Tazone
1.Mai lasati-ma in pace cu ferguson.E o varza de antrenor.Nu e vina mea ca aia de la United is niste prosti.
Aceasta afirmatie spune totul despre priceperea ta la fotbal!No offence,adriane...
Tazone
1.Mai lasati-ma in pace cu ferguson.E o varza de antrenor.Nu e vina mea ca aia de la United is niste prosti.
Aceasta afirmatie spune totul despre priceperea ta la fotbal!No offence,adriane...
Adrian.... nu stiam ca ai calitati de vizionar redutabil...insa eu cred contrariul in ceea ce-l priveste pe Arthuro...ar fi bine sa mai astepti,sa vezi cum stau lucrurile cand vor intra toti,si, sper sa se clarifice niste relatii de joc...te-am citit si in articolele anterioare si te anunt ca Arthuro nu este numai un atacant de careu,sau un pivot cum il numesti tu...si sunt multe echipe care au un asemenea jucator si sunt tari...tie poate iti place Fiorentina la care din 2 atacanti nu faci unul adevarat,complex...pt ca sunt limitati...si la unul dintre ei stii la cine ma refer...
Tazone
1.Mai lasati-ma in pace cu ferguson.E o varza de antrenor.Nu e vina mea ca aia de la United is niste prosti.
2.Nu eram lideri detasati cand ne-a preluat dar sa fim seriosi.Sa PIERZI(ca putem considera infrangere) acasa cu Timisoara e inimaginabil.
3."granzii" au fost slabi!
4.Mendoza nu a facut nimic rau cat a fost aici.S-a renuntat la el pt ca avea salariu prea mare.(patronu cica are avere de 4 mld euro.ahahahhahahha)
5.Indiferent de buget, Salzburgul tot echipa slaba ramane.
6.Daca antrenorul nu se ocupa de transferuri macar sa aiba bunul simt si sa informeze lumea(suporterii) de treaba asta.
7.Goian,Ghionea,Golanski,Dayro,Lovin,Petre Marin,Zapata,Nicolita-astia sunt rezerve?NU prea cred! Unii poate ar trebui...dar nu sunt!
1) un antrenor care castiga campionate ale angliei, ajunge mai mereu in fazele superioare ale cl-ului, si mai si castiga e un antrenor prost? ha ha ha
2) si daca am bate tot ai fi fericit? te-ai mai uita la meciuri stiind ca o sa catige mereu Steaua? oare fotbalul nu este imprevizibil?
3) au fost slabi cu cine au vrut.
4) esti tu sigur ca a fost baiat cuminte? ai angajat detectiv particular care ti-a confirmat ca a fost usa de biserica?
5) pentru tine orice echipa e slaba.
6) antrenorul cere. condurerea aduce sau nu
1.Mai lasati-ma in pace cu ferguson.E o varza de antrenor.Nu e vina mea ca aia de la United is niste prosti.
Tu nu vrei decat sa fi un Gica Contra pe forum, altfel nu imi explic de ce nu intelegi cand toti iti zic ca aberezi.
Tazone
1.Mai lasati-ma in pace cu ferguson.E o varza de antrenor.Nu e vina mea ca aia de la United is niste prosti.
Asta e singurul lucru la care sunt de acord cu tine, un antrenor care nu a fost in stare sa ia decat 2 CL desi timp de 15 ani a avut cea mai bogata sau una dintre cele mai bogate echipe din lume nu mi-se pare extraordinar.
In rest cred ca prea ii minimalizezi performantele lui Lacatus
2)LA fel de inimaginabila putem considera infrangerea din tur cu o echipa care nici macar nu a indeplinit baremul de 25 de puncte, sau un egal acasa cu Pandurii in momentul in care jocul acestora era infect. Sau poate egalul de la Arad cu o alta echipa care a retrogradat. Acolo s-a pierdut campionatul nu cu Fulgerul
3)Nu au fost chiar asa de slabi; rapidul a inceput sa joace prost dupa victoria noastra la masa verde care totusi i-a afectat. Fulgerul a facut un retur peste posibilitatile lor desi au avut si ei sincope(sincer sa fiu banuiesc ca meciurile cu Dacia si Ceahlaul au fost niste blaturi infecte). dinam0 au fost slabi, dar totusi alta e mobilizarea intr-un meci Steaua-dinam0.
4)Aici tind sa-ti dau dreptate, cel mai probabil ciobanul a renuntat la Mendoza si Lacatus a declarat ca el l-a dorit plecat pentru a nu pierde vestiarul
5)Au jucatori destul de buni, oicum mai buni decat Lovin si Banel
6)Vorbim de Steaua care a devenit posesiunea lui Becali. Daca ar declara asa ceva nu ar face decat sa creeze scandal care ar afecta echipa.
Oricum la orice echipa antrenorul cere dar conducerea are ultimul cuvant
7)Petre Marin si Lovin cred ca vor fi rezerve....
Ba da' mai lasati-ma in pace cu Ferguson.
Pai la ce echipa are United nici nu au nevoie de antrenor.
Sunt in Europa antrenori mult peste Ferguson.
Baiatul ala sta la united ca are pile.
Mi se pare ca fiu-so are ceva firma de impresariat.
Ma rog, nu conteaza asta.
Daca vreti sa vb despre cat de mare antrenor e ferguson putem lua sezoanele pana la plecarea lui Mourinho de la Chelsea, sa vedem ce a facut atunci.
2 Cl in 25 de ani?![]()
la ce echipe avea united, doar 2?![]()
Asta zice totul despre el.
Ancelotti e cu mult peste el!!! Milanu nu e nici macar 1 sfert din Manchester United.
Acum sa revenim la ai nostri.
Prea il aparati pe Laca.Nefondat.Faceti exact jocul ciobanului.
L-a adus la echipa, exact ca pe Hagi, ca sa taca suporterii.Nu pt binele Stelei, ci pt binele lui personal.
Chiar nu stiu cum puteti sa fiti asa de optimisti.Probabil v-ati impus si voi ca obiectiv doar calificarea in CL si v-ati resemnat la nivelul subconstientului.
FloroFlores
Nu sunt vizionar.Nu prevad viitorul.
Doar am citit statistica lui Arthuro.Statistica arata ca Arthuro nu prea da goluri!
Bodanelu
as fi fericit daca am juca fotbal.in momentul de fata nu jucam.
doi-trei jucatori se zbat si incearca.restul nu stiu ce sa faca.si aici cred ca e vina si a antrenorului.
Cat despre granzi, ma indoiesc ca rapidul a vrut sa fie slab cu gloria buzau sau ca Dinamo a vrut sa fie slab cu Pandurii.
Nu am zis ca toate echipele sunt slabe.
Salzburg e mult mai slaba decat Steaua.
Daca nu ma crezi citeste interviurile jucatorilor austrieci.Se dau mari si se mandresc de numa numa.
Antrenorul cere, conducerea aduce sau nu.
Daca conducerea aduce atunci antrenorul tre sa indeplineasca obiectivele.
Daca conducerea nu aduce antrenorul e liber sa isi dea demisia.
C.Ronaldo17
Mi s-a mai zis o data ca sunt Gica COntra.
Si dupa ce Olanda ne-a umilit la euro au venit toti si au recunoscut ca am avut dreptate.
Sper sa nu am dreptate si in cazul Stelei asa cum am avut cu nationala si cu Piturca.
Lacatus si Nicolita nu au ce cauta la Steaua.
cat mai trebuie sa-l suportam pe Nicolita ? ce trebuie sa se intample ca sa nu mai fie titular, sa cada un asteroid ? de 3 ani e petarda petardelor si cu toate astea tot joaca titular si la nationala si la Steaua.
Lasati mey oamenii sa-si faca pregatirea cum stiu ei. Si Lacatus si Adi Ilie sunt stelisti, sunt oameni care stiu fotbal, l-au jucat si au adus faima culorilor. E foarte fain si simplu sa stam sa asteptam doar rezultate exceptionale din fata teveului sau din tribuna. Fotbalul insa se joaca pe teren.
Cu totii ne dam seama ca Steaua nu mai e cea din anii 80 sau 90. Insa si viziunea despre fotbal s-a schimbat odata cu invazia banilor si in al doilea rand Steaua acum chiar are adversare dificile. In ultimii 30 de ani sezonul trecut a fost primul cand mai mult de 3 echipe s-au pornit spre titlu. Lumea se schimba si trebuie sa intelegem.
Apoi Steaua nu mai e ca pe vremuri echipa care colecteaza tot ce e mai bun din Romania fiindca bani multi sunt acum la multe echipe si jucatorii sunt dispersati in mai multe parti. In plus Romania traverseaza de ani buni o criza grava de valoare a jucatorilor ceea ce se vede la Nationala.
Apoi ca o echipa sa prinda valoare e nevoie de o infuzie subita de capital (gen CFR) sau un proiect pe termen lung (cum vreau sa cred ca e Steaua). S-au adus un antrenor si un conducator, iar ei trebuiesc lasati cateva sezoane. Altfel o sa se aleaga praful si mai rau. A schimba antrenori si conducatori (adica viziuni pana la urma) ca pe papuci la fiecare ratare de titlu nu face bine niciunei echipe.
In ultimul rand exista Jiji care pe langa ca este creditorul, face extrem de rau imaginii echipei si influenteaza negativ pregatirea si psihicul echipei. Si-a pus intreaga presa in cap si s-a vazut ce s-a petrecut in retur.
Daca ati accepta tot ce am spus veti intelege ca un asemenea rezultat cu red bull era firesc sa se petreaca. Jiji luptatorul cu FRF, Steaua patria coruptiei pasive, vreau mai multi bani si sa plec (Goian, Ghionea, Radoi), abia am ajuns din vacanta (internationalii echipei), abia am ajuns la echipa (neagoe, cl ionescu), n-am valoare si nu ma vede nimeni (Lovin, Baciu, Neaga, surdu, Banel), sunt iesit din forma (Badea), sunt prea tanar sa pot fi titular (rusu)... etc etc etc. Cum naiba sa nu pierzi cand ai 30 de jucatori cu diverse probleme si un patron care e zilnic in ziar cu declaratii handicapate.
Echipa nu are pic de liniste, iar noi suporterii punem numai paie pe foc injurandu-i. Un cerc vicios din care Steaua nu poate face un sezon bun. Steaua trebuie sa schimbe atitudinea, de la patron la ultimul jucator. Adica bag bani si inving sau joc si inving. Mentalitatea asta nu mai e la Steaua. A murit undeva in Anglia intr-o semifinala pierduta in ultimul minut.
as fi fericit daca am juca fotbal.in momentul de fata nu jucam.
- Printr-un decret prezidential sectia de fotbal a clubului a fost defiintata. Temporar, locul ei este luat de sectia de "traforaj viteza".
doi-trei jucatori se zbat si incearca.restul nu stiu ce sa faca.si aici cred ca e vina si a antrenorului.
Profesor catre elev:
-"Pai bah agramatule, eu 4 ani de zile ti-am predat lb si literatura romana si tu esti prins la bac cu culegerea de comentarii?"
Cat despre granzi, ma indoiesc ca rapidul a vrut sa fie slab cu gloria buzau sau ca Dinamo a vrut sa fie slab cu Pandurii.Nu am zis ca toate echipele sunt slabe.
- Cat despre axiomele matematicii, a este mai mare decat b, iar b este mai mare decat c, insa pana la urma b este mai mare decat a si c este egal cu b. Nu am zis niciodata ca matematica este o materie usor de inteles.
Salzburg e mult mai slaba decat Steaua.
- Cantarita si masurata, s-a dovedit ca stema echipei Salzburg e mai usoara cu fix 2 grame fata de rivala sa, Steaua Bucuresti.
Daca nu ma crezi citeste interviurile jucatorilor austrieci.Se dau mari si se mandresc de numa numa.
Lazlo Bodnar, oprit de politie pe strazile Vienei, imediat dupa meciul cu Steaua:
"- Nem tu dom, but we win with Steaua, siamo campioni del mondo... siamo campioni del mondo!!!
- Ok, ok, but why are you naked? "
Co Adriaanse, pe spate si dand ostentativ din maini:
"- Sa vina Milan, sa vina Chelsea... "
Mi s-a mai zis o data ca sunt Gica COntra.Si dupa ce Olanda ne-a umilit la euro au venit toti si au recunoscut ca am avut dreptate.
Sper sa nu am dreptate si in cazul Stelei asa cum am avut cu nationala si cu Piturca.
Deci pana la urma ai avut dreptate, poezia "Zburatorul" de Ion Heliade Radulescu este un omagiu adus aviatorilor romani. Bine ca ne-ai prevenit.
Joga Bonito
Te-ai chinuit sa scrii mult...pacat ca nu ai zis nimic.
Adrian, nu ti se pare ca toti sunt prosti iar singurul destept esti tu?
C.Ronaldo
Nu toti...dar multi!
nici macar intr-un meci amical,Banel nu se poate concentra, e 0 barat saracul...cat il mai bagi Laca pe tigan?? propun o campanie impotriva titularizarii "brazilianului" de la faurei
Acum sa revenim la ai nostri.Prea il aparati pe Laca.Nefondat.Faceti exact jocul ciobanului.
L-a adus la echipa, exact ca pe Hagi, ca sa taca suporterii.Nu pt binele Stelei, ci pt binele lui personal.
si adica tu nu ii doreai pe Hagi si Laca la Steaua???
p.s. consider o ofensa adusa tuturor suporterilor stelisti fiecare titularizare a "Tiganului"
si adica tu nu ii doreai pe Hagi si Laca la Steaua???
Ba da.Dar in alte posturi decat cel de antrenor atat timp cat ei nu pot ajuta echipa din acest post.
Pai haideti odata si ziceti.
Voi cu cine tineti?
Cu Steaua sau cu Lacatus,Hagi, Dica,etc.
Pt ca daca sunteti suporteri de-ai lui Lacatus, de-ai lui Hagi sau cine mai stie cine...vedeti ca aici se discuta despre Steaua.
Aici (pe forum) se discuta despre Steaua, Steaua antrenata de Lacatus, Steaua care a fost antrenata de Hagi, Steaua la care a jucat Dica, deci, implicit, si despre cei 3.
Aici (pe topic) se discuta despre un meci amical, Red Bull Salzburg - Steaua Bucuresti. ![]()
Nu vreti voi sa va mai calmati? In fond, fotbalul este un joc, practicat pentru entertaimentul privitorului, fie el spectator sau telespactator, implicat emotional sau nu. Pasiunile si emotiile pe care le provoaca unora sunt benefice (coregrafii, cantece, deplasari, etc.), pana la un punct insa (vezi suporterii injunghiati la Euro sau cameramanul desfigurat la Cluj).
calmativa oameni buni!!!mai este timp,si sunt sigur ca nu asa va arata Steaua in viitor!!era un meci amical si in amical ii normal ca antrenorul sa testeze pe toti jucatori aflati in lot.....si ce daca am pierdut cu 3-0???!!era un amical...nu am pierdut finala UCL,sau campionatul sau nush ce!!sunt sigur ca in meci oficial Steaua le dadea 4-5 goluri lui Salzburg!!deci calmativa , ca adevarata valoare a Stelei veti vedea numa la meciul cu AS Roma!!!!pace ![]()
![]()
[...]
marus, aici (pe forum) e locul in care injuram jucatorii si antrenorul principal, ne punem intrebari de genul: "Lacatus e simbolul nostru?", "Oare o sa-l scuip daca sunt face to face cu el? ". Aici pe (forum) nu mai intra dinamovisti deghizati de la o vreme, insa ii avem pe ai nostri care isi depasesc atributiile de suporteri obisnuiti si debiteaza constant aberatii. Iar nu in ultimul rand, aici (pe forum) nu suntem sanctionati!?
Editat de Moderatori
Problemele personale le discutati in privat.
si adica tu nu ii doreai pe Hagi si Laca la Steaua???
Ba da.Dar in alte posturi decat cel de antrenor atat timp cat ei nu pot ajuta echipa din acest post.
Pai haideti odata si ziceti.
Voi cu cine tineti?
Cu Steaua sau cu Lacatus,Hagi, Dica,etc.
Pt ca daca sunteti suporteri de-ai lui Lacatus, de-ai lui Hagi sau cine mai stie cine...vedeti ca aici se discuta despre Steaua.
acum sincer eu nu il doream pe Hagi in nicio functie la Steaua, iar pe Laca credeam ca e bun ca si antrenor , insa cand nu ai liniste la echipa degeaba esti mare antrenor ca nu vei avea rezultate
[...]
Echipa avea nevoie de un antrenor asa de priceput ca Laca mai ales avand in vedere ca pe-aici au trecut non-valori gen Protasov.
Sper din tot sufletu ca echipa sa joace ca si pana acum...ca sa rupem tot la anul'!!!
p.s.
1.In giulesti am castigat un meci pierdut datorita unei brichete.Nu va deranjeaza totusi ca in min 74 era 1-0 pt aia?
2.Introducerea banelului in meciul cu Timisoara a facut ca hutti lu' Jabba sa egaleze. Ce nai...?!
3.In groapa am luat bataie de la o echipa condusa de probabil cel mai slab antrenor din Liga 1.Nici asta nu va pune pe ganduri?
Editat de Moderatori
Discutati mai detaliat in PM.
Nu cred ca ar trebui sa ne mire rezultatul din acest meci de pregatire. Asta nu conteaza. Conteaza ca jocul echipei e varza, ca antrenorul clar nu e de Steaua, iar conducatorul clubului e un terminat. Si asta ne doare cel mai mult. ![]()
Kt de frumos ar fii sa fie vanduti toti jucatorii care le-a trecut vremea , si adusi 2 mijlocasi ofensivi de creatie , un varf de careu autentic , un fundas dreapta (sau stanga ) si decesul patronului !!!! Succesul ? garantat ![]()
Nu moare mah asta de moarte naturala,nebunii traiesc mult!Trebuie angajat un lunetist!Ma ofer voluntar!
Cand incepi un meci de fotbal cu Lovin si Banel nu te poti numi antrenor de talia Stelei.CLar
EXCELENT !!! As corecta, totusi ceva : nu te poti numi antrenor. Punct.