meci de fotbal cu Lovin si Banel nu te poti numi antrenor de talia Stelei.CLar

floroflores05.07.2008 20:45

corect ceea ce spune Lupi...insa nu trebuie sa ne vaitam ca niste femei reduse mintal dupa un joc in care inca ne-au lipsit cel putin 3 jucatori ce vor evolua titulari sezonul viitor...cu o mentiune in plus pt tanguielile lui Adrian 25...mai exista in lot Emeghara,Ov. Petre,Arthuro...mai usor...veti vedea cu Roma...si apoi...FORZA Steaua!!! ANUL ACESTA TITLUL E-N Ghencea!!!

danimarcu05.07.2008 21:03
in situatia de fata de la club...nimeni , repet: nimeni , nu va face treaba ca antrenor! stii bine la ce ma refer! scrisul ramane scris...mai vorbim!

 

Daca noi toti stim ca ciobanul faca tactica si echipa,ma gandesc ca si Laca stie,nu?Pai si atunci nu e normal sa ne punem la infinit intrebarea asta:de ce se lasa umilit de un cioban analfabet ?Pt ca ii este frica ca nu se va mai intalni prea repede cu oportunitatea asta?

 

 

AdrianUltras2505.07.2008 21:07

FloroFlores

 

Vad ca nu intelegeti ca optimismul asta fara acoperire nu e bun.

 

Pai fratele meu, Emeghara o sa revina de abia dupa ce se termina pregatirea.

Omul o sa fie la 0% fizic! Cel mai repede in retur o sa intre la capacitate maxima.

Ov.Petre o sa intre in locul lui Lovin.Dar nu inchizatorul asta e problema.Problema e Tiago, care a fost adus ca sa dea pase de gol si cand colo el joaca tot inchizator la stricat!

 

Arthuro?

Asta la ce sa ne ajute?

Asta e atacant care nu da gol.

L-au adus ca sa poata juca iarasi cu un varf si 5 mijlocasi.Ca cica varful face culoare pt mijlocasi.

ahahahahahhahahah

 

Asta e treaba unui atacant.Sa faca culoare:))

 

Ce culoare?

Albastru?

Rosu?

 

 

ECHIPA JOACA LA FEL CA IN SEZONUL TRECUT.ADICA NU JOACA.

tazonne05.07.2008 21:12

@AdrianUltras25

1-aia de la united sunt o putere in fotbalul mondial, castiga trofee pe banda rulanta, asa ca numai prosti nu se pot numi...

2-cand ne-a preluat nu speram nici la locul 3... asa ca eu zic ca si-a indeplinit obiectivul, incepe un nou campionat, hai sa vedem ce va fi

6-nu este nevoie sa mai spuna si el dupa ce a spus ciobanul lucrul asta de un milion de ori

7-Petre Marin si Dayro au fost titulari sezonul trecut? eu stiu ca numai pe parcurs au intrat in majoritatea meciurilor

«156789»