FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Red Bull Salzburg - Steaua București

«123459»
1on04.07.2008 19:08

N-am vãzut meciul, dar, din câte am înțeles:

1. Bãnel a dovedit încã o datã cã habar n-are sã joace foot-ball (obișnuitele centrãri prin spatele porții, prins în ofsaid)

2. Lovin habar n-are sã dea o pasã în fațã, decât la un jucãtor aflat în ofsaid

3. Tiago nimic

4. Stancu abia a venit

5. Goian a arãtat încã o datã cã s-a plictisit la Steaua și cã vrea sã plece; probabil așteaptã sã fie și el huiduit ca Dicã

6. Conform site-ului oficial, terenul sintetic a fost principalul vinovat!!! :blink:

7. Dayro, într-adevãr, joacã mai bine și e mult mai util echipei decât Dicã.

8. Szekely va fi titular.

 

DOAMNE, DE CE NU SE ACCIDENTEAZÃ ªI ÞIGANU??? CÂND VA FI OCHIROªII TITULAR??? :wall: :wall: :wall:

AdrianUltras2504.07.2008 19:08

Nu inteleg de ce sunteti asa de optimisti.

Dupa 2 ani de umilinte inca mai sunteti optimisti?

 

Explicati-mi de ce!

 

 

Pai e clar ca Lacatus habar nu are ce face.

De ce?

Pt ca a scos din echipa un junior de perspectiva, Ochirosii(il consider scos pt ca nici macar nu l-a jucat), si a bagat in locul lui o semipetarda(semi doar pt ca e de al nostru),Banelinho.

 

Pai fratii mei, hai sa va mai zic inca o treaba care ma deranjeaza.

Dayro incepe sa fie Dica.

Adica jocul Stelei incepe sa fie bazat iarasi pe un singur jucator!

Gresala imensa!!!

 

De ce a fost adus baiatul asta Tiago?

Ca sa faca concurenta lui Lovin si Ov Petre?

Domnu Laca...nu va cer sa jucati cu el ca mijlocas ofensiv.Dar macar folositi-l mijlocas central.Ceva mai sus decat un inchizator!!!

Sa mor de nu e mai bun Ionescu decat asta!!!

 

Bine ca a fost amical...

zloty04.07.2008 19:10

ce dracu mai cauta in lot Badea ,Banel ,Neaga :-?? au fost caricaturi , mai bine il baga pa rusu decat pe Badea ,tot universu stie ce poate Badea baagal si pe pustiu ala sa vdm ce misca

AdrianUltras2504.07.2008 19:10
Iar au inceput managerii de pe forum. Dupa o repriza e clar: meciul mai bine nu se transmitea, Tiago e o petarda, Bogdan Stancu e varza, fundasii sunt aerieni, Szekely nu stie fotbal samd. Penibil! Dupa jumatate de meci sa spui astfel de aberatii.

 

Toti copiii de 15 ani isi dau pe net cu parerea

Cu privire la ...

 

Mie chiar mi sa parut ca Steaua joaca bine.

 

 

Nu de asta e forumu asta?

Ca sa imi dau cu parerea.

E vreo problema?

 

 

Nu stiu la ce meci va uitati voi dar eu vad o Stea ofensiva, cu relatii de joc care incet, incet se incheaga. Rabdare, micutilor.

 

Doomnu' Axl, de 2 ani tot am rabdare.

Sa mai am rabdare inca un an?

 

AmuntBoy04.07.2008 19:11

iti da de gandit cand conducerea ni-l prezinta pe tiago ca jucator de creatie cand el este un lovin2 sau un ov.petre2

inchizator 100%

 

baietii de 100 mii ionescu si neagoe atata fac , si sunt de echipe buzau si mioveni, asta e ...

bogdan04.07.2008 19:13

Nu mai pot zice nimic decat...Lacatus lasa-ne.

zloty04.07.2008 19:14
iti da de gandit cand conducerea ni-l prezinta pe tiago ca jucator de creatie cand el este un lovin2 sau un ov.petre2

inchizator 100%

 

baietii de 100 mii ionescu si neagoe atata fac , si sunt de echipe buzau si mioveni, asta e ...

nu inteleg de ce atata prostie cu folosirea unor jucatori pe alte posturi???:-?? tiago pasator omul de care se spune ca e cu pasa decisiva tu il bagi sa joace mijlocas defensiv???pentru ce ,daca poate sa joace defensiv asta nu inseamna ca o face si bine

f234567k04.07.2008 19:14

"Ma multumeste si revenirea lui Daryo Moreno"

 

Cioban prost .. :proud:

I.N.Money04.07.2008 19:16

Am impresia ca Red Bull astia sunt de fapt Casino Salzburg , vechea noastra cunostiinta din anii 90 . Infrangerea asta are si partea buna , pentru ca circula deja o stire ca Lacatus pare foarte multumit de acest stagiu de pregatire si s-ar putea sa nu mai aduca pe nimeni .

Il privesc acum pe cioban cum se lauda ca argentinienii au acceptat oferta lui pentru Pepe , insa nu il mai aduce ca el considera ca lotul e bun si ca nu mai aduce pe nimeni .

Aceasta umilinta trebuie luata ca un semn mare de intrebare , lotul nu este complet si daca nu mai aducem s-ar putea sa avem inca un an de seceta .

De Banel nu mai e nimic de zis , poate cecenii de la Terek au nevoie de el .

bogdan04.07.2008 19:18

Cate goluri o sa luam in Cl si pe ce loc o sa terminam campionatul? Sunt intrebari care ar trebui sa ni-le punem.

AdrianUltras2504.07.2008 19:18

I.N.Money

 

Ai perfecta dreptate.

 

P.s. Pe sport.ro Becali renunta la Rada live!

ultrash04.07.2008 19:19

@Adrian

Ochirosii nu a jucat pt ca are arcada dreapta sparta de la meciul cu Karnten...

Fratilor :-< ma uit la posturile voastre si ma minunez,nu`mi vine sa cred.Doamne,un simplu meci de verificare al tuturor jucatorilor si deja maraiti sa plece Lacatus. Voi ganditi? Hai sa o luam incet:

-Ov Petre,Ochirosii,Plesan,Emeghara,Radoi absenti

-Thiago,Stancu,Neagoe,Ionescu nou veniti,cand vroiati sa se acomodeze echipei,in 7 zile de antrenamente?

-RBSzalsburg se afla la finele pregatirii,la ei incepe campionatul pe 9 iulie in timp ce Steaua abia incheie primul stagiu de pregatire.

-nu sesizeaza nimeni jocul bun din prima repriza,traseele,relatiile de joc,un doi`urile

-chiar va intereseaza atat de mult un amical de pregatire?

Nu-i logic ca Laca trebuie sa ii testeze pe toti,sa le vada posibilitatile,valoarea,sa stie ce-i mai trebuie,la cine renunta?

Cum vroiati sa joace noii jucatori alaturi de cei vechi din lot? Daca abia se cunosc,n-au facut nici 10 antrenamente impreuna...

Fratilor,daca taceati filozofi ramaneati,in fine,fiecare cu parerea lui dar incercati sa ganditi inainte sa dati drumul la gura.Analizati si voi imprejurarile,take it easy

Ce am sesizat eu au fost intr-adevar 2-3 petarde:

Banel cu vesnicele centrari prin spatele portii,Lovin n-are nicio treaba cu fenomenul iar Goian alearga in sila....

In rest mi se pare ca avem sperante intemeiate si putem astepta rezultate de la aceasta echipa

Ce-oti fi avand cu Laca?

 

I.N.Money04.07.2008 19:19

Replica zilei : " Mi-a placut Pepe Moreno azi "

Suntem condusi de omul care a inventat cuvantul "imbecil"

1on04.07.2008 19:21
Am impresia ca Red Bull astia sunt de fapt Casino Salzburg , vechea noastra cunostiinta din anii 90 . Infrangerea asta are si partea buna , pentru ca circula deja o stire ca Lacatus pare foarte multumit de acest stagiu de pregatire si s-ar putea sa nu mai aduca pe nimeni .

Il privesc acum pe cioban cum se lauda ca argentinienii au acceptat oferta lui pentru Pepe , insa nu il mai aduce ca el considera ca lotul e bun si ca nu mai aduce pe nimeni .

Aceasta umilinta trebuie luata ca un semn mare de intrebare , lotul nu este complet si daca nu mai aducem s-ar putea sa avem inca un an de seceta .

De Banel nu mai e nimic de zis , poate cecenii de la Terek au nevoie de el .

 

Chiar sunt Casino Salzburg. Ambele sunt, de fapt, fosta Austria Salzburg.

laur_2304.07.2008 19:22

Tocmai din aceste motive evit sa ma uit pe sport.ro...fiind prezent un invitat de marca!

David_Steaua200704.07.2008 19:23

Doamne,bine ca e meci amical!!Totusi,e destul de urat sa pierzi cu 3-0 (chiar si intr-un amical) cu o echipa dintr-un campionat cam de nivelul Moldovei(poate putin mai bunicel ,datorita echipei rapid Viena)!!

Au jucat bine Janos Szekely si Dayro Moreno,dar nu au cu cine sa paseze!!Parca am jucat prea defensiv pentru un amical,ca mama dreq!!In fine,e parerea mea!!:)

 

 

PS:va rog,nu mai pociti numele lui TIAGO pentru ca tHiago ,de care pomenesc unii forumisti in posturile lor, joaca la Dinamo!!In rest toate bune si sa speram in jocuri mai bune pe viitor decat cel de asta seara!!

Cu Steaua pana la moarte!!

stelistu_604.07.2008 19:25

Dureros.... :|

1on04.07.2008 19:25

Totuși, nu pot sã nu-i dau dreptate jijiului în ceea ce zice.

AmuntBoy04.07.2008 19:25
iti da de gandit cand conducerea ni-l prezinta pe tiago ca jucator de creatie cand el este un lovin2 sau un ov.petre2

inchizator 100%

 

baietii de 100 mii ionescu si neagoe atata fac , si sunt de echipe buzau si mioveni, asta e ...

nu inteleg de ce atata prostie cu folosirea unor jucatori pe alte posturi???:-?? tiago pasator omul de care se spune ca e cu pasa decisiva tu il bagi sa joace mijlocas defensiv???pentru ce ,daca poate sa joace defensiv asta nu inseamna ca o face si bine

 

 

din pacate vom avea aceasi tactica de 2 lei

cu 2 inchizatori

 

sa vezi ce tur scremut vom avea

maye04.07.2008 19:25
Replica zilei : " Mi-a placut Pepe Moreno azi "

Suntem condusi de omul care a inventat cuvantul "imbecil"

hai ca eu rad de cand a zis:))...ma distrez cu ciobanii in seara asta

bogdan04.07.2008 19:26
........

Ce-oti fi avand cu Laca?

 

Ce are el cu noi? Chiar daca este meci de pregatire, tactica (care o fi aia) este la pamant. Sa asteptam sa inceapa campionatul si jocurile in CL ca sa putem contesta pe cineva?. Cand ne vom zbate pe la jumatatea clasamentului, pentru ca anul acesta s-a terminat cu influenta ciobanului iar celelalte echipe s-au intarit REAL? Cate jocuri mai sunt necesare pentru a vede ca Laca nu este tehnician bun? Pe Hagi l-ati contestat dupa 3 meciuri, Laca a avut o gramada de meciuri la dispozitie. Sa nu inteleaga nimeni ca as avea ceva cu Laca, este din generatia mea si a fost idolul meu, dar ca antrenor....hai sa fim seriosi.

AdrianUltras2504.07.2008 19:27
Ochirosii nu a jucat pt ca are arcada dreapta sparta de la meciul cu Karnten

 

Vrajala!

Asta nu te impiedica sa joci fotbal.

 

Fratilor :-< ma uit la posturile voastre si ma minunez,nu`mi vine sa cred.Doamne,un simplu meci de verificare al tuturor jucatorilor si deja maraiti sa plece Lacatus. Voi ganditi? Hai sa o luam incet:

 

Cu cat am luat bataie?

 

Thiago,Stancu,Neagoe,Ionescu nou veniti,cand vroiati sa se acomodeze echipei,in 7 zile de antrenamente?

 

Doar 2 au fost titulari.Si amandoi au facut pregatirea cu echipa de la inceput.

 

-

RBSzalsburg se afla la finele pregatirii,la ei incepe campionatul pe 9 iulie in timp ce Steaua abia incheie primul stagiu de pregatire.

 

tot echipa slaba e.

 

-nu sesizeaza nimeni jocul bun din prima repriza,traseele,relatiile de joc,un doi`urile

 

2 jucatori au facut tot jocul Stelei: Dayro si Szekely.

 

-chiar va intereseaza atat de mult un amical de pregatire?

 

Cu cat am luat bataie?

 

 

Cum vroiati sa joace noii jucatori alaturi de cei vechi din lot? Daca abia se cunosc,n-au facut nici 10 antrenamente impreuna...

Fratilor,daca taceati filozofi ramaneati,in fine,fiecare cu parerea lui dar incercati sa ganditi inainte sa dati drumul la gura.Analizati si voi imprejurarile,take it easy

 

au facut mai mult de 10 antrenamente.

 

Banel cu vesnicele centrari prin spatele portii,Lovin n-are nicio treaba cu fenomenul iar Goian alearga in sila....

In rest mi se pare ca avem sperante intemeiate si putem astepta rezultate de la aceasta echipa

Ce-oti fi avand cu Laca?

 

cine i-a titularizat?

Yoyoyoi04.07.2008 19:31

Fereasca Dumnezeu, Sfantul Petru si Maria Magdalena....

 

Ce Doamne iarta-ma a fost in meciul asta???? Bataie de joc la adresa fotbalului, a suporterilor, a isotriei si a starii de calm. N-as fi crezut vreodata ca pot sa vad Steaua jucand atat de slab. Steaua, oameni buni, nu alta echipa. Insasi Steaua, echipa care a re pretentia sa treaca de grupele Champions League si sa castige campionatul.

Vai de capul nostru ce sezon ne asteapta....

Joga Bonito04.07.2008 19:32

@yoyoy, calm....calm...calm...

 

AdrianUltras2504.07.2008 19:33

Ca sa fac niste clarificari.

 

Eu sunt suporter al echipei Steaua Bucuresti!

 

Steaua Bucuresti e o echipa de nivel european.Una din marile echipe de pe glob.

Steaua Bucuresti isi propune sa castige toate meciurile.Asta e religia echipei.

 

SA IEI BATAIE CU 3-0 CAND TE NUMESTI Steaua Bucuresti E O UMILINTA MAXIMA!!!

«123459»